به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز ، رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی که با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، با گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه، گفت: انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی این است که همانطور که از لحاظ کمی در جایگاه بالایی قرار دارد، از لحاظ کیفی هم به همین شکل باشد و کار با جوانان مستعد کشور آسان نیست و اغلب شما دارای سابقه‌ای طولانی در تعلیم و تربیت و مسئولیت های دانشگاهی هستید و ان‌شاءالله با همت همه شما بتوانیم این مسئولیت و وظیفه خطیر را به درستی انجام دهیم.


دکتر ولایتی با طرح این پرسش که چه توقعی از دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و این دانشگاه چه نقش‌آفرینی برای آینده می تواند داشته باشد، گفت: زمانی تعداد ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های کشور بسیار کم بود به طوری که از هر 10 نفر، یک نفر وارد دانشگاه می‌شد. با توجه به نیاز توسعه آموزش عالی در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد و به طور بی‌نظیری توانست در همه نقاط کشور واحد دانشگاهی راه‌اندازی کند که این موضوع منجر به رشد و توسعه آموزش عالی در کشور گردید.


وی افزود: البته حضور دانشگاه آزاد اسلامی تنها مربوط به کشور نیست و در کشورهای افغانستان، امارات و لبنان نیز فعال است و با برنامه‌ریزی‌های پیش بینی شده، قرار است شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای سوریه، عراق، آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه ایجاد و گسترش یابد.


وی همچنین با اشاره به تفاوت دانشگاه‌های جهان اسلام و دانشگاه‌های غربی، تصریح کرد: آنچه در دانشگاه‌های جهان اسلام همواره مورد توجه بوده است، موضوع تزکیه و تعلیم است، همانطور که در قرآن کریم هم به جز یک آیه، در تمامی آیات مربوط به این موضوع، تزکیه بر تعلیم تقدم داشته است. این در حالی است که در دانشگاه‌هایی که از غرب الگو گرفته‌اند، به تزکیه اهمیت داده نمی‌شود.


وی افزود: توجه به تزکیه تاکنون در دانشگاه‌های ما مورد توجه جدی نبوده است ولی ان‌شاءالله این مورد در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق خواهد افتاد و تزکیه هم در کنار تعلیم جزو وظایف اساتید خواهد بود. توقع داریم تزکیه و امور فرهنگی به طور جدی در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری شود.


دکتر ولایتی با تأکید بر اینکه در مدیریت دانشگاه آزاد نسبت به مسائل فرهنگی بی‌تفاوتی وجود ندارد افزود: گاهی بی تفاوتی و بی توجهی در امور دینی دیده می‌شود که نباید اینگونه باشد چرا که ایران کشوری اسلامی است و در دانشگاه آزاد اسلامی هم به عنوان یکی از مراجع تعلیمات عالی نباید سهل انگاری و بی توجهی در امور دینی وجود داشته باشد و برخی اساتید به خود اجازه دهند علیه اسلام و نظام شبهات ایجاد کنند.باید توجه داشت دانشگاه آزاد اسلامی محصول انقلاب اسلامی است و باید مروج دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.


رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: توقع ما این است که اساتید مقید به عقاید و مبانی اسلام باشند و اگر هم کسی مدعی آرمان خاصی است یا با مبانی اسلام و انقلاب مخالفت دارد، می‌تواند در این زمینه مناظره کند اما جای بیان شبهات و عقاید ضددینی و غیرانقلابی، در کلاس درس به صورت یک طرفه نیست و نباید در دانشگاهی اسلامی، تبلیغات غیراسلامی شود.


دکتر ولایتی تأکید کرد: انتظار مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی، پیاده‌سازی تزکیه و تعلیم توأمان و همزمان است. این دانشگاه نباید صرفاً مصرف‌کننده علوم دیگران باشد بلکه باید در حوزه آموزش و پژوهش پیشرو بوده و دانشگاهی زبانزد باشد تا ان‌شاءالله در افق ترسیم‌شده به انتخاب اول داوطلبان ورود به دانشگاه تبدیل شود.


وی با بیان اینکه مدیران سازمان مرکزی دانشگاه از وضعیت واحدهای سراسر کشور با خبر هستند و جلسات استانی به طور مستمر برای ایجاد انسجام و هماهنگی به منظور پیشبرد اهداف عالی این دانشگاه برگزار می‌کنند، گفت: تفکر و سلیقه‌ای خاص در دانشگاه آزاد اسلامی حاکم نیست. همه نظرات شنیده می شود و مشورت صورت می گیرد چرا که خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران و تعالی و موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم و دانشگاه آزاد اسلامی بحمدالله دانشگاهی سربلند است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موفقیت‌های چشمگیری در کشور و عرصه‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند، که باید از همه مسئولان، اعضاء هیئت علمی، اساتید و دانشجویان تقدیر نمایم.

156 / 156 دکتر ولایتی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی تزکیه تعلیم گام دوم انقلاب سی و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پیاده راه بافت تاریخی در اراک ایجاد می‌شود

شهردار اراک گفت: میدان ارگ، خیابان حصار، خیابان محسنی، تا میدان شهدا و میدان ۷ تیر تا دو سال اینده به پیاده‌رو تبدیل می‌شوند. ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

محمدکریم شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اجرای طرح پیاده‌راه در شهر اراک اظهار داشت: میدان ارگ، خیابان حصار، خیابان محسنی، تا میدان شهدا و میدان 7 تیر تا دو سال اینده به پیاده‌رو تبدیل می‌شوند.

وی افزود: خیابان حصار تردد ترافیکی نداشته و بیشتر پارکینگ بوده، این خیابان دارای بافت تاریخی و قدیمی است که باید از آن محافظت کرد.

شهردار اراک تصریح کرد: معمولا پیاده‌راه در شهرها محلی برای آرامش، استراحت و گفتمان بوده و تردد وسایل نقلیه در این محل‌ها محدود است و تنها خودروهای امدادی و افراد ساکن در این مناطق می‌توانند در این قسمت‌ها تردد داشته باشند.

نخستین پیاده راه قزوین افتتاح شداولین پیاده راه شهر قزوین تا پایان امسال افتتاح می‌شود11 فست فود در پیاده راه سلامت شیراز از دور مزایده خارج شدند

شفیعی بیان کرد: پرشس‌نامه‌هایی به همه ساکنان و مشاغل این خیابان داده شده و براساس نظرسنجی بیشتر مردم دغدغه تردد ماشین خود و یا وسیله نقلیه مهمانان خود را دارند.

وی عنوان کرد: برهمین اساس برای ساکنان این مناطق کارت تردد صادر شده و 6 متر از مسیر نیز گذر امدادی و مابقی پیاده‌راه می‌شود، ساکنان این مناطق می‌توانند از این گذر امدادی برای تردد و انتقال وسایل نقلیه خود به پارکینگ‌ استفاده کنند.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: مشاغل موجود در پیاده‌راه‌ها مشاغل خدماتی، تفریحی و تفرجی بوده و معمولا کارواش، آهنگری و یک سری از این مشاغل این چنینی باید به خارج از این محدوده هدایت شوند.

انتهای پیام/ ع

R41371/P1494/S6,73/CT1

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه پرسپولیس به مربی پیشین یوونتوس

کلیدواژه: دکتر ولایتی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی تزکیه تعلیم گام دوم انقلاب

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۰۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 6 تیر، سالروز سوءقصد به رهبرمعظم انقلاب در مسجد ابوذر
 • چرا هروقت رهبری بیانیه می‌دهند، جناح راست بر سر جناح چپ می‌کوبد؟/ولی فقیه فراسوی جناح‌هاست
 • تحلیل سعدالله زارعی از نقش رهبر انقلاب در مدیریت جریان مقاومت
 • همایش بزرگ «پیاده‌ روی خانوادگی» در گلبهار برگزار می‌شود
 • ترامپ نمی‌تواند با تحریم، نفوذ جهانی مقام معظم رهبری را محدود کند
 • تربیت دینی در مدارس محقق نشده است/ در حوزه تعلیم و تربیت نقش اساسی داریم
 • مقام معظم رهبری اموالی ندارند که مصادره شود/ اقدام آمریکا از لطایف روزگار است
 • برگزاری آئین بزرگداشت شهید ولایتی‌فر در دزفول
 • پیاده‎رو داخل تاریخ...
 • خوزستان| آئین بزرگداشت شهید ولایتی‌فر در دزفول برگزار می‌شود
 • چرا شهرداری در پروژه‌های پیاده‌محور موفق نیست؟
 • سی سخت با حضور شبکه سوم سیما میزبان همایش پیاده روی خانوادگی است
 • علی‌اکبر ولایتی درگذشت مرحوم هشترودی را تسلیت گفت
 • دکتر ولایتی درگذشت استاد واحد زنجان را تسلیت گفت
 • تعلیم و تربیت از آموزش زدگی رنج می‌برد/ اجرای متوازن سند تحول بنیادین، اولویت کاری آموزش و پرورش
 • عضویت بیش از 10 هزار شخصیت تعلیم و تربیتی در قرارگاه فرهنگی حوزه و آموزش و پرورش
 • بازی رایانه‌ای «تابستان سیاه»؛ ترور نافرجام مقام معظم رهبری را روایت می کند
 • امروز آمریکا از اثر عجز و ناتوانی دست به تحریم مقام معظم رهبری زده است/سرنگونی پهباد آمریکا زنگ هشداری برای کشورهای منطقه است
 • استعمار تقریب باعث سنگ‌اندازی در مفهوم تقریب می‌شود/نقطه عطف فقه مقارن فتوای مقام معظم رهبری است