Web Analytics Made Easy - Statcounter

گروه اقتصادی / در چهل و هفتمین هفته از افتتاح طرح‌های ملی کشور روز یکشنبه همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، ۳۷۲ طرح گلخانه‌ای و فاز ۱ و ۲ مجتمع دامداری شرکت کشت و صنعت غزال با دستور حسن روحانی رئیس‌ جمهوری به صورت ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

۳۷۲ طرح گلخانه‌ای به مساحت ۹۵۴ هکتار با سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومانی بخش دولتی و ۸۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی  با ظرفیت اشتغالزایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح کشور و همچنین فاز ۱ و ۲ مجتمع دامداری شرکت کشت و صنعت غزال با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و اشتغالزایی ۳۵۰ نفری در استان مرکزی دو طرح بزرگی هستند که با همت وزارت جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسیده است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!


دراین روز همچنین از ۳۲ استودیو تولید برنامه‌های کشاورزی و شبکه‌های سراسری آموزش کشاورزی با ۴۲ کانال پخش زنده در سطح کشور رونمایی شد. در ادامه این مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر از کشاورزان نمونه و برگزیده سراسر کشور تقدیر و تجلیل شد. با افتتاح این طرح‌ها و سرمایه‌گذاری ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی، برای  ۱۱ هزار و ۸۵۰ نفر اشتغالزایی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهوری در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه با قدردانی از همه کشاورزان کشور بویژه کشاورزان نمونه تأکید کرد که کشاورزان با کار و تلاش شبانه روزی خود، خودکفایی، استقلال کشور و امنیت غذایی مردم را تأمین می‌کنند و ما همه قدردان زحمات آنان هستیم. حسن روحانی گفت: از افتخارات این دولت، انجام کارهای بزرگ در زمینه‌های مختلف حوزه کشاورزی است.
رئیس جمهوری افتتاح 954 هکتار گلخانه طی یک روز که معادل یک هشتم کل گلخانه‌های کشور از ابتدا تاکنون است را افتخارآمیز خواند و با قدردانی از تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید افزود: اقدامات در بخش کشاورزی بزرگ‌ترین پایه برای سلامت، حیات و امنیت غذایی جامعه است.
روحانی با بیان اینکه اگر در تأمین مواد و محصولات غذایی و کشاورزی محتاج خارج از کشور بودیم، مشکلات اساسی در شرایط حساس کشور به وجود می‌آمد، به شرایط شیوع کرونا در سرتاسر جهان اشاره و تأکید کرد: در ذهن کسی خطور نمی‌کرد که در روزی به خاطر کرونا تمام مرزهای کشورها به مدت  2 ماه بسته شود و اگر در این شرایط برای تأمین گندم و مواد غذایی نیازمند خارج بودیم، وضع نامناسبی در کشور به وجود می‌آمد.
رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت آب و غذا در کنار هم برای صحت و سلامت مردم، ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی و فشار تحریم‌ها، اهمیت موضوع امنیت غذایی بیشتر نمایان می‌شود. روحانی تأمین و ارائه بذر مناسب به کشاورزان در دولت تدبیر و امید را افتخاری بزرگ برای کشور توصیف کرد و ادامه داد: امروز از یک هکتار زمین از 2 تا 10 تن محصول برداشت می‌شود و اگر تجهیزات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گرفت، برداشت محصول در زمان کوتاه و با این مقدار، امکان‌پذیر نبود.
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح 42 کانال آموزش مجازی کشاورزان اشاره و تصریح کرد: افتتاح این کانال‌های آموزشی و پاسخ به پرسش‌های کشاورزان بسیار حائزاهمیت است. روحانی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و خاک در کشور باید تلاش کنیم که از آب و خاک محدود محصول بیشتری برداشت شود و در نظر داشته باشیم که گسترش زمین و آب‌رسانی به سادگی امکان‌پذیر نیست. رئیس جمهوری خودکفایی در زمینه گندم را یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.
روحانی همچنین به اقدامات دولت در زمینه سدسازی، کانال‌کشی و زهکشی زمین‌های کشاورزی اشاره و تأکید کرد: افتتاح 78 هزار هکتار زهکشی در یک روز از افتخارات بی‌نظیر در تاریخ کشور بود و در سیل گلستان شاهد فواید این زهکشی‌ها بودیم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه 4 میلیون و 300 هزار نفر امروز در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: مطمئن هستیم که می‌توانیم این مسیر خودکفایی، استقلال و امنیت غذایی مردم را تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دهیم.
رئیس جمهوری در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت 19 بهمن 57 و ملحق شدن نیروهای مسلح و بویژه نیروی هوایی به انقلاب اسلامی و ملت ایران و با قدردانی از رشادت‌های نیروی هوایی در 8 سال دفاع مقدس و تمام عرصه‌های تاریخی کشور، ادامه داد: همه پرسنل نیروی هوایی، خلبانان و بویژه شهیدان بابایی و ستاری نقش بسیار بزرگی در دفاع مقدس برعهده داشتند.

اصلاحیه لایحه بودجه در اولین فرصت به مجلس ارائه خواهد شد
تأخیر در تصویب لایحه بودجه، اثرات منفی بر اقتصاد خواهد داشت

دویست و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، روز یکشنبه به بررسی نحوه اقدام دولت در رابطه با لایحه بودجه 1400 که از سوی مجلس شورای اسلامی به دولت عودت داده شده است، اختصاص یافت.
رئیس جمهوری در این جلسه با اشاره به ارجاع  لایحه بودجه از مجلس، گفت: از آنجا که دولت همواره در تلاش برای تعامل و گفت‌وگو با سایر قوا برای انجام امور کشور بوده است و درعین حال با توجه به شرایط خاص کشور در آستانه بهره‌گیری از ثمرات مقاومت حداکثری ملت در جنگ تحمیلی اقتصادی، نمی‌توان زمان و امور را صرف اختلاف و چالش‌ها کرد.
حسن روحانی با بیان اینکه برخی اقداماتی که در بررسی و رد لایحه بودجه و ارجاع آن به دولت خلاف قاعده مرسوم و آیین‌نامه بوده است، گفت: در اولین فرصت مصوبه جدید دولت درخصوص لایحه بودجه 1400به مجلس ارائه خواهد شد.
روحانی خاطرنشان کرد: در عین حال از فرصت باقی مانده برای گفت‌وگو‌های سازنده با نمایندگان مجلس برای تنظیم اصلاحیه لایحه بودجه استفاده خواهد شد.
رئیس جمهوری با تأکید بر این نکته که دولت کماکان معتقد است لایحه بودجه ارائه شده به مجلس منطبق بر اقتضائات اقتصادی کشور بوده است، افزود: تأخیر در تصویب و جنجال بر سر موضوع مهمی چون لایحه بودجه، بی تردید اثرات منفی خود را بر اقتصاد کشور داشته و خواهد داشت و از مجلس محترم انتظار می‌رود، اصلاحیه دولت به دور از تنش و در آرامش مورد بررسی قرار گیرد و در کوتاه‌ترین زمان به رأی گذاشته شود.
تأمین مالی طرح‏‌های زیربنایی و عمرانی ازجمله طرح‌‏های آزادراهی و ریلی کشور از طریق بازار سرمایه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه دیروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بود که مورد بحث قرار گرفت. شفافیت، نقدشوندگی، تضمین سود و درآمد بیشتر در مقایسه با سایر سرمایه‏‌گذاری‌‏ها از مزایای این روش برای سرمایه‏‌گذاران خواهد بود. ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تشکیل صندوق پروژه و تأمین مالی از بازار سرمایه برای پروژه‌های زیرساختی راه و شهرسازی موافقت کرد و سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی مأموریت یافتند که همکاری لازم را در این زمینه به عمل آورند.

منبع: ایران آنلاین

کلیدواژه: دولت تدبیر و امید میلیارد تومانی رئیس جمهوری امنیت غذایی لایحه بودجه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت ion.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۰۹۴۰۸۴۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

۳۶٠ حلقه چاه در شهرستان خانمیرزا خشک شده است

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله خالدی صبح پنج شنبه در جلسه شورای اداری که در شهرستان خانمیرزا تشکیل شد، اظهار کرد: تنش آبی در شهرستان خانمیرزا کمتر دیده می‌شود و در این دولت اولین شهرستانی بودیم که قرارگاه جهادی امام حسن (ع) را با مدیریت مدیر عامل آب و فاضلاب در این شهرستان مستقر کردیم.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی به ۲۱ روستا در شهرستان خانمیرزا در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: تمام خطوط آب این روستاها کنترگذاری شده است.

خالدی با اذعان بر اینکه تأمین آب در شهرستان خانمیرزا با مشکل مواجه شده بود بیان داشت: بحث انتقال آب با اعتباری بالغ بر ۱۶۱ میلیارد تومان هزینه شده و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با اجرای آن مشکل تأمین آب این شهرستان که مطالبه جدی مردم است حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه آب کشاورزی ۸۵۰ حلقه چاه در دشت خانمیرزا حفاری شده است گفت: در سال‌های گذشته ۳۶۰ حلقه چاه در این شهرستان خشک شد و دبی سفره‌های زیر زمینی به شدت افت پیدا کرد که با پیگیری‌های مکرر آب و فاضلاب تخصیص آب صورت گرفت.

خالدی یادآور شد: این شهرستان در بخش کشاورزی به سمت الگوی تغییر کشت پیش رفته و گلخانه‌هایی را احداث کرده است که این گلخانه‌ها با کمبود فشار گاز مواجه شد اما با پیگیری‌های اداره گاز تقویت فشار در آنجا احداث و لوله کشی آن نیز در حال انجام بوده و تا کنون ۷۷ میلیارد تومان بابت آن هزینه شده است.

وی با اذعان بر اینکه کارهای خوبی در حوزه کشاورزی صورت گرفته است گفت: جابه جایی احداث گلخانه‌ها به صورت کامل حل نشده و قرار شد به گلخانه دارها فرصت داده شود تا محصول خود را به فروش برسانند بعد معوقات خود را پرداخت کنند.

فرماندار شهرستان خانمیرزا به حوزه راه و مسکن نیز اشاره کرد و گفت: لازم است هرچه سریع‌تر مشکل زمین نهضت ملی مسکن حل شود و بتوان این طرح را در شهرستان اجرا کرد.

خالدی با تاکید بر اینکه ۲۰ روستا در این شهرستان وجود دارد که مردم زمین‌هایی را برای احداث سالن ورزشی واگذار کردنده اند گفت: سرانه ورزشی در این شهرستان پایین می‌باشد و لازم است هرچه سریع‌تر در جهت ساخت ورزشگاه‌ها در این روستاها اقدامی از جانب ورزش و جوانان صورت گیرد.

وی همچنین به نبود شهرک صنعتی در شهرستان خانمیزا اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی شهرک صنعتی در این شهرستان انجام شده است اما تا کنون به نتیجه نرسیده در صورتی که با احداث شهرک صنعتی در این شهرستان ۶ هزار شغل ایجاد خواهد شد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان فراهم می‌شود.

کد خبر 6142505

دیگر خبرها

  • تغییر سیمای کشاورزی در شهرستان خانمیرزا
  • افتتاح گلخانه تولید بذر گواهی شده سیب زمینی در فیروزآباد
  • افتتاح گلخانه تولید بذر گواهی شده سیب زمینی در فارس
  • کشاورزان و گلخانه‌داران هشدار بارش باران و وزش باد را جدی بگیرند
  • مهمترین مشکل بخش کشاورزی کشور را امنیت غذایی است
  • ۳۶٠ حلقه چاه در شهرستان خانمیرزا خشک شده است
  • سهرابی: نیازی به واردات گندم نداریم
  • تحقق خودکفایی گندم در دولت سیزدهم/ نیازی به واردات گندم نداریم
  • احداث مسکن دانشگاهیان شهرکرد به همت دولت سیزدهم
  • بهره برداری از یک واحد گلخانه با سرمایه گذاری ۴ هزار و ۲۰۰ میلیاردریالی