گروه استان‌ها - مردم استان کردستان یکدل و یکصدا برای حمایت از آیت‌الله رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صحنه آمدند. - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، گردهمایی بزرگ حامیان آیت‌الله رئیسی عصر امروز با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و فعالان سیاسی و اجتماعی استان کردستان در پارک سپیدار این شهر برگزار شد.

مردم کردستان عدالت‌طلب و آیت‌الله رئیسی عدالت‌خواه است 

اسماعیل احمدی، استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصولگرا استان کردستان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز همه این مردم برای حمایت از آیت‌الله رئیسی در این مکان گرد هم جمع شده اما نیازمند آشنایی مردم با ویژگی‌های این کاندیدای اصلح نیازمندی تبیین و روشنگری است.

وی با بیان اینکه اقتصاد استان کردستان فشل، ناکارآمد و آزاردهنده است افزود: تورم، گرانی و بیکاری باعث گله‌مندی مردم و جوانان کردستانی شده است.

احمدی با بیان اینکه تاثیرات تورم 43درصدی و بیکاری 34درصدی وضعیت اسف‌باری به‌وجود آورده که همه مردم گریبانگیر آن شده‌اند، خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، کردستان استان فرهنگی است اما در سایه بی‌توجهی دولتمردان بزرگان و فرهیختگان این دیار مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه کردستان سرشار از مفاخر و منابع مغفول است، تصریح کرد: آیا استان کردستان تنها مخزن حکمت است، خیر کردستان معدن غیرت است، چراکه زمان حمله روس‌ها به ملت ایران، سنجرخان بنیه غیرت و ایستادگی در مقابل آنان را نشان داد و امروز 5هزار و 400 شهید بر تارکِ انقلاب اسلامی می‌درخشد.

استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصولگرا استان کردستان با انتقاد از رویکرد دولتمردان و طرح این سؤال که آیا پاسداشت فرهنگی بودن کردستان در برگزاری چند جشنواره و تولید چند عکس و پوستر است؟! گفت: این برنامه‌ها یک شوخی بیش نیست چراکه سینما کردستان که در دنیا حرف برای گفتن دارد، دو هزار صندلی داشته در حالی‌که براساس شاخص جهانی باید به ازای هر 10هزار نفر، 300صندلی وجود داشته باشد که با جمعیت یک‌میلون و 600 هزار نفری استان همخوانی ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی به عنوان فرهنگی‌ترین بخش فرهنگ گفت: باید برای هر 100 نفر 8 متر فضای کتابخانه وجود داشته باشد که در استان 1.6 بوده، برای هر نفر 4 جلد کتاب وجود داشته باشد که نیم جلد است، همه اینها بیانگر آن است که دسترسی به فرهنگ وجود ندارد.

احمدی بیان کرد: دموکراتیزه کردن فرهنگ مشخصه اصلی توسعه فرهنگی بوده که به معنای دسترسی آسان، گسترده، یکسان تمام آحاد شهروندان اما سؤال اینجاست آیا این وضعیت حاکم است؟!

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سفر خود به استان کردستان، زبان کردی و جوانان را یک ثروت ملی خواند و تأکید کرد: هویت ملی ایران زمانی می‌تواند حفظ شود که فرهنگ کردی گسترش یابد، اما سؤال اینجاست جز حرف و شعار چه کاری در این راستا انجام شده است؟!

استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصولگرا استان کردستان با ابراز تأسف از اینکه جوانان فارغ‌التحصیل کردستانی مشغولکوله‌بری، معتاد، کارتن‌خواب و گرفتار طلاق هستند، اظهار کرد: مردم استان کردستان عدالتخواه و عدالت‌طلب هستند و آیت‌الله رئیسی عدالتخواه.

احمدی با یادآوری اینکه دولتمردان در دوره انتخبات قبلی وعده‌های رنگارنگ، زیبا و فریبنده به مردم استان کردستان دادند، یادآور شد: کردستانی‌ها به کارنامه، عملکرد و عدالتخواه‌ بودن  آیت‌الله رئیسی امیدوارند و امیدواریم که با استفاده از ظرفیت نیروهای بومی استان، کردستان بیش از پیش در کشور بدرخشد.

رئیس کمیسیون صنایع ‌مجلس: رئیسی صنعت را ‌به ریل اصلی هدایت می‌کند / دولت ‌توانایی مدیریت ‌بازار مرغ و تخم‌مرغ را هم نداشتحمایت مولوی عبدالحمید از آیت‌الله رئیسی در انتخابات 1400

 مردم با رأی به آیت‌الله رئیسی به بی‌تدبیری‌های دولت تدبیر پایان دهند 

مصطفی باغبانیان، استاد دانشگاه آزاد استان کردستان با بیان اینکه مردم استان کردستان شایسته خدمت هستند، اظهار داشت: وضعیت کنونی کشور ناشی از سوءمدیریت دولتمردان است که این روزها همه مردم با مشکلات گرانی و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با اعلام حمایت قاطع مردم استان کردستان از آیت‌الله رئیسی گفت: از همه مردم انتظار می‌رود 28 خردادماه با رأی به آیت‌الله رئیسی به وضعیت کنونی و بی‌تدبیری‌های دولت تدبیر پایان دهند.

استاد دانشگاه آزاد استان کردستان تصریح کرد: امیدواریم با روی کار آمدن آیت‌الله رئیسی و دولت انقلابی، مشکلات کنونی کشور و استان کردستان رفع شود.

دولت روحانی 8سال با برجام مردم را سرکار گذاشت؛ مردم رئیسی را انتخاب کنند

ماموستا یدالله محمدی، از عالمان اهل‌سنت استان کردستان در این‌ مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایران اسلامی از موقعیت جهانی برخوردار است که باید رئیس‌جمهوری توانمند و مقتدر داشته باشد که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی را به‌کار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت افزود: انسان‌ امتحان ‌پس‌داده، فسادستیز و عدالت‌محور است که به مردم کشور و استان کردستان قول حمایت و کمک به مردم را داده است.

این عالم اهل‌سنت استان کردستان با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی برای انتخاب ریاست‌جمهوری بهترین و قوی‌ترین فرد است؛ خاطرنشان کرد: دولتمردان 8 سال با فساد، رانت، چپاول، مذاکره و برجام مردم را سرکار گذاشتند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی می‌تواند در مقابل رانت‌خواران ایستادگی کند، از همه مردم برای انتخاب این کاندیدای محبوب و مردمی دعوت کرد.

ماموستا محمدی با بیان اینکه هم‌اکنون در سایه بی‌تدبیری‌ها جوانان در تنگنا و با اقتصاد فلاکت‌بار دست و پنجه نرم می‌کنند، عنوان کرد: در این دولت مسئولانی نالایق سرکار هستتد که اهل رانت و دلسوز مردم ‌نیستند که باید در دولت آینده این وضعیت به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی وعده‌های پوچ 30 روزه، یک ماهه و چندماهه به مردم نداده اما قول رفع تبعیض، عدالت، برخورداری از همه امکانات و نفروختن عزت در برجام نافرجام را به مردم داده است.

عالم اهل‌سنت استتن کردستان با انتقاد از عملکرد دوبت روحانی که تمام ماده و تبصره‌های برجام به هیچ تبدیل شد؛ یادآور شد: امیدوارم همه با هم در 28خردادماه به صحنه آمده و با انتخاب آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور مقتدری در دنیا داشته باشیم.

28خردادماه باید با انتخاب آیت‌الله رئیسی بساط دولتمردان ناکارآمد را برچید

عزت‌الله طیبی‌راد، نماینده نخبگان ستاد آیت‌الله رئیسی در استان کردستان نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدف از این گردهمایی حمایت قاطع از کاندیدای مقبول و اصلح؛ آیت‌الله رئیسی است.

وی با تاکید بر ضرورت همه مردم در انتخابات گفت: آیت‌الله رئیسی فردی مقتدر، جهادی، پاک، مردمی، استکبارستیز و ضد باندهای فساد است که از اقبال عمومی بالایی برخوردار است.

نماینده نخبگان ستاد آیت‌الله رئیسی در استان کردستان تصریح کرد: 28خردادماه باید با انتخاب آیت‌الله رئیسی، بساط دولتمردان ناکارآمد و نفوذی‌های خائن که 8سال اخیر مملکت را شخم زده، سرمایه‌های کشور را به غارت برده و عزت ایران اسلامی را در عرصه داخلی و خارجی زیرسوال ببرند، پایان دهیم.

وی تاکید کرد: برای تغییر وضعیت اسفبار کنونی همه مردم باید احساس تکلیف کرده و با قیام خود و انتخاب اصلح، به این مشکلات و رنج‌ها پایان دهند.

طیبی‌راد مدعی شد: توطئه‌های در کار است که دشمنان خارجی و داخلی، عرب‌ها و غربی‌ها با همکاری وطن‌فروشان داخلی دنبال ایجاد اختلاف بین کاندیداهای انقلابی هستند.

وی با بیان اینکه دولتمردان دنبال دوقطبی‌کردن انتخابات هستند، عنوان کرد: باید همه مردم مراقب باشند و در همان مرحله نخست، کاندیدای اصلح را با رای بالا انتخاب کنند.

نماینده نخبگان ستاد آیت‌الله رئیسی در استان کردستان با بیان اینکه گله‌مندی مردم از وضعیت اقتصادی به‌جاست؛ یادآدر شد: نباید این وضعیت اسف‌بار که ناشی از ناکارآمدی دولتمردان بوده به قهر انتخاباتی منجر شود.

انتهای پیام/481/ش

 

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: تسنیم

کلیدواژه: مردم استان کردستان آیت الله رئیسی آیت الله رئیسی استاد دانشگاه انقلاب اسلامی همه مردم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۳۱۶۶۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای کشور

غول هاوانا با ۴ طلای المپیک تاریخ‌ساز شد/کوبا طلاها را درو کرد

آخرین آمار کرونا در ایران تا 11 مرداد/

چند عکس و جنجال گورجمعی کرونایی در کرمان

اولین بمب پرسپولیس در انتقالات در آستانه انفجار ؛ مژده برای هواداران سرخ

خبر بعدی:

جزئیات کامل برگزاری مراسم تحلیف آیت الله رئیسی در مجلس/مقام‌های۷۳ کشور در مراسم چهارشنبه شرکت می‌کنند

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس جزئیات برگزاری مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را تشریح کرد.

قدس آنلاین: سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات برگزاری مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: پس از انتخابات ریاست جمهوری چند مراسم طبق قانون اساسی برگزار می‌شود، مراسم تنفیذ توسط رهبر معظم انقلاب، مراسم تحلیف و سوگند رئیس جمهور و سپس رأی اعتماد مجلس به کابینه معرفی شده توسط رئیس جمهور این مراسم‌ها هستند که پس از آن، دولت جدید کار خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب دوازدهم مرداد ماه برگزار می‌شود، افزود:پس از آن مراسم تحلیف یا سوگند رئیس جمهور در مجلس برگزار می شود؛ طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی این مراسم در نشست علنی مجلس برگزار می‌شود و رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای نگهبان نیز باید در این مراسم حضور پیدا کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: بنا بر عرف ادوار مختلف انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به اهمیت حقوقی مراسم تحلیف که نماد مردمسالاری و انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در کشور است، این مراسم با حضور میهمانان خارجی و داخلی برگزار می‌شود.

موسوی بیان کرد: رئیس مجلس در این مدت ستادی را بر همین اساس تشکیل دادند و کمیته‌هایی در این ستاد فعال شدند تا مراسم باشکوه تحلیف را به عنوان نماد رأی ملت و تعامل دستگاه‌های مختلف نظام برگزار کنند. کمیته‌ها جلسات مختلف و متعددی را در مورد نحوه برگزاری مراسم، دعوت از مهمانان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا با توجه به شرایط فعلی کشور تشکیل داده‌اند.

وی با بیان اینکه مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۱۴ مرداد ماه مصادف با سالگرد صدور فرمان مشروطیت در مجلس برگزار می‌شود، گفت: ستاد مذکور برای برگزاری این مراسم محدودیت‌های ترددهای خارجی را نیز در نظر گرفته و با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و دعوت از مهمانان داخلی و خارجی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.

نماینده تهران در تشریح جزئیات دعوت از کشورها و دولت‌های مختلف  برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، اظهار کرد:به طور طبیعی در شرایط فعلی تردد بین کشورها در فضای بین‌المللی از سطح پایینی برخوردار است اما به رغم این مسئله و بر اساس آماری که داده شده تعداد زیادی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی دنیا از حضور در این مراسم استقبال کردند.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده تا این لحظه ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان اعلام آمادگی برای حضور در مراسم تحلیف کردند؛ از بین این مقامات ۱۰ رئیس کشور در تراز سران کشورها، ۲۰ رئیس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزرای دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیأت‌های پارلمانی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند. همچنین روسای مقامات ۱۱ سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده‌ دبیرکل سازمان ملل، رئیس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی و آسیایی، سازمان اکو، سیکا و D۸ برای حضور در این مراسم دعوت شدند و اعلام آمادگی کردند.

موسوی ادامه داد: همچنین نمایندگان و شخصیت‌های برجسته ادیان و مذاهب مختلف جهان دعوت شده و برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کردند؛ شخصیت‌های مهم فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام نیز حضور پیدا خواهند کرد و این افراد طی روزهای آینده وارد تهران خواهند شد؛ برای تردد این مقامات، رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا شرایطی در نظر گرفته شده، همچنین تمهیداتی به لحاظ ترافیکی اندیشیده شده که توسط مسئولان مربوطه به سمع و نظر مردم تهران می‌رسد تا مشکلی برای شهروندان تهرانی ایجاد نشود.

وی با اشاره به حضور مهمانان داخلی و دعوت از مقامات ومسئولان مختلف گفت: با توجه به تعداد بالای مهمانان خارجی و محدودیت‌های شرایط کرونا، تعداد کمتری میهمان داخلی نسبت به ادوار گذشته دعوت شده، لذا از کسانی که در ادوار گذشته به مراسم تحلیف دعوت می‌شدند و در این دوره امکان دعوت از آنها را نداشتیم، عذرخواهی می‌کنیم.

**حضور ۱۷۰ خبرنگار داخلی و خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور
نماینده تهران در مجلس در تشریح نحور پوشش رسانه‌ای مراسم تحلیف یادآور شد: ۴۰۰ نفر از رسانه‌های داخلی و خارجی برای پوشش خبری و تصویری اعلام آمادگی کردند که به دلیل شرایط کرونا و با توجه به تمهیدات و بسترهای لازم از ۱۷۰ خبرنگار داخلی و خارجی دعوت به عمل آمده است. علاوه بر خبرنگاران داخلی بیش از ۳۰ کشور نماینده رسانه‌ای خود را در این مراسم خواهد داشت.

موسوی در توضیح ترتیب و شیوه برگزاری مراسم تحلیف گفت: در این مراسم طبق ادوار گذشته تحلیف و سوگند رئیس جمهور از اهمیت برخوردار است که پس از آغاز نشست علنی و خیرمقدم توسط رئیس مجلس، طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی مراسم سوگندنامه اجرا می‌شود و پس از آن به طور رسمی سکان اداره کشور به رئیس جمهور منتخب داده می‌شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا از کشور عربستان سعودی نیز مقاماتی در مراسم تحلیف حضور پیدا خواهند کرد، گفت: جزئیات مربوط به حضور مهمانان خارجی هنوز قطعی نیست و در روزهای آینده به طور دقیق‌تر اعلام خواهیم کرد.

انتهای‌ پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیگر خبرها

 • پنج دانش‌آموز کردستانی به مرحله نهایی المپیادهای علمی راه یافت
 • آمار فوتی‌های کرونا به‌زودی به ۵۰۰ نفر در روز می‌رسد | مسئولان در تصمیمات باید قاطع باشند
 • ۱۱۴ دانش‌آموز کردستانی به مرحله دوم المپیاد نانو راه یافتند
 • راهیابی۱۱۴ دانش‌آموز کردستانی به مرحله دوم المپیاد نانو
 • ابتلا ۱۵۰ نفراز کارکنان صداوسیمای سیستان وبلوچستان به کرونا
 • راهیابی۱۱۴ دانش‌آموز کردستانی به مرحله دوم المپیاد نانو/کسب رتبه اول کشوری
 • بارزانی در مراسم تحلیف آیت الله رئیسی شرکت می‌کند
 • بیش از هزارو ۷۰۰ هنرمند کردستانی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند
 • درخشش ورزشکار کردستانی در مسابقات پاور لیفتینگ
 • باید با مجرمان جدی، سریع و قاطع برخورد شود
 • باید با مجرمان برخورد جدی ، سریع و قاطع شود
 • بیش از ۱۷۰۰ هنرمند کردستانی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند
 • تعیین شعب ویژه برای رسیدگی سریع‌تر به پرونده اخلال‌گران نظم و امنیت در گلستان
 • حمایت قاطع دستگاه قضایی از ماموریت های نیروی انتظامی
 • راه یابی پنج دانش آموزان کردستانی به مرحله نهایی المپیاد های علمی
 • راهیابی پنج نفر از دانش آموزان کردستانی به مرحله نهایی المپیاد‌های علمی
 • 5دانش‌آموز کردستانی به مرحله نهایی المپیادهای علمی راه یافتند
 • پنج دانش‌آموزان کردستانی به مرحله نهایی المپیادهای علمی راه یافتند
 • درخشش دانش آموز کردستانی در کنکور سراسری
دیگران می‌خوانند: