مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی در این استان گفت: به این منظور کانکس‌هایی در حاشیه شهرها برای ارائه خدمات به متقاضیان مستقر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فاطمه رضوان مدنی صبح امروز پنج شنبه در نشست خبری به خدمات ارائه شده توسط بهزیستی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته در ۵ مرکز مشاوره ژنتیک استان تعداد ۳۰۷۰ زوج تحت مشاوره قرار گرفتند که ۲۱۷ مورد درخواست آزمایش ژنتیک دادند و ۳۷ مورد درخواست مربوط به آزمایشات ژنتیک (قبل از بارداری) بوده است.

وی افزود: تعداد ۵ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و یا سر راهی داریم که ۶۷ کودک در آنجا نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود ۱۳ مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۳ هزار و ۵۳۳ نفر پذیرش شدند که به تعداد ۲۱۷ هزار و ۶۶۵ نفر خدمات ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲ مرکز نگهداری از معلولان زیر ۱۴ سال و ۵ مرکز نگهداری شبانه روزی بالای ۱۴ سال وجود دارد، عنوان کرد: ۲ مرکز بیماران روان مزمن در استان فعال هستند که ظرفیت ۳۷۰ بیمار را دارا است.

رضوان مدنی در ادامه به فعالیت یک خانه امن با ۱۲۲ مددجو اشاره کرد و ادامه داد: همچنین یک مرکز خانه سلامت دختران داریم که در سال گذشته ۱۰۹ نفر از دختران بد سرپرست و بی سرپرست و دختران فراری را تحت پوشش قرار داده است.

وی از وجود ۳۹ مرکز ترک اعتیاد در استان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد ۲۲ مرکز ماده ۱۵، ۲ موبایل سنتر، ۱۰ مرکز درمان سرپایی و ۷ مرکز گذری هستند که ۱۱ هزار ۷۷۹ نفر را تحت درمان دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۵ مرکز سرپناه برای مردان و یک مرکز برای زنان تهیه و تجهیز شده است که در سال ۹۸ به ۲۶۹ نفر در این مراکز ارائه خدمات شده بیان داشت: ۱۱۴ مرکز شبانه روزی و ۳۰۹ مهد کودک در استان فعالیت می‌کنند که در مهد کودک‌ها حدود ۲۳ هزار کودک تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گیرند.

وی گفت: ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی داریم که به این منظور کانکس‌هایی تهیه شده که در حاشیه شهرها مستقر هستند و به مراجعین مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.

رضوان مدنی همچنین به خدمات مرکز مداخله و مشاوره طلاق در استان اشاره داشت و خاطر نشان کرد: در این راستا ۳۶ مرکز مشاوره داریم که ۵۶۰۵ پرونده توسط روانشناسان مشاوره تشکیل شده که با مشاوره‌های انجام شده ۷۵۵ پرونده طلاق به سازش بین زوجین منجر شد.

وی از غربال گری شنوایی تعداد ۲۷ هزار و ۲۱۹ نوزاد و غربال گری بینایی ۶۸ هزار و ۲۱۸ کودک ۳ الی ۶ سال در مراکز بهزیستی خبر داد و افزود: در سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار کودک تحت آزمایشات پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای نهضت واگذاری مسکن به معلولان تاکنون ۳ هزار و ۹۶۸ واحد تحویل داده شده است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: تعداد ۱۴۸۰ مرکز مشاوره تلفنی داریم که ۱۹۰۶۰ مورد تماس داشتیم همچنین ۶۰ مرکز حضوری داریم که در سال ۹۷ تعداد ۳۴۳۶۰ نفر مراجعه حضوری به ثبت رسیده است.

رضوان مدنی بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۴۸۷۷ مورد پشت نوبتی داریم که به علت کمبود بودجه نتوانستیم این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم.

وی گفت: در بحث اشتغال با پرداخت وام به ۲۰۷۸ مددجو توانستیم ایجاد اشتغال داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به مشکلات مددجویان و جامعه هدف بهزیستی پرداخت و بیان داشت: افزایش روزافزون تعداد افراد جامعه هدف بهزیستی به دلیل وضعیت اقتصادی کنونی، کمبود نیروی انسانی متخصص، پزشک و پرستار و هزینه‌های چشمگیر درمانی جامعه هدف، آسیب پذیری گروه‌های هدف از آن جمله است.

وی گفت: همچنین مناسب نبودن بستر جامعه برای حضور و مشارکت معلولین، کم بودن مبلغ تسهیلات پرداختی جهت ایجاد اشتغال پایدار، کمبود اعتبار مورد نیاز جهت تأمین مسکن معلولین و نیازمندان را از جمله هستند.

رضوان مدنی در پایان از مردم و مسئولین خواستار شد که جهت رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی استان کمک کنند تا بتوانیم خدمات شایسته ای به نیازمندان ارائه کنیم.

 

انتهای پیام/

 

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بی توجهی زوجین به یکدیگر؛ مهمترین دلیل طلاق در اصفهان

‌معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با بررسی‌های انجام شده در ۲ ماه ابتدای سال جاری مشخص شد مهمترین دلیل نارضایتی زناشویی که منجر به دادخواست طلاق شده بی توجهی زوجین به یکدیگر بوده است.

به گزارش ایسنا، مجتبی ناجی شامگاه پنجشنبه در مراسم ضیافت افطاری مرکز کودک و نوجوان شقایق زواره اظهار کرد: قرار است به زودی سامانه فرزندپروری که در سال‌های قبل فقط در استان تهران راه اندازی شده بود، در استان اصفهان نیز راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه این سامانه ویژه متقاضیانی است که قصد فرزندخواندگی دارند و یا دارای فرزند نمی‌شوند و قصد دارند به طور داوطلبانه ثبت نام کنند، افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی کودکانی که حضانت مؤثری را ندارند، به عنوان فرزند خوانده مورد پذیرش قرار دهند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه اکثر متقاضیان خواستار نوزادان و شیرخواران هستند، گفت: کودکانی که در سنین بالای ۵ سال هستند، کمتر متقاضی دارند.

ناجی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۳۱ کودک در ۳۹ مرکز شبانه روزی بهزیستی سراسر استان اصفهان حضور دارند، گفت: تعداد ۳ مرکز نگهداری در شهرستان اردستان فعالیت دارد. اکثر کودکانی که در این مراکز حضور دارند به دلیل این است که خانواده‌های آنها حضانت مؤثری ندارند که با دستور قضائی به خانواده‌هایی واگذار می‌شوند که متقاضی هستند.

وی تصریح کرد: با توافقی که با آموزش و پرورش صورت گرفته مهدهایی که تحت نظارت سازمان بهزیستی هستند می‌توانند کودکان شیرخواره تا ۶ ساله را مورد پذیرش قرار دهند و آنها را به صورت روزانه تحت آموزش‌های تربیتی و روان شناختی و آموزش‌های شناختی و فکری قرار دهند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان با اشاره به حضور ۳۶ هزار کودک در ۷۵۰ مرکز مهد کودک استان اصفهان گفت: این آمار با توجه به گروه هدف، آمار قابل قبولی نیست. ما در استان اصفهان ۴۸۸ هزار کودک زیر ۶ سال داریم که تقریباً ۱۰ درصد آنان به مهدهای کودک بهزیستی مراجعه می‌کنند.

ناجی با بیان اینکه در تلاش هستیم آمار استقبال خانواده‌ها از مهدهای کودک بهزیستی را افزایش دهیم، اضافه کرد: خانواده‌ها باید بدانند که مهدهای کودک فقط جنبه نگهداری ندارد و جنبه‌های آموزشی، تربیتی و جنبه رشد یافتگی را در دستور کار خود دارند. پیشنهاد می‌شود زنان خانه دار نیز از مهدهای کودک‌های تحت نظارت بهزیستی استقبال کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۸ درصد زن و شوهرهایی که تعارض‌های زناشویی داشتند با مراجعه به مراکز تحت نظارت بهزیستی مورد سازش قرار گرفتند، گفت: با بررسی‌های به عمل آمده در دو ماه ابتدای سال ۹۸ مهمترین دلیل نارضایتی زناشویی که منجر به دادخواست طلاق شده بی توجهی زوج یا زوجه بوده است. موضوعاتی مانند بی احترامی و بی مسئولیتی و عوامل خاص زناشویی موارد بعدی است که به نظر می‌رسد آموزش در بدو ازدواج باید افزایش پیدا کند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان اردستان گفت: یکی از وظایف اورژانس اجتماعی پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی است. همچنین مداخله در موضوعات کودک آزاری و همسر آزاری جز رسالت‌های این مرکز است که همکاران روان شناس ما به موقع به این موضوعات ورود پیدا می‌کنند.

انتهای پیام

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۲۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وجود 10 تا 12 هزار نفر دارای اختلال هویت جنسیتی در کشور
 • ۳ راه دریافت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین در بنیاد وکلا
 • بهزیستی: وجود 10 تا 12 هزار مبتلا به اختلال هویت جنسیتی در ایران
 • 10 تا 12 هزار فرد ابتلا به اختلال هویت جنسیتی در کشور وجود دارد
 • وجود۱۰ تا ۱۲هزار مبتلا به اختلال هویت جنسیتی/ طعنه‌ای به وزارت بهداشت
 • بهزیستی سفیر سلامت اجتماعی و توانمندسازی/ فعالیت 7 مرکز توانبخشی در بهشهر
 • سازمان بهزیستی: شهریه‌های جدید مهدهای کودک قطعا بیش از نرخ تورم است
 • ایده‌هایی برای رهایی از رخوت بخش دانشگاهی تا غرفه‌هایی که بود و نبودشان فرقی نمی‌کند
 • فعالیت ۱۵۶ پایگاه خبری دارای مجوز در گیلان
 • تصمیم زوجین برای طلاق با راه اندازی «سامانه تصمیم» چقدر تغییر می‌کند؟
 • ۵۲۵۲ واحد مسکونی مددجویا ن بهزیستی با مشارکت سپاه ساخته می‌شود
 • آغاز بکار پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان از ۱۸ خرداد
 • استقبال پرشور خانواده‌ها از غرفه مشاوره و تحلیل روانشناسی کودکان در انتقال مفاهیم دینی
 • برگزاری کارگروه‌سلامت‌و‌امنیت‌غذایی بخش مرکزی
 • نقش روزه داری در ارتقای سلامت روانی
 • اجرای طرح سیمای زندگی در دانشگاه علوم پزشکی همدان
 • مرکز مشاوره تخصصی ویژه افراد دچار مسمومیت راه اندازی می شود
 • 25 روشندل زیر پوشش بهزیستی کرمانشاه آموزش خط بریل می‌بینند
 • برگزاری نشست مشترک مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با مدیرکل زندان‌ها