به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی دزفول، این مرد با سقوط از ارتفاع به شدت مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

آتش نشان علی کمیلی فر در این باره گفت: ساعت ۲۲:۳۹ طی تماسی با سامانه ۱۲۵ این سازمان، گزارش سقوط مردی ۳۰ ساله از نورگیر طبقه چهار یک واحد مسکونی اطلاع رسانی شد.  

وی افزود: ستاد فرماندهی عملیات به سرعت اکیپی از آتش نشانان را از ایستگاه شماره پنج به محل حادثه واقع در مهرشهر آزادگان سایت گل شقایق هشت اعزام و اقدام به نجات فرد مصدوم کردند.

کمیلی فر تصریح کرد: در این حادثه که به علت بی احتیاطی اتفاق افتاد مردی ۳۰ ساله از طبقه چهارم ساختمان به داخل نورگیر سقوط کرد که در نهایت بین ۲ مخزن آب فلزی کف نورگیر افتاد و به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت.

وی گفت : آتش نشانان فرد مصدوم را از نورگیر ساختمان خارج و ماموران اورژانس ۱۱۵ وی را به بیمارستان منتقل کردند.  

۳۰۲۲

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

طرح ملی مسکن؛ همه چیز درباره ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی


فرارو- طرح ملی مسکن از اوایل شهریور به صورت آزمایشی در کرمان و بعد ۱۰ روز در کل کشور اجرا می‌شود. قضیه از این قرار است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفته و قرار است به متقاضیان این واحد‌ها وام بدهد. طرح ملی مسکن شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که ساخت ۲۰۰ هزار واحد آن در شهر‌های جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. در این گزارش جزئیات طرح ملی مسکن و وام ۷۵ میلیونی آن را بررسی کرده‌ایم. جزئیاتی که از زبان جواد حق شناس، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام شده است.   همه جزئیاتی که درباره طرح ملی مسکن می‌دانیم معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تنها منبعی است که در مورد جزئیات طرح ملی مسکن خبر داده است. جواد حق‌شناس می‌گوید دولت در نظر دارد تا ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن برای اقشار ضعیف بسازد که ساخت این ۱۰۰ هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. البته باید توجه داشت که بنیاد مسکن یک نهاد دولتی به حساب نمی‌آید.

آنطور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید طرح ملی مسکن به کلی با طرح مسکن مهر متفاوت است. طوری که در طرح اقدام ملی مسکن، قبل از ساخت واحد‌های مسکونی تقاضا برای ساخت مدنظر قرار گرفته است. حق‌شناس می‌گوید این بار از تجریبیات گذشته استفاده کرده‌ایم و قبل از اینکه ساخت خانه‌ها را شروع کنیم، مکان‌هایی که برای آن‌ها تقاضای مسکن وجود دارد را شناسایی کرده‌ایم. اینطور که پیداست در طرح ملی مسکن قرار نیست شاهد ساخت خانه‌های مسکونی در مناطق غیر شهری باشیم. چراکه حق‌شناس می‌گوید طرح اقدام ملی مسکن تقاضا محور است. به عبارتی قبل از ساخت مسکن متقاضیان آن مشخص می‌شوند تا مثل مسکن مهر شاهد واحد‌های بدون متقاضی نباشیم. همچنین به گفته معاون بنیاد مسکن به خاطر تقاضامحور بودن طرح ملی مسکن، پروژه‌ها سریع ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.   شروع ثبت‌نام طرح ملی مسکن از شهریورماه کرمان اولین شهری است که میزبان طرح ملی مسکن خواهد بود. حق‌شناس می‌گوید سامانه طرح ملی مسکن مراحل پایانی را طی می‌کند و قرار است طرح ملی مسکن اوایل شهریورماه یعنی یکی دو هفته دیگر به صورت آزمایشی در کرمان آغاز شود. طرح ملی مسکن بعد از ۱۰ روز از تاریخ اجرای آزمایشی قرار است به دیگر استان‌های کشور برسد. مراحل ثبت‌نام طرح ملی مسکن به این شکل است که بعد از ثبت‌نام اولیه متقاضیان، فرآیند پایش افراد کمتر از یک ماه طول خواهد کشید. با این تفاسیر ثبت‌نام طرح ملی مسکن طبق برنامه‌ریزی قرار است از شهریورماه شروع شده و در مهرماه تکمیل شود. البته اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود.   چطور در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنیم؟ متقاضیان طرح ملی مسکن به دو دسته تقسیم شده‌اند. اگر می‌خواهید در این طرح ثبت‌نام کنید بستگی به این دارد که خودتان زمین برای ساخت و ساز دارید یا نه. اگر زمین خالی داشته باشید و بخواهید خانه خود را در آن بسازید، بنیاد مسکن به شما تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت خانه می‌دهد. حالت دیگر وقتی است که شما زمین برای ساخت و ساز ندارید، در چنین حالتی بنیاد ملی مسکن، زمین مورد نیاز را از اراضی دولتی که در اختیار طرح ملی مسکن قرار گرفته تامین می‌کند.   بیشتر بخوانید: قیمت اوراق مسکن ۹۸؛ چطور وام مسکن بخریم؟   شرایط تسهیلات طرح ملی مسکن چگونه است؟ تسهیلاتی که قرار است در طرح ملی مسکن به متقاضیان ارائه شود، دست کم ۷۵ میلیون تومان است و در مواردی به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. نرخ سود در نظر گرفته شده برای این تسهیلات ۱۸ درصد است که نسبت به وام مسکن خانه اولی‌ها خیلی بالاتر است. تازه در وام مسکن خانه اولی‌ها، یک زوج می‌تواند تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان از بانک وام بگیرد. معاون بنیاد مسکن می‌گوید با توجه به توافقی که با بانک مسکن صورت گرفته، قرار است علاوه بر تسهیلات ۷۵ میلیونی، این بانک وام جعاله هم به متقاضیان پرداخت کند. در حال حاضر وام جعاله تا سقف ۲۰ میلیون و در ازای اوراق تسهیلات مسکن یا همان تسه به متقاضیان پرداخت می‌شود.

حق‌شناس می‌گوید کسانی که در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند، باید همان اول کار یک هزینه جزئی پرداخت کنند. بعد از نهایی شدن ثبت‌نام، متقاضیان طرح ملی مسکن باید مبلغی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری کنند تا بتوانند از تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی استفاده کنند. البته آنطور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید، دهک‌های اول و دوم یعنی اقشار کم‌درآمد که شامل افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند، نیازی به سپرده‌گذاری اولیه برای دریافت تسهیلات مسکن ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی ندارند.

تسهیلات طرح ملی مسکن هم در قالب تسهیلات خرید و هم در قالب تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود. آن‌هایی که خودشان زمین دارند می‌توانند به صورت انفرادی تسهیلات بگیرند و شروع به ساخت خانه کنند. آنطور که معاون بنیاد مسکن می‌گوید، تسهیلات ساخت در زمین‌های دولتی که به طرح ملی مسکن سپرده شده، در اختیار انبوه‌سازان دارای صلاحیت قرار می‌گیرد.   دریافت تسهیلات طرح ملی مسکن تا چه حد به صرفه است؟ جزئیاتی که تا اینجای کار از طرح ملی مسکن منتشر شده نشان می‌دهد همین حالا هم می‌توان تسهیلاتی از دولت گرفت که خیلی بیشتر از تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی طرح ملی مسکن کمکمان می‌کنند. نمونه‌اش وام مسکن خانه اولی‌هاست که تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان و سود سالانه هشت درصد در اختیار خانه اولی‌ها قرار می‌گیرد. این تسهیلات هم سقف بالاتری دارد و هم سود کمتر. تنها مورد اضافه‌تر نسبت به تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی طرح ملی مسکن، سپرده‌گذاری اولیه آن است که می‌توان با پرداخت اوراق مسکن بدون سپرده گذاری اولیه، وام مسکن دریافت کرد. با این تفاسیر بعید است تسهیلات با سود ۱۸ درصد طرح ملی مسکن بتواند تاثیر زیادی در افزایش قدرت ساخت و خرید خانه داشته باشد.

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

کلیدواژه: دزفول حوادث

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۴۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساختمان ۸طبقه نیمه کاره طعمه حریق شد
 • ساختمان ۸ طبقه نیمه کاره در تهران طعمه حریق شد
 • حریق در یک ساختمان؛ علت دود سیاه در جاده قدیم کرج
 • حریق در ساختمان در حال ساخت در جاده قدیم کرج
 • علت دود سیاه در جاده قدیم کرج
 • آتش سوزی یک ساختمان نیمه کاره در جاده قدیم کرج
 • حریق در ساختمان در حال ساخت در جاده قدیم کرج/ اعزام ۳ ایستگاه به محل حادثه
 • چند اصل طلایی برای نجات جان مصدومان در لحظات اولیه
 • 6 گنبد شیشه ای استین گلس ساخته شده توسط شرکت کاژه
 • اقدامات لازم برای نجات جان مصدومان در لحظات اولیه
 • انبار نخاله یا پروژه ساختمان فدراسیون فوتبال؟ +عکس
 • داوجونز ۱۷۰ واحد سقوط کرد / نوار رشد ۳ روزه پاره شد
 • انبار نخاله یا پروژه احداث ساختمان ۱۵ طبقه فدراسیون فوتبال؟ + عکس
 • سقوط "شیشه" به پله سوم و چهارم مصرف/ مرگ روزانه 10 تن بدلیل مصرف مواد
 • سقوط «شیشه» به پله سوم و چهارم مصرف/مرگ روزانه۱۰تن بدلیل مصرف مواد
 • مرور کتاب‌های متلستان دزفولی و مطبق خونه دسفیلی
 • هفت مصدوم در سانحه رانندگی در شوشتر
 • نجات ۵ نفر با تلاش آتش نشانان همدانی
 • حادثه در یک واحد تولیدی در قزوین ۱۹ مصدوم برجای گذاشت