از اعلام اسامی داوران تا مستندهای منتخب جشنواره فیلم مقاومت
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر: ۲۹۲۸۲۶۳۸
هیئتانتخاب بخش «جشنوارهجشنوارهها» شانزدهمین دوره جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، اسامی آثار مستند منتخب این بخش را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاعرسانی شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، هیئتانتخاب بخش «جشنوارهجشنوارهها»ی شانزدهمین دوره جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، اسامی آثار منتخب بخشهای مستند کوتاه و مستند بلند این بخش را اعلام کرد.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
بر همین اساس، در بخش برگزیدگان مستند کوتاه: نامهای از دمشق (مهدی ابراهیمخانی)، ایمیلیا (روحالله اکبری)، دلندروا (امیر پذیرفته)، لوتوس (محمدرضا وطندوست)، ابوحمیظه (محمدعلی فارسی)، جزیره فارسی (سید محمدعلی صدرینیا)، سارو (محمد عبداللهی)، کشتی نوح (سودابه باباگپ)، همنفس (احمد نیکفرجام) و وطندوستی (مرتضی پایهشناس) در این جشنواره حضور دارند.
همچنین، آخرین روزهای زمستان (محمدحسین مهدویان)، خاطرات خبرنگار جنگ (وحید چاووش)، رستاخیز (محمدعلی فارسی)، زنانی با گوشوارههای باروتی (رضا فرهمند)، زندگی در ارتفاعات (عزیزالله حمیدنژاد)، زمناکو (مهدی قربانپور)، کویرس وطن کوچک من (سعید صادقی)، گلولهباران (مرتضی پایهشناس-حسین مومن)، برادران (مهدی نقویان)، به پشت تابلو نگاه کن/کشمیر (محسن برمهانی)، پل (امیرحسین نوروزی) و فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه (مرتضی پایهشناس) آثار منتخب بخش مستند بلند بخش جشنواره جشنوارهها هستند.
در بخش «جشنواره جشنوارهها»ی شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنوارههای داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کردهاند، به مسابقه گذاشته میشود. هیئتداوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.
اسامی داوران بخش سینمایی «جشنوارهجشنوارهها» اعلام شد
اسامی هیات داوران بخش سینمایی «جشنوارهجشنوارهها»ی شانزدهمین دوره جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت اعلام شد.
به گزارش ستاد اطلاعرسانی شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، بنابراعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، اسامی هیات داوران بخش سینمایی «جشنوارهجشنوارهها» از سوی دبیرخانه جشنواره معرفی شد.
7 داور این بخش به ترتیب حروف الفبا مهدی سجادهچی، منوچهر شاهسواری، جمال شورجه، جواد شمقدری، ناصر شفق، محمدعلی نجفی و سید ضیا هاشمی هستند.
در بخش «جشنواره جشنوارهها»ی شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنوارههای داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کردهاند، به مسابقه گذاشته میشود.
هیئت داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.
شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخشهای «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنوارهها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و «نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخشهای «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمیمیرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار میشود.
انتهای پیام
منبع: ایسنا
کلیدواژه: جشنواره فیلم مقاومت ی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت جشنواره جشنواره ها ی شانزدهمین بهترین فیلم بلند فیلم کوتاه دفاع مقدس تله فیلم
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۹۲۸۲۶۳۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
همه چیز درباره بخش نوعی نگاه، فیلم کوتاه و سینه فونداسیون کن ۲۰۲۴
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره فیلم کن، در حالی که پیشتر اعلام شده بود زاویه دولان، بازیگر، کارگردان، فیلمنامهنویس و تهیهکننده کانادایی، رییس هیات داوران بخش نوعی نگاه هفتاد و هفتمین دوره جشنواره کن است، اکنون اسامی اعضای هیات داورانی که وی را همراهی میکنند، اعلام شده است.
مایمونا دوکور فیلمنامهنویس و کارگردان فرانسوی-سنگالی، اسماً المدیر کارگردان، فیلمنامهنویس و تهیهکننده مراکشی، ویکی کریپس بازیگر آلمانی-لوکزامبورگ و تاد مک کارتی منتقد، کارگردان و نویسنده فیلم آمریکایی اعضای گروه داوران این بخش را تشکیل میدهند تا برندگان جوایز بخش نوعی نگاه را که فیلمهای هنری و اکتشافی نویسندههای جوان را به نمایش میگذارد، انتخاب کنند.
امسال ۱۸ فیلم از جمله ۸ فیلم اول انتخاب شدهاند تا در این بخش نمایش داده شوند.
«وقتی نور میشکند» ساخته رونار رونارسون نیز به عنوان فیلم افتتاحیه بخش نوعی نگاه انتخاب شده که چهارشنبه ۱۵ مه ۲۰۲۴ (۲۶ اردیبهشت) آغازگر این بخش خواهد بود.
در روز معرفی فیلمهای حاضر در کن ۲۰۲۴، اسامی ۱۵ فیلم از این بخش معرفی شد که شامل این فیلمها بودند:
«نورا» ساخته توفیق الزیدی
«بی شرم» ساخته کنستانتین بویانوف
«پادشاهی» ساخته جولین کولونا
«بیست خدا!» ساخته لویی کورووازیه
«چه کسی اجازه داد سگ گاز بگیرد؟» ساخته لتیتا دوچ
«سگ سیاه» ساخته گوان هو
«دهکده کنار بهشت» ساخته مو هاراوه
«سپتامبر میگوید» ساخته آریان لابِد
«تاریخ سلیمان» ساخته بوریس لوژکین
«لعنت شده» ساخته روبرتو مینروینی
«در مورد تبدیل شدن به مرغ شاخدار» ساخته رونگانو نیونی
«آفتاب من» ساخته هیروشی اوکویاما
«سانتوش» ساخته ساندیا سوری
«ویت و نام» ساخته تریونگ مینچ زی
«آرماند» ساخته هالفدام اولمن تونده
و اوایل هفته ۳ فیلم دیگر به این بخش اضافه شدند تا شمار این بخش به ۱۸ فیلم برسد:
«نیکی» ساخته سلین سالت
«وقتی نور میشکند» ساخته رونار رونارسون
«جریان» ساخته جینتس زیلبالودیس
بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون
در همین حال اعضای داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون و فیلمهای این ۲ بخش نیز به تازگی معرفی شدند.
لوبنا آزابال بازیگر بلژیکی به عنوان رییس در کنار ماری کاستیل منشن شار بازیگر فرانسوی، پائولو مورتی مدیر سینماهای هنری از ایتالیا، کلودین نوگارت تهیه کننده و کارگردان فرانسوی و ولادیمیر پریشیچ کارگردان و فیلمنامهنویس صرب، نخل طلای فیلم کوتاه و ۳ جایزه سینه فونداسیون را که به فیلمهای مدرسههای فیلمسازی اختصاص دارد، اهدا خواهند کرد.
هیات داوران برندگان را از میان ۱۱ فیلم بخش رقابتی فیلم کوتاه و ۱۸ فیلم منتخب سینه فونداسیون تعیین میکنند.
۱۱ فیلم کوتاه امسال که از بین ۴۴۲۰ فیلم ارسال شده انتخاب شدهاند، از ۱۰ کشور آذربایجان، برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، کرواسی، فرانسه، کوزوو، لیتوانی، پرتغال و آمریکا در بخش رقابتی ارایه خواهند شد. نخل طلای فیلم کوتاه شنبه ۲۵ می (۵ خرداد)، در مراسم اختتامیه هفتاد و هفتمین جشنواره کن اهدا میشود.
فیلمهای بخش کوتاه
«ولسلست» ساخته اریک بریش از فرانسه، ۱۵ دقیقه
«منتظر هستی» ساخته رازوماتی اگلی از لیتوانی، ۹ دقیقه
«انگار که رفتهای» ساخته آذر گولیف از آذربایجان، ۱۵ دقیقه
«زخمهای زیبا» ساخته رافائل ژوزو از فرانسه، ۱۵ دقیقه
«در راه» ساخته سمیر کاراهدا از کوزوو، ۱۵ دقیقه
«در مسیر آبها» ساخته ویو لی از چین، ۱۵ دقیقه
«کاملا عجیب و غریب» ساخته آلیسون مک آلپاین ازکانادا، ۱۵ دقیقه
«چای» ساخته بلیک رایس از آمریکا، ۱۲ دقیقه
«آمارلا (زرد)» ساخته آندره هایاتو سایتو از برزیل، ۱۵ دقیقه
«مردی که نمیتوانست ساکت بماند» ساخته نبویشا اسلیپچویچ از کرواسی، ۱۳ دقیقه
«بد برای یک دقیقه» ساخته دنیل سوارس از پرتغال، ۱۵ دقیقه
فیلمهای بخش سینه فونداسیون
بخش سینه فونداسیون در بیست و هفتمین دوره برگزاری خود، ۱۸ فیلم کوتاه (۱۴ فیلم اکشن زنده و ۴ فیلم انیمیشن) را از بین ۲۲۶۳ فیلم که از سوی دانشکدههای فیلم سراسر جهان ارسال شدهاند، انتخاب کرده است. فیلمی از یک کارگردان سنگاپوری ساکن استرالیا، یک هندی و یک لیتوانیایی ساکن بریتانیا، یک روسی ساکن جمهوری چک و ۳ فیلم کوتاه ساخته شده در مدرسههای فیلم آمریکایی ساخته شده توسط فیلمسازان روسی، چینی و بریتانیایی که در این بخش جای دارند؛ نشان دهنده جابهجایی خلاقیت از نقطهای به نقطه دیگر جهان است.
هیات داوران جوایز این بخش را در مراسمی که روز پنجشنبه ۲۳ می (۳ خرداد) در تئاتر بونوئل برگزار میشود، اهدا میکنند.
فیلمهای این بخش عبارتند از:
«مرد کلاغی» ساخته یوهان عبدالنور، آلبا، لبنان، ۸ دقیقه
«عشق ممنوعه» ساخته ژیوِن کونگ از آکادمی فیلم پکن، چین، ۴۰ دقیقه
«این نیز میگذرد» ساخته دوویداس دراکشاس، مدرسه فیلم لندن، بریتانیا، ۲۷ دقیقه
«اکوها» ساخته رابینسون دروسوس، انساد، فرانسه، ۷ دقیقه
«ما و آنها» ساخته نیکلاس دومارت از لو فمیس، فرانسه، ۲۰ دقیقه
«ترمینال» ساخته ایست الیوت، ازNYU، آمریکا، ۱۸ دقیقه
«ارتفاع» ساخته گابریل اسدراس، دانشگاه گوادالاخارا، مکزیک، ۲۸ دقیقه
«در روح» ساخته نیکولو فولین از مرکز تجربی فیلمسازی، ایتالیا، ۱۴ دقیقه
«دندان گوزن» ساخته سیف هماش از دانشگاه دارالکلیمه، فلسطین، ۱۶ دقیقه
«علف ها» ساخته پولا کازاک، فامو، جمهوری چک، ۱۴ دقیقه
«هرج و مرجی که او پشت سر گذاشت» ساخته نیکوس کولیوکوس، دانشگاه ارسطو تسالونیکی، یونان، ۳۳ دقیقه
«جنگل اکوها» ساخته یوری لیم، دانشگاه ملی هنر کره، کره جنوبی، ۲۲ دقیقه
«خرگوش کوچک بودن» ساخته مانسی ماهشواری، NFTS، بریتانیا، ۹ دقیقه
«آفتابگردانها اولینهایی بودند که میدانستند…» ساخته چیداناندا اس نایک، FTII، پونا، هند، ۱۶ دقیقه
«شکوفه های پژمرده» ساخته لیونل سیه، AFTRS، استرالیا، ۱۴ دقیقه
«بیرون از پنجره از طریق دیوار» ساخته آسیا سگالوویچ، دانشگاه کلمبیا، آمریکا، ۲۲ دقیقه
«سه» ساخته توسط امی سانگ، دانشگاه کلمبیا، آمریکا، ۱۵ دقیقه
«زمان پاپ نیست» ساخته آمیت واکنین، دانشگاه تل آویو، اسراییل، ۱۴ دقیقه
کد خبر 6088476