به گزارش ایلنا، گزارش مالی حسابرسی‌نشده سال مالی ١٣٩٧ بانک صادرات ایران که روز گذشته در سایت کدال منتشر شد، نشان از بهبود عملکرد قابل توجه این بانک و تحقق وعده‌های مدیرعامل بانک دارد.

کاهش ٨١ درصدی بدهی بانک صادرات ایران به بانک‌ها و سایر مؤسسات اعتباری و افت ٢٣ درصدی بدهی بانک به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی در کنار افزایش ٥١ درصدی سپرده‌های دیداری و ارزان‌قیمت حکایت از تلاش و عزیم شبکه بانک صادرات ایران برای خروج از زیان و تحقق  دست‌یابی به نقطه سر به سر در آینده نزدیک دارد.

تهاتر بیش از ٩٠ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک از دولت با بدهی به بانک مرکزی، تأثیر قابل توجهی بر بهبود صورت‌های مالی بانک داشته که در کنار افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی اواخر سال ٩٧، موجب خروج کامل بانک از شمولیت ماده ١٤١ قانون تجارت را فراهم آورد.

در ١٢ماه منتهی به پایان اسفندماه سال ٩٧، افزایش ١٣٧ درصدی سهم بانک از درآمدهای مشاع و افزایش ٣١ درصدی درآمدهای غیرمشاع نیز موجب تقویت چشم‌انداز سودآوی در سال ٩٨ شده است.

با کاهش ٧٩ درصدی زیان این بانک در ١٢ ماه منتهی به پایان سال ٩٧ نسبت به سال ٩٦، زیان هر سهم بانک صادرات ایران از ٢٠٥ ریال سال ٩٦ به ٤٤ریال کاهش یافت تا وعده مدیرعامل در تحقق سودآوری سال ٩٨ را دست‌یافتنی‌تر کند.

زیان عملکردی بانک صادرات ایران از رقم ٣٥ هزار و ٨٧٨ میلیارد ریال در سال ٩٦ به هفت هزار و ٦٦٥ میلیارد ریال در سال ٩٧ رسید و به این ترتیب حجم این زیان نسبت به سال قبل به یک پنجم سقوط کرد که نشان از نتایج مثبت و امیدوارکننده برنامه‌های مدیریت جدید و تلاش کارکنان دارد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران پیش از این گفته بود سال ٩٨ سال «جهش بزرگ» برای بانک صادرات ایران است که محوریت آن تسهیل تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی با ارائه طرح‌های نوین بانکی و خروج کامل از زیان است.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رشد منفی اقتصادی در سال ۹۷/رشد منفی ۴.۹ درصدی با نفت

مرکز آمار ایران هر ساله به بررسی المان های اقتصادی کشور می پردازد و بر اساس آن میزان رشد اقتصادی کشور را محاسبه می کند که بر اساس تازه ترین گزارش آن شاهد رشد منفی اقتصادی کشور در سال ۹۷ با احتساب نفت و بدون احتساب نفت هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مرکز آمار ایران هر ساله به بررسی المان های اقتصادی کشور می پردازد و بر اساس آن میزان رشد اقتصادی کشور را محاسبه می کند و آن را در اختیار کارشناسان می گذارد و بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران رشد اقتصادی سال ۹۷، با نفت منفی ۴.۹ و بدون نفت منفی ۲.۴ درصد بوده است.

 

براساس اعلام مرکز آمار، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٧ به رقم ٧١٣٠٢٢٥ میلیارد ریال با نفت و ٥٧٣٤٧٠٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در سال قبل با نفت ٧٤٩٦٠٦٤ میلیارد ریال و بدون نفت ٥٨٧٤٧١٩ میلیارد ریال بوده که نشان از رشد منفی ٤.٩ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و منفی ۲.۴ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سال ١٣٩٧ دارد.

 

نتایج مذکور حاکی از آن است که در سال ١٣٩٧ رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی منفی ١,٥،  گروه صنعت منفی ٩,٦ و گروه خدمات ٠,٠٢ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

 

این گزارش می افزاید: محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ١٨ بخش اصلی متشکل از ٤٢ رشته فعالیت بر مبنای طبقه بندی ISIC.Rev٤ انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیربخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده و خرده فروشی، فعالیت­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا، حمل و نقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت­های مالی و بیمه، مستغلات، کرایه و خدمات کسب و کار و دامپزشکی، اداره امورعمومی و خدمات شهری، آموزش، فعالیت­های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و سایرخدمات عمومی، اجتماعی، شخصی و خانگی است.

 

این در حالی است که مرکز آمار ایران اعلام کرد بر اساس نتایج حساب های ملی فصلی مرکز آمار ایران بر مبنای سال پایه 1390 ، نرخ رشدمحصول ناخالص  داخلی ایران با نفت (به قیمت بازار) در سال ١٣٩٦، 3.7 درصد بوده است. رشد بدون نفت هم 4.3 درصد بوده است.

 

این نتایج حاکی است رشته فعالیت های گروه کشاورزی ١ درصد، گروه صنعت (شامل: استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، انرژی و ساختمان) 1.6 و فعالیتهای گروه خدمات 6.8  رشد داشته است.

بانک مرکزی هم در بررسی های خود در سال 96 اعلام کرده بود بر اساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت های ثابت سال 1390 در سال 1396 به 6940.8 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال 1395 به میزان 3.7 درصد افزایش یافته است.

 

با این حال مرکز آمار رشد اقتصادی کشور در سال 96 بدون نفت را 4.3 درصد اعلام کرده و رقم برآوردی بانک جهانی از این شاخص 4.6 درصد بوده است. همچنین بر اساس برآورد بانک مرکزی گروه کشاورزی رشد 3.2 درصدی، گروه نفت رشد 0.9 درصدی و گروه صنایع و معادن رشد 5.1 درصدی را تجربه کرده‌اند. گفتنی است رشد گروه خدمات در سال قبل حدود 4.4 درصد بوده است./

 

پایان پیام/50

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

پوستر خوش‌آمدگویی باشگاه الاهلی برای برانکو/عکس

کلیدواژه: ایران بانک مرکزی دولت قانون تجارت توسعه ملی

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۳۹۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رشد ۵۷ درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات ایران
 • رشد 230 درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه
 • رشد 8 درصدی صادرات دوماهه امسال/واردات کالای اساسی 22 درصد افزایش یافت
 • رشد ۵٧ درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات ایران
 • ​مرحله سوم پروژه‌های خیرین بانک صادرات در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه افتتاح می‌شود
 • رشد57درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات
 • تغییرات نرخ محصولات کشاورزی در سال ۹۷/ افزایش ۷ درصدی نرخ دستمزد
 • رشد ٥٧ درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات ایران
 • رشد ۸.۱ درصدی صادرات غیرنفتی طی ۲ ماه
 • بندر شهید باهنر؛ کانون سفرهای دریایی ایرانیان به جنوب خلیج فارس/جهش ۱۶۵ درصدی سفرهای بین‌المللی با ترابری ۱۲۰۰۰نفر
 • ​جهش ٢٢٠درصدی درآمد غیرمشاع بانک صادرات در اردیبهشت
 • جهش ٢٢٠ درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک صادرات در اردیبهشت
 • مواجهه شپترو با ۲۳۸ ریال زیان
 • فروش فیلم‌های سینمایی همزمان با گران‌شدن فیلمسازی «پیش‌خور» می‌شود
 • ​مرحله سوم پروژه‌های خیرین بانک صادرات در مناطق زلزله‌زده افتتاح می‌شود
 • ​جهش 220 درصدی درآمد های غیرمشاع بانک صادرات
 • ​جهش ٢٢٠ درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک صادرات ایران در اردیبهشت
 • چرا صنعت خودرو زیان تولید کرد
 • با مدیریت حاتمی شاهد جهش خوبی در کشاورزی کرمانشاه بوده ایم