به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عصبانیت مثل سایر احساسات، با تغییرات روانی و بیولوژیکی همراه است. وقتی عصبانی می‌شوید، ضربان قلب و فشارخون و همین طور سطح هورمون‌های انرژی، آدرنالین و نورآدرنالین، بالا می‌رود. اما برای رهایی از این وضعیت چه باید کرد؟ وقتی عصبانی هستید، بهتر است قبل از اینکه کسی شما را آرام کند، خودتان این کار را برای خودتان انجام دهید. اما چگونه؟! برای دانستن جواب این سوال، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

سه نفس عمیق بکشید

زمانی که شما عصبانی هستید، بدن شما نیز عکس العملی منفی به این احساس نشان می‌دهد مثلا عضلات تان منقبض می‌شود یا تپش قلب تان بالا می‌رود. در این شرایط سه نفس عمیق بکشید. نفس آخر را سعی کنید آهسته‌تر انجام دهید. این کار شما را آرام می‌کند و کمی از عصبانیت درونی تان می‌کاهد. دانشمندان دریافته اند که مدار‌های عصبی هنگام تنفس سریع یا نفس نفس زدن، موجب اضطراب و آشفته شدن انسان می‌شود و وقتی نفس کشیدن آرام و عمیق و شمرده باشد، آرامش عمیق‌تری را هم در پی خواهد داشت.

علت عصبانیت تان را دریابید

گاهی وقت‌ها شما دلیل واقعی عصبانیت تان را نمی‌دانید. در این شرایط نباید از آن فرار کنید. در جایی با خودتان خلوت و اتفاقاتی که برایتان افتاده را مرور کنید. واقعا چه چیزی شما را آنقدر عصبانی کرده است؟ در واقع آنچه برای شما در این وضعیت ضروری ست، درک علت عصبانیت تان است. زمانی که ما علت عصبانیت مان را می‌شناسیم، بهتر می‌توانیم با آن دست و پنجه نرم کنیم و حتی در زمان‌های مشابه، عکس العمل نشان دهیم. پس هر وقت که علت آن را فهمیدید، می‌توانید برای رهایی از این احساس به دنبال راه حل باشید.

این تمرین را انجام دهید

هر زمان که عصبانی شدید، می‌توانید با چند حرکت ساده، عصبانیت را از خودتان دور کنید: روی یک مبل، صندلی یا حتی زمین بنشینید. پاهایتان را به صورت صاف در مقابل تان قرار دهید. دست هایتان را روی ران هایتان بگذارید. شانه هایتان را شل کنید به طوری که عضلات اطراف آن نیز راحت و ریلکس شوند و از حالت انقباض درآیند. حال هوا را از بینی به داخل بکشید و آن را به آرامی از دهن خارج کنید تا اندام شما در حالتی ریلکس قرار گیرد. اگر می‌خواهید که این تمرین را در برنامه روزانه تان جای دهید، حداقل ۳ دقیقه در روز برای آن زمان بگذارید، اما اگر در مواقع عصبانیت می‌خواهید این ترفند را پیاده کنید، ۱ دقیقه هم زمان خوبی برایتان است.

تصویرسازی کنید

حتما برای شما هم پیش آمده که ناگهان از کوره در بروید و عکس العملی که نباید را از خود نشان دهید. در این شرایط، یعنی زمانی که شما ناگهان خشمگین می‌شوید، تصویرسازی کنید. تمام عکس العمل‌هایی که در این شرایط در گذشته از خود نشان داده اید را مرور کنید، حال به دنبال شیوه‌ای جدید باشید. شما باید این بار به دنبال عکس العمل دیگری، که با عکس العمل‌های قبلی تان متفاوت است، بگردید. همین فکر‌ها در نهایت به شما یاد می‌دهد که عکس العملی مناسب از خود نشان دهید به طوری که نتیجه متفاوتی نیز از آن بگیرید.

پیاده روی کنید

زمانی که شما خیلی عصبانی هستید، از محلی که خون تان در آنجا به جوش آمده، دور شوید. ۵ دقیقه پیاده روی یا انجام عالیت هایی، چون یوگا می‌تواند خشم شما را فرو برد. البته گاهی دور شدن فیزیکی از آن شرایط غیرممکن است. در این شرایط، سعی کنید که به جای فیزیک، ذهن تان را آنجا دور کنید. مثلا اگر در ترافیک گیر کرده اید و این موضوع اعصاب شما را بهم ریخته است، آهنگ مورد علاقه تان را پخش کنید و با آن بلند بخوانید. همین که ذهن شما برای ۵ دقیقه از آن وضعیت دور باشد، آرام‌تر خواهید شد.

برای خودتان زمان بگذارید

هنگامی که از چیزی عصبانی می‌شوید، به ساعت تان نگاه کنید و برای خودتان زمان بگذارید. در زمان تعیین شده شما حق هیچ کاری ندارید. مثلا اگر به خودتان ۱۰ دقیقه زمان داده اید، در طول این مدت نباید هیچ کاری انجام دهید یا حتی تصمیمی بگیرید. این زمان به شما این فرصت را می‌دهد تا در مورد کارهایتان بیشتر فکر کنید. پس از تمام شدن آن، نه تنها عصبانیت تان کاهش یافته، بلکه از انجام کار‌هایی که هنگام عصبانیت می‌خواستید انجام دهید نیز خودداری می‌کنید.

خودتان را نیشگون بگیرید

یکی از راه‌هایی که خیلی سریع می‌تواند عصبانیت تان را کاهش دهید، نیشگون گرفتن است. هر زمان که احساس کردید دارید از کوره در می‌روید، سریع خودتان را نیشگون بگیرید. درست است که گاهی زندگی ناعادلانه می‌شود و دیگران آنطور که شما لایق اش هستید با شما رفتار نمی‌کنند، اما نباید کنترل تان از دست بدهید. در واقع نیشگون گرفتن یادتان می‌آورد که شما نباید تقاص اشتباهات دیگران را پس دهید.

احساسات تان را بنویسید

حتما شنیده اید که نوشتن عصبانیت را کاهش می‌دهد. پس اگر تا به حال این روش را امتحان نکرده اید، حتما این بار که عصبانی شدید، امتحانش کنید. مثلا اگر از دست فردی ناراحت هستید، نام او و هر آنچه در مورد کار‌های او به ذهن تان می‌رسد را روی کاغذ بنویسید. عصبانیت خود را در قالب جریان سیال ذهن بیرون بدهید، بعد متن تان را بخوانید و اگر چیز جدیدی به ذهن‌تان رسید به آن اضافه کنید. در نهایت وقتی دیگر چیزی برای گفتن نداشتید و متن را کامل کردید، آن را پاک کنید. از این پاک کردن به عنوان نمادی در جهت رها کردن آن چیز‌هایی استفاده کنید که شما را عذاب می‌دهند. با این روش، کلی سبک‌تر خواهید شد.

از عصبانیت پلی به سمت پیشرفت بسازید

یادتان باشد که در هر عصبانیت، یک پیام نهفته است. زمانی که شما از چیزی عصبانی می‌شوید، از خودتان بپرسید که پیام این عصبانیت چیست؟ در واقع عصبانیت تان به شما نشان می‌دهد که چیزی نیاز به تغییر دارد. حالا این تغییر ممکن است که در اطرافیان، شرایطی که در آن هستید تا حتی در خودتان اتفاق افتد؛ بنابراین از آن به عنوان وسیله‌ای پیام رسان برای بهبود شرایط، استفاده کنید.

در مورد عصبانیت تان صحبت کنید

صحبت کردن در مورد عصبانیت با بیان آن فرق دارد. ممکن است که شما عصبانیت تان را با پرت کردن اشیا، داد و فریاد زدن یا هر رفتار دیگری بیان کنید که با صحبت کردن زمین تا آسمان فرق دارد. شما باید فردی جز طرفی که عصبانیت کرده را پیدا کنید و در مورد عصبانیت تان با او صحبت کنید. در این شرایط، یک دوست بهترین گزینه خواهد بود. او بدون هیچ جبهه ای، می‌تواند از زاویه‌ای دیگر به بحث شما نگاه کند و در مورد آن نظر دهد. حتی اگر کسی را پیدا نکردید، می‌توانید با صدای بلند برای خودتان حرف بزنید. البته ترجیحا جایی باشید که کسی صدای شما را نشوند. با این کار عصبانیت شما به میزان زیادی کاهش خواهد یافت.

منبع: برترینها

انتهای پیام/

کنترل عصبانیت با چند روش ساده

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۵۰ جمله انگیزشی برای رسیدن به اندام زیبا

وقتی بحث ورزش کردن به میان می‌آید، شما باید به دنبال برنامه‌ای منظم باشید که متناسب با شرایط زندگی تان است. برای مثال من، باید ساعت ۵ صبح بیدار شده و قبل از رفتن به محل کارم ورزش کنم، یا خودم را مجبور کنم که بعد از تمام شدن کارم و بازگشت به خانه ورزش کنم. مورد دوم برای من بسیار دشوار است، چون زمانی که به خانه می‌رسم، بیشتر تمایل دارم شلوار راحتی بپوشم تا کفش‌های ورزشی.

فعال بودن و داشتن یک اندام متناسب بسیار حس خوبی دارد، اما گاهی اوقات ترجیح می‌دهیم که روی تخت دراز بکشیم، تلویزیون تماشا کنیم و پیتزا بخوریم. ممکن است گاهی نتوانیم به علت خستگی یا به علت نداشتن پول کافی تحرک بالایی داشته باشیم؛ به طور منظم ورزش کنیم و یا هر روز صبح به کلاس ورزش مورد علاقه مان برویم.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هیچ وقت به خاطر ضعیف بودن از ورزش کردن فرار نمی‌کنیم. شما پتانسیل لازم برای این که خودتان را مجبور به ورزش کردن کنید را دارید، تنها کافیست که بخواهید!

همه‌ی ما در این موقعیت بوده ایم

من دچار اضافه وزن شده بودم و همیشه در تلاش بودم خودم را با جملاتی مثل «من خسته ام»، «از فردا شروع خواهم کرد» و یا «وقت کافی ندارم» از باشگاه رفتن منصرف کنم. حتی زمانی که با این جملات خود را توجیه می‌کردم، می‌دانستم که به خودم دروغ می‌گویم. اما در نهایت به یکی از دوستانم اجازه دادم تا الگوی زندگی ام را تغییر دهد. حالا من هر روز ورزش می‌کنم، حتی اگر فقط ۲ کیلومتر قدم زدن در زمان استراحتم باشد.

متوجه شدم که به کلاس‌های دوچرخه سواری، یوگای داغ برای صبح زود و یوگای ترمیمی برای غروب، علاقه دارم و همچنین متوجه شدم گاهی نیاز دارم برای تنوع و خارج شدن از روزمرگی به کلاس ایروبیک بروم.

با انجام این فعالیت ها، پس از مدتی وزن کم کردم و این برایم فوق العاده بود، اما مهمتر از آن این بود که دوباره احساس سلامتی می‌کردم. حالا که دوباره به اندامی متناسب رسیده ام، می‌بینم که چقدر از زمانم را برای فرار از ورزش نکردن هدر داده ام. کاری نکنید که برایتان پشیمانی به دنبال داشته باشد.

به شکل دیداری آموزش ببینید تا ورزشکار درون خود را پیدا کنید

زمانی که بحث دستیابی به انگیزه به میان می‌آید، چیز‌های بسیاری می‌توانند برایتان مفید باشند و همین طور چیز‌های زیادی می‌توانند روحیه شما را تضعیف کنند. من وقتی یک مدل بدنسازی در اینستاگرام را می‌بینم احساس بدی نسبت به خود پیدا می‌کنم، اما خواندن جملات انگیزشی یا خواندن دستور پخت غذا‌های سالم باعث می‌شود هر چه سریع‌تر بخواهم به باشگاه بروم. دوست دارید این جملات انگیزشی را با شما هم در میان بگذارم؟! پس تا انتهای مقاله مرا همراهی کنید.

در ادامه ۵۰ جمله انگیزشی داریم تا الهام بخش شما برای ورزش کردن باشد

هدفت چه بود؟ به خاطر داشته باش که ورزش کردن را به طور شانسی شروع نکرده ای. تو این را می‌خواستی. زمانی که تصمیم گرفتی همه چیز را رها کنی به این که چرا شروع کردی فکر کن.

تو از پسش بر میایی؛ وقتی در باشگاه هستی و به خاطر تمریناتی که انجام می‌دهی عرق می‌ریزی، به یاد بیاور که چقد قوی هستی. بهانه‌های تو نه توجیهت می‌کنند نه کمک! پس به آن‌ها غلبه کن و نسبت به بهانه‌هایی که می‌آوری قوی‌تر باش.

تو ضعیف نیستی تو شکست نخورده ای؛ فقط، چون به اندازه کافی انگیزه نداری به این معنی نیست که نمی‌توانی از چیزی الهام بگیری، تو فقط زمانی شکست می‌خوری که دست از تلاش کردن برداری.

ورزش نکن تا لاغر شوی یا برای شخص مورد علاقه ات جذاب به نظر بیایی، ورزش کن تا بهترین خودت باشی! دلت نمی‌خواهد ۱۰۰ سال عمر کنی؟ عاشق این باش که از بدن خودت محافظت کنی.

بهترین راه برای انگیزه گرفتن، عشق است. ممکن است یک بسته چیپس یا کلوچه به نظر جذاب برسد، اما آیا یک جفت جین با سایز کوچکتر جذابتر نیست؟ کدام؟ تنقلانی که برای یک ساعت هوس می‌کنی یا بدنی که یک عمر متناسب است؟

به تلاشت افتخار کن، چون اگه کار آسانی بود همه انجامش می‌دادند. یک رقابت مخفیانه با افراد پیرامونت داشته باش. چه کسی این هفته بیشتر از بقیه به باشگاه آمد؟!

می‌دانی؟ تو فوق العاده ای! همه می‌خواهند خوش اندام باشند، اما هفتاد درصد از افرادی که بدنسازی را شروع می‌کنند بعد از مدتی آن را رها می‌کنند، به غیر از تو... این بار نه!

به کسی که در کنار تو ورزش می‌کند نگاه نکن... خودت را با کسی به غیر از گذشته خودت مقایسه نکن. از این که نمی‌توانی در یک دقیقه ۵ کیلومتر بدوی حس بدی نداشته باش؛ تو مجبور نیستی که سریع باشی فقط کافیست حرکت کنی.

فکر کن یک روز که از خواب بیدار شدی بدنی که همیشه رویایش را داشتی به دست آورده ای، اما تو برای به دست آوردن آن بدن، باید خیلی سخت تلاش کنی... تو چیزی که می‌خواهی را به دست نمی‌آوری؛ بلکه چیزی را به دست می‌آوری که برایش تلاش کرده ای.

به خودت اجازه نده فقط بخوری و بخوابی؛ اگر استرس داری یا بی حوصله هستی، ورزش کن! اجازه بده تمرین کردن استرس تو را از بین ببرد نه غذا خوردن.

در اکثر مواقع ما بدترین دشمنان خود هستیم، پس به خودت اجازه نده تنها مانع رسیدن به اهدافت باشی. تو بسیار هوشیارتر از این هستی که تنها چیزی باشی که مانع تلاش کردنت می‌شود.

زمانی که ورزش نمی‌کنیم احساس خوبی نداریم دچار اضافه وزن می‌شویم و تمرکز کافی نداریم. ما بسیار مستعد حفظ یک حالت بد هستیم. ورزش کردن تنها راه شما برای رسیدن به حال خوب است.

حتی زمانی که به طور منظم ورزش می‌کنیم صدا‌های ریزی دائما در گوش ماست که می‌گوید ادامه نده! به این صدا‌ها گوش نکنید... ریه‌های شما می‌سوزد، چربی‌های شما در حال آب شدن هستند... قلبتان به تندی می‌کوبد... پس ادامه بدهید.

یکی از بهانه‌های مورد علاقه من این است که من لایق این هستم که زمانی را در سکوت و تنهایی به سر ببرم... خب حالا وقتی شروع به ورزش کردن می‌کنم، فقط خودم هستم و خودم؛ و این برای من بهترین زمان برای تنهایی سپری کردن است.

به یاد داشته باش که برای سالم بودن لزومی ندارد ۳ تا ۵ روز در هفته ورزش کنی. برای سالم بودن غذا‌هایی که می‌خوری و رفتاری که با بدنت داری اهمیت دارد... تناسب اندام یک مقصد نیست بلکه یک روش زندگی است.

وقتی بحث زندگی شما در میان است، هیچ کس مقصر نیست. نه ژنتیک نه افراد دیگر فقط شما... شما هستید که برای سلامتی تان تصمیم می‌گیرید نه هیچ کس دیگر! زندگی شما نتیجه‌ای از انتخاب‌های شماست. پس اگر زندگی‌تان رو دوست ندارید، زمان آن فرا رسیده که تصمیمات بهتری بگیرید.

یک اعتیاد سالم داشته باشید روی اهداف و تمرین‌های خود تمرکز کنید. «من با افتخار به قوی‌تر شدن اعتیاد دارم.»

تصمیم گیری درباره‌ی ورزش کردن یا نکردن با شماست. اگر ذهن خود رو متقاعد کنید که می‌خواهید به باشگاه بروید و سالم باشید، بدن شما نیز اطاعت می‌کند. تناسب اندام ۱۰۰ درصد ذهنی است. بدن شما به جایی که ذهن شما تمایل ندارد، نخواهد رفت.

وقتی بهانه سازی می‌کنید برایتان چه نتیجه‌ای دارد؟ هیچ... پس ماهیچه بسازید نه بهانه!

اشکالی ندارد اگر امروز فقط ۵ دقیقه ورزش کردید... فردا ۷ دقیقه ورزش کنید و سعی کنید تا آخر هفته آن را به بیست دقیقه برسانید. پروسه‌ای که به آرامی پیش می‌رود، از پروسه‌ای که وجود ندارد بهتر است.

گاهی در کلاس‌های ورزش بعد از چهل و پنج دقیقه متوجه می‌شوم که چقدر دلم می‌خواهد بایستم و دراز بکشم؛ در آن لحظه می‌فهمم که یک انتخاب دارم. می‌توانم حوله را به زمین بیندازم یا می‌توانم با آن عرق‌های صورتم را پاک کنم.

هیچ کدام از دوستان‌تان را متقاعد نکنید که شما را مجبور به ورزش کردن کند تا اگر شکست خوردید او را سرزنش کنید. خودتان خودتان را مجبور کنید، زیرا کسی برای شما این کار را نخواهد کرد.

شما چیزی را برداشت می‌کنید که کاشته اید. اگر فقط کمی تلاش می‌کنید، پس فقط کمی نتیجه خواهید گرفت.

آیا نمی‌خواهید وقتی از خواب بیدار می‌شوید به خود افتخار کنید؟ یا حالا یا هرگز! همین حالا شروع کنید تا به جای پشیمانی خاطره داشته باشید.

باید صبور باشید. شما هرگز یک شبه نتیجه نمی‌گیرید، اما بدن شما در لحظه شادتر خواهد شد. ورزش کنید، غذای خوب بخورید و صبور باشید؛ مطمئن باشید که بدن‌تان به شما پاداش خواهد داد.

این فقط و فقط بدن شماست. نگران این که دوست شما چگونه به نظر می‌آید و چه می‌خورد نباشید، مهم نیست که دیگران چه می‌کنند مهم این است که شما چه می‌کنید.

شما فقط بدن‌تان را شکل نمی‌دهید بلکه ذهن‌تان را هم شکل می‌دهید؛ وقتی خودتان را به چالش می‌کشید باعث بهتر شدن بدن و عادت های‌تان می‌شوید. ما زمانی که همه چیز آسان است رشد نمی‌کنیم، زمانی رشد می‌کنیم که با چالش‌ها رو به رو می‌شویم.

وقتی خودتان را از ورزش کردن منصرف می‌کنید، در واقع خودتان را از داشتن یک حال خوب منصرف می‌کنید. وقتی زمانی برای تمرین کردن را از دست می‌دهید، زمانی برای بهتر کردن خودتان از دست می‌دهید.

به یاد داشته باشید که می‌توانید برای اطرافیان خود الهام دهنده باشید، دیگران را گمراه نکنید: «من ورزش نمی‌کنم، چون از بدنم متنفرم، بلکه ورزش می‌کنم، چون آن را دوست دارم.»

گاهی می‌خواهید از تلاش کردن دست بکشید... ارزشش را ندارد؟ به یاد بیاورید که شما این گونه نیستید، به خاطر داشته باشید کسی در عرق خود غرق نمی‌شود!

اگر بی انگیزه هستید و برای مدتی به باشگاه نرفته اید، امروز بهترین روز برای شروع کردن است.

از شکست خوردن نترسید. برای بهترین بودن باید خودتان را مجبور کنید. یادتان باشد که برای موفقیت باید نترس باشید.

به خاطر داشته باشید که شما این کار را فقط برای خودتان انجام می‌دهید. پس برای خود اهدافی تعیین کنید که به شما انگیزه دهند، تا هر روز صبح پر انرژی از تخت بلند شوید.

در بین برنامه‌های روزانه‌ی شما یک ساعتی که در باشگاه می‌گذرانید، لحظات بسیار زودگذری هستند. یک ساعت ورزش کردن فقط ۴ درصد از روز شما را می‌گیرد. پس بهانه نیاورید.

شما این کار را برای هیچ کس انجام نمی‌دهید. اطرافیان شما ممکن است تلاش شما را ببینند، اما از روی حسادت روحیه‌تان را تضعیف کنند؛ پس برای این که دیگران به شما افتخار کنند تلاش نکنید، هرگز در زندگی برای جلب رضایت اطرافیان سعی نکنید.

وقتی کاری را انجام می‌دهید به این معنی است که به آن نیاز دارید. زمانی بدویید که می‌توانید. اگر نمی‌توانید، راه بروید. اگر نمی‌توانید، سینه خیز بروید... فقط منصرف نشوید!

به جای موکول کردن به آینده همین حالا انجامش دهید. اگر فقط باید حرکت کنید می‌توانید سریع‌تر به سرانجام برسانیدش و بعد از آن به ادامه روز خود برسید.

شما مجبور نیستید وزن کم کنید فقط باید سالم باشید. شما همیشه زیبا خواهید بود، در حال حاضر فقط تصمیم گرفته اید تا سالم تر، خوش اندام تر، سریعتر و قوی‌تر باشید.

این کار سخت خواهد بود، اما بسیار ارزشمند است هزینه‌ای که بابت نظم می‌پردازید، از درد پشیمانی کمتر است.

این مسئله اصلا مربوط به چیزی نیست که اجتماع درباره‌ی اندام‌تان به شما تلقین می‌کند؛ بلکه مربوط به چیزی است که دکتر در خصوص سلامتی تان می‌گوید. وزن کم کردن «دشوار» است، اضافه وزن هم «دشوار» است... پس یکی از این دو «دشوار» را انتخاب کنید.

این جمله مورد علاقه من است: تمرین کردن جشنی است برای توانایی و قدرت بدن شما نه یک تنبیه برای چیزی که می‌توانستید بخورید.

نباید، چون ورزش می‌کنید هر غذایی را بخورید. با خودتان خوش رفتار باشید، از بدن‌تان با غذای سالم محافظت کنید. هیچ وقت به خودتان با غذا خوردن پاداش ندهید، شما سگ نیستید!

حتی اگر به خوبی ورزش می‌کنید باید به تغذیه تان هم توجه کنید؛ بدنی که مورد نظر شماست با نشستن به دست نخواهد آمد.

بدن شما تعریف کننده‌ی شما نیست. شما چاق نیستید. شما چربی دارید و چربی شما را تعریف نمی‌کند.

آینده به کاری که امروز انجام می‌دهید بستگی دارد؛ پس خودتان آینده و سلامتی تان را شکل دهید.

از کنجکاوی خود استفاده کنید تا بهترین تان را پیدا کنید. شما می‌دانید که اگر ورزش را رها کنید چه اتفاقی خواهد افتاد... حالا ببینید اگر آن را رها نکنید چه رخ خواهد داد؟

اگر از «شروع کردن»‌ها خسته شده اید دست از «رها کردن»‌ها بردارید؛ شما مجبور نیستید دوباره از ابتدا همه چیز را شروع کنید.

صبور باشید تا نتیجه بگیرید. وقتی نتایج را ببینید، تلاش یک اعتیاد خواهد شد.

به عادات خود توجه کنید نه به وزنتان! اگر تنقلات و غذای ناسالم می‌خورید و طبق عادات همیشگی رفتار می‌کنید حالا بهترین زمان است که متوجه شوید چرا به وضعیت ایده ال خود دست نمی‌یابید؛ و در آخر این مقاله را با یک جمله کوتاه که به شما انگیزه لازم می‌بخشد، به پایان می‌رسانم: «تو نمی‌دانی چقدر قوی هستی، تا زمانی که قوی بودن تنها چاره ات باشد.»

حالا منتظر چه هستید؟ از روی کاناپه بلند شوید، به باشگاه بروید و ورزش کردن را شروع کنید!

منبع:برترین‌ها

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: دانستنی ها اخبار علمی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عصبانیت چین از خواسته‌های اقتصادی غیرمنطقی آمریکا
 • رفتارهای زنانه ای که برای مردان عذاب آور است!
 • کاراندیش، ​​​معاون حقوقی باشگاه تراکتور: اگر از شرط‌ بندی فروزان اطلاع داشتید و نگفتید خودتان مجرم هستید
 • معاون حقوقی تراکتورسازی: اگر از شرط‌بندی فروزان اطلاع داشتید و نگفتید خودتان مجرم هستید
 • ۸ روش طلایی برای رهایی!
 • #usofterror/ خشم کاربران در اعتراض به تروریست خواندن ملت ایران توسط ترامپ
 • ۱۲ توصیه رهبرانقلاب برای استفاده بهتر از لیالی‌قدر
 • ۱۲ توصیه رهبر انقلاب برای استفاده بهتر از شب‌های قدر
 • توصیه های رهبر انقلاب برای استفاده بهتر از لیالی قدر
 • ۱۲ توصیه رهبر انقلاب برای استفاده بهتر از لیالی قدر
 • عصبانیت از تصمیم‌های نظامی و تسلیحاتی دولت ترامپ
 • شمایی که عادت دارید با خودتان حرف بزنید، دیوانه نیستید...
 • روش های افزایش صمیمیت بعد رابطه جنسی
 • چه کسی از خشم مردم باکی ندارد؟ +تصویرنوشته
 • زمان طلایی پیوند مفصل ۶ ساعت اول پس از آسیب دیدگی/ سلامت روان کنترل می‌شود/ دستگاه سانتریفیوژ بانک خون ساخته می‌شود
 • خشم زیبای طبیعت
 • عصبانیت برانکو از نحوه جدایی بشار از پرسپولیس
 • تلاش دشمن مایوس کردن مردم/عصبانیت دشمن از شکست در جنگ نرم است
 • سفرهای سیاحتی به فلسطین اشغالی خشم تونسی ها را برانگیخت