تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز قهرمان شد
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۸ | کد خبر: ۲۳۱۹۱۳۸۸
تیم ملی کشتی فرنگی امید (زیر ۲۳ سال) ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا در مغولستان با کسب ۴ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، رقابتهای کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی آسیا روزهای اول و دوم فروردین ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد که تیم ایران با 4 مدال طلای میثم دلخانی، امین کاویانی نژاد، مهدی ابراهیمی و محمدهادی ساروی در اوزان 63، 72، 82 و 87 کیلوگرم، 3 مدال نقره پویا دادمرز، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسیفی در اوزان 55، 77 و 130 کیلوگرم و 2 مدال برنز مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در اوزان 60 و 97 کیلوگرم و عنوان چهارمی محمد الیاسی در وزن 67 کیلوگرم و کسب 202 امتیاز با اقتدار قهرمان شد.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
نتایج نمایندگان در این مسابقات، به شرح زیر است:
در وزن 55 کیلوگرم که با حضور 5 نفر به صورت دوره ای برگزار شد، پویا دادمرز در کشتی نخست با نتیجه 9 بر صفر بایورجان سادووکاسوف از قزاقستان را مغلوب کرد وی در مبارزه بعد مقابل داواباندی مونخ اردن از مغولستان با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید اما در کشتی سوم با نتیجه 7 بر صفر مقابل سرداربک کونوشبایف از قرقیزستان شکست خورد وی در کشتی چهارم خود مقابل راوین از هند با نتیجه 7 بر 3 به پیروزی رسید و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ٦٠ کیلوگرم که 5 نفر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد و مهدی محسن نژاد در دیدار نخست مقابل مانیش از هند با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را مغلوب کرد اما در کشتی سوم در مصاف با ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و دیدار چهارم خود را نیز با نتیجه 8 بر صفر به داستان ژارلیخانوف از قزاقستان واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 63 کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، میثم دلخانی در کشتی نخست با نتیجه 11 بر یک مقابل ویجای از هند به پیروزی دست یافت وی در مبارزه دوم خود با توجه به حاضر نشدن یرنار فیداخمتوف از قزاقستان پیروز شد و در کشتی سوم نیز مقابل المار تالانتبک اولو از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید. دلخانی در کشتی چهارم خود نیز مقابل تلمان باتومار از مغولستان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ٦٧ کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد محمد الیاسی در دور نخست مقابل نوربک کایزیروف از قزاقستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت وی در کشتی دوم با نتیجه 15 بر 10 و ضربه فنی مغلوب آنیوج داهیا از هند شد و در دور سوم نیز 6 بر 2 از سد خانبورگد گانخویاک از مغولستان گذشت. الیاسی در دیدار چهارم خود نیز با نتیجه 8 بر صفر مغلوب آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.
در وزن ٧٢ کیلوگرم، که ٦ کشتی گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه کشی شدند. امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک به پیروزی رسید وی در کشتی دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر جوهر گوچیگوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل آشو از هند با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با دالر رضا زاده از تاجیکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ٧٧ کیلوگرم مسابقات با حضور 5 حریف به صورت دوره ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل با دامدینسورن تسند از مغولستان با نتیجه 10 بر یک پیروز شد وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد اما در کشتی سوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل رنات الیاز اولوو از قرقیزستان شکست خورد. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل کاهارمان کیسیمتویف از قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ٨٢ کیلوگرم مسابقات به صورت دوره ای در یک گروه 5 تیمی برگزار شد که مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه 9 بر صفر دیانبیلگ گان اوچیر از مغولستان را مغلوب کرد وی در کشتی دوم با نتیجه 10 بر یک از سد سانجیت از هند گذشت و در کشتی سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر ایلگیز بیلیموف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد کانیشبک دوسجانوف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 87 کیلوگرم نیز 5 نفر حضور داشتند که محمد هادی ساروی در کشتی نخست با نتیجه 6 بر 3 کومار سونیل از هند را مغلوب کرد وی در مبارزه بعدی مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر 1 پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه 11 بر صفر بیلگون بایارسایخان از مغولستان را شکست داد و در مبارزه چهارم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد میربک کوردبای از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ٩٧ کیلوگرم 4 کشتی گیر حضور داشتند و حسن آریا نژاد در دیدار نخست با نتیجه 3 بر 2 مغلوب اولجاس سیرلیبای از قزاقستان شد وی در دور دوم مقابل راوی از هند با نتیجه 11 بر 5 و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود اودبایار لخاوگاسورن از مغولستان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن ١٣٠ کیلوگرم که 5 نفر شرکت کرده بودند علی اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل رومان کیم از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 5 و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل آریان پانوار از هند با نتیجه 5 بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه 9 بر صفر اردن تولگا داوادورج از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با سارکیس پشینچینکوف از قزاقستان با نتیجه 13 بر 5 به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.
رده بندی تیمی و انفرادی مسابقات:
55 کیلوگرم: 1- سرداربک کونوشبایف (قرقیزستان) 2- پویا دادمرز (ایران) 3- داواباندی مونخ اردن (مغولستان)
60 کیلوگرم: 1- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 2- داستان زارلیخانوف (قزاقستان) 3- مهدی محسن ژاد (ایران)
63 کیلوگرم: 1- میثم دلخانی (ایران) 2- المان تالانتبک اولو (قرقیزستان) 3- ویجای (هند)
67 کیلوگرم: 1- نوربک کیزیروف (قزاقستان) 2- خانبورگد گانخویاگ (مغولستان) 3- آمانتور اسماعیل اف (قرقیزستان) 4- محمد الیاسی (ایران)
72 کیلوگرم: 1- امین کاویانی نژاد (ایران) 2- دالار رضازاده (تاجیکستان) 3- بک کونوربایف (قرقیزستان)
77 کیلوگرم: 1- رانات ایلیاز اولو (قرقیزستان) 2- محمدرضا گرایی (ایران) 3- کاهارمان کیسیمتوف (قزاقستان)
82 کیلوگرم: 1- مهدی ابراهیمی (ایران) 2- کانیشبک دوسچانوف (قزاقستان) 3- سانجیت (هند)
87 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- کالیدین آسیکیف (قرقیزستان) 3- میربک کوردبای (قزاقستان)
97 کیلوگرم: 1- اولجاس سیرلیبای (قزاقستان) 2- راوی (هند) 3- حسن آریانژاد (ایران)
130 کیلوگرم: 1- رومان کیم (قرقیزستان) 2- علی اکبر یوسفی (ایران) 3- سارکیس پشنیچنیکوف (قزاقستان)
رده بندی تیمی: 1- ایران 202 امتیاز 2- قرقیزستان 182 امتیاز 3- قزاقستان 167 امتیاز 4- هند 128 امتیاز 5- مغولستان 120 امتیاز 6- تاجیکستان 20 امتیاز
منبع: خبرگزاری دانشجو
کلیدواژه: کشتی کشتی فرنگی کشتی نوجوانان هند
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت snn.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری دانشجو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۳۱۹۱۳۸۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
۴ مدال خوشرنگ سهم کشتیگیران نونهال کهگیلویه و بویراحمدی در مسابقات قهرمانی کشور
کشتیگیران نونهال کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات قهرمانی کشور به کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز در جایگاه ششم تیمی قرار گرفتند.
به گزارش خبرگزاری ایمنا از کهگیلویه و بویراحمد و به نقل از روابط عمومی ادارهکل ورزش و جوانان استان، رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد و در پایان این رقابتها کشتیگیران کهگیلویه و بویراحمد موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز شدند.
در روز نخست این مسابقات علی اصغر صبوریزاده در وزن ۳۵ کیلوگرم با غلبه بر کشتیگیرانی از اصفهان، سیستانوبلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان به فینال مسابقات راه پیدا کرد.
صبوریزاده در دیدار نهایی در یک کشتی بسیار خوب و هوشمندانه با نتیجه ۹ بر یک کشتیگیری از اروند را مغلوب کرد و با اقتدار مدال خوشرنگ طلا را برگردن آویخت و بر سکوی قهرمانی کشتی ایران ایستاد.
در روز دوم این مسابقات محمد پورابراهیمی دارنده مدال نقره استعدادهای برتر کشور در سال ۱۴۰۲ مشهد، در وزن ۳۸ کیلوگرم در فینال این مسابقات و در دیدار نهایی برابر کشتیگیری از خوزستان قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۹ بر ۶ به برتری رسید و صاحب مدال طلای قهرمانی نونهالان فرنگی کشور شد.
پورابراهیمی پیشاز فینال بر حریفانی از استانهای اروند، اردبیل، خراسان رضوی و کردستان با اقتدار غلبه کرده بود.
آرمین قاسمی دیگر نماینده استان در وزن ۶۲ کیلوگرم و دارنده مدال برنز استعدادهای برتر کشور در سال ۱۴۰۲ مشهد توانست با غلبه بر کشتیگیرانی از استانهای زنجان، آذربایجانغربی، توابع تهران، مازندران و گیلان و با شکست مقابل کشتیگیری از اروند بر سکوی سوم این مسابقات قرار گیرد و صاحب مدال برنز شود.
ایلیا خردمند واعظ نماینده وزن ۱۰۰ کیلوگرم استان و دارنده مدال طلای استعدادهای برتر کشور در سال ۱۴۰۲ در شهرمشهد مقدس در این مسابقات با غلبه بر کشتیگیرانی از استانهای تهران، ایلام، البرز و خوزستان و شکست ناباورانه مقابل کشتیگیری از لرستان صاحب مدال برنز شد و بر سکوی سوم ایستاد.
در پایان این رقابتها تیم منتخب کشتی نونهالان فرنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با کسب دو مدال طلا و دو برنز بعد از استانهای مازندران، خوزستان، لرستان، اصفهان و فارس در مکان ششم تیمی قرار گرفت.
کد خبر 749699