آفتاب‌‌نیوز :

البته فقط هواداران اسپانیایی حاضر در ورزشگاه برنابئو از این جو بی‌نظیر لذت نبردند، چون دو، سه نفر از نمایندگان مجلس انقلابی ایران هم در ورزشگاه، این بازی مهیج را از نزدیک تماشا کردند. احمد نادری، نماینده تهران، بامداد دیروز عکس‌هایی از حضور خود به‌همراه رحیم زارع نماینده آباده و حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو منتشر کرد تا مشخص شود آن‌ها هم از دیدن این بازی کیف لازم را کرده‌اند.

نادری در وصف این حضور در صفحه توییترش نوشت: «از نزدیک و در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو، برد زیبای رئال‌مادرید در مقابل سویا را شاهد بودم. مدت‌های مدید بود که ورزشگاه نرفته بودم. کاش وقت بود تا مردم‌نگاری طرفداران رئال را انجام می‌دادم. بسیار منظم، جدی، متعصب و خون‌گرم بودند. هیچ نشانه‌ای از وندالیسم (خراب‌کاری) ندیدم».

اینکه نمایندگان مجلس انقلابی در اسپانیا چه می‌کنند و چه شده که چند نفر از آن‌ها سر از ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو درآورده‌اند به اجلاس جهانی (IPU) برمی‌گردد؛ چون نادری به همراه علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس و رحیم زارع، نماینده آباده و مرتضی آقاتهرانی، نماینده تهران، برای شرکت در صدو‌چهل‌و‌سومین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده بودند.

در این میان نیازی به واکاوی این مورد که چه هزینه‌ای برای این اتفاق و حظ بصری بازی برده شده نیست، چون ممکن است اصل مطلب فدای موضوعی حاشیه‌ای شود، ولی مسئله اصلی این است که چند نفر از نمایندگان مجلس انقلابی ایران در شرایطی در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئوی شهر مادرید بازی را از نزدیک تماشا کرده‌اند و قرار است از «مردم‌نگاری طرفداران رئال‌مادرید» حکایت کنند که احتمالا کنار دستشان یا حالا چند صندلی آن‌طرف‌تر و این‌طرف‌تر، کلی هم تماشاگر زن در ورزشگاه نشسته بودند؛ همان تماشاگرانی که احمد نادری از نظم، جدی‌بودن، تعصب و خون‌گرمی‌شان تعریف کرده است.

نمایندگان مجلس ایران در حالی شاهد یکی از بازی‌های مهیج لالیگا از روی سکو بوده‌اند که کیلومتر‌ها این‌طرف‌تر یعنی در ایران، دوباره بازی‌های لیگ برتر به بهانه کرونا بدون تماشاگر شده است. در شرایطی که مراسم‌های مذهبی و فرهنگی با حضور پرشور علاقه‌مندان به این مراسم در حال برگزاری است و هر روز دعوت به حضور پررنگ‌تر می‌شود، مشخص نیست چرا کرونا فقط سکو‌های ورزشگاه برای تماشاگران فوتبال را نشانه رفته و هر روز دلیلی برای بدون تماشاگربودن بازی‌های لیگ تراشیده می‌شود.

لیگ برتر ایران قریب به ۲۱ ماه است از حضور تماشاگران محروم است. در یکی، دو هفته پیش برای یک بار با حدود پنج هزار نفر تماشاگر هم که شده بود، دو بازی با حضور برگزار شد، ولی در عین ناباوری دوباره خبر رسید ستاد مبارزه با کرونا دستور داده بازی‌های لیگ برتر بدون تماشاگر برگزار شود. البته مشخص است که بهانه بدون‌تماشاگربودن بازی‌های لیگ برتر فقط به‌دلیل نگرانی درباره حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌هاست.

درحالی‌که فدراسیون فوتبال ایران به فیفا قول داده از این به بعد بازی‌های فوتبال در سطح ملی و بعدا در سطح باشگاهی با حضور تماشاگران زن برگزار شود، نه شخص ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور و نه بخش زیادی از نمایندگان مجلس انقلابی مایل به عملی‌کردن چنین قول و قراری نیستند. ابراهیم رئیسی پیش‌تر در بخشی از سخنرانی‌های کارزار انتخاباتی‌اش به‌صراحت از این گفته بود که دغدغه زنان ایرانی ورود به ورزشگاه‌ها نیست. با مرور نظر چندین نماینده مجلس انقلابی درباره ورود زنان به ورزشگاه، مشخص است آن‌ها هم با این ماجرا مخالف بوده و هستند. در این بین اتفاق مهمی در شرف رقم‌خوردن است؛ ماجرا از این قرار است که فیفا دیگر قرار نیست با فوتبال ایران سر سازگاری و مدارا در پرونده حضور زنان در ورزشگاه داشته باشد. آن‌ها منتظر اقدام عملی فدراسیون فوتبال برای راه‌دادن تماشاگران زن به ورزشگاه نه به شکل گزینشی بلکه به‌صورت کاملا برابر با تماشاگران مرد هستند؛ اما چنین انتظاری با تفکرات عده‌ای از نمایندگان مجلس انقلابی همخوانی ندارد و به همین دلیل مجلسیون به‌دنبال راه فراری از این مخمصه خودساخته هستند.

پیش‌تر در جریان بازی ایران با کره‌جنوبی که تیم ملی در ورزشگاه آزادی پذیرای رقیب پرقدرتش از شرق آسیا بود، قرار شد در‌های ورزشگاه به روی تماشاگران باز شود و زنان هم طبق توافق قبلی با فیفا، برای تماشای این بازی به ورزشگاه آزادی بیایند، اما در ایران از سوی نهاد‌های بالاتر مجوز حضور زنان در ورزشگاه صادر نشد. فدراسیون فوتبال هم که می‌دانست اگر فقط تماشاگران مرد را به ورزشگاه راه بدهد باید منتظر عواقب سختی از سوی فیفا باشد، بازی را کلا بدون تماشاگر کرد. مسئله حالا به‌گونه‌ای بغرنج شده که مسئولان امر از ترس محقق‌شدن ورود زنان به ورزشگاه، کلا اجازه حضور تماشاگران به ورزشگاه را به بهانه شیوع ویروس کرونا نمی‌دهند. در واقع با توجه به درپیش‌بودن بازی حساس تیم ملی ایران با عراق که قرار است در بهمن‌ماه برگزار شود، دلواپسان امر روی این تئوری در حال کارکردن هستند که مجوز حضور تماشاگران به ورزشگاه را صادر نکنند تا به همین بهانه بتوانند از برگزاری بازی تیم ملی ایران با عراق در حضور تماشاگران سر باز بزنند! امری که محقق‌کردن آن دشوار به نظر می‌رسد؛ چون نه‌تن‌ها وضعیت واکسیناسیون در ایران خوب پیش رفته، بلکه مجوز برگزاری بسیاری از مراسم‌های دیگر صادر شده و فقط حضور تماشاگران در ورزشگاه محدود شده است. مشخصا فیفا اقدامات مسئولان ایرانی در این پرونده را زیر نظر خواهد داشت و به‌سادگی از کنار آن عبور نخواهد کرد. در واقع این‌طور نخواهد بود که بشود به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، آن‌هم درحالی‌که مجوز برای دیگر مراسم‌ها صادر می‌شود، مانع از ورود تماشاگران به ورزشگاه شد و انتظار داشت فیفا این موضوع را با روی خوش بپذیرد. حال که اتفاقا چندین نماینده مجلس انقلابی به سانتیاگوبرنابئو رفته و بازی را در کنار تماشاگران زن و مرد دیده و منقلب نشده‌اند، بهترین فرصت است تا تجربیات گران‌بهایشان از حضور باشکوه تماشاگران زن و مرد را در اختیار دیگر نمایندگان مجلس انقلابی قرار دهند و خیالشان را راحت کنند که اگر در‌های ورزشگاه در ایران به روی زنان باز شود، نه‌تن‌ها خبری از منقلب‌شدن نخواهد بود، بلکه نشانه‌ای از وندالیسم هم پیدا نخواهد شد.

منبع: روزنامه شرق

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: آفتاب

کلیدواژه: مجلس شورای اسلامی احمد نادری ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو اسپانیا نمایندگان مجلس انقلابی ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو حضور تماشاگران تماشاگران زن بدون تماشاگر بازی های لیگ لیگ برتر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت aftabnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «آفتاب» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۸۰۶۷۱۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا پایان سال واریز می‌شود

کمیسیون تلفیق سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت را ۴۷۲ میلیون تومان تعیین کرد

اخباری به جای بیرانوند به اردوی تیم ملی دعوت شد

تاریخ ازدواج رونالدو و جورجینا مشخص شد

خبر مهم درباره یارانه معیشتی و نقدی/ یارانه ٨٠٠هزار تومانی قطعی شد

خبر بعدی:

قمه کشی در تئاترشهر/ اراذل و اوباش در یک قدمی یک بنای فرهنگی

 تعدادی از خلافکاران، فروشندگان مواد مخدر و اراذل و اوباش که طی سال‌های اخیر به صورت مستمر در محیط پیرامونی بوستان دانشجو، چهار راه ولیعصر و محیط پیرامونی تئاتر شهرمزاحمت‌های پی در پی و فراوانی را برای رهگذران، مسافران ایستگاه مترو و تماشاگران مجموعه ایجاد کرده‌اند، بعد از ظهر روز جمعه هشتم بهمن ماه برای چندمین بار در یک نزاع فجیع خیابانی جمعی در حضور رهگذران و تماشاگران مجموعه، اتفاقات ناگواری را در مجاورتِ درِ ورودی تالار چهارسو(یکی از سالن‌هایِ مجموعه تئاتر شهر) رقم زدند.

در این نزاع خیابانی که این بار با ضرب و شتم شدیدتر و فجیع‌تری صورت گرفت، تعدادی از خلافکاران در ابتدا با چوب و چماق به جان یکدیگر افتادند، اما بعد از دقایقی کوتاه این نزاع خیابانی تبدیل به یک قمه کشی و چاقوکشی شدیدتری شد.  فضای این ضرب و شتم به حدی بود که شدت آن باعث وارد آمدن جراحات فراوانی به طرفین دعوا شد. البته بعد از دقایقی با حضور سریع یگان امداد نیروی انتظامی ضاربان دستگیر و افرادی که با جراحت‌های شدیدی روبه رو شده بودند به مرکز درمانی منتقل شدند.

وقوع این درگیری خیابانی در محیط پیرامونی تئاتر شهر در حالی صورت گرفت که تماشاگران نوبت اول اجرای نمایش «احتمالات» در تالار چهارسو مشغول تردد برای ورود به داخل مجموعه بودند که این اتفاق بار دیگر شرایط نامطلوبی را به لحاظ روانی برای آنها رقم زد.

پیش از این نیز نزاع‌های خیابانی متعددی در محیط پیرامونی تئاتر شهر در آغاز و پایان اجرای آثار نمایشی از جمله ضرب و جرح با قمه، چاقو و حتی تیراندازی نیز اتفاق افتاده بود.

طی ماه‌های اخیر با تشدید حضورخلافکاران و بحرانی شدن اوضاع محیط بیرونی تئاتر شهر، از سوی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی و مدیریت مجموعه تئاتر شهر رایزنی‌های مستمری با مدیران شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ضرورت تعیین حریم تئاتر شهر و پاکسازی محیط پیرامونی مجموعه صورت گرفته است.

۵۸۵۸

کد خبر 1597504

دیگر خبرها

  • سفرهای استانی دولت به علت شیوع کرونا فعلا متوقف شد/ بازی فوتبال ایران و امارات بدون حضور تماشاگران
  • ایران – امارات بدون حضور تماشاگران
  • رسمی؛ ایران-امارات بدون حضور تماشاگران!
  • جنجال انتصاب برادر یک نماینده مجلس | به خاطر برادرم تا آن‌جا که لازم بود بررسی کردم ...
  • قمه کشی در تئاترشهر/ اراذل و اوباش در یک قدمی یک بنای فرهنگی
  • عجیب‌ترین وی‌آی‌پی در تاریخ آزادی (عکس)
  • قهر تماشاگران با تیم ملی فوتبال امارات!
  • جنجال ترجمه اشتباه در آزادی/حمله عراقی‌ها به پتروویچ به خاطر تمجید از کی‌روش+عکس
  • قرارداد 400 میلیون یورویی رئال با کمپانی آمریکایی
  • وزارت ورزش: تماشاگران حاضر در آزادی در کمال احترام حمید سجادی را کنار خود پذیرا شدند
دیگران می‌خوانند: