به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، فصل برداشت مرکبات است و این روزها مردم مازندران از کارگر، باغدار گرفته تا سورتینگ‌دار و سایر درحال تکاپو هستند و در کنار امیدها و آرزوها نگرانی‌ها و حرف‌های زیادی دارند که در این زمینه از مسوولان انتظار دارند برنامه‌ریزی درستی انجام دهند تا بتوانند هم پاسخگوی هزینه‌ها باشند و هم با دلی پرامیدتر برای سال آینده برنامه‌ریزی کنند.

این روزها مسوولان نیز درحال برنامه‌ریزی برای بحث تنظیم بازار هستند تا باتوجه به تولید بالای محصول مرکبات بحث صادرات و همچنین ذخیره‌سازی برای شب عید کشور در دستور کار قرار گیرد.

*ذخیره‌سازی ۵۰هزار تنی مرکبات برای شب عید

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: هر سال حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تن مرکبات برای ذخیره‌سازی شب عید پیشنهاد می‌دادیم که البته سال گذشته ۴۰هزار تن پیشنهاد دادیم و امسال به میزان ۵۰هزار تن مرکبات پیشنهاد دادیم.

*تعیین قیمت مرکبات

وی افزود: همچنین با بررسی نظرات قیمت پرتقال کیفی درحال حاضر بین ۸هزار و ۵۰۰ تا ۹هزار تومان قیمت سرباغ البته محصول کیفی و قیمت محصول در سورتینگ با احتساب هزینه‌ها برای پایان سال ۱۳هزار و ۵۰۰ تا ۱۴هزار تومان تعیین شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه سازمان تعاون روستایی متولی ذخیره‌سازی میوه شب عید اعلام شد، تصریح کرد: در بحث صادرات نیز مشکلات در زمینه صادرات احصا شد و در این زمینه برنامه‌ریزی درستی در دستور کار قرار گیرد.

*جلوگیری از عرضه ناگهانی مرکبات به بازار

این مسوول با تاکید بر اینکه پایانه روماک باید فعال‌تر ورود پیدا کند، خاطرنشان کرد: سورتینگ‌داران هم بحث ذخیره‌سازی را در دستور کار داشته تا عرضه ناگهانی محصول در بازار جلوگیری شود.

هادی ایزدی امیری مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی مازندران نیز میزان تولید مرکبات امسال مازندران را ۲میلیون و ۷۰۰هزار تن اعلام کرد و گفت: از این میزان ۲ میلیون تن تولید پرتقال استان است.

*تعادل قیمت مرکبات در دی ماه

وی با اشاره به متعادل شدن قیمت مرکبات شمال در دی ماه، افزود: قیمت مرکبات همزمان با اوج گرفتن برداشت و افزایش عرضه، کاهش نسبی خواهد داشت.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه عرضه نارنگی در این روز‌ها زیاد شده است، یادآور شد: با توجه به افزایش تولید و استمرار برداشت نارنگی و تداخل آن با برداشت پرتقال به نظر می‌رسد در دی ماه قیمت این میوه به تعادل برسد.

به گزارش فارس، باغداران امسال از روزهای پایانی شهریور ماه امسال در تب و تاب هستند و این روزها برداشت پرتقال را نیز آغاز کردند که امیدواریم در کنار تولید محصول باکیفیت از لحاظ قیمت هم بتوانند سال پررونقی را پشت سر بگذرانند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/غ

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فارس

کلیدواژه: رئیس سازمان صنعت مرکبات شمال برنامه ریزی قیمت مرکبات ذخیره سازی شب عید

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۸۰۶۸۷۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کری ترسناک‌ترین مرد جهان برای سجاد غریبی؛ شب سختی مقابل من خواهد داشت

سورپرایز یارانه ای دولت برای مردم در بهمن/یارانه جدید در حساب سرپرستان خانوارها

صف‌های طولانی در ایرانشهر/ قیمت نان ۱۰ هزار تومان شد

اخباری به جای بیرانوند به اردوی تیم ملی دعوت شد

خبر مهم برای صاحبان سهام عدالت

خبر بعدی:

پایش دمای مایعات حساس به دما با محصولات دانش بنیان ایرانی

به گزارش خبرنگار گروه اخبار علم و آموزش ایرنا، محصـولات حساس زیـادی وجـود دارند کـه در طول زنجیره تأمین باید از نظـر دمایـی بـه طـور مسـتمر و بـادقـت بالایـی پایـش شـوند؛ بـرای مثـال برخی محـولات غذایی و دارویی ماننـد شـیر خـام، فرآورده هـای خونـی و تنوعـی از سـرم ها و واکسـن ها هسـتند کـه اگـر در فرآیند حمل ونقـل محیـط آنهـا تابـع شـرایط دمایـی ویـژه ای نباشـد، می تواننـد بـه سـرعت فاسـد شـوند یـا خواص خود را از دسـت بدهنـد.

بـرای جلوگیـری از وقـوع چنیـن خسـارت هایی بایـد بـا اسـتفاده از ابـزار نظارتـی قدرتمند، در کنـار پایـش دقیـق فرآینـد جابه جایـی محصـولات حسـاس، از رعایـت کامـل پروتکل هـا و اسـتانداردهای دمایـی نیـز اطمینـان حاصـل کـرد.

در همین زمینه یک شرکت دانش بنیان توانست با تولید محصولات هوشمند برحفـظ شـرایط محیطـی ایـده آل بـرای محصـولات حسـاس بـه دما صحه گذاری کنـد.

این محصولات دانش بنیان نوعی برچسـب الکترونیکی هوشـمند و دیتالاگر و حسگرهای توپی هستند که برای پایش دمای مایعات طراحی و تولید شده و می توانـند گزارش های کامـلا اختصاصی شـده از دمای پیرامون محصول بـه کاربـر ارایه دهنـد.

فرشاد نظری عضو این شرکت دانش بنیان در خصوص کاربرد این محصول دانش بنیان روز جمعه به خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا گفت: این شرکت از سال ۹۸ فعالیت خود را در زمینه مانیتورینگ دما و شرایط محیطی شروع کرده است، مانیتورینگ دما با استفاده محصولات شرکت در پروسه های مختلفی از خط تولید گرفته تا پروسه حمل و نقل، انبارداری و سردخانه ها انجام می شود.

وی گفت: کول تگ بال یکی از محصولاتی است شبیه به توپ طراحی و تولید شده، که برای حمل و نقل مایعات حساس به دما مانند شیر، کنسانتره ها، مالت ها  استفاده می شود، این محصول داخل تانکر مایعات قرار می گیردو چگالی آن طوری طراحی شده است که بر روی سطح مایع ازقبیل شیر که نباید هم بخورد معلق بر روی سطح شیر می ماند و مانع از هم خوردن شیر می شود.

این فناور یادآور شد: قابلیت برنامه ریزی این محصول باعث می شود، بتوانـد در بازه هـای زمانـی تعییـن شـده، از دمـای محیـط پیرامونـش نمونه بـرداری کنـد و سـپس بـر اسـاس تنظیماتی کـه روی آن اعمـال می شـود، طیـف وسـیعی از محاسـبات خطـی یا حتـی غیرخطی را روی ایـن داده ها انجام دهد.

نظری همچنین گفت: گزارش هایی کـه کـول تـگ پـرو تولیـد می کند سریعا روی یـک فضـای ابـری (Cloud )بارگزاری و دسترسـی بـه آنهـا از طریـق یـک تلفـن همـراه هوشـمند نیـز بـه آسـانی امکان پذیـر می شود، ایـن اقدام باعث می شـود علاوه بر جلوگیـری از مفقـود شـدن گزارشـ ها، عملیاتـی ماننـد تجمیع داده هـا و بهره برداری آمـاری از آنها نیـز امکان پذیر شـود.

وی ادامه داد: ایـن محصـول بـه دلیـل فنـاوری پیشـرفته و دارا بـودن گواهینامـه CE (گواهینامـه انطبـاق محصـول اتحادیـه اروپـا) آمادگــی ورود بــه بازارهــای صادراتــی اروپــا را نیــز دارد.

عضو این شرکت دانش بنیان افزود: برچسب الکترونیکی هوشمند و دیتا لاگر دما نیز از دیگر محصولات تولیدی شرکت است که به کاربر گراف دمایی را با استفاده از سخت افزار NFC گوشی همراه می دهد، این محصول در خط تولید استفاده می شود و به جای ماشین های بزرگ با حجم بالا برای پایش دمای محیط در ابعاد مینیاتوری طراحی شده است، داخل خط تولید که پروسه ریلی دارند قرار می گیرد و کل فرآیند خط تولید راپایش می کند و دما را در نقاط مختلف ثبت می کند و در آخر گزارش دمایی را اطلاع می دهد.

نظری یادآور شد: تمامی سخت افزار، نرم افزار و سنسورهای این محصول توسط تکنسین های این مجموعه دانش بنیان طراحی وتولید شده است.

برچسب‌ها شرکت دانش بنیان فناوری دانش‎ بنیان ‎ها

دیگر خبرها

  • ظرفیت تولید پتروشیمی مهاباد ۲۸ درصد افزایش یافت
  • پایش دمای مایعات حساس به دما با محصولات دانش بنیان ایرانی
  • از خرید مرکبات شرق گیلان تا تخصیص اراضی دولتی برای مسکن سازی
  • برداشت باقلا از سطح مزارع قصرقند
  • وزیر جهاد کشاورزی: خودکفایی برنج اولویت دولت در بخش کشاورزی است
  • مشکل گازرسانی به شهر تاریخی ماسوله پیگیری می شود
  • نماینده مجلس : عبدالملکی تا عید استیضاح می‌شود، اگر ...
  • نیاز ۱۵۰ هزار تنی صنعت نساجی به پنبه
  • ضرورت توجه به تولید و برند سازی محصولات کشاورزی گیلان
  • هشدار اقتصاددان مشهور/ چاپ پول بدون پشتوانه در دوران کرونا منجر به سقوط دلار می‌شود
دیگران می‌خوانند: