به گزارش سرویس بسیج  طلاب و روحانیون خبرگزاری بسیج، حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رئیس و جمعی از مسئولان مرکز خدمات حوزه های علمیه،‌با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران گفتند: «الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء و الجهلاء؛ خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها و جاهلان قرار داده است«.

ایشان افزودند: این اقدامی که ترامپ نسبت به سپاه انجام داد، مصداق کامل این دعا است و او کاری کرد که هیچ عاقلی آن را نمی‌پسندد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خدای منان سپاه را حفظ کرده است، گفتند: سپاه پاسداران از روز اول مدافع نظام بوده و شهیدان بسیاری اهدا کرده است و امروز هم در صحنه حضور دارد و به سیل‌زدگان بهترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.

ایشان تصریح کردند: اگر انسان دلی آگاه داشته باشد با دیدن صحنه‌های سیل در رسانه‌ها به گریه می‌افتد چه رسد به اینکه از نزدیک شاهد این اتفاقات باشد.

معظم له بیان کردند: ما به امر الهی راضی هستیم و باران را نعمتی می‌دانیم که خداوند داده است ولی آمادگی نداشتیم که از این نعمت بهتر بهره‌برداری کنیم.

ایشان افزودند: به دلیل پاک‌سازی نکردن مسیل‌ها و ساخت‌وسازها در مسیر رودخانه‌ها و برخی غفلت‌ها این اتفاق‌ها روی داده است و به قول حضرت آقا تجربه‌ای برای آینده است.

حضرت آیت‌الله سبحانی با قدردانی از فعالیت‌های مرکز خدمات در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: تلاش‌های شما در سرکشی به سیل‌زدگان و کمک به آنها واقعاً آبروی حوزه است و نیاز است که مردم بدانند حوزه در کنار مردم بوده است.

ایشان بیان کردند: مردم حضور بسیار چشمگیر و خوبی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان داشتند و در حد توانشان کمک کردند که قابل قدردانی است.

معظم له با بیان اینکه این موضوع قبل از اینکه مسئله‌ای اسلامی باشد یک مسئله انسانی است، گفتند: دشمنان ما که جلوی ورود برخی از کمک‌ها به کشور را گرفتند نشان دادند نه تنها مسلمان نیستند بلکه انسان هم نیستند که در این شرایط راه های کمک رسانی را می‌بندند.

حضرت آیت‌الله سبحانی افزودند: البته از آنها انتظاری هم نیست؛ آنها نطفه همان جاهلیتی هستند که پیامبر(ص) را سه سال محصور کردند تا زندگی را بر آنها سخت کنند و در نهایت نیز همسر حضرت بعد از خروج از حصر بر اثر ضعف و ناتوانی ناشی از حصر فوت شدند.

ایشان بیان کردند: از شما تشکر می‌کنم و ان شاء الله عملاً این راه را ادامه دهید و دعا را فراموش نکنید چراکه دعا تأثیر بسیاری دارد.

روحیه ایثار و فداکاری روحانیان جای شکر دارد

حجت الاسلام و المسلمین ربانی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و میلاد با سعادت حضرت بقیه‌الله(عج) و با اشاره حضور چشمگیر حوزویان در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: بعد از وقوع سیل در برخی استان‌های کشور، حقیقتاً حوزویان مخصوصاً طلاب جوان احساس مسئولیت کرده و به وظایف دینی و شرعی خود عمل کردند و مشارکت خوبی برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان داشتند.

وی بیان کرد: مرکز خدمات از همان روزهای اول فعالیت‌های خود را برای کمک به سیل‌زدگان و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی حوزویان آغاز کرد و با توجه به مضیقه و سختی‌های معیشتی‌ای که طلاب و روحانیان دارند کمک‌های بسیار خوبی جمع‌آوری شد.

رئیس مرکز خدمات تصریح کرد: ما سجده شکر به جای می‌آوریم که روحانیان این روحیه ایثار و فداکاری را دارند و احساس مسئولیت کرده و به آموزه‌های دینی خود عمل می‌کنند.

وی افزود: طلبه‌ای با مراجعه به مرکز خدمات درخواست 5 میلیون وام کرد تا تمامی آن را به حساب کمک به سیل‌زدگان واریز کند. او بیان می‌کرد که توان پرداخت یک‌باره این مبلغ را ندارد ولی از این طریق می‌خواهد قسطی این مبلغ را پرداخت کند.

به گزارش حوزه نیوز حجت الاسلام و المسلمین ربانی گفت: از شهرهای مختلف هم خبر می‌رسد که برخی طلبه‌ها تمامی شهریه‌های خود را به سیل‌زدگان اهدا می‌کنند.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شرکت 157 لرستانی در آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌

محمد لروند، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، گفت: مرحله اول چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌کریم، با حضور 157 شرکت‌کننده، هم‌زمان با سراسر کشور، در دو حوزه خرم‌آباد و الیگودرز، در استان لرستان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که این آزمون ساعت 9 صبح روز جمعه، 13 اردیبهشت‌ماه، برگزار خواهد شد، اظهار کرد: از 157 نفر حافظ قرآن‌کریم شرکت‌کننده در استان لرستان، 55 نفر در حوزه شهرستان الیگودرز و 102 نفر در حوزه شهرستان خرم‌آباد، در آزمون شرکت می‌کنند.
لروند با اشاره به رشد 30 درصدی شرکت‌کنندگان در چهاردهمین دوره اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن‌کریم نسبت به دوره قبل، عنوان کرد: در حوزه خرم‌آباد 14 نفر آقا و 88 نفر بانو و در حوزه الیگودرز 12 آقا و 43 بانو در آزمون شرکت می‌کنند.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به برگزاری این دوره در سه رشته، ادامه داد: در این دوره 53 نفر در رشته حفظ کل، 29 نفر در رشته حفظ 20 جزء و 75 نفر در رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم شرکت کرده‌اند که در صورت کسب نمره حدنصاب در آزمون کتبی به مرحله شفاهی راه می‌یابند.
وی ادامه داد: آزمون حوزه خرم‌آباد در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی خرم‌آباد و در الیگودرز در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، برگزار می‌شود.
لروند با بیان این‌که نتایج آزمون کتبی اوایل تیرماه اعلام می‌شود، تصریح کرد: آزمون شفاهی افرادی‌که موفق به کسب نمره حدنصاب شوند، مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به این‌که آزمون رشته‌های حفظ 10 جزء و 20 جزء قرآن کریم دارای دو مرحله کتبی و شفاهی است، اظهارکرد: آزمون کسب مدرک درجه یک و 2 حفظ کل قرآن‌کریم، دارای 4 مرحله است، که افراد در صورت کسب حدنصایب در آزمون کتبی و شفاهی وارد مراحل بعدی آزمون که دی‌ماه و اسفندماه برگزار می‌شود، خواهند شد.
وی ادامه داد: در رشته حفظ کل سه مدرک درجه یک، درجه 2 و درجه 3 اعطاء می‌شود که به ترتیب معادل مدرک دانشگاهی دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی است، در رشته حفظ 20 جزء قرآن‌کریم مدرک درجه 4 معادل فوق دیپلم و در رشته حفظ 10 جزء قرآن‌کریم مدرک درجه 5 معادل دیپلم، به قرآن‌آموزانی که موفق به گذراندن مراحل آزمون و کسب نمره حدنصاب شده‌اند؛ اعطاء می‌شود.
لروند با اشاره به این‌که دوره قبل این آزمون در 5 رشته برگزار شد، عنوان کرد: در دوره قبل یک نفر در رشته حفظ 20 جزء، 20 نفر در رشته حفظ 10 جزء، دو نفر در رشته حفظ 5 جزء و یک نفر در رشته حفظ 3 جزء قرآن‌کریم و 5 نفر در رشته حفظ کل، موفق به اخذ مدرک شدند.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، تأکید کرد: افرادی‌که در مرحله کتبی دوره قبل موفق به نمره حد نصاب شده اما در مرحله شفاهی موفق نشدند، با حفظ نمره آزمون کتبی سال گذشته، می‌توانند بدون شرکت در آزمون کتبی به‌صورت مستقیم در آزمون شفاهی شرکت کنند.

انتهای پیام

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۶۰۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آمریکایی‌ها در جریان طبس موفقیت را صددرصد می‌دانستند اما اراده خداوند بر حفظ انقلاب بود
 • مدیریت چرای دام راهی برای حفظ مراتع
 • در ماجرای‌ طبس‌ دیدیم‌ که‌ خداوند با آمریکائی‌ها چه‌ کرد
 • تأکید ریاض بر اهمیت همکاری با روسیه برای حفظ صلح در منطقه
 • حفظ منابع طبیعی در توسعه اقتصادی تیران و کرون مورد توجه است
 • فولاد مبارکه اقدامات مداوم و مؤثری برای حفظ محیط‌زیست انجام داده است
 • از حضور کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» در نمایشگاه کتاب تا اظهارات نویسنده آمریکایی در جشنواره فیلم فجر
 • ذکر خداوند و تاثیرات دنیوی آن بر انسان
 • دوره آموزشی غیر حضوری حفظ و تثبیت قرآن برگزار می‌شود
 • آغاز ثبت نام مدارس شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه در کاشان
 • خداوند در صحرای طبس آمریکایی‌ها را به ذلت کشاند
 • حفظ قرآن را هنر بدانیم و از آن تجلیل کنیم
 • حفظ قرآن هنر و یک ارزش است
 • سرلشکر جعفری: سپاه باید برای حفظ انقلاب شرایط نقش آفرینی مردم در جنگ نرم را فراهم کند
 • سپاه باید برای حفظ انقلاب شرایط نقش آفرینی مردم در جنگ نرم را فراهم کند
 • ثبت‌نام دوره‌های حفظ قرآن بیت‌الاحزان آغاز شد
 • چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک حفظ قرآن‌کریم در لرستان برگزار می شود
 • مدافعان حرم نقشه دشمنان را نقش برآب کردند
 • افرادی که خداوند، دین خود را با آن‌ها احیا کرده است