قدومی با بیان اینکه حوادث اخیر رخ داده در سرزمین های اشغالی، را نشانه نزدیک شدن به قدس دانست و گفت: محور مقاومت در دفاع از حقوق فلسطینیان کوتاه نمی آید، گفت وگو با اسرائیل اشغالگر معنایی ندارد و مذاکره حقیقی در میدان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، نامگذاری روزی مختص به نام قدس، را باید به عنوان تاریخی ترین راهبرد بنیانگذار انقلاب اسلامی دانست که در حدود 42 سال پیش در 16 مرداد سال 1358 به طور رسمی اعلام شد، تا آزادیخواهان جهان متوجه جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به ویژه ستم های وارده به زنان و کودکان آن ملت شوند.

امام رحمت علیه وحدت جوامع مسلمین و حتی یک دلی و انسجام ملت های آزادیخواه جهان در برابر دنیای استکبار را به دنبال این نامگذاری می خواستند و همین گونه هم شد و از آن روز تاکنون هر روز بر این یکدلی ها افزوده می شود و اگر آزادیخواهی بر مسئله ستم بزرگی که بر مردمان بی پناه فلسطین آگاه شود، بی تردید از گفتن «مرگ بر اسرائیل» غافل نمی ماند.

در این خصوص گفت و گویی اختصاصی با «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران ترتیب دادیم و از آنجا که او به زبان عربی سخن گفت، بتول عبدالملکی فعال فرهنگی همدانی ترجمه آن را برای این مجموعه خبری انجام داد.

زنده نگه داشتن مستمر روز قدس از شعائر ماست/ هرساله باید جلوه جدیدی از اهمیت روز جهانی قدس آشکار شود

دکتر قدومی به نظر شما زنده نگه داشتن روز قدس امری ضروری است؟

قدومی: امام خمینی(ره) در همان ابتدای پیروزی انقلاب، روز جهانی قدس را نامگذاری کردند، آن هم نه تنها مختص یک روز یا یک سال خاص.

در حقیقت زنده نگه داشتن این روز مختص به همه سال ها و همه زمان ها است، چراکه این مسئله در قلب، روح، خرد و البته در برنامه های ما جای دارد.

بنابرین ما باید به صورت مداوم شعائر را زنده نگه داریم تا این قضیه برای همگان یادآوری شود و این گونه هر ساله بعد جدیدی از اهمیت این روز مهم آشکار می شود.

روز جهانی قدس زمینه ساز بازخوانی هر ساله ایستادگی یک ملت در برابر جنایات صهیونیست ها است

روز جهانی قدس چه جایگاهی دارد و اهمیت آن از چه روست؟

قدومی: مسئله قدس شریف سبب می شود تا هر ساله وقایع مرتبط با آن با توجه به جهاد، مقاومت، ایستادگی و دفاع جوانان فلسطینی در برابر جنایات صهیونیست ها بازخوانی و اهمیت آن برای جهانیان یادآوری و بازگو می شود.

زنده نگه داشتن روز قدس سبب شده که آزادیخواهان جهان با وجود اختلاف های مکاتب فکری، تنوع فرقه ای، دینی و مذهبی و انسانی همه و همه تحت یک عنوان زیبا به نام انسانیت و بر اساس اصلی مهم یعنی قدس و اقصی جمع شده و یک نظر داشته باشند.

حوادث رخ داده در سرزمین های اشغالی، نشان می دهد که ما به قدس نزدیکتریم

این روزها و آینده قدس را چگونه می یابید؟

قدومی: من آینده را همان طور که شعائر این مناسبت آن را بیان می کند می بینم و امروز ما به قدس نزدیکتریم و این خیال نیست، چرا که هر روز مشاهده می کنیم

حوادث سیاسی متعدد درون رژیم غاصب صهیونیستی رخ می دهد و این تحولات به سبب فعالیت مقاومت است .

صهیونیست ها به دلیل ضربات جبهه مقاومت از تأمین امنیت خود عاجز هستند

این روزها شاهد هستیم که برای چهارمین مرتبه آن هم در بازه زمانی دو ساله دولت غاصب صهیونیستی در تشکیل حکومت جعلی خود شکست می خورد.

همچنان که تحلیلگران سیاسی صهیونیستی می گویند این دولت نمی تواند به دلیل ضربات و حملات جبهه مقاومت امنیت را در اسرائیل برقرار کند.

جبهه مقاومت در دفاع از حقوق فلسطینیان کوتاه نمی آید

از دلایل پیروزی جبهه مقاومت در برابر صهیونیست ها برایمان بگویید:

قدومی: نوع ایستادگی جبهه مقاومت نشان می دهد، نمونه ای شاخص و بارز است که در یک دست سلاح دارد و از حقوق ملتش کوتاه نمی آید و در دست دیگرش حل مشکلات ملت را در پیش گرفته است، به گونه ای که ملت قهرمان فلسطین به شکلی عزتمندانه در مقابل تخلفات و جنایات رژیم صهیونیستی زندگی می کند.

جبهه مقاومت بارها پاسخ حملات ظالمانه و بزدلانه صهیونیست ها را داده است

و امروز با افتخار تمام می توانیم عنوان کنیم که همین مقاومت از دلایل پیروزی این محور چه در سال ۲۰۰۰ در لبنان و چه در سال ۲۰۰۵ در سرزمین غزه بوده است و با همین مقاومت رزمندگان و ملت فلسطین توانستند رژیم غاصب صهیونیستی را بدون قید و شرط بیرون کنند، چرا که ملت و نیروهای قهرمان مقاومتش فشار سنگینی را علیه امنیت و اقتصاد رژیم صهیونیستی وارد کردند.

همچنین نبرد نامتقارن چریکی ـ انقلابی در سال ۲۰۰۶ در جنوب لبنان که جنبش جهاد اسلامی تحت فرماندهی حزب الله و همراه با ملت قهرمان لبنان انجام داد، نمونه دیگری از ایستادگی در برابر صهیونیست هاست که جبهه مقاومت توانست پاسخ حملات ظالمانه و بزدلانه صهیونیست ها بر لبنان عزیز را بدهد.

مقاومت قهرمانانه ما در سال های ۲۰۰۸ ،۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ در برابر حملات پی در پی صهیونیست ها هم نشانگر ایستادگی ملت فلسطین در برابر صهیونیسم است.

اتحاد فلسطینیان راز خنثی سازی نقشه های صهیونیست ها

چگونه مقاومت در خنثی سازی نقشه های صهیونیست ها برای برنامه های این جبهه عمل کرد؟

قدومی: فلسطین قهرمان همراه با ملت متحد و متعهدش با اجرای برنامه سیاست های کلی خودش هر بار بیشتر از قبل با حمایت از جبهه مقاومت، توانست رژیم صهیونیستی را بیرون کند.

مجدد تکرا می کنیم و می گوییم به طور قطع به به قدس نزدیکتر شده ایم.

گفت وگو با اسرائیل اشغالگر معنایی ندارد، مذاکره حقیقی در میدان است

آیا مذاکره با یک رژیم جنایتکار آن هم بر سر یک حق طبیعی عاقلانه است؟

قدومی: گفت و گو با اسرائیل اشغالگر معنایی ندارد، مذاکره حقیقی در میدان است.

تحصن جوانان قدس در مسجد الاقصی و منع ورود آن ها توسط افراطیون صهیونیستی برای هتک حرمت مسجد الاقصی، به ما نشان می دهد، آن ها تلاش می کنند که آن جوانان را بازگردانند تا پله های مسجد الاقصی را خالی کنند و البته موفق هم نشدند، حال آیا مذاکره با این اشغالگران صهیونیستی معنایی می تواند داشته باشد؟ خیر.

نتیجه مذاکره با اسرائیل غاصب چیست ؟ غیر از آنچه بود که می خواستند تحت عنوان معامله قرن با همراهی دولت آمریکا، قدس را پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی بشناسند و سفارتش را از تل آویو به قدس منتقل کنند؟ این همان نتیجه مذاکرات با رژیم صهیونیستی است.

هر گونه مذاکره با اسرائیل غاصب، زمینه ساز هتک حرمت و نابودی فلسطینیان می شود

این گونه موارد در حقیقت وعده هایی محسوب می شود که دنیای غرب ممکن است به ملت فلسطین بدهد و تنها چیزی که می بینیم این است که رژیم افراطی صهیونیستی هیچ عملی غیر از هتک حرمت و بازداشت جوانان و تخریب خانه ها ندارد.

آیا دنیا ندید که در محله شیخ جراح در شرق قدس، در خلال تلاش ها و مذاکرات درباره تخریب خانه ها و بیرون کردن ساکنانش برای جای دادن به مهاجرین صهیونیستی رو به روی دوربین های دنیا چه اتفاقی افتاد؟

این رژیم راهی غیر از خارج شدن از سرزمین و کشورمان ندارد. در اصل گفت گو و مذاکره بین دو انسان عاقل یا بین دو کشور و یا بین دو دولت معنا پیدا می کند، در حالی که اسرائیل غاصب و استعمارگر است و هیچ راه دیگری غیر از اینکه از فلسطین برود ندارد.

من تأکید می کنم که اسراییل به اذن خداوند خواهد رفت و عدالت برپا می شود، چراکه خداوند رزمندگان و جبهه مقاومت را که در راه آزادی پافشاری و ایستادگی می کنند همراهی خواهد کرد.

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: دانا

کلیدواژه: رژیم صهیونیستی زنده نگه داشتن روز جهانی قدس صهیونیست ها جبهه مقاومت نشان می دهد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۸۲۳۸۷۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

فیلم| جنجال جدید بهنوش بختیاری؛ اعتراض الکی نکنید و رای بدهید

وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد: به شورای نگهبان گفتم هاشمی پیروز انتخابات است، ردصلاحیت شود

رویا‌های خطرناک یک جریان؛ چرا اصولگرایان نگران مشارکت پایین مردم در انتخابات نیستند؟

ستاد ملی مقابله با کرونا: رئیسی ۴۰۰۰ نفر را با اتوبوس از ۲۸ شهرستان خوزستان به اهواز آورده بود

گزارش تصویری| دیدار دوستانه پرسپولیس و پیکان در حضور پروین و کلانی

خبر بعدی:

استقرار گنبد آهنین اطراف قدس جهت محافظت ازصهیونیست‌ها در راهپیمایی پرچم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  در آستانه برگزاری «راهپیمایی پرچم» از سوی صهیونیست‌ها  در عصر روز سه شنبه در قدس اشغالی، وزارت جنگ این رژیم  از استقرار سامانه گنبد آهنین اطراف این شهر خبر داد.

 به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»،این تظاهرات قرار بود ابتدا دهم ماه مه برگزار شود که به دنبال درگیری صهونیست‌ها با مقاومت این تظاهرات به تعویق افتاد.

حدود ۳۰ سال است که صهیونیست‌ها یک راهپیمایی تحت عنوان راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی برگزار می‌کنند و با در دست گرفتن پرچم رژیم صهیونیستی شعارهایی علیه فلسطینی‌ها سر می‌دهند.

به نوشته تایمز اسرائیل، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در بیانه‌ای اعلام کرده که چندین آتشبار از سامانه گنبد آهنین را از بیم حملات راکتی مقاومت اطراف قدس اشغالی مستقر کرده است.

این در حالی است که گروه‌ها و نهادهای مردمی فلسطین خواستار بسیج عمومی و تحصن در مسجدالاقصی و بخش قدیمی قدس و برگزاری تجمع‌های اعتراضی در سراسر فلسطین اشغالی شدند تا طرح‌های صهیونیستها را شکست دهند. «زیاد الحموری» رئیس مرکز حقوقی قدس گفت که صهیونیست‌ها با برگزاری این راهپیمایی در تلاش هستند که نشان دهند این شهر در اشغال و سیطره کامل آنان قرار دارد.

الحموری تصریح کرد، مسئولان صهیونیست در تلاش هستند که سلطه خود را بر قدس تثبیت کنند؛ زیرا جنگ اخیر علیه غزه و همبستگی ملت فلسطین باعث شد که صهیونیستها در تنگنا قرار گیرند.

«خالد عوده الله» از پژوهشگران فلسطین هم گفت که مسئولان صهیونیست با این راهپیمایی در تلاش هستند اعتبار و اطمینان را به جامعه و سرویسهای امنیتی خود بازگردانند؛ زیرا ابهت آنان در نبرد اخیر در هم شکست. عوده الله ادامه داد، اصرار رژیم صهیونیستی بر برگزاری این راهپیمایی از میزان «حماقت، نگرانی و ناتوانی» آن حکایت دارد و به همین دلیل مسئولان این رژیم در تلاش هستند تا ابهت خود را باز پس بگیرند.

وی همچنین تأکید کرد که احتمال دارد این راهپیمایی به درگیری مردم فلسطین با صهیونیستها منجر شود.

«زیاد ابحیص» متخصص مسائل قدس هم گفت: «این راهپیمایی برای افراطی‌هایی، حیاتی است که آن را معیار تسلط خود بر قدس و راهی برای آزمایش عزم مردم قدس می‌دانند.»

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • تحرک نیروی هوایی مصر همزمان بر آغاز «راهپیمایی پرچم» صهیونیستها
 • مقاومت بدون شلیک یک موشک معادله را تغییر داد
 • استقرار گنبد آهنین اطراف قدس جهت محافظت از اسرائیلی‌ها در راهپیمایی پرچم
 • مقاومت لحظه‌ای از دفاع از ملت فلسطین غافل نخواهد شد
 • نگرانی‌ ها از موج تازه خشونت در خاورمیانه
 • ترس صهیونیست ها از آتش فلسطینی ها/ وقوع دو آتش سوزی بزرگ در جنوب فلسطین اشغالی
 • صاحب ایده برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در قدس کیست؟
 • راهپیمایی تحریک آمیز پرچم؛ خشم و زبانه‌های آتش در انتظار صهیونیست‌ها
 • آماده‌باش نظامیان صهیونست در آستانه راهپیمایی پرچم
 • وحشت رژيم صهيونيستي از قدرت نظامي جبهه مقاومت
 • مقاومت به حالت آماده‌باش کامل درآمد
 • مقاومت فلسطین در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم اعلام آماده باش کرد
 • هشدار آمریکا به کارکنان سفارت/ تاکید مقاومت فلسطین بر پاسخگویی به تظاهرات پرچم
 • هشدار آمریکا به کارکنان سفارت/ تاکید مقاومت فلسطین بر واکنش به تظاهرات پرچم
 • هشدار سفارت آمریکا به اتباع خود در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم
 • سفارت آمریکا در قدس اشغالی به کارکنان خود هشدار داد
 • موافقت دولت بنت با برگزاری راهپیمایی پرچم
 • ترس رژیم صهیونیستی از واکنش مقاومت به راهپیمایی تحریک آمیز پرچم
 • آماده‌باش مقاومت به نیروهای خود در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم
دیگران می‌خوانند: