فارس چهارمین مقصد سفر کاری و استانی وزیر نفت بود، وی در این سفر از اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه به توسعه بخش بالادست گاز در فارس و تخصیص اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی نفت به طرح‌های مسئولیت اجتماعی فارس خبر داد.

به گزارش شانا، جواد اوجی، وزیر نفت به همراه سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری و شماری از اعضای هیئت دولت صبح روز پنجشنبه (۲۲ مهرماه) وارد استان فارس شد؛ بازدید از پالایشگاه گازی فراشبند، ادای احترام به شهدای گمنام شهرستان فیروزآباد، حضور در نشست‌ شورای اداری فراشبند، فیروزآباد و قیر و کارزین و ملاقات با مردم این شهرستان‌ها از برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر نفت به استان فارس بود.

بازدید وزیر نفت از پالایشگاه گازی فراشبند

پالایشگاه گازی فراشبند در جنب میدان گازی دالان واقع شده است و گاز تولیدی از میدان‌های گازی آغار و دالان برای فرآورش به این پالایشگاه ارسال می‌شود؛ جواد اوجی، وزیر نفت طی بازدید از پالایشگاه گازی فراشبند و حضور در جمع مدیران این پالایشگاه از نزدیک در جریان روند عملیات این پالایشگاه قرار گرفت.

وی در حاشیه بازدید از این پالایشگاه گفت: استان فارس پس از استان بوشهر دومین دارنده ذخایر گازی کشور به شمار می‌آید و ظرفیت تولید روزانه گاز در این استان ۱۱۴ میلیون مترمکعب است؛ با فشارافزایی و توسعه میدان‌های گازی از ظرفیت خالی پالایشگاه‌های گاز کشور استفاده می‌کنیم و با توسعه میدان‌های گازی، روزانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز استان فارس اضافه می‌شود.

اختصاص ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه‌ برای بخش بالادست گاز در استان فارس

وزیر نفت در این بازدید از سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری دولت سیزدهم برای فشارافزایی میدان‌های گازی کنونی و توسعه میدان‌های گازی جدید در استان فارس، افزایش ۱۱۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید گاز در استان فارس، تخصیص اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی نفت به طرح‌های رفاهی فارس و اتصال ۱۰۰ روستا و ۴۶۰ واحد صنعتی فارس به شبکه گاز تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: وزارت نفت برنامه دارد با سرمایه‌گذاری در بخش بالادست گاز شامل طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی مشترک پارس جنوبی، میدان‌های آغار و دالان، شانول، تابناک، هما و وراوی، فشارافزایی و توسعه میدان‌های گازی جدید، از ظرفیت خالی روزانه ۱۴۰ میلیون مترمکعبی پالایشگاه‌های گازی به‌ویژه در استان‌های فارس و بوشهر استفاده کند.

اوجی تأکید کرد: اعتقاد ما بر این است که متناسب با توسعه میدان‌ها و ذخایر گازی و نفتی، مردم نیز باید از مواهب طرح‌های صنعتی همجوار خود بهره‌مند شوند، بنابراین در این سفر وزارت نفت ۱۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است.

در جریان این دیدار ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گزارشی را درباره وضع میدان‌های استان فارس، شرایط پروژه‌های این شرکت و نیازها و چالش‌های این صنعت ارائه کرد.

اوجی در جمع کارکنان پالایشگاه گازی فراشبند

وزیر نفت همچون دیدارهای گذشته با حضور در میان کارکنان صنعت نفت و گوش فرادادن به درددل‌ها و مشکلات آنان، موجی از دلگرمی در میان کارکنان ایجاد و از نزدیک از زحمات این قشر متخصص، تلاشگر و زحمتکش قدردانی و تأکید کرد که با اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده معیشت کارکنان ارکان ثالث بهبود می‌یابد.

قول وزیر نفت برای پیگیری مشکلات رانندگان شرکت زاگرس جنوبی

وزیر نفت با حضور در جمع رانندگان شرکت بهره‌بردارب نفت و گاز  زاگرس جنوبی از نزدیک در جریان مشکلات این کارکنان قرار گرفت و برای پیگیری مشکلات آن‌ها قول مساعد داد؛ وی همچنین با تاکید بر این که دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، اولویت مهم وزارت نفت هستند، گفت: برای بررسی وضع کارکنان پیمانکار، به عسلویه و جم گروه کارشناسی اعزام کرده‌ام. 

اوجی پس از این بازدید از تونل هفت قطعه سه بزرگراه فیروزآباد - کوار بازدید کرد؛ وی در این بازدید از نزدیک در جریان جزئیات این پروژه به‌عنوان یکی از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی صنعت نفت قرار گرفت.

ادای احترام وزیر نفت به شهدای گمنام شهرستان فیروزآباد

وزیر نفت در پنجمین سفر استانی خود نیز همچون سفرهای گذشته با حضور در گلزار شهدای گمنام شهرستان فیروزآباد به مقام والای شهدای جنگ تحمیلی ادای احترام کرد.

حضور در نشست شورای اداری شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین

وزیر نفت پس از حضور در گلزار شهدای گمنام در نشست شورای اداری شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین حضور یافت و از نزدیک شنونده مشکلات و مباحث و چالش‌های مسئولان و مدیران این شهرستان‌ها بود؛ اوجی در این نشست ابراز امیدواری کرد با اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در فارس، این استان شاهد رشد و توسعه در همه بخش‌ها باشد، وی همچنین تصریح کرد که با تخصیص اعتباری بی‌سابقه به طرح‌های مسئولیت اجتماعی این استان از سوی وزارت نفت، شاهد روندی رو به رشد در اجرای پروژه‌های عمرانی، رفاهی و فرهنگی خواهیم بود.

وی در این نشست از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح جاده عسلویه - جم، اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۲۵۰ پروژه رفاهی، گازرسانی به همه روستاهای استان فارس تا نیمه دوم سال ۱۴۰۱ و آمادگی وزارت نفت برای تأمین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی تازه تاسیس خبر داد.

حسین آرگیو، فرماندار فیروزآباد در این نشست ضمن ابراز قدردانی از صنعت نفت برای تحقق سیاست‌های مسئولیت اجتماعی در این استان گفت: وزارت نفت برای ۲ هزار نفر در شرکت‌ها و طرح‌های تحت مدیریتش در این منطقه اشتغال ایجاد کرده و اقدام‌های قابل توجه وزارت نفت در این استان، سبب ایجاد اعتماد اجتماعی و رضایت‌مندی کارکنان شده است.

علی‌محمد کریمی، فرماندار شهرستان قیر و کارزین نیز در این نشست تأکید کرد: توسعه گازرسانی به دو دهستان پرجمعیت این شهرستان نیازمند همراهی و دریافت مجوز از سوی وزارت نفت است.

وزیر نفت پس از برگزاری این نشست طولانی به خبرنگاران گفت: وزارت نفت فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه گاز فراشبند را دنبال می‌کند و ظرفیت تولید روزانه میدان گازی آغار نیز ۲۰ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد.

اوجی همچنین بر توسعه میدان‌های گازی استان فارس به‌عنوان یکی از اولویت‌های وزارت نفت تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح‌ها به‌زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

دیدار مردمی وزیر نفت با مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین

وی در پایان سفر یک‌روزه خود به شهرستان‌های فراشبند و فیروزآباد طی دیداری چهره به چهره در جریان مشکلات مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین و کمبودهای این مناطق قرار گرفت.

شرکت در نشست شورای اداری استان فارس

حضور در نشست شورای اداری استان فارس به ریاست رئیس‌جمهوری برنامه پایانی این سفر یک‌روزه بود.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: شانا

کلیدواژه: وزیر نفت جواد اوجی استان فارس پالایشگاه گاز فراشبند مسوولیت اجتماعی شهرستان های فیروزآباد توسعه میدان های گازی مسئولیت اجتماعی نشست شورای اداری توسعه میدان ها قیر و کارزین پالایشگاه گاز شهدای گمنام ظرفیت تولید استان فارس شهرستان ها وزارت نفت قرار گرفت صنعت نفت وزیر نفت طرح ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.shana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «شانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۳۸۸۶۹۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر خوش وزیر نفت/ اهدای سهمیه بنزین جبرانی دولت برای مردم

واردات موز سمی از سومالی واقعیت دارد/مرگ مغزی بعد از 12 ساعت!

حراج جدید 6 محصول ایران خودرواز امروز /با 81 میلیون صاحب سورن شوید+جزئیات

انتصاب داماد وزیر بهداشت با نام مستعار؟

وزیر اطلاعات: اطلاعات بیشتر درباره حمله سایبری در اختیار مردم قرار می‌گیرد

خبر بعدی:

مسئولان در پیگیری رفع نقایص قطارها جدیت به خرج دهند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، عصر پنجشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان که با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که در سفرهای روسای جمهور باید به آن توجه شود، اثرگذاری پروژه هاست و به جای اینکه پیگیر چند صد پروژه کم اثر باشید، باید به دنبال چند پروژه اثرگذار و حیاتی بر استان باشید.

وی افزود: در سفرهای قبل رؤسای جمهور، طرح‌های بسیاری به تصویب رسید اما اعتبارات در نظر گرفته شده برای آنها کافی نبود به همین دلیل بسیاری از آنها نیمه کاره رها شده اند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: مسئله راه برای کشور ما از اهمیت بسیار بالایی برخودرار است و باید به راه‌های ارتباطی از جمله بزرگراه، جاده‌های بین شهری و روستایی، راه آهن و … توجه جدی شود.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه قطار یزد به تهران و آتش سوزی واگن قطار اول و نقص فنی قطار دوم و سرگردانی مسافران بیان کرد: مردم ساعت‌ها معطل بودند و با تاخیر بسیار زیاد به مقصد رسیدند که این موضوع گلایه شدید آنها را به دنبال داشت.

امام جمعه یزد تصریح کرد: وضعیت زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که حتی قطاری که به عنوان کمکی برای مسافران اعزام می‌شود هم دچار نقص فنی است و این موضوع برای سلامت مسافران بسیار نگران کننده است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان به صورت جدی پیگیر رفع نقایص قطارها باشند، افزود: روز گذشته ممکن بود که خدای ناکرده برخی از مسافران در این اتفاقات پی در پی با حادثه‌ای روبرو می‌شدند و خسارت جانی هم متحمل می‌شدیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: مسئله بسیار مهم دیگر موضوع آب است که استان یزد به صورت بسیار ویژه با آن روبرو است و باید حتماً نسبت به تامین منابع پایدار آب توجه لازم را داشته باشیم.

کد خبر 5338352

دیگر خبرها

 • هفتم آبان، روز کورش/ در ستایش یکتاپرستی و دادگری
 • جدول پخش برنامه‌های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در روز جمعه هفتم آبان ۱۴۰۰
 • توسعه متوازن و عادلانه را در یزد پیگیری می‌کنم
 • پیروزی مدعیان در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال
 • هفته هفتم لیگ برتر فوتسال؛ سن ایچ با برتری مقابل سپاهان صدرنشین ماند
 • پیروزی مدعیان در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال/ جشنواره گل کراپ در اهواز
 • مسی‌ها فولاد را ذوب کردند/ هفتمین پیروزی متوالی سن ایچ
 • بهبود اقتصادی کشورهای بحران زده ۲ سال به تعویق می افتد
 • ادامه بحران گازی در اروپا/بهبود اقتصادی کشورهای بحران زده 2 سال به تعویق می افتد
 • پروژه‌های عمرانی سفرهای استانی رییس جمهور به طور جدی پیگیری شود
 • وزیر کشور: طرح جامع مدیریت پسماند تهیه و در برنامه هفتم توسعه پیگیری می‌شود
 • کامرانی‌فر: بدون تلاش هیئت‌های استانی فدراسیون فوتبال نمی‌تواند کاری از پیش ببرد
 • پسماند گیلان در برنامه هفتم توسعه قرار می‌گیرد
 • پروژه‌های عمرانی سفرهای استانی رییس جمهور باید به طور جد پیگیری شود
 • یاران ابراهیمی بهترین خط دفاع، یاران کنعانی‌زادگان بدترین خط حمله/ دیاباته رقابت آقای گل‌های آفریقایی لیگ قطر را گرم کرد
 • کریمی‌ اصفهانی خطاب به رییسی: سفرهای استانی باید نتیجه بخش باشد
 • زمان بازی ۲ تیم فوتسال مس سونگون و فولاد زرند تغییر کرد
 • عربستان صادرکننده خالص گاز می‌شود؟
 • پیشرفت ۸۳ درصدی کیلومتر چهارم تا هفتم رینگ چهارم
دیگران می‌خوانند: