ایرنا نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران با هشدار به قدرت های فرامنطقه ای گفت: دوران جولان و نمایش ریاکارانه در خلیج فارس پایان یافته و دشمنان باید هرچه سریعتر این منطقه را ترک کنند.
امیر دریادار" خانزادی" چهارشنبه شب در آیین اختتامیه مسابقات بین المللی غواصی عمق نظامیان در کیش با اشاره به اینکه اکنون ملت های آزاد منطقه هوشیارتر از همیشه به منافع شان آگاه هستند افزود:  دشمنان منطقه، آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و ایادی آن ها باید بدانند جبهه‌ مقاومت اسلامی دریایی در حال شکل‌گیری و انسجام است و  دوران به تاراج بردن سرمایه های منطقه به پایان رسیده لذا تاراجگران باید هرچه سریعتر از منطقه خارج شوند در غیر این صورت خروج خفتباری را تجربه خواهند کرد. 
وی گفت:  امروز ملت های آزاد منطقه هوشیارتر از همیشه به منافع‌شان آگاه هستند و نتیجه آن همراهی، همدلی و ائتلاف‌سازی برای برخورداری جمعی از منافع دریایی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ضرورت حفظ صلح و امنیت در منطقه اضافه کرد: صلح و امنیت جمعی در دریا نیازمند دوستی، همکاری، همدلی و فهم مشترک از محیط دریایی است و  این درحالیست که  برخی قدرتهای استکباری از درک این موضوع عاجزند و متاسفانه دریا را  برای زورگویی و تحمیل ترتیبات امنیتی نامشروع مورد بهره برداری قرار می دهند.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به این نکته که حضور در دریا و ایفای نقش در آن مستلزم برخورداری از دانش، تعهد و قدرت و رفتن به ژرفای آن است ،خطاب به نیروی دریایی گفت: دریا عرصه ای سخت و پرخطر و دارای بالاترین سطح پیچیدگی و دشواری است که بهره برداری از آن با مهارت و شجاعت شما غواصان نیروی دریایی دست یافتنی می شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امنیت موضوعی اتفاقی نیست یادآوری کرد:  این امر با اهتمام ویژه در دریاها و اقیانوس ها، مراقبت های شبانه روزی، مواجهه با دشمنی ها و بازیهای سیاسی دشمنان ، ایثارگری در راه میهن اسلامی  محقق شده و دستاورد آن : حفظ امنیت ملی و  جمعی در منطقه و جهان ایجاد بستری امن برای توسعه ملی در زیر فشار تحریم ها، امنیت دریاهای کشور و منطقه است که زمینه  مشارکت فعالانه برای دستیابی به امنیت جمعی در دریاهای آزاد را فراهم کره است.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به برگزاری مسابقات غواصی ارتش های جهان با کشورهایی از چهاره قاره ، افزود: فارغ از دشمنی های بی فرجام و تلاش های مذبوحانه دشمنان، شاهد نمایشی غرورآفرین و غیرتمندانه از تیم های غواصی نظامی از ۴ قاره جهان در قلب خلیج فارس یعنی جزیره زیبای کیش بودیم؛ منطقه ای که با وجود نمایش فریبکارانه استکبار از همیشه امن تر و پایدار است.
امیر دریادار خانزادی یادآوری کرد: دریا فرصتی بزرگ برای پیشرفت ملت ها و بهره مندی از منافع آن است. این پیشرفت مرهون وجود صلح و امنیت پایدار است که با وجود نیروهای دریایی برقرار می‌شود و به میزان زیادی به وجود مردانی وابسته است که آگاهانه و برخوردار از تعهد، ایمان، دانش، تجربه، مهارت و شجاعت آن را محقق می‌نمایند. برچسب ها: نیروی دریایی ارتش ، اسرائیل

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کشتی هپی‌نس با اسکورت نیروی دریای ایران وارد کشور شد/ دوران بزن دررویی برای دشمنان در منطقه تمام شده است/ توان ساخت ناوشکن‌ و زیردریایی‌های مدرن در ایران

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، امیر حسن خانزادی در مراسم گرامیداشت روز دریانور و روز جهانی دریانوردی با تاکید بر اینکه ملتی که در آن شهادت ارزش است هیچ هراسی از دشمن ندارد و دشمن نمی‌تواند در آن ناامنی ایجاد کند، گفت: در طول چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه صنعت دریایی بوده‌ایم و حمل و نقل کالا و تجارت و ترانزیت از دریا در حال گسترش بوده است.

وی افزود: در این میان مباحثی مانند فناوری باعث تغییرات اساسی در صنعت دریایی شده است به طوری که بنادر، کشتی‌ها و نظامات موجود در عرصه دریا و دریانوردی متاثر از آن بودند و پیچیدگی صنعت دریایی افزایش یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه با توسعه ظرفیت‌های دریایی، اقتصاد پایدار شکل می‌گیرد و مرز امکان تولید ملی رشد پیدا می‌کند، گفت: با تمام اینها انتظار داریم ظرفیت‌های دریایی کشور مطابق با فرمایشات رهبری در گام دوم انقلاب که همان موضوع تمدن سازی است مورد توجه قرار بگیرد و بیشتر از گذشته در دستور کار باشد.

امیرخانزادی ادامه داد: ‌دریا و دریانورد تفکیک‌پذیر نیستند و این دو نیازمند بستر مهمی از جمله امنیت هستند که رهبری هم بارها به این مقوله تاکید داشته‌اند و گفته‌اند که اگر امنیت نباشد تمام دستاوردهای بشری غیرقابل دسترس خواهد بود.

وی از ورود کشتی هپی نس به کشورمان خبر داد و گفت: روز گذشته کشتی هپی نس با افتخار وارد مرزهای دریایی کشورمان شد و از لحظه‌ای که این کشتی دچار مشکل شذه بود نیروی دریایی ارتش در کنار شرکت ملی نفتکش بود و روز گذشته هم با اسکورت این کشتی را از تنگه باب المندب وارد آب‌های کشورمان کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه اسکورت این کشتی به دلیل مصون ماندن از دزدان دریایی منطقه نبوده است، اظهار داشت: اسکورت این کشتی برای حفاظت آن از دزدان دریایی واقعی که آمریکا و انگلیس در راس آن هستند بوده است.

وی تاکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که دزدان دریایی واقعی یعنی آمریکا و انگلیس تجهیزات خود، ناوهای هوایی و دریایی را به دلیل هراس از ایران 300 مایل دورتر از آبهای ایران مستقر کردند.

امیرخانزادی با مقایسه وضعیت دریایی کشورمان در طول یک سال گذشته با حال حاضر گفت: از روز جهانی دریانوردی سال گذشته تا امسال حوزه دریایی کشورمان دچار هجمه بی‌سابقه استکبار جهانی شد و دریاهای آزاد در این مدت بسیار پرتنش بودند و در این شرایط همکاران نیروی دریایی ما به طور قطع حضور پررنگ‌تری داشتند.

وی افزود: در حالی که در سال‌های گذشته شش ناوگروه در منطقه حاضر بود امسال تعداد ناوگروه‌ها را به 13 ناوگروه رساندیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه نیروهای دریایی ارگان‌های مختلف بیش از 500 روز به صورت شبانه‌روزی در نقاط مختلف دریایی حضور داشتند گفت: حضور ما این بار پیچیده‌تر، آگاه‌تر و با چشمان بیدار بود تا مهمترین بستر مورد نیاز دریانوردان یعنی امنیت برقرار شود.

امیرخانزادی با تاکید بر اینکه آن چیزی که استکبار به دروغ از وضعیت دریایی کشورمان نشان می‌دهد تا خلیج فارس، تنگه هرمز را ناامن نشان دهد سراسر کذب است، گفت: امروز امنیت در تمام آب‌های تحت مالکیت ایران برقرار است و در کنار این تلاش شبانه‌روزی حضور نیروهای سایر مجموعه‌ها در گشت‌های دریایی و سایر مجموعه‌‌ها مجموعه اطلاعاتی، موشکی، جنگ الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی باعث شد تا هیچ مشکلی در منطقه به وجود نیاید و زنجیره امنتی تکمیل شود.

امیر خانزادی تاکید کرد: در این مدت از هر لحظه حضور دشمن در هر نقطه اطلاع داشتیم و این دورایستایی ما امکان فرار به دشمنان را نداد.

وی تاکید کرد: دیگر دوران بزن دررویی تمام شده است و بیگانگان نمی‌توانند به منطقه نفوذ کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: دقیقا در زمانی که دشمن تلاش می‌کرد به ما چنگ و دندان نشان دهد توانستیم زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند را وارد آبهای ایران کنیم و این نگرانی و هراس را از امکان ساخت تجهیزات در داخل کشور را در دشمنان دیدیم  و پایش کردیم.

وی افزود: در این مدت حتی یک فروند و یک دستگاه از تجهیزات دریایی ایران در اسکله قرار نداشت و تمام ناوگان ایران برای حفاظت از منطقه در آب بودند که این نشان از آمادگی نیروی دریایی کشورمان دارد.

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

اتفاقات ترسناک در فینال عصر جدید/ سکانسی که گریه داور مسابقه را درآورد

کلیدواژه: نیروی دریایی ارتش اسرائیل

منبع این خبر، وبسایت www.khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۱۵۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعلام آمادگی ارتش ایران برای اسکورت «آدریان دریا»
 • بازدید جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش از پایگاه دریایی پسابندر
 • اگر ناو‌های اتمی هدف قرار گیرد، شیوخ خلیج فارس آبی برای خوردن ندارند/ ماجرای اعتراف به اشتباه فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در دیدار خصوصی با فرمانده دریایی سپاه
 • اگر ناو‌های اتمی هدف قرار گیرد، شیوخ خلیج فارس آبی برای خوردن ندارند/ ماجرای اعتراف به اشتباه فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در دیدار با فرمانده دریایی سپاه
 • اگر ناو‌های اتمی هدف قرار گیرد، شیوخ آبی برای خوردن ندارند/ ماجرای اعتراف به اشتباه فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در دیدار با فرمانده دریایی سژاه
 • سپاه: آزادی کشتی انگلیسی منوط به تصمیم قضایی و سازمان بنادر است/ارتش: آماده اعزام ناوگروه برای اسکورت آدریان دریا هستیم
 • آمریکا و انگلیس ناوهای خود را از ترس 300 مایل دورتر از آبهای ایران مستقر کردند/ آماده اعزام ناوگروه برای اسکورت «آدریان دریا» هستیم
 • اعزام ۱۳ ناوگروه به دریا از سوی ارتش در یک سال اخیر
 • فرمانده نیروی دریایی ارتش: آماده اعزام ناوگروه برای اسکورت «آدریان دریا» هستیم /دیگر دوران بزن دررویی تمام شده است
 • دریادار خانزادی: نیروی دریایی ارتش برای اسکورت آدریان دریا آمادگی دارد
 • فرمانده نیروی دریایی ارتش: آماده اعزام ناوگروه برای اسکورت «آدریان دریا» هستیم
 • روایتی از دیدار فرمانده نیروی دریایی سپاه با فرمانده قرارگاه دریایی فرانسه در منطقه
 • آمادگی نداجا برای اسکورت آدریان دریا
 • آمادگی نداجا برای برای اسکورت آدریان دریا
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران: خلیج فارس 250 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و خلیجی بسته است؛ کشورهای جنوب این خلیج با بروز حادثه‌ای از تشنگی می‌میرند/ فقط اخیرا سه بار انگلیسی‌ها و دو بار آمریکایی‌ها را در همین منطقه به زانو درآوردیم/
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه: 7 + 1 می‌توانند امنیت خلیج‌فارس را تامین کنند/ اگر اتفاقی در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای حاشیه خلیج فارس از تشنگی می‌میرند
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر اتفاقی در خلیج فارس بیفتد کشورهای منطقه حتی آب خوردن هم نخواهند داشت| تشکیل ائتلاف ۱+۷ در خلیج فارس
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای جنوب خلیج فارس از تشنگی می‌میرند
 • ایجاد امنیت دریایی و حفاظت از مرز‌های کشور توسط ناوگان نیروی دریایی داخلی / دومین کشتی تانکر آفراماکس در حوزه دریایی ساخته شد