مادر در حالی که انگشتانش قطع‌ شده و یک چشمش را با پانسمانی پوشانده در کنار دختر و پسر دوقلویش در یک سوی دادگاه نشسته‌اند و پدر خانواده در لباس آبی سرمه‌ای زندان و با پابند سوی دیگر و روی صندلی‌های ردیف اول نشسته ‌است. وحشت از پدر هنوز در چهره دو قلوها دیده می‌شود و سعی می‌کنند نگاهشان را از پدر بدزدند.

حالا و بعد از ۱۴ماه از حمله هولناک پدر به مادر، آنها نیز تصمیم گرفتند در کنار مادر بایستند تا نامشان در فهرست شکات این پرونده ثبت شود.

به گزارش ایسنا، روزنامه «جام‌جم» در ادامه نوشت: اواخر آبان سال گذشته به دنبال وقوع جنایتی هولناک مقابل خانه‌ای در تهران پرونده‌ای در دادسرای ناحیه دو تهران و پلیس گشوده شد. در این ماجرا مرد میانسالی به نام «شاهین» با شکستن شیشه‌های پنجره وارد خانه شد و با قمه به جان همسر ۵۶ ساله‌اش افتاد. این زن سریع به بیمارستان انتقال یافت و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما چشم راستش کور و انگشتان دستش قطع شد. شاهین که گریخته بود، ردیابی و بازداشت شد و به حمله خونین به همسرش اعتراف کرد.

زن میانسال در شکایت خود گفت: ۲۷ سال قبل با شاهین ازدواج کردم و صاحب یک دختر و پسر دوقلو شدیم. او همیشه به من و دخترم بدبین بود و توهین می‌کرد و ما را کتک می‌زد اما من به خاطر آبرویم سکوت می‌کردم. در این سال‌ها درس خواندم و لیسانس حقوق گرفتم تا خرج خودم و فرزندانم را تأمین کنم اما همسرم مدام ما را اذیت می‌کرد. یک بار مرا بشدت مجروح کرد که با شکایتم دستگیر و با سپردن وثیقه آزاد شد. روز حادثه برای دومین بار در مدت سه ماه به من حمله‌ور شد و با ضربه‌های قمه به شدت مجروحم کرد که به طور معجزه‌آسایی نجات پیدا کردم.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و روز چهارشنبه متهم در شعبه دهم و به ریاست قاضی شجاعیان و با حضور دو قاضی مستشار، حسین‌زاده و ابراهیمی پای میز محاکمه ایستاد.

زن میانسال و دو فرزندش در این جلسه به تشریح زندگی سخت خود با این مرد پرداختند و به دلیل طولانی‌شدن صحبت‌های شکات، دفاعیات شاهین به جلسه بعدی موکول شد.

در ابتدای این جلسه قاضی علیرضا مرادمرد، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست پرونده گفت: بر اساس کیفرخواست صادرشده از سوی دادسرای ناحیه دو تهران، در این پرونده شاهین ۵۶ ساله، بدون سابقه کیفری مؤثر، متهم به توهین به ائمه (ع) و مقدسات، شروع به قتل عمدی، جرح عمدی و قطع عضو و قذف است. متهم اعتراف کرده این ضربات را به همسرش وارد و به تصور مرگ او، رهایش کرده است. او دلیل این کارش را دیدن عکس‌های نامناسب از همسر و دخترش در سایتی عنوان کرده که این ادعا در جریان تحقیقات ثابت نشد. او همچنین با ضربات قمه، باعث قطع انگشت و آسیب جدی به تاندون‌های دست شاکی شده است. با توجه به دلایل موجود در پرونده برای او اشد مجازات را درخواست دارم.

روزی ۱۰۰ بار مرگ را می‌دیدم

رئیس دادگاه سپس از همسر متهم خواست در جایگاه قرار بگیرد و شکایتش را مطرح کند که زن میانسال در حالی که اثرات درگیری روی صورت و دستش مشخص بود، گفت: من همچنان بر شکایت خود باقی هستم و درخواست قصاص این مرد را دارم. قبل از ازدواج با این مرد، دانشجوی حقوق و کارمند یکی از ادارات دولتی بودم که وقتی به خواستگاری‌ام آمد، قول داد خوشبختم می‌کند و به خاطر قول او درس و کارم را رها کردم. مدتی بعد از ازدواج متوجه شدم اهل شر و چاقوکشی است. درگیری‌ها با او باعث شد زمان زایمان، خانه پدرم باشم. وقتی دوقلوها به دنیا آمدند، سراغم آمد و فریبم داد و به خانه برگشتم اما بعد از دو ماه به خاطر اینکه گروه خونی دخترمان با او فرق داشت، ادعا کرد دخترمان فرزند او نیست. برای آزار روحی من، بچه‌ها را از پایشان آویزان می‌کرد و می‌گفت باید بگویی بچه‌ها متعلق به کیست. با برادر بزرگ‌ترش صحبت کردم که او دعوایش کرد و این موضوع را مدتی فراموش کرد. با کارهایش روزی ۱۰۰ بار مرگ را می‌دیدم.

این زن ادامه داد: همسرم دو بار بینی دخترم و دو بار هم دنده و سر مرا شکست. شهریور سال گذشته دنده‌ام را شکست که از او شکایت کردم اما با سپردن وثیقه آزاد شد. از ترسم به خانه برنگشتم تا اینکه آبان‌ماه مدعی شد خانه را ترک کرده و من هم به خاطر ابتلای دخترمان به کرونا و مراقبت از او به خانه برگشتم. غروب روز حادثه در خانه بودم که متوجه حضورش شدم. در را به رویش باز نکردم که با شکستن پنجره وارد خانه شد و ضربه‌ای به پشت پایم زد که مقابل در، نقش بر زمین شدم. بعد هم با قمه ضربه‌هایی به سر و دستم وارد کرد. بر اثر ضربه‌ها بیهوش شدم و سه روز بعد در بیمارستان به هوش آمدم. من قصاص می‌خواهم و حاضر به بخشش نیستم.

فقط کتک و فحش دیدم

سپس دختر متهم در جایگاه قرار گرفت و با شکایت از پدرش گفت: هیچ وقت به این مرد که در جایگاه متهم است، بی‌احترامی نکردم چون پدرم است. جز کتک‌خوردن و فحاشی چیزی در رابطه پدر و فرزندی ندیدم. به همین علت اشد مجازات را می‌خواهم.

رئیس دادگاه: به نظر شما دلیل این رفتار پدرتان چه بود؟

دختر متهم: پدرم مشکل سلامت روان دارد. البته منظورم این نیست که زوال عقل دارد. پدرم مخالف هیأت‌رفتن و روزه‌گرفتنم بود و همیشه مرا به خاطر اعتقاداتم اذیت می‌کرد.

شکستن بینی به خاطر سفر کربلا

پسر خانواده سپس در جایگاه قرار گرفت و گفت: پدرم در طول زندگی با مادرم فقط پنج سال کار مفید کرد و بقیه این مدت بار زندگی روی دوش مادرم بود. او یک دیکتاتور بود و امان از روزی که موادش تمام می‌شد. یک بار او را برای ترک به کمپ بردم که خانواده‌اش به اتهام آدم‌ربایی از من شکایت کردند. یک بار همراه عمویمان به کربلا رفتیم و وقتی برگشتیم، بینی خواهرم را به خاطر این سفر شکست.

پسر جوان درباره روز حادثه گفت: آن روز من تجریش بودم که مادرم زنگ زد و خبر داد پدرمان آمده است. سریع راهی خانه شدم اما پنج دقیقه دیر رسیدم. مادرم غرق در خون روی زمین افتاده بود. انگشتان قطع‌شده‌اش را داخل یخ گذاشتم و زخم سرش را با دست گرفتم. دیدن این صحنه شوک بزرگی برایم بود و شب‌ها بدون قرص نمی‌توانم بخوابم. در آنجا صحنه‌هایی دیدم که در هیچ فیلمی نمی‌توانید ببینید.

وقتی نوبت به دفاعیات وکیل زن میانسال رسید، او نیز درخواست قصاص متهم را مطرح کرد. عبدالصمد خرمشاهی گفت: پزشکی قانونی به صراحت اعلام کرده متهم در زمان حمله مسئول اعمال خودش بوده است. صدمات وارده به شاکی آنچنان هولناک بود که او بعد از یک سال هنوز درگیر درمان است و سلامتش را به دست نیاورده است.

ادامه رسیدگی ۳ هفته دیگر

رئیس دادگاه پس از طرح شکایت و با توجه به طولانی‌شدن جلسه، ختم این جلسه را اعلام و ادامه رسیدگی را به ۱۳ بهمن موکول کرد.

انتهای پیام

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایسنا

کلیدواژه: شكنجه زن میانسال

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۱۲۶۴۱۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کمیسیون تلفیق سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت را ۴۷۲ میلیون تومان تعیین کرد

سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت تا پایان سال واریز می‌شود

اخباری به جای بیرانوند به اردوی تیم ملی دعوت شد

خبر مهم درباره یارانه معیشتی و نقدی/ یارانه ٨٠٠هزار تومانی قطعی شد

مهاجم تیم ملی با لباس عزا گل زد / مردم بوشهر به احترامطارمی شادی نکردند

خبر بعدی:

هافبک استقلال در یک قدمی هوادار

هافبک استقلال که به تازگی قراردادش را با این تیم فسخ کرد در آستانه پیوستن به هوادار است.

به گزارش ورزش سه، بابک مرادی در طی دو فصل حضورش در استقلال کمتر فرصت بازی پیدا کرد اما هیچ‌گاه به این موضوع اعتراضی نکرد و بدون حاشیه ادامه داد تا این گونه محبوبیت خاصی در دل هواداران آبی ها به دست بیاورد.


در حالی که گفته می‌شد این بازیکن طی روزهای آینده به یکی از دو تیم آلومینیوم اراک و هوادار خواهد پیوست حالا حضورش در تیم بنفش پوشان پایتخت قطعی شده است.


به این ترتیب مرادی شاگرد رضا عنایتی خواهد شد، سرمربی جوانی که روزی خودش در استقلال توپ می زد و از این رو و همچنین حضور آبی های سابق به تیم هوادار لقب تیم دوم استقلال را دادند و با اضافه شدن مرادی به این جمع تعداد آبی ها افزایش پیدا کرد.


محمد قاضی، محمد جواد محمدی، روح الله باقری، فرهاد زاوشی و داریوش شجاعیان از استقلالی های سابق تیم عنایتی هستند.

بابک مرادی هوادار تهران نقل و انتقالات نیم فصل 1400 استقلال تهران

دیگر خبرها

  • قمه کشی در تئاتر شهر/ اراذل و اوباش در یک قدمی یک بنای فرهنگی
  • مرگ‌ در اثر امیکرون بیشتر از مرگ به خاطر دلتا
  • اهدای کتاب منجر به شکنجه و ناشنوا شدن گوش‌ها شد
  • مرد کینه‌جو با تیراندازی، مرتکب قتل مادرزن، خواهرزن و همسر سابقش در کرمانشاه شد
  • مهندسان ترور و شکنجه
  • درگیری پدربزرگ‌های دو خانواده به نوه‌ها رسیده/ حتی زن‌ها و دختر‌ها با قمه از خانه بیرون می‌روند
  • این جدول‌ها را ببینید: مرگ‌ در اثر امیکرون بیشتر از مرگ به خاطر دلتا
  • پرسپولیس در یک قدمی صدرنشینی
  • فرانک لمپارد در یک قدمی نیمکت اورتون
  • هافبک استقلال در یک قدمی هوادار
دیگران می‌خوانند: