صراط:

امیر سید عبدالرحیم موسوی صبح امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن تبریز، با اشاره به اینکه تبریز و آذربایجان همواره افتخار ایران و شیعه است اظهار داشت: مردم آذربایجان در 29 بهمن سال 56 حرکت بزرگی را آغاز کردند و وابستگان آمریکا را از کشور بیرون ریختند.

به گزارش تسنیم وی با بیان اینکه در تبریز، پرچم 22 بهمن امسال پرشکوه تر از هر سال دیگری به اهتزار در آمده است افزود: هویت مردم آذربایجان با وطن دوستی و حب اهل بیت پیوند ناگسستنی داشته و دارد، چراکه تبریز در تاریخ ثابت کرده که تبریز همواره پرچم دار مبارزه با استبداد داخلی و استکبار خارجی بوده است.

فرمانده کل ارتش، تبریز را همواره نقطه اتکای ایران دانست و گفت: تبریز فقط در مقطع 8 ساله دفاع مقدس 10 هزار شهید و 23 هزار جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

امیر سرلشکر موسوی در ادامه با بیان اینکه امروز 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد تصریح کرد: بیش از 14600 روز از پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشته ایم که همه 14 هزار و 600 روز مبارزه بوده و یک روز هم بدون مبارزه نبوده است.

وی ادامه داد: هر روز دشمنان ما خباثت و توطئه، ائتلاف، خندق، احزاب و جاهلیت، نفاق، عاشورا و کربلا جدید، یک تهدید و یک تحریم جدید را به این ملت تحمیل کردند که به خواست خدا و رهبری ولایت هر روز یک پیروزی جدید برای کشور و شکست برای دشمن پدید آمد.

این مقام ارشد نظامی کشور، با تاکید بر اینکه ما فاتح 14 هزار و 600 مبارزه هستیم خاطر نشان کرد: این درس بزرگی برای دنیاست که یک روز بدون مبارزه نداشتیم و در همه مبارزات پیروز شده و اینک ملت ایران، سرافراز و پیروز به حول و قوه الهی به سمت قله پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار با تمام توان، رو در روی این ملت ایستاده و 14 هزار و 600 روز است که به خود وعده فردا می دهد ابراز داشت: ما با خداییم و خدا با ماست و وعده فردای شیطان محقق نمی شود.

امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه سختی و مشکلات داریم ولی به دشمن لبخند نمی‌زنیم تصریح کرد: این سختی ها در تاریخ کشور ما نه برای اولین بار است و نه در تاریخ اسلام اولین بار است ما به دشمن لبخند نمی زنیم و با اتحاد و انسجام و مقاومت این سختی ها را پشت سر می گذاریم.

وی افزود: ملت می داند هزینه «سازش» با دشمن بیش از «مقاومت» است ضمن اینکه سازش، ذلت و خواری هم دارد. هزینه مقاومت را می پردازیم و سرانجام به حول و قوه الهی پیروزی را به دست می آوریم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فرزندان ما از دوران دفاع مقدس با افتخار و سربلندی یاد می‌کنند، تاکید کرد: فرزندان این ملت بزرگ در آینده از ایستادگی و مقاومت شما با افتخار و سربلندی یاد می کنند.

وی با طرح این سئوال که نظام سلطه از روز اول انقلاب به چه دلیل به دشمنی با انقلاب اصرار دارد؟ گفت: دشمن می داند که اگر صدای اسلام ناب به گوش همه دنیا برسد، مبانی سلطه ذوب می شود. انقلاب ما انقلاب الله اکبر است که نقطه مقابل آن طرز تفکر ذلیلانه است که در برابر هر گردن کلفتی سر خم آورده و خواسته های خود را از او طلب می کند که نظام سلطه دنیا را اینچنین می خواهد.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه نظام سلطه کشورهای تابع خود و دوستانشان را گاو شیر‌ده خطاب می‌کنند، ادامه داد: دوقطبی انقلاب در برابر نظام سلطه، تاکتیکی نیست بلکه راهبردی است. این دو قطبی انتخاب راه خدایی در برابر شیطانی است که سرانجامِ راه شیطان نابودی و دوزخ است.

فرمانده کل ارتش شکست سیاسی نظام سلطه در برابر ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما می‌خواهیم مستقل باشیم ولی استکبار می‌گویند باید هرچه ما می‌گوییم انجام دهید.

وی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را استقلال و رهایی این ملت بزرگ از چنگال استکبار دانست و خاطر نشان کرد: اگر این راه الگوی جهانیان شود فاتحه استکبار جهانی خوانده شده و آنها از این الگوسازی وحشت دارند.

امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه دشمنان می‌دانند وقتی یک ملت اراده کند بر هر دشمنی پیروز می شود و هر مشکلی را پشت سر می‌گذارد تصریح کرد: ملت ایران به پیروی از حضرت ابالفضل العباس (ع)، پرچم انقلاب اسلامی را محکم در دست می‌گیریم که اگر حتی زخم دشمن دست ما را تکه تکه کند، هیچ اثری بر پرچم اسلام نخواهند دید.

وی با اشاره به اینکه با رهبری و شهدا تجدید بیعت می کنیم افزود: در این اجتماع کم نظیر آمادگی همه مردم فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح برای حفاظت و حراست از آرمان های بزرگ ایران اسلامی اعلام می‌داریم.

منبع: صراط نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سرلشکر جعفری: اگر جوانان نبودند انقلاب از پای در می آمد

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة‌الله (عج) گفت: اگر نقش جوانان در فتنه‌های ۷۸، ۸۸ و ۹۶ نبود، انقلاب از پای درمی‌آمد.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله (عج) در چهارمین دوره آموزشی اسلام ناب که در رودهن برگزار شد، با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از فرماندهان مردمی تیپ‌ها و گردان‌ها در دفاع مقدس زیر ۳۰ سال سن داشتند، اظهار  داشت: حدود ۹۰ درصد نیروهای خط‌شکن گردان‌ها زیر ۳۰ سال بودند و مشکل صحنۀ جنگ با پیشتازی این جوانان حل شد.

بیشتر بخوانید: سرلشکر جعفری: در گام دوم تهدید نظامی نداریم

وی ادامه داد: پایدار ماندن انقلاب اسلامی به‌دلیل دفاع مقدس است، هدف دشمن از جنگ، جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی بود؛ اما همین جنگ باعث صدور انقلاب شد؛ چون مکر خدا بالاتر از مکر دشمنان است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة‌الله (عج) افزود: پس از جنگ و در سال‌های ۷۸، ۸۸ و ۹۶ نیز جوانان نقش آفرینی و امنیت داخل کشور را تأمین کردند، اگر نقش جوانان در این فتنه‌ها نبود، انقلاب از پای درمی‌آمد.

وی با تشریح شرایط فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ و اغتشاشات سال ۹۶ افزود: در سال ۸۸ تجربیاتی برای به کارگیری مردم داشتیم و گردان‌های امنیتی تشکیل شد و سازوکار حضور مردم در امنیت کشور فراهم شد، فتنۀ ۸۸ هشت ماه طول کشید.

سردار جعفری ادامه داد: در سال ۹۶ نارضایتی‌ها و ناکارآمدی‌ها به اوج خودش رسیده بود، اما آن‌قدر بصیرت مردم در فتنه ۹۶ زیاد شده بود که اغتشاشات در نطفه خفه شد.

وی سپس به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر نقش جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از تصورات خیلی بد در میان بعضی از جوانان این است که منتظرند که کسی به آن‌ها نقش بدهد، اما رهبر انقلاب اسلامی بر حرکت‌های خودجوش تأکید و بحث آتش‌به‌اختیار را مطرح کرده‌اند.

منبع: دفاع پرس

تقدیر از مأموران حاضر در ماجرای درگیری پلیس و دختر تهرانپارس! + عکس

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۰۶۰۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سرلشکر رشید: قدرت تدافعی و تهاجمی ما غافلگیر کننده است
 • سرلشکر رشید: ابعاد قدرت تهاجمی ایران وجوه غافلگیرکننده برای متجاوزین خواهد داشت
 • صلح و سازش بیش از سه هزار پرونده در سه ماهه نخست امسال/ رشد ۸ درصدی صلح و سازش در هرمزگان
 • واقعاً یک نقطه و یک جا نداریم که بشود نشان داد که دولت انگلیس به نفع ملت ایران یک قدم کوچکی برداشته باشد؛ هر چه بوده ضرر؛ هر چه بوده صدمه‌‌های بزرگ
 • اساتید بسیجی کشور: دزدی دریایی انگلیس به‌دلیل شکست‌ سیاست‌های سلطه‌طلبانه غرب است
 • بیاینه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای حرکت موفق ملت ایران/ شناورهای دشمن در خلیج فارس اسیر قدرت یگان شناوری شدند
 • نفتکش انگلیسی، در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل‌الطارق توقیف شد.
 • بررسی پرونده‌های زمین‌خواری لواسان در مجلس
 • دوری از عزت انقلابی ذلت و خواری در پی دارد
 • برنده جنگ اراده‌ها/ تلافی‌که تعارف ندارد!
 • چهار روز پس از هشدار رهبری به انگلیس
 • از افشاگری در مورد رانت‌خواری در تامین داروی خارجی تا تاکید نمایندگان گیلان بر انتخاب استاندار بومی
 • مراسم وداع با پیکر مطهر شهید سرلشکر ادبیان برگزار شد
 • برگزاری جلسه هم‌اندیشی فرمانده‌کل ارتش با مشاوران جوان
 • علت وحشت منافقین از سرلشکر شهید حسین ادبیان چه بود؟
 • موسوی: فشار‌های آمریکا باعث شده اروپا به تعهدات خود پایبند نباشند/ اینستکس بدون خرید نفت ایران توقعات ما را برآورده نمی‌کند
 • هم‌اندیشی فرمانده‌کل ارتش با مشاوران جوان
 • گزارشی از شب خاطره قطعنامه 598 در دوره آموزشی اسلام ناب سرلشکر جعفری:دفاع مقدس باعث پایدار ماندن انقلاب اسلامی شد
 • آبرامیان: توقیف نفتکش انگلیسی کاملا قانونی است