به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  اصغر زاده ، مدیر کل دامپزشکی استان گفت: کارشناسان دامپزشکی با حضور در مکانهای عرضه دام زنده نسبت به معاینه و بازدید دام‌ها و همچنین نظارت بر لاشه دام‌های قربانی را انجام دادند.

او افزود: در روز عید قربان ۳ هزار و ۲۳۵ رأس دام زنده شامل گوسفند، بز، گاو و شتر معاینه شد.

 اصغر زاده از بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بر لاشه ۶۱۷ رأس دام در عید قربان در مرکز استان خبر داد و گفت: در نظارت‌های انجام شده در مرکز استان تعداد یک لاشه دام غیر قابل مصرف توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی ضبط شد.

در عید قربان ۷۵ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی خراسان جنوبی بر دام‌های قربانی نظارت بهداشتی و شرعی کردند.

انتهای پیام/ک

نظارت بهداشتی دامپزشکی بر ۳هزار و ۶۵۵ رأس دام زنده

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۱۳۲ طرح بهداشتی و درمانی دستاورد دولت تدبیر و امید در سمنان

نوید دانایی روز دوشنبه در نشست خبری در سالن امام جواد(ع) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ابراز داشت: خدمات بهداشتی و درمانی در استان با اجرای طرح تحول سلامت بهبود یافت که افزایش رضایت شهروندان نتیجه اصلی این امر است.
وی بیان کرد: ۳۰ هزار متر مربع فضاهای آموزشی بخش بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید افزایش یافت.
دانایی ابراز داشت: چهار هزار و ۱۷۰ مترمربع فضای تحقیقاتی و پژوهشی بهسازی و تجهیز شد و از طرفی، ۹۸۰ میلیارد ریال خیران به شبکه بهداشت و درمان استان سمنان کمک کردند.


** بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دولت تدبیر و امید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به افتتاح پردیس بین المللی در این مجموعه، گفت: این دانشگاه به این ترتیب بین‌ المللی می شود و دانشجویان متقاصی رشته های پزشکی از خارج کشور را پذیرش شد.
وی ابراز داشت: پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ویژه دانشجویان خارج از کشور است. 
وی، درباره ارزآوری و بین المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: دانشجویان خارج از کشور برای تحصیل در پردیس بین المللی این دانشگاه سالانه سه هزار و ۵۰۰ دلار پرداخت می کنند و این رقم در کل دوره تحصیلی ارزآوری قابل توجهی برای کشور دارد. 
دانایی تصریح کرد: در گام اول راه اندازی پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یک دوره با ظرفیت ۶۰ نفر برنامه ریزی شد و در دوره های بعدی قابلیت افزایش تا چند صد نفر را نیز دارد.

** بهبود رتبه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در کشور


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: رتبه پژوهشی این دانشگاه به لحاظ تولیدات علمی در میان دانشگاه‌های سراسر کشور ۱۲ رتبه بهبود یافت.
وی ابراز داشت: بررسی تعداد و کیفیت مقالات منتشر شده محققان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در هفت ماه نخست سال ۲۰۱۹ نشان دهنده بهبود رتبه پژوهشی دانشگاه در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و دانشگاه‌های گروه ۲ است.

وی ادامه داد: مقایسه تعداد مقالات منتشر شده محققان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تا  یکم آگوست ۲۰۱۹ برابر با دهم مرداد ۱۳۹۸ حاکی از انتشار ۲۳۳ مقاله علمی تحقیقاتی در نمایه‌های معتبر و کسب رتبه ۱۷ در بین کل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

دانایی افزود: رتبه دانشگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۹ بود و این آمار گویای بهبود ۱۲ پله‌ای رتبه پژوهشی دانشگاه است.

وی اضافه کرد: این بهبود در مقایسه رتبه بین دانشگاه‌های هم‌گروه شاخص‌تر بوده و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا اول آگوست ۲۰۱۹ حائز رتبه پنجم در بین دانشگاه‌های گروه دو کشور شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، از معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و اعضای هیات علمی، دانشجویان، کارشناسان، محققان و پزشکان که در کسب این افتخار مشارکت فعال داشتند قدردانی کرد.

** بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دولت تدبیر و امید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به افتتاح پردیس بین المللی در این مجموعه، گفت: این دانشگاه به این ترتیب بین‌ المللی می شود و دانشجویان متقاصی رشته های پزشکی از خارج کشور را پذیرش شد.
وی ابراز داشت: پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ویژه دانشجویان خارج از کشور است. 
وی، درباره ارزآوری بین المللی شدن‌ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: دانشجویان خارج از کشور برای تحصیل در پردیس بین المللی این دانشگاه سالانه سه هزار و ۵۰۰ دلار پرداخت می کنند و این رقم در کل دوره تحصیلی ارزآوری قابل توجهی برای کشور دارد. 
دانایی تصریح کرد: در گام اول راه اندازی پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یک دوره با ظرفیت ۶۰ نفر برنامه ریزی شد و در دوره های بعدی قابلیت افزایش تا چند صد نفر را نیز دارد.


** ارائه خدمت اورژانس هوایی سمنان فراتر از حوزه جغرافیایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: بالگردآمبولانس این دانشگاه علاوه بر ارائه خدمات به مردم منطقه و انجام ماموریت‌های محوله در حوزه سرزمینی تحت پوشش این دانشگاه، بنا به ماموریت، در استان‌های دیگر نیز ارایه خدمت کرد.
وی ابراز داشت: اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر و از نیازهای مهم بهداشت و درمان این منطقه بود و از مرداد ۹۷، سوای سمنان، با استقرار در استان ایلام به مدت ۱۲ روز و در خوزستان به مدت ۱۰ روز، نقش مهمی در مدیریت شرایط بیماران و مصدومان اربعین حسینی و حادثه سیل استان خوزستان ایفا کرده است.
وی افزود: اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مدت یک سال استقرار خود، طی  ۱۶۷ ماموریت در مدت هشت هزار و ۶۳۶ دقیقه پرواز داشت.
دانایی اضافه کرد: ۲۴۵ مصدوم و بیمار در ۱۶۷ ماموریت اورژانس هوایی استان سمنان به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی این استان انتقال یافتند، در این مدت ۱۸ ماموریت به منظور انتقال بیماران بین مراکز درمانی توسط پایگاه اورژانس هوایی دانشگاه انجام شد.
دانائی گفت: با توجه به وسعت استان سمنان و شرایط اقلیمی آن از جمله وسعت مناطق کویری، مناطق کوهستانی و جنگلی در شمال استان، راه‌های طولانی اصلی و فرعی، استقرار بیش از ۶۰۰ کیلومتر از دالان شرق به غرب کشور در استان و پراکندگی روستاها و شهرها، ضرورت اسقرار اورژانس هوایی را افزایش داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: در مدت یک سال استقرار اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی استان ماموریت‌های حیاتی و مهمی توسط بالگردآمبولانس انجام شد.

** ۴۰ طرح آماده بهره‌برداری حوزه بهداشت و درمان سمنان

دانایی اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ طرح برای بهره برداری آماده است که در هفته دولت بخشی از این طرح ها به بهره برداری خواهد رسید و بخشی از آن ها در سفر وزیر علوم طی ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی، کلنگ زنی طرحی در بیمارستان معتمدی گرمسار و بهره برداری از بیمارستان دندانپزشکی آرادان را از جمله این طرح ها عنوان کرد و افزود: اعتبارات ساخت و تجهیز این طرح ها ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.
دانشگاه علوم پزشکی سمنان، نزدیک به سه هزار دانشجو دارد که در ۲ رشته مقطع کاردانی، ۱۸ رشته مقطع کارشناسی، ۱۰ رشته مقطع کارشناسی ارشد، ۲ رشته مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود.
این دانشگاه هشت دانشکده ، ۶ بیمارستان و مراکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان را زیر پوشش دارد.
۹۸۹۱‌/۶۱۰۳

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

اتفاقات ترسناک در فینال عصر جدید/ سکانسی که گریه داور مسابقه را درآورد

کلیدواژه: دامپزشکی کمیته امداد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۶۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۴۰ پروژه درمانی و بهداشتی استان سمنان آماده افتتاح شد
 • ۲ هزار راس دام زنده و لاشه دام در روز عید قربان بازرسی شد
 • ساماندهی شرکت های آرایشی و بهداشتی ضروری است
 • جمع آوری ۱۵ کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف در عید قربان در قزوین
 • حبس و جزای نقدی در انتظار واحدهای عرضه غیر بهداشتی در تاکستان
 • واقعه غدیر خم در چهارمحال و بختیاری بازروایی می‌شود
 • برنامه‌های جذاب تلویزیون برای عید غدیر
 • مأمورسرای پست دامپزشکی شهر سرخون افتتاح شد
 • سایه سنگین انقراض بر سر گوزن زرد ایرانی + فیلم
 • فیلمی از بیرون آوردن لاشه نهنگ ۷۵تنی از آب
 • تئوری بازی‌ها و مثلث کرسی ریاست شورا؛ عزم شورانشینان برای تغییر جدی در رأس مدیریت شورا؟
 • طرح بیمه اجباری پرورش دام در انار اجرا می‌شود
 • تشکیل گروه بورد دامپزشکی در دانشگاه آزاد
 • سالانه ۳.۷ میلیون آزمایش دامپزشکی در کشور انجام می‌شود
 • گسترش رشته‌های پزشکی براساس نیاز کشور/ کاهش پذیرش در دامپزشکی
 • لاشه بلیتی که گران تمام شده!
 • نظارت ناظران ذبح شرعی بر 6 کشتارگاه البرز
 • نظارت بر تهیه و پخت ۷۰ درصد از رستوران‌های استان همدان/رستوران‌های استان همدان یکی از امن‌ترین رستوران‌های کشور
 • سبقت عرضه طیور از دامها در عید بندگی