به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در خصوص انتخاب شعار هفته ناجا که "پلیس هوشمند، امین مردم" نامگذاری شده است، گفت: هر سال مهم‌ترین رویکرد را به عنوان شعار سال در هفته نیروی انتظامی انتخاب می‌کنیم؛ هوشمند سازی را به عنوان محور و برای تصمیم گیری مبتنی بر اطلاعات و تحلیل درست وضعیت در نظر گرفته ایم.وی با بیان اینکه پلیس هوشمند، اشراف کامل بر اوضاع جامعه دارد و وضعیت موجود و آینده را نیز تحلیل می‌کند، ادامه داد: پلیس هوشمند حوادث را پیش بینی و با سازوکار‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند از وقوع اتفاقات پیشگیری کند، اگر هم حادثه‌ای رخ داد باید با آمادگی کامل با آن برخورد کند و با کمترین هزینه موضوع را حل و فصل و شرایط را به موقعیت اولیه خود برگرداند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: وجود افراد حرفه‌ای و هوشمند، داشتن فرآیند‌ها و سازمان‌های یادگیرنده و ... لازمه پلیس هوشمند است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نیروی انتظامی بیشترین سطح تماس با جامعه و مردم را دارد، عنوان کرد: پلیس از سال ۸۰ موضوع مکانیزاسیون را در حوزه هوشمندسازی آغاز کرده است؛ تقریبا همه سامانه ها، آیین نامه‌ها و فرآیند‌ها طراحی و بانک‌های اطلاعاتی و امثالهم شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه پلیسی که از جامعه عقب‌تر باشد، اعتماد لازم را برای مردم ندارد، گفت: نسبت به گذشته تاکنون پلیس روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته است.

سردار سلیمانی اعلام کرد: در سال‌های اخیر با جهشی در حوزه فناوری‌ها و ماشین‌های هوشمند روبه رو شدیم که آینده بسیار متفاوتی را پیش بینی می‌کنیم.

وی گفت: ما باید با همه ظرفیت‌های موجود بر موضوع هوشمند سازی پلیس تمرکز کرده تا بتوانیم خودمان را همراه با محیط و یک گام جلوتر حرکت کنیم و منفعل در شرایط کنونی نباشیم و مبتکرانه در خصوص حوادث عمل کنیم.

جانشین فرمانده ناجا همچنین به تهدیدات فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: از سال ۹۰، پلیس فتا شکل گرفت و با استفاده از فناوری‌های روز در حوزه فضای مجازی حضور پیدا کرد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۰ تاکنون جرایم فضای مجازی ۲۰ برابر شده است، گفت: بر همین اساس پلیس فتا را در مرکز تقویت و سپس در استان‌ها و پس از آن در شهرستان‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر توسعه دادیم.

سردار سلیمانی عنوان کرد: امروز بیش از ۸۹ درصد جمعیت کشور در فضای مجازی فعالیت می‌کنند ضمن اینکه ۲۲ هزار نفر هم همیار پلیس فتا هستند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: وظیفه ما رصد و پایش دائمی فضای مجازی است و هر فعل مجرمانه‌ای که در این فضا رخ دهد، آن را شناسایی، مدیریت و در نهایت اگر لازم باشد با آن برخورد می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه تمرکز ما بر روی اقدامات مجرمانه‌ای است که در فضای مجازی و یا واقعی جرم محسوب می‌شود، گفت: متاسفانه امروز در کشور قوانین مدونی در خصوص اعمال مجرمانه در فضای مجازی وجود ندارد و قانون گذاران برای این حوزه سندی مناسب طراحی نکرده اند.

وی درباره فروش و تبلیغ مشروبات الکی در فضای مجازی و نظارت و برخورد با آن، عنوان کرد: این امر در فضای واقعی و مجازی جرم محسوب می‌شود.

سردار سلیمانی ادامه داد: ۱۲ مورد اساسی اعمال مجرمانه داریم که به همه آن‌ها می‌پردازیم، اینکه موفق به برخورد با آن‌ها نمی‌شویم جای بحث دارد البته این موضوع هم باید عنوان شود که آیا در فضای واقعی جامعه هم می‌توانیم همه سرقت ها، جرم‌ها و ... را کشف کنیم؟!

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: معتقد هستیم که اگر پلیس ظرفیت‌های لازم را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به تمام مسائل رسیدگی کند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۹ هزار نفر در این حوزه با ما در ارتباط هستند و موضوعاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را به ما گزارش می‌دهند، اگر هر کدام اعلام کنند که در یک تارنما مشروبات الکی و ... تبلیغ می‌شود بلافاصه موضوع را دنبال، افراد را شناسایی و آن‌ها را به مقامات قضائی معرفی می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی درباره وقوع شایعات توسط سلبریتی‌ها و امثالهم در فضای مجازی، گفت: برخی از اعمال مجرمانه، جرم مشهود است که با آن برخورد می‌کنیم، اما در خصوص برخی از اعمال شبهه داریم مثلا تصویربرداری از فعالیت‌های پلیس، فاش کردن اسرار افراد در فضای مجازی و ... از مواردی است که باید بررسی شود البته این موضوعات از چشمان ما دور نمی‌ماند؛ این را هم بگویم که عمده اتفاقات فضای واقعی در فضای مجازی رخ می‌دهد بنابراین باید با آن برخورد شود.

وی افزود: پلیس هوشمند بر موضوعات اشراف دارد علاوه بر آن اتفاقات را پیش بینی، پیشگیری و مراقبت و در نهایت با آن برخورد می‌کند؛ در همه حوزه‌های کشور که به امنیت بر می‌گردد اشراف اطلاعاتی، حضور محسوس و نامحسوس داریم و گزارش‌هایی هم در این بین تدوین، تنظیم و تحلیل و به همه مراجع کشور ارسال می‌کنیم.

وی ادامه داد: هر روز ده‌ها نامه از حوزه‌های مختلف پلیس برای مسؤولان مربوطه ارسال می‌کنیم؛ مثلا در مورد اتفاقات کارگری (هپکو) نامه‌های متعددی به دستگاه‌های مربوطه ارسال که در آن بر موضوع رسیدگی به حق و حقوق کارگران تاکید شده است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ما موضوعات را مطالبه، پیگیری و در نهایت هشدار می‌دهیم و پیش بینی می‌کنیم، گفت: ما با مسؤولان مربوطه و یا کارگرانی که معترض هستند هم ارتباط برقرار کرده و به آن‌ها توصیه می‌کنیم که از راه‌های قانونی موضوعات خود را پیگیری و سعه صدر داشته باشند.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر هم موضوعی مثل"هپکو"رخ داد، پلیس هوشمند موظف است که در اولین مرحله از اوضاع مراقبت کند و در نهایت اگر پیشگیری موثر نشد، مجدداً وارد مذاکره با افراد می‌شود و به آن‌ها توصیه می‌کند که به امنیت عمومی کشور خدشه‌ای وارد نکنند.

سردار سلیمانی گفت: در خصوص موضوع "هپکو" ما تمام تلاش خود را کردیم و در صحنه حضور یافتیم همچنین توصیه و مذاکره کردیم تا موضوع بدون درگیری و زد و خورد رفع شود و تا حدی هم توانستیم با مذاکره جمعیتی که بر روی ریل‌های قطار حضور داشتند را هدایت، کنترل و کاهش دهیم؛ این در حالی است که پرسنل ما در این موضوع صدمه دیدند، این یعنی پلیس هوشمند و سعه صدر پلیس ناشی از هوشمندی پلیس است.

جانشین فرمانده ناجا درباره اقدامات نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع)، گفت: پیش بینی ما این است امسال جمعیتی بیش از سال‌های گذشته در این مراسم معنوی شرکت می‌کنند؛ بنابراین برای تسهیل در تردد زائران تمهیداتی اندیشیده شده و حضور ما در مرز‌ها توسعه یافته و گیت‌ها را هم افزایش داده ایم و ...

سردار سلیمانی به حذف روادید و افزایش زائران اشاره و عنوان کرد: از این رو برگ‌های موقت اعزام را تعریف کردیم که تاکنون در روز ۴۰ هزار گذرنامه معمول چاپ و ۱۰۰ هزار برگه‌های تردد موقت صادر می‌کنیم.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امسال تعداد تردد از مرز‌ها نسبت به سال گذشته تا به امروز، ۲۶۰ درصد افزایش یافته همچنین تاکنون تعداد یک میلیون و ۸۵۰ هزار گذرنامه و برگ‌های موقت چاپ شده است.

منبع: تابناک

کلیدواژه: چنار محمودی ایدز کامبوج مجید تخت روانچی عباس ایروانی سحر تبر جانشین فرمانده ناجا پلیس هوشمند سردار ایوب سلیمانی شایعه سازی سلبریتی ها اعتراضات کارگری هپکو چنار محمودی ایدز کامبوج مجید تخت روانچی عباس ایروانی سحر تبر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tabnak.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تابناک» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۴۰۸۲۴۸ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

قالیباف به کرونا مبتلا شد/ رئیس مجلس قرنطینه شد

خودرو دوباره گران می‌شود/ خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند

آفتی که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند| سناریوی بعدی تندرورها چیست؟

ماجرای جدایی پویان مختاری و نیلی افشار چیست؟

همه ابهامات درباره جام جهانی باشگاه‌ها با حضور احتمالی پرسپولیس

خبر بعدی:

رویدادهای 13آبان در فضای مجازی تبیین می شود/ از امضای طومار تا طنین شعار مرگ برآمریکا از پشت بام خانه ها

مدیر سازمان بسیج دانش آموزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به محدودیت های ناشی از ویروس کرونا امسال دانش آموزان در پشت بام منزل فریاد رسای "مرگ بر آمریکا" را سر می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا پهلوان روی در گفت وگو با عصرهامون با توجه به آغاز هفته بسیج دانش آموزی به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و بیان کرد: هشتم آبان‌ماه یادآور حماسه‌های دلاورمردان کوچکی است که در دوران دفاع مقدس  افتخارات بزرگی را به ارمغان آورده‌اند.

وی بیان کرد: امسال به علت شیوع ویروس کرونا راهپیمایی 13 ابان برگزار نخواهد شد اما راس ساعت 9صبح روز ۱۳ آبان هر دانش آموز می‌تواند با تهیه فیلم از خود در فضای عمومی مانند پشت بام منزل، حیاط محله با صدای رسا «مرگ بر آمریکا» بگوید و در پویش «همه با هم مرگ بر آمریکا» شرکت کند.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: پویش «آمریکا باید از منطقه برود» در فضای مجازی  به صورت متمرکز برگزار می شود و دانش آموزان می توانند در بخش های مختلف و مسابقات که زیر مجموعه این پویش است، شرکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان می توانند در این پویش با درست کردن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی و آتش زدن آنها یا همراه کردن خانواده امتیاز خود را بالا ببرند.

مدیر سازمان بسیج دانش آموزی استان افزود: نقاشی با موضوع استکبارستیزی و ترسیم جنایات آمریکا، متن نویسی با موضوع «چرا مرگ بر آمریکا؟» با هدف استکبار ستیزی، ارسال یک پیام تصویری به سربازان آمریکایی با موضوع خروج سربازان آمریکایی از منطقه و انتقام سخت خون شهید حاج قاسم سلیمانی از دیگر محتویات این پویش است.
 
از امضای طومار تا برگزاری راهیان نور در فضای مجازی

وی اذعان کرد: اینفوگرافی بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، به تصویر کشاندن جنایات آمریکا در منطقه و همچنین تهیه پادکست «همصدا با حاج قاسم» به این صورت که صدای دانش‌آموز و قرائت بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی در آن گنجانده شود، از دیگر برنامه های مهم در روز 13 ابان است.

پهلوان روی بیان کرد: شرکت کنندگان می توانند آثار تولیدی خود را در لینک https://eitaa.com/Sarbazvelayat29 بارگذاری کنند، همچنین طومار مجازی دانش‌آموزی با شعار «آمریکای جنایتکار باید از منطقه برود» بر بستر تصویر مجازی طراحی شده که دانش‌آموزان با کلیک برروی لینک http://www.beest.ir/downwithusa و با ثبت نام و نام خانوادگی خود می‌توانند این طومار را امضا کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود از عدم برگزاری برنامه راهیان نور به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: کانالی تحت عنوان راهیان نور مجازی در پیام رسان ایتا راه اندازی شده که محتوای آن مناسب با سفر با این سفر معنوی و شامل معرفی مناطق، خاطرات شهدای بومی و روایتگری های دفاع مقدس، زندگینامه دانش‌آموزان شهید و وصیتنامه شهدا می باشد.

مدیر سازمان بسیج دانش آموزی استان به تدوین بیانیه ضدآمریکایی مجامع علوی و فاطمی اشاره کرد و افزود: سازمان بسیج دانش آموزی کشور کانالی در سامانه «شاد» و تولیدات زیاد بصیرتی، فرهنگی و مهارتی دارد که تاکنون 50 عنوان کلیپ هم تولید و بارگذاری شده است.

 
انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • فروش دارو‌ تقلبی درمان کرونا در فضای مجازی
 • ببینید | فیلمی که در فضای مجازی جنجال به پا کرد: تعقیب مرگبار یک کل توسط آفرودبازان در کویر مرنجاب
 • وضعیت تاب آوری امنیتی زیرساخت های فضای مجازی چگونه است
 • لرستان|ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی ظهور و مهدویت؛ دشمن از ما جلوتر است
 • فروش دارو‌ تقلبی درمان کرونا در فضای مجازی/ متهمان دستگیر شدند
 • جشن هفته وحدت در خراسان رضوی با تکیه بر فضای مجازی برگزار می‌شود
 • آیا کودکان را از ورود به فضای مجازی منع کنیم؟
 • رسانه ها درجهت قطع زنجیره ویروس کرونا اطلاع رسانی کنند
 • دوراندیشی مدیران در راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قدس آنلاین شایسته تقدیر است
 • اهدای ثواب طرح تلاوت نور به پیامبر اکرم(ص) در کانون چالکیاسر لنگرود
 • کتاب «خداشناسی قرآنی کودکان» در فضای مجازی منتشر شد
 • رفتار خجالت آور زن و شوهر در قزوین / آنها بازداشت شدند!
 • ماجرای کتک کاری وریا با فکری به پلیس کشید!
 • پلمب یک واحد صنفی در آمل بخاطر ترویج بی‌حجابی/ با بی‌اخلاقی‌ها بدون اغماض برخورد می‌کنیم
 • اخاذی ۲۰۰ میلیون‌ تومانی با وعده ازدواج
 • فعال سیاسی:بیان انتقادات در فضای اخلاقی و به دور از هتک حرمت باشد
 • اخاذی ۲۰۰ میلیون‌تومانی با وعده ازدواج/ شگرد کلاهبرداران بروز شده
 • اخاذی ۲۰۰ میلیون‌تومانی با وعده ازدواج
 • سلبریتی‌ عراقی به تیتر روزنامه ایرانی ابراز علاقه‌مندی کرد