علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در جشن روز خبرنگار در مجتمع شبدیز سمنان افزود: توجه یکسان به تمام مناطق استان لازمه توسعه همه جانبه است.
وی ادامه داد: میانگین نرخ رشد جمعیت در استان سمنان بیشتر از میانگین کشوری است و بسیاری افراد سمنان را مناسب در رفاه خود می‌دانند.
به گفته وی، رسانه‌های در تراز جمهوری اسلامی با تولید و انتشار خبرهای وحدت آفرین، نقشی موثر در خنثی کردن دسیسه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ایجاد هماهنگی و همدلی برای توسعه همه‌جانبه در استان سمنان دارند.
استاندار سمنان از حرفه خبرنگاری به عنوان حرفه‌ای سخت، پر مخاطره، حساس، مهم و پرچالش یاد کرد و افزود: خبرنگاران نقش مهم در توسعه کشور دارند و حلقه واسط بین مخاطب و مدیران هستند.
آشناگر بیان کرد: ارتقای آگاهی شهروندان از جمله رسالت‌های مهم خبرنگار است، اما خبرنگار باید متکی و ملزم به یکسری اصول باشد و خبرها را پس از اعتبارسنجی و اطمینان از منبع موثق انتشار دهد.
وی یادآور شد: دشمن نه طراحی بلکه به دنبال اجرای عملیات روانی پرحجم در منطقه است و خبرنگاران باید با هوشیاری و اعتبار سنجی در انتشار خبرها، مراقب باشند، به صورت ناخواسته به دشمن در رسیدن به اهداف شومش کمک نکنند.

استاندار سمنان با بیان‌ اینکه خبرنگاران خبرها و رویدادهای واقعی را منتقل کنند، ادامه داد: خبرنگاران باید بدون تعصب شخصی و اهداف مغرضانه خبرها را منتشر کنند.
وی اضافه کرد: در برخی موارد، خبرنگاران به کپی اخبار و ذکر نکردن منبع گرفتار می‌شوند، در حالی که به منظور عمل به رسالت و اقناع مخاطب، منبع خبر باید ذکر شود.
آشناگر تصریح کرد: در جنگ روانی امروز، مایوس کردن مردم راهبرد دشمن است و مهندسی معکوس برای مقابله با جنگ روانی دشمن یعنی تولید فرآورده‌های خبری تقویت کننده امید و نشاط در مردم یک ضرورت و رسالت خبرنگاری است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان مطالبه جدی از آن یاد کردند.
استاندار سمنان با بیان اینکه برخی با لکنت زبان از دولت حمایت می کنند، گفت: در شرایطی که دشمن مقاومت مردانه مردم و دولت را می‌بیند دفاع از دولت و بیان بازگو کردن منصفانه سهم دشمن در وضعیت فعلی برای مردم ضروری است.
وی اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه‌ها ستون فقرات مردم سالاری هستند و امسال با توجه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه وظیفه دارد مردم را به سمت مطالبه گری پیش ببرد.
استاندار سمنان با بیان اینکه برنامه محوری از جمله مطالبه‌های مردمی است، خاطرنشان کرد: مطالبه مردم برای افراد نامزد شده در شهرستان و حوزه انتخابیه ، برنامه باشد تا در انتخابات بعدی میزان تحقق برنامه ارزش سنجی و معیار تشخیص باشد.

وی اضافه کرد: نقد منصفانه مدیران و مسئولان اقدام خوبی است اما به شرطی که نقد باشد نه تخریب، چرا که مخاطب هوشیار است و به این هدف پی می‌برد.
وی با بیان اینکه اخبار استان را از رسانه‌ها دنبال می کند، افزود: برخی تصمیم‌ها بر اساس گزارش‌های رصد شده از رسانه مکتوب و کانال‌های خبری گرفته شده است.
استاندار سمنان با اشاره به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه در جامعه، ابراز داشت: هر دستگاه تلفن همراه می‌تواند رسانه شخصی باشد.
استاندار سمنان گفت: شورای اطلاع‌رسانی استان، ساماندهی کانال‌های خبری را در دستور کار قرار دهد و برای تحقق برنامه، گردانندگان فعال و پرمخاطب برای مشورت دعوت شوند.
به گفته آشناگر، رسانه ای رقیب رسانه دیگر نمی‌شود و هر رسانه با توجه به ابزارش برای جلب توجه مخاطبان باید تلاش کند.
استاندار سمنان با تاکید بر توزیع آگهی دولتی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توزیع عادلانه آگهی مانع از انحصار و رانت می شود.
جشن‌روز خبرنگار در استان سمنان با حضور مصطفی کواکبیان رئیس خانه مطبوعات کشور، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.
۷۳۴۲/۷۴۰۸

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استاندار: ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع سمنان پرداخت شد

علیرضا آشناگر روز دوشنبه در حاشیه آیین تحویل نخستین ترانسفورماتور نیروگاهی توان بالای شرکت آریا ترانسفو در گفت و گو با خبرنگاران در شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر استان سمنان، افزود: تاکنون ۸۶ درصد از تعهدات بانک‌های عامل سمنان در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان محقق شد و با برنامه‌ریزی اصولی این مهم ادامه می یابد.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۴۳ واحد صنعتی متوسط و کوچک استان سمنان به دلایل مختلف تعطیل بود که با گره‌گشایی از مشکلات، تعداد این واحدها اکنون به ۳۳ کارخانه رسید.

استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان با اختلاف اندک نسبت به قزوین استان دوم کشور در شاخص رضایت‌‍‌مندی مردم از دستگاه‌های اجرایی است، ادامه داد: خبرنگاران با اطلاع رسانی دقیق مهم‌ترین دستاوردهای مدیران را با پرهیز از زردنویسی برای آحاد مردم بیان کنند.

آشناگر اضافه کرد: ساخت ترانسفورماتور نیروگاهی توان بالا در شرکت آریا ترانسفو با وجود فشارهای اقتصادی اقدام قابل تحسینی است که با حمایت‌های همه جانبه باید تولیدهای از این دست در استان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: پیشرفت در فناوری‌های جدید و تولید کالاهای باکیفیت در سمنان چشمگیر است که این امر نشان از کاهش تاثیرپذیری اقتصاد استان از تحریم‌های خارجی است.

استاندار سمنان گفت: از ابتدای فروردین ۹۸ تاکنون میزان صادرات کالا از سمنان ۳۶ درصد و تعداد کشورهای مقصد صادراتی استان از ۳۲ به ۴۵ کشور جهان افزایش یافت.

در این آیین با حضور احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان و حسن ارگی فرماندار مهدیشهر، نخستین ترانسفورماتور نیروگاهی توان بالای ساخت شرکت آریا ترانسفو رونمایی شد.

استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی دارد.

شرکت آریا ترانسفو با ظرفیت تولید ۲۱ هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع ترانسفورماتورهای توزیع برق، با سرمایه‌گذاری ثابت ریالی ۷۷۳ میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری ارزی ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو و با سرمایه در گردش ۳۰۰ میلیارد ریال به همراه اشتغالزایی برای ۸۵۰ نفر در بخش شهمیرزاد شهرستان مهدی‌شهر در استان سمنان قرار دارد.
این واحد در زمینی به مساحت ۹۵ هزارمترمربع و زیربنای ۲۳ هزار مربع در هفته دولت ۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
همچنین شرکت آریا ترانسفو قدرت نیز با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ دستگاه انواع ترانسفورماتور قدرت با سرمایه گذاری ثابت ریالی به میزان هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال و سرمایه ارزی ۱۸ میلیون یورو و سرمایه در گردش ۸۵۰ میلیارد ریال برای ۱۲۵۰ نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: سمنان روز خبرنگار رسانه

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۸۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دولت از رسانه‌ها انتظار مدح ندارد/ رسانه‌ها به تقویت امید در جامعه بیشتر کمک کنند
 • جوابیه بانک پاسارگاد به گزارش روزنامه فرهیختگان
 • جشن عيد غدير در کوچه پس کوچه‌هاي شهر
 • فضای عمومی شهر بیانگر فرا رسیدن عید غدیرخم نیست
 • تب ابر تورم و ونزوئلایی شدن کنترل شده است/ ارسال نام ۷ بدهکار کلان بانکی به شورای عالی سران قوا/ در زمینه کالاهای اساسی هیچگونه مشکلی نداریم
 • پیام تسلیت سردار رجبی در پی فرا رسیدن سالگرد شهادت محمد باقر رحمانی
 • از گره‌گشایی‌های معیشتی تا خدمت‌رسانی‌های اجتماعی و درمانی در مساجد متبرک به نام «غدیر»
 • برنامه نظام بانکی برای رونق تولید/ شاخص های کلان رو به بهبود است
 • گزارش همتی از وضعیت مالی کشور/ شاخص های کلان رو به بهبود است
 • پیام تبریک سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز به مناسبت عید غدیر
 • ظریف: زمان آن فرارسیده که برخی با واقعیت کنار بیایند
 • ارزش صادرات استان سمنان ۳۶ درصد افزایش یافت
 • توئیت ظریف در سالروز کودتای ۲۸ مرداد: زمان آن فرا رسیده که برخی با واقعیت‌های ایران کنار بیایند
 • ظریف : زمان آن فرا رسیده که با واقعیت‌های ایران کنار بیایند
 • ظریف : زمان آن فرا رسیده که برخی با واقعیت‌های ایران کنار بیایند
 • غفلت از عید غدیر به بهانه فرا رسیدن ماه محرم یک انحراف است
 • اهدف ترکیه از افزایش حضور نظامی در قطر
 • پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین بمناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم
 • تصاویر/اصفهان در آستانه عید غدیر