به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، کم‌تر از یک سال است، که اخبار متعددی از حمله سگ‌ها و یا ایجاد وحشت به واسطه حضور سگ‌ها در اماکن عمومی به ویژه پارک‌ها منتشر شده است، تیترهایی مانند «حمله یک سگ به دختر بچه‌ای در لواسان»، «این بار حمله صاحب سگ با چاقو به یک شهروند در ستارخان»، «نگهداری سگ آدم خوار در غرب تهران» و… نشان دهنده شیوع نگهداری از سگ در کشور به ویژه استان تهران و به خصوص در خانواده‌های مرفه در چند سال اخیر است.

بازار خرید و فروش سگ و پرورش آن نیز که هر روز داغ و داغ‌تر می‌شود، کافی است به یکی از برنامه‌های آگهی‌های خرید و فروش رایج مراجعه و کلمه «سگ» را جستجو کنید، تا با انواع آگهی‌ها اعم از فروش «توله سگ هاسکی» هر عدد ۸۰۰ هزار تومان، «فروش سگ بلک ژرمن موبلند» در شهریار، «سگ خانگی بازی گوش» در نیاوران، «سگ هاسکی ٢قلاده» به قیمت جفتی ۲ میلیون تومان در پردیس، «توله سگ آپارتمانی!!! سایزصفر۳ ماهه» به قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در شهریار، «توله سگ ولش اسپرینگر» در شهریار، «سگ جک راسل» در تهرانپارس شرقی و… مواجه شوید.

بازار داغ سگ فروشی در تهران؛ از سگ جیبی تا غول بیابونی
فروشنده توله سگ ولش اسپرینگر در تماس خبرنگار اظهار داشت: این توله سگ ولش اسپرینگر بسیار خاص و کمیاب در ایران و بسیار با هوش و آموزش پذیر است، که از پدر و مادر وارداتی با خط خونی بالا و عنوان دار به دنیا آمده و دارای شناسنامه و مدارک کامل و ضمانت اصالت و سلامت است. وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که جثه این سگ سبب وحشت شهروندان نمی‌شود، این گونه توضیح داد: این حیوان سگ است، ببر یا کروکودیل که نیست، که مردم از حضور آن بترسند، اما باید برای گرداندن سگ در اماکن عمومی نیز تبحر داشته باشی و نابلد نباشی.

فروشنده ۲ قلاده سگ هاسکی که سگ‌های وی جثه بزرگی داشتند، نیز به خبرنگار گفت: هاسکی ها بزرگ هستند، اما بازیگوش و بچه دوستند و کاری به کسی ندارند، این سگ‌ها نگهبان نیستند، البته یکی از این ۲ قلاده به سگ نگهبان شباهت دارد.

وی که هر ۲ قلاده سگ خود را ۲ میلیون تومان برای فروش گذاشته بود، در پاسخ به این سوال که می‌توان سگ را بیرون از لانه و به پارک و اماکن عمومی نبرد، این گونه توضیح داد: خیر، سگ در لانه خود مدفوع نمی‌کند، باید هر روز سگ را بیرون ببرید، بگردانید، تا مدفوع کند و به خانه برگردد.

فروشنده سگ دیگری که ادعا داشت سگ وی آپارتمانی است، ۵۰۰ گرم وزن دارد و در جیب جا می‌شود، نیز بهخبرنگار گفت: قیمت این سگ ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و این قیمت زیاد برای آن است، که نمی‌توانید سگ ۳ ماهه پیدا کنید، که ۵۰۰ گرم وزن داشته باشد.

وی اضافه کرد: این سگ به خاطر سایز کوچکش مورد علاقه همه است و تا آخر عمر در یک کیف دستی کوچک جا می‌شود و اصلاً هم سر و صدایی نیست و اینکه مردم از آن نمی‌ترسند و سر و صدا هم نمی‌کند.

خرید و فروش و پرورش سگ آدمخوار و خطرناک در غرب تهران
در میان این سگ‌های به ظاهر دوست داشتنی که باید در پارک‌ها و معابر عمومی مدفوع کنند، سگ‌های بزرگ و عظیم الجثه و خطرناک و ممنوعه نیز یافت می‌شود، که بیشتر از بقیه افراد برای خود صاحب سگ نیز خطرناک است. یکی از این سگ‌ها «پیت بول» است، که نگهداری این نوع سگ آمریکایی حتی در خود کشور آمریکا و کشورهای فرانسه، لهستان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، رومانی، سوئد، پرتغال، کانادا، ونزوئلا، پورتوریکو، اکوادر، استرالیا، فنلاد، نروژ، روسیه، اوکراین، بلاروس، ترکیه و سنگاپور ممنوع است، اما در کشور ما به لطف شبکه‌های مجازی و سعی افراد برای خودنمایی بیشتر و کپی برداری از اقشار مرفه جامعه نگهداری این سگ‌ها دیده و در کشور ما به راحتی خرید و فروش می‌شود.

یکی از فروشندگان پیت بول گفت: قیمت توله این سگ حدود ۳ میلیون تومان است و آسیبی به انسان نمی‌رساند و تنها خوی وحشی گری دارد.

وی که اصرار بر بی خطر بودن سگ خود داشت، افزود: افراد بسیاری در ایران حیوانات خطرناک‌تر نگه می‌دارند، هر سگ شیوه نگهداری خود را دارد و خطرناکی این سگ یک مزیت برای نگهبانی است.
سگ‌ها که تا چندی پیش تنها در مناطق بالای شهر تهران جولان می‌دادند، حال وارد شهرستان‌ها و دیگر مناطق نیز شده و در واقع نمادی برای مرفه بودن و وسیله‌ای برای جلب توجه شده‌اند.

نگهداری حیوان که شخص توانایی حفظ آن را ندارد تقصیر محسوب می‌شود
یک کارشناس حقوق در خصوص بحث حقوقی همراه داشتن سگ در معابر عمومی به خبرنگار گفت: ماده ۵۰۱ قانون مجازات اسلامی در این خصوص تاکید کرده است که «هرگاه کسی به روی شخصی سلاح بکشد یا حیوانی مانند سگ را به سوی او برانگیزد یا هر کار دیگری که موجب هراس او می‌گردد مانند فریاد کشیدن یا انفجار صوتی انجام دهد و بر اثر این ارعاب، شخص بمیرد یا مصدوم گردد حسب مورد بر اساس تعاریف انواع جنایات به قصاص یا دیه محکوم می‌شود.»

مصطفی کردبچه اضافه کرد: همان طور که از متن این ماده مشخص است، در این ماده نگاه داشتن سگ به تنهایی جرم نیست ولی تحریک سگ برای وارد کردن آسیب به دیگران در صورت رخ دادن این آسیب مشمول دیه و قصاص می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه نگهداری سگ در قسمتی از محل عبور اگر سبب ترس عابر و یا راکب و عبور وی از محل دیگر و وارد آمدن خسارت به وی شود، مسئول این خسارت صاحب سگ است، اضافه کرد: ماده ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی نیز تصریح دارد که «هرگاه شخصی در محل‌هایی که توقف در آنها مجاز نیست، توقف نماید یا شیء و یا حیوانی را در این قبیل محل‌ها مستقر سازد یا چیز لغزنده‌ای در آن قرار دهد و دیگری بدون توجه به آنها در اثر برخورد یا لغزش مصدوم شود یا فوت کند یا خسارت مالی ببیند، شخص متوقف یا کسی که آن شیء یا حیوان را مستقر نموده، ضامن دیه و سایر خسارات می‌باشد مگر آنکه عابر با وسعت راه و محل عمداً با آن برخورد کند که در این صورت نه فقط خسارت به او تعلق نمی‌گیرد بلکه عهده دار خسارت وارده نیز می‌شود.» این کارشناس حقوق سپس به ماده ۵۲۲ و تبصره آن اشاره کرد و افزود: در تبصره یک این ماده آمده است «نگهداری حیوانی که شخص توانایی حفظ آن را ندارد، تقصیر محسوب می‌شود.»

خلأ قانونی در برخورد با سگ گردانان داریم
وی گفت: ماده ۵۲۲ تاکید دارد که «متصرف هر حیوانی که از احتمال حمله آن آگاه است باید آن را حفظ نماید و اگر در اثر تقصیر او، حیوان مزبور به دیگری صدمه وارد سازد، ضامن است. ولی اگر از احتمال حمله حیوان آگاه نبوده و عدم آگاهی ناشی از تقصیر او نباشد، ضامن نیست.»

کردبچه افزود: متأسفانه شاهد خلأ قانونی فراوانی در خصوص سگ گردانی در معابر عمومی و نیز خودروها هستیم، که این خلأ در کشورهای دیگر مانند آمریکا و برخی کشورهای اروپایی دیده نمی‌شود، به عنوان مثال قانون «پوپ اسکوپ» در آمریکا تصریح دارد که «صاحب حیوان باید مدفوع سگ خود را از کوچه‌ها یا پارک‌ها جمع کند و در غیر این صورت صاحب سگ ۲۵ الی یک هزار دلار جریمه می‌شود.»

وی اضافه کرد: در کشورهای غربی حتی برای مدفوع سگ نیز قانون وجود دارد، یا حتی برای صدای سگ در خانه و آزار دیگران قانون وجود دارد، که پس از اخذ تعهد کتبی از صاحب سگ، در صورت تداوم این صدا، سگ به بازداشتگاه حیوانات پر سرو صدا منتقل و تحت آموزش قرار می‌گیرد.

این کارشناس حقوق گفت: در کشورهای غربی قوانینی برای طول قلاده سگ، جلوگیری از وحشت عمومی در هنگام سگ گردانی و… وجود دارد، اما در کشور ما بر پایه فرهنگ مردم، شاهد گرداندن سگ در اماکن عمومی به شکل امروزی نبودیم، اما حال که این فرهنگ غربی وارد کشورمان شده است، نیازمند تعیین قوانینی در این خصوص هستیم.

سگ گردانی در معابر عمومی جرم مشهود است
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد، که یک مقام قضائی در شهرستان‌های شرقی استان تهران به خبرنگار مهرگفت: همان طور که سخنگوی قوه قضایه تاکید کرد، با هرگونه سگ گردانی در معابر عمومی برخورد خواهد شد و این اقدام جرم است.

وی همچنین تاکید کرد: موضع قوه قضائیه در این خصوص توسط سخنگو اعلام شده است، به نیروی انتظامی نیز برای برخورد با این پدیده اعلام شده است و این جرم مشهود است، که نیروی انتظامی می‌تواند با این جرم برخورد کند.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین نیز در اظهار نظری از برخورد با سگ گردانی خبر داده و گفته است: اگر نگهداری سگ و سگ گردانی در معابر عمومی صورت گرفته و عفت عمومی جامعه، نظم و آسایش عمومی را زیر پا بگذارد، مصداق جرم است و با آن برخورد می‌شود.

شریعتی، رئیس حوزه قضائی لواسان نیز چندی پیش در دستوری کتبی به کلانتری ۱۶۶ لواسان با بیان اینکه تردد سگ در اماکن عمومی ممنوع است، از مأموران شهرداری خواسته بود با مشاهده چنین صحنه‌ای مراتب ممنوعیت را به صاحب سگ تذکر دهند و در صورت عدم تمکین وی، با اطلاع به مأموران انتظامی صاحب سگ بازداشت شود.

حسن ابراهیمی بسابی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند نیز تاکید کرد: حمل سگ در داخل خودروها در این شهرستان نیز ممنوع بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی با یادداشت پلاک خودروهای حامل سگ‌، صاحبان خودرو برای اخذ توضیح و موارد قانونی مرتبط با آن احضار می‌شوند.

با پرورش دهندگان سگ‌های خطرناک در غرب تهران برخورد می‌شود
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار با بیان اینکه حمل و نگهداری سگ در داخل خودرو ممنوع است، اظهار داشت: چنانچه همکاران بنده با مواردی از گرداندن سگ در داخل خودرو مواجه شوند به شدت برخورد خواهند کرد.

سرهنگ مهدی سرپناه در ادامه به قانون مجازات اسلامی اشاره کرد و افزود: دقیقاً عنوان نگهداری سگ جرم نیست، اما در ۳ ماده قانون مجازات اسلامی اعم از ۵۰۱، ۵۱۲ هر عملی که موجب ترس، مصدومیت و یا مرگ شخص شود، صاحب سگ به پرداخت دیه محکوم می‌شود، توقف سگ در مکانی که نباید متوقف شود، در صورتی که دچار خسران و زیان عابران شود، نیز سبب پرداخت خسارت صاحب سگ و عامل این خسران خواهد شد.

وی گفت: ممکن است، سگ به عابرین حمله کند و از این باب هر آسیبی به رهگذران یا شخص قربانی وارد شود، باید توسط صاحب سگ جبران شود و در مجموع حمل سگ در خودروها و یا عبور آن در اماکن عمومی اقدام منکری است و هیچ انسان هنجار و شهروند متشخصی این وضعیت را قبول نمی‌کند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران در پاسخ به این سوال که «اگر سگ به کسی حمله نکند، تکلیف چیست؟» گفت: به طور کلی سگ گردانی و نیز حمل سگ در داخل خودرو ممنوع است.
سرپناه در پاسخ به این سوال که «آیا با پرورش دهندگان سگ‌های خطرناک مانند پیت بول و دیگر انواع سگ که در شهریار استقرار دارند، برخوردی می‌شود، یا خیر» اظهار داشت: ما هرجایی پرورش هر نوع حیوان، مواد خوراکی و… را مشاهده کنیم، که به ادامه حیات بشری و زندگی عادی شهروند خسارت وارد کرده و عرف و قانون آن را قبول نمی‌کند، به شدت برخورد خواهیم کرد.

در هر صورت نباید در خصوص گرداندن سگ در اماکن عمومی و محل‌هایی که مردم از آن استفاده می‌کنند، بی تفاوت بود، سگ از دیرباز در فرهنگ کهن ایرانی در کنار انسان زندگی می کرده است، اما محل نگهداری سگ جدای از انسان بوده و نمی‌بایست این جدایی محل زندگی را از بین برد و در برابر حضور سگ‌ها در محلی که برای انسان‌ها و آسایش، تردد و امنیت آنها در نظر گرفته شد، ساکت بود. کپی متن خبر

منبع: جهان نيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اصفهان| برخورد جدی با پدیده سیگنال فروشی در بورس؛ کانال‌های خاطی در موضوع بورس متوقف شد

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: با پدیده سیگنال فروشی در فضای مجازی از جمله تلگرام برخورد می‌کنیم و در این راستا سال گذشته ۴۰ پرونده داشته و کانال‌های بزرگی را متوقف کردیم. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، یاسر فلاح ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون وضعیت بازار بورس و سرمایه کشور اظهار داشت: بازار سرمایه متشکل از نهاد ناظر این بازار است که 4 بورس به عنوان نهاد عام شامل بورس تهران، فرابورس، کالا و انرژی، عملیات خرید و فروش کالا و سهام را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تالارهای بورس منطقه‌ای نماینده بورس تهران هستند، افزود: 22 بورس منطقه‌ای در سراسر کشور به عنوان زیرمجموعه بورس تهران فعالیت می‌کنند. همچنین در مجموعه بازار سرمایه 108 شرکت کارگزاری داریم که محل اتصال مردم به بازار بورس هستند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بیان کرد: میل به سرمایه گذاری در سال‌های اخیر افزایش داشته و این موضوع از میزان سرمایه‌گذاری روزانه در بورس قابل درک است، بر این اساس به آماری باید اشاره کرد که بر مبنای آن 72 هزار 799 واحد در تاریخ اول تیر سال 1395 به 233 هزار و 886 واحد در اول تیر امسال رسیده است که نشان می‌دهد 3.21 درصد بازدهی در بورس و اوراق بهادار داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: براساس نماگرهای بانک مرکزی میزان بازدهی 10 ساله در بورس بیشتر از همه بازارهای رقیب بوده است.

فلاح با بیان اینکه تغییرات قیمت ارز همواره در کشور رخ می‌دهد، اما در افق 10 ساله بازدهی در بازار سهام که بلند مدت است بالاتر از سایر بازارها از جمله مسکن بوده است، تصریح کرد: این بازار محلی برای نگهداری ثروت در برابر امواج تورمی است.

وی افزود: برخی بنگاه‌ها ممکن است در این شرایط اقتصادی زیان کرده باشند اما سرمایه گذاران بازار بورس که با صبر و حوصله در این بازار حضور پیدا می‌کنند سود برده‌اند.

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سرمایه گذاری در بورس یعنی تشکیل یک سبد سهام. ما به علاقه‌مندان به حضور در بورس توصیه می‌کنیم سرمایه گذاری در صنایع مختلف را به کار گرفته تا از مجموع آنها بازدهی پیدا کنند.

وی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در ارتقا علمی مردم نسبت به فعالیت در بورس اظهار داشت: رسانه‌ها باید نگرش مردم در رهنمون شدن به بازار سرمایه را هدایت کنند.

فلاح تاکید کرد: در 3 سال گذشته تحولی بنیادین در بورس رخ داده که نشان از اعتماد مردم به بازار سرمایه است و این شیب خود را در میزان کدهای سهام داری نشان می‌دهد.

رشد 9 درصدی شاخص بورس در خردادبورس کالا می تواند میزبان عرضه کنندگان بزرگ بین المللی باشدافت 1015 واحدی شاخص بورس در اولین روز تابستان

وی با بیان اینکه در سال 93، 8 میلیون کد در بازار بورس فعال بودند که در پایان سال 97 این آمار به 12.5 میلیون رسیده است، گفت: بازار سرمایه پول مردم را به سمت تولید رهنمون می‌کند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بیان کرد: شرکت‌های مورد نظر از بیشترین میزان شفافیت برخوردار هستند و از طریق افزایش سرمایه یا انتشار اوراق به رشد اقتصاد کشور کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: ارزش معاملات تالار منطقه‌ای اصفهان در سال 97، 5 هزار و 140 میلیارد تومان بوده است و بعد از کیش در رده دوم قرار داشته است.

فلاح با بیان اینکه در تعداد کدهای جدید سهام داری اصفهان با 10 هزار و 500 نفر در سال 97 بعد از مشهد در رده دوم قرار داشته است، گفت: در حجم معاملات نیز اصفهان با مجموع 17 هزار 823 میلیون سهم دومین تالار منطقه‌ای بورس کشور بوده است.

وی با اشاره به موضوع آموزش ادامه داد: آموزشگاه‌های برگزار کننده دوره‌های بورس باید از شرکت، مجوز دریافت کنند. همه موسسات فرهنگی و هنری می‌توانند دوره‌های آموزش بورس برگزار کنند و ما به این موسسات مجوز آموزش ارائه می‌کنیم که این در راستای ارتقا فرهنگ سواد مالی است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تصریح کرد: رسانه‌ها نقش موثری در این زمینه دارند. بر این اساس جشنواره بورس و رسانه در تلاش است تا رسانه‌ها به تولید محتوای جدید ترغیب شوند. الزامی مبنی بر مثبت بودن تولیدات نداریم بلکه صرفا به تولیدات رسانه‌ای پیرامون بورس می‌پردازیم.

وی افزود: شرکت‌های بورس باید 4 بار در سال اطلاعات خود و هر ماه میزان خرید و فروش خود را در سامانه اعلام کنند، البته تا رسیدن به سقف انتظارت هنوز راه داریم اما سازمان بورس در حال تلاش برای شفاف‌سازی بازار بورس است.

فلاح با بیان اینکه به دلایل اقتصادی امکان به وجود آمدن حباب در کل بورس وجود ندارد. اما در تک سهم ممکن است ایجاد شود، گفت: بنابراین تشکیل حباب در بورس را تایید نمی‌کنیم، اما در تک سهم، بخش نظارتی سازمان با این موضوع مقابله خواهند کرد.

وی ادامه داد: کسانی که به دنبال ورود به بازار بورس هستند باید به صورت علمی و گام به گام وارد شوند. افراد تازه وارد و کسانی که تجربه لازم سرمایه گذاری ندارند به صورت غیرمستقیم وارد شوند که از طریق مشاوران و صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و غیره قابل دسترسی است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اعتماد مردم به حضور در بازار سرمایه خاطرنشان کرد: خزانه دولت ضمانت اوراق است و اصل و سود سرمایه افراد در آنجا نگهداری و پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به برخی تهدیدات در بازار سرمایه گفت: فضای مجازی گاهی تهدیدهایی به دنبال دارد که یکی از این تهدیدات در بورس است، ما با پدیده سیگنال فروشی در فضای مجازی از جمله تلگرام برخورد می‌کنیم و در این راستا سال گذشته 40 پرونده داشته و کانال‌های بزرگی را متوقف کردیم. ما کسانی را که به این پدیده مضموم می‌پردازند از طریق پلیس و دستگاه قضا پیگیری می‌کنیم، زیرا این اقدام کلاهبرداری است و عده‌ای را به خرید با فروش سهم خود مجبور می‌کنند.

فلاح با اشاره به برگزاری جشنواره بورس و رسانه گفت: این جشنواره امسال نیز به صورت ملی برگزار می‌شود که به رونق تولید و اشتغال کمک می‌کند.

وی ادامه داد: این جشنواره در بخش رسانه‌های مکتوب و دیجیتال، روزنامه‌ها، نشریات ادواری، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری تحلیلی شامل خبر، گزارش، گفت‌وگو، تیتر، یادداشت، مقاله و سرمقاله، در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری شامل برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی گزارش، مستند، گفت‌وگو و بخش جایزه ویژه جشنواره با موضوع نحوه اثرگذاری بازار سرمایه در تحقق شعار رونق تولید برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس گفت: فراخوان این جشنواره اول خرداد اعلام شد که 20 تیر نیز آخرین مهلت ارسال است.

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT11

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۴۴۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روایتی از حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۸۴ و برنامه صندلی داغ
 • ماهنامه تجارت طلایی میزبان کارگاه آموزشی رویکردهای نوین صنعت خرده‌فروشی
 • روایت مهاجری از حضور احمدی‌نژاد در برنامه صندلی داغ
 • 90 روز با صندلی‌های داغ اتوبوس در پایتخت
 • نشاء برنج در «چهاردانگه» ساری/ تعطیلات داغ اهواز/ عملیات داکینگ نفتکش غول پیکر ۳۲۰هزار تنی
 • عملیات داکینگ نفتکش غول پیکر ۳۲۰هزار تنی/تصاویر
 • ۳۳ کودک بی‌سرپرست در مراکز خیریه اردستان نگهداری می شوند
 • اجرای «مادر» متوقف شد/ اطلاعی از دلیل توقف بلیت‌فروشی نداریم
 • روایت مهاجری از حضور احمدی‌نژاد در برنامه صندلی داغ: واقعا آدم عصبانی بود/آرتیست بود و از همه کولی گرفت
 • صندلی‌های داغ اتوبوس داد مردم را درآورده است
 • 90 روز با صندلی‌های داغ در پایتخت!
 • فرماندار مراغه: نگهداری دام در داخل شهر ممنوع است
 • پافشاری بر خام‌فروشی نتیجه مدیریت خسته در وزارت نفت است
 • مخدوش کردن قیمت کالا، مجازات سنگین‌تری نسبت به گران‌فروشی دارد
 • صعود ۸۰۰ کوهنورد هشترودی به قله آغ داغ کوه سهند
 • تب داغ بازار مسکن در آستانه تابستان
 • ۲هزار کلاس درس مازندران باید مقاوم سازی شود/صندلی داغ برای مسئولان اجرایی
 • طراحی پارک‌های جیبی توسط شهروندان اتریشی
 • هدف طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها فروش فرآورده و جلوگیری از خام فروشی است/ جنگ تحمیلی، بازسازی کشور و داماتو ما را از توسعه پالایشگاه دور کرد