ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دستور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ جهت شتاب بخشی در اجرایی شدن پروژه های عمرانی استان خبر داد.

"حسین کلانتری" افزود: از جمله موارد مورد بحث تسهیل گری در استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ "قانون الحاق مواردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت" جهت کمک به زیر ساخت های استان در حوزه راه ها و سدها و همچنین تامین تسهیلات بانکی و استفاده از ظرفیت سازمان های توسعه ای وابسته به آن وزارت خانه جهت کمک به افزایش تولید و ایجاد اشتغال در راستای کاهش نرخ بیکاری، ایجاد و تکمیل طرح هایی در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی و همچنین مراکز ورزشی و تفریحی جهت رفاه حال کارگران بوده است.


وی تصریح کرد: یکی از پروژه های مهمی که قول اجرا داده شده بود ایجاد گاوداری صنعتی ۶۰۰۰ راسی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان است که تا کنون دو نقطه در شهرستان جدید التاسیس مارگون شناسایی شده و کارشناسان مشغول بررسی مسائل فنی هستند که در صورت تایید مکان، امکان اجرای این طرح در آن شهرستان فراهم خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: باتوجه به تخصیص بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل بانک های عامل وابسته به آن وزارت خانه، تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی و عشایری به استان علاوه بر تخصیص سهمیه و همچنین اعلام آمادگی بانک رفاه کشور جهت مشارکت با پروژه های اقتصادی استان تاکنون اقدامات مهمی از سوی استان انجام شد.
کلانتری تاکید کرد: این اقدامات از جمله تامین تسهیلات برای شرکت تعاونی تولید خوراک آبزیان و فرآوری و بسته بندی ماهی به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان است که بانک توسعه تعاون در حال پیگیری موضوع از طریق بانک توسعه تعاون کشور جهت چگونگی تامین تسهیلات و همچنین زمینه مشارکت با بانک رفاه به منظور اجرای این طرح است.
وی با بیان اینکه ایجاد سردخانه و توسعه بازارچه صنایع دستی یکی دیگر از پروژه های مهم حوزه اقتصادی استان خواهد بود، ادامه داد: در این خصوص تسهیلات به میزان ۹۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و براساس پیگیری های انجام شده مقرر شد، تیمی از سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور شامل معاون فنی و بازرگانی آن سازمان جهت هماهنگی و چگونگی اجرای طرح های فوق حداکثر تا هفته آینده در استان حضور یابند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باتوجه به اعلام آمادگی بانک رفاه کارگران جهت تامین مالی برای حداقل دو پروژه در سطح استان، تاکنون یک طرح توسعه مربوط به شرکت سینره با حجم سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان به بانک رفاه کشور معرفی شده است.
کلانتری با بیان اینکه از خصوصیات مهم این طرح استفاده از ظرفیت سوله بلااستفاده در شهرک صنعتی فرودگاه یاسوج با متراژ ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا و در زمینی به وسعت یک هکتار است، تصریح کرد: در صورت راه اندازی این طرح امکان تولید مواد اولیه شوینده ها در سطح استان به منظور تکمیل حلقه های زنجیره ی تولید، تامین مواد اولیه سایر کارخانجات کشور و همچنین صادرات این محصولات فراهم می شود.
وی اظهار کرد: از طرفی با راه اندازی این طرح از خروج ۵ میلیون دلار ارز که توسط شرکت سینره سالانه هزینه می شود، جلوگیری خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۲۹ طرح تعاونی به مبلغ ۴۲ میلیارد تومان به بانک توسعه تعاون معرفی شدند، تاکید کرد: بانک عامل در حال بررسی مدارک متقاضیان است.
کلانتری به احیاء واحد راکد صنعتی در شهرستان گچساران با عنوان ماشین سازی پارس وابسته به شستا اشاره کرد و ادامه داد: جلسات مختلفی با حضور مدیرعامل شرکت در گچساران و شرکت های پتروشیمی استان برگزار و مقرر شد که شرکت علاوه بر تامین نیاز این صنایع از طریق استان های دیگر بازاریابی لازم را انجام دهد.
وی بیان کرد: در حوزه اشتغال قرار بود هر فرمانداری ۳ طرح کلیدی به وزارتخانه ارسال نماید که طرح ها از سوی فرمانداری ها اخذ شده و در حال بررسی فنی جهت انعکاس به معاونت اشتغال وزارت متبوع است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا عملیات اجرایی پروژه ها حداکثر تا یک ماه آینده آغاز شود.
کلانتری از توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به توسعه اقتصادی استان و کمک ویژه این وزارت خانه به مردم زلزله زده دنا تشکر و قدردانی کرد.
وی همچنین از پیگیری های دلسوزانه پناه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه معاونین، روسای سازمان ها و مدیران عامل بانک های وابسته به وزارت کار و مدیران اقتصادی استان تقدیر کرد.
"محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار به منظور عملیاتی نمودن مصوبات تفاهم نامه که به عهده آن وزارت خانه بود، تصریح کرد: به منظور تسریع در اجرای پروژه های مهم و تاثیر گذار عمرانی استان جهت استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ "قانون الحاق مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت" نشستی در هفته آینده با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور، دستگاه های اجرایی از جمله راه و شهرسازی و آب منطقه ای و نماینده ویژه وزیر کار در تهران برگزار تا بر حسب اولویت طرح های عمرانی، زمینه استفاده از این ظرفیت قانونی جهت شتاب بخشیدن به اجرای این طرح ها فراهم شود.
وی اظهار کرد: دستورات لازم جهت اجرایی شدن سایر مصوباتی که مرتبط با حوزه های مختلف آن وزارت خانه است، صادر شد.
به گزارش ایسنا، "حسین کلانتری" استاندار کهگیلویه و بویراحمد در راستای پیگیری مصوبات سفر سال گذشته هیات بلند پایه وزارت کار به استان با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار نیز پناه معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده ویژه وزیر در استان کهگیلویه و بویراحمد که حضور داشتند آخرین اقدامات انجام شده در خصوص بند های تفاهم نامه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
گفتنی است؛ باتوجه به اهمیت بالای این تفاهم نامه و نقش مهمی که در توسعه اقتصادی و عمرانی استان ایجاد خواهد نمود در سال گذشته نیز نشستی به ریاست وزیر کار و با حضور کلیه معاونین، مدیران عامل بانک ها و موسسات مالی و روسای سازمان های وابسته به آن وزارت خانه و همچنین مسئولان استانی شامل استاندار، نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان استان و معاون اقتصادی استاندار برگزار شد.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

کلیدواژه: استانی اقتصادی كهگيلويه و بويراحمد پروژه عمراني استاندار وزیر کار استاندار کهگیلویه و بویراحمد کار و رفاه اجتماعی استفاده از ظرفیت میلیارد تومان اقتصادی استان آن وزارت خانه وزیر تعاون بانک رفاه ویژه وزیر پروژه ها طرح ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۵۲۵۵۹۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

همدستی همسر بشار اسد با روسیه علیه منافع ایران؟

احمدی‌نژاد: فنر مردم به زودی در خواهد رفت/ از کسی نمی‌ترسم و حرف می‌زنم

درخواست روسیه از ایران درباره دریای خزر

احمد توکلی: ۶۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند / وضع مملکت این‌قدر بد نبوده

عناوین روزنامه‌های ورزشی ۲۲ فروردین ۱۴۰۰/ شلیک به قلب امارات از ریاض +تصاویر

خبر بعدی:

شریعتمداری به عراق سفر کرد؛ سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت کار ایران و عراق امضا می شود

خبرگزاری آریا - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به منظور گفت و گو پیرامون موضوعات مشترک و گسترش تعاملات و روابط در حوزه های مرتبط با این وزارتخانه، شب گذشته به عراق سفر کرد.
مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: علاوه بر گفت و گو در خصوص زمینه های مختلف ،سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار و امور اجتماعی عراق امضا می شود.
علی حسین شهریور، سند همکاری را مرتبط با حوزه های روابط کار،اشتغال،فنی و حرفه ای،رفاه و تامین اجتماعی و برگزاری کمیته های مشترک دانست و از آن به عنوان نقشه راه همکاری های دو کشور یاد کرد.
وی دیدار با برخی مقامات از جمله وزرای کار و دارایی و بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را از جمله برنامه های سفر دو روزه شریعتمداری به عراق برشمرد.
مدیرکل امور بین‌الملل همچنین یادآور شد؛در طول یک سال گذشته به رغم شرایط حاصل از شیوع کرونا و عدم امکان برقراری ارتباط، زمینه گسترش همکاری‌ها با دوازده کشور فراهم و برنامه ریزی شد.
وی تاکید کرد: وزارتخانه زمینه همکاری‌های مشترک و دوجانبه با کشورهای روسیه، مکزیک، بلغارستان، ارمنستان، افغانستان، آذربایجان، قطر،. ترکمنستان، فنلاند،تاجیکستان، عراق و قرقیزستان را در حوزه های روابط کار، اشتغال، آموزش‌های فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی و ... فراهم نمود.

دیگر خبرها

 • امضای برنامه اقدام ۵ساله با عراق | جزئیات سفر شریعتمداری به عراق
 • ۷۰ درصد از تشکل های روستایی کهگیلویه و بویراحمد فعال هستند
 • شریعتمداری : ​اولویت جمهوری اسلامی ایران تعامل و توسعه روابط با کشورهای همسایه است
 • تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون پس از روسیه به بلغارستان رسید
 • وزیر کار خبر داد: نهایی شدن نقشه راه همکاری های ۵ ساله ایران و عراق
 • بیست و سومین شرکت تعاونی سهامی عام کشور در استان یزد تشکیل شد
 • صندوق بازنشستگی فولاد در سال ۹۹ کارهای بزرگی را به سرانجام رساند
 • مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی: امنیت شغلی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید میسر می‌شود
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تسهیل امور برای صیانت از نیروی کار، عامل تحقق شعار سال است
 • حدود 9 هزار نفر روستایی در خراسان شمالی شاغل شدند
 • ایران و عراق سند همکاری ۵ ساله امضا می‌کنند
 • شریعتمداری: نقشه راه همکاری های ۵ ساله ایران و عراق نهایی شد
 • نقشه راه همکاری های ۵ ساله ایران و عراق نهایی شد
 • شریعتمداری به عراق سفر کرد/ سند برنامه اقدام مشترک پنج ساله بین وزارت کار ایران و عراق امضا می‌شود
 • شریعتمداری: سند 5 ساله، نقشه راه همکاری های تهران - بغداد است
 • شریعتمداری وارد بغداد شد
 • شریعتمداری وارد عراق شد
 • ماموریت وزیر کار در عراق؛ تبادل نیروی کار با عراق
 • سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به عراق