سارق یک میلیاردی وقتی دستگیر شد، سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و ادعا کرد که خانه دوست اش را به خاطر فریبکاری هدف سرقت قرار داده است.

به گزارش مشرق، چندی قبل وقتی مردی وارد خانه‌اش در شمال تهران شد با دیدن به هم ریختگی وسایل به سرعت به سراغ طلاها و پول‌هایش رفت، اما هیچ اثری از آن‌ها نبود.

مرد جوان با پلیس تماس گرفت و از سرقت یک میلیاردی طلا، سکه طلا، پول و دلارهایش خبر داد. در ابتدا تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی پا در محل گذاشتند و پس از اقدامات ابتدایی، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار تیم ویژه پلیس قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی
بدین ترتیب ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل سرقت رفتند تا این که در یکی از دوربین‌های مداربسته تصویر یک سارق سابقه دار به نام کیومرث به دست آمد.

تصویر کیومرث پیش روی شاکی پرونده که ابراهیم نام دارد، قرار گرفت. ابراهیم با دیدن تصویر کیومرث اعلام کرد که او یکی از دوستانش است و چندی قبل نیز خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگش را خریده است.

همین کافی بود تا ردیابی‌ها آغاز شود. ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه کیومرث را شناسایی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق سابقه‌دار دستگیر شد.

سرقت کینه جویانه
کیومرث ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند، اما وقتی در برابر تصویر دوربین مداربسته قرار گرفت، پرده از راز این سرقت کینه‌جویانه برداشت.

این سارق ۳۲ ساله ادعا می‌کند که به خاطر اعتمادی که به دوستش داشته یک پیشنهاد وسوسه انگیز را قبول کرده است، اما بعد از مدتی فهمیده که از اعتمادش سوء استفاده شده و خودرویش را نیز از دست اش بیرون کشیده اند.

سابقه داری؟
بله، سال‌ها قبل دزدی می‌کردم.

توبه کرده بودی؟
بله، خیلی وقت است که دیگر دزدی نمی‌کنم و مثل همه مردم زندگی عادی دارم.

چرا دوباره دزدی کردی؟
حقم را خوردند. از دوستم کینه داشتم که دست به این دزدی میلیاردی زدم.

چه کینه ای؟
چندی قبل پول لازم بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم خودروام را بفروشم تا این که ابراهیم پیشنهاد داد خودروام را می‌خرد.

فروختی؟
فریب خوردم که فروختم.

چطور؟
ابراهیم پیشنهاد داد تا خودرویم را به او بدهم و در قبالش نقشه یک گنج و دستگاه گنج یاب خارجی را به من بدهد و حتی تاکید کرد که ارزش گنجی که به دست می‌آورم از خودروام بیشتر است، ولی خودش هیچ سهمی نمی‌خواهد.

به حرفش شک نداشتی؟
ابراهیم ادعا کرد وقت و حوصله پیدا کردن گنج را ندارد و آن قدر با اطمینان از محل گنج حرف می‌زد که به حرف‌هایش شک نکردم و این معامله را پذیرفتم.

گنج را پیدا کردی؟
نه، همین که در محل گنج گفته شده دستگیر نشدم جای شکر داشت.

چطور؟
وقتی با دستگاه و نقشه گنج به محل طلاها و عتیقه جات رفتم هیچ خبری از گنج نبود و حتی پلیس با دیدن من در آن منطقه شک کرد و قبل از این که پلیس به سراغم بیاید پا به فرار گذاشتم.

ابراهیم خودرو را به تو بازگرداند؟
نه، حتی می‌دانست که به پول نیاز دارم. وقتی به سراغش رفتم و گفتم که نقشه گنج دروغ بوده ادعا کرد که من دستم به گنج رسیده و قصد دارم خودروام را پس بگیرم که این حرفش برای من گران تمام شد و از همان روز از ابراهیم کینه به دل گرفتم و به دنبال انتقام گیری بودم.

دستگاه گنج یاب گران قیمت بود؟
نه، حتی به بازار رفتم و با پرس و جو از فروشندگان دستگاه‌های گنج یاب فهمیدم که این دستگاه ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد.

چطور به فکر سرقت افتادی؟‌
می‌دانستم ابراهیم داخل خانه‌اش طلا و پول زیادی نگهداری می‌کند به همین دلیل تصمیم به سرقت از خانه‌اش گرفتم تا انتقام بگیرم.

چطور وارد خانه اش شدی؟
روزی که برای سرقت وارد عمل شدم، می‌دانستم که ابراهیم در خانه نیست و با توجه به این که در گذشته به خانه اش رفت و آمد داشتم، می‌دانستم از چه مسیرهایی می‌توانم به راحتی وارد خانه‌اش شوم.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟
نه. در آن روز به هیچ چیزی جز انتقام فکر نمی‌کردم.

ازدواج کرده ای؟
بله، وقتی تصمیم گرفتم سالم زندگی کنم و خلاف را کنار گذاشتم ازدواج کردم، اما اعتماد به یک دوست باعث شد تا دوباره خلاف کنم و به زندان بازگردم.

اعتیاد داری؟
نه.

ابراهیم حرف‌هایت را قبول ندارد؟
نباید هم قبول داشته باشد، چون اگر قبول کند به جرم کلاهبرداری‌اش اعتراف کرده و قانون خودروام را از او پس می‌گیرد.

چرا قبل از سرقت شکایت نکردی؟
اعتماد کرده بودم و به صورت محضری به نام ابراهیم کرده بودم و هیچ مدرک قانونی برای این که حرفم را اثبات کنم نداشتم. حتی می‌ترسیدم ماجرای نقشه و پیدا کردن گنج را مطرح کنم.

چرا؟
چون شاید مرا دستگیر می‌کردند یا به ساده لوحی من می‌خندیدند.

بنا بر این گزارش، کیومرث به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پلیس تهران قرار گرفت و تحقیقات برای صحت و درستی حرف‌های سارق میلیاردر ادامه دارد.

تحلیل کارشناسی
اعتماد کردن، تصادفی نیست
دکتر جعفر بای آسیب شناس اجتماعی
برخی جرایم ناشی از اعتماد بین دوستان است و اغلب این اتفاقات به این دلیل است که دوستی‌ها سطحی و گذراست و دوستان بدون شناخت از یکدیگر فعالیت‌های اقتصادی شان را آغاز می‌کنند. در برخی پرونده‌های سارقان دیده می‌شود، اعتماد دو دوست منتهی به جرایم سنگینی می‌شود که تاوان بی شماری را باید پس بدهند. وقتی روابط دوستی از روی شناخت عمیق و دقیق نباشد و افراد از گذشته یکدیگر مطلع نباشند و به صورت تصادفی و اتفاقی پیوند دوستی شان شکل بگیرد، مسلم است که این روابط به ظاهر دوستانه به رخدادهای ناگوار ختم می‌شود.

فعالیت‌های اقتصادی اگر بر اساس برنامه دقیق و هدفمند نباشد، اساسا بنیان این فعالیت‌ها اشتباه و نادرست است و دوستان در این فعالیت‌های اقتصادی برای یکدیگر توطئه چینی می‌کنند تا به منفعت خود دست یابند. فعالیت‌های نادرستی مانند یافتن گنج و... جزو فعالیت‌های نامشروع در جامعه به شمار می‌رود که پایه و بنیان و اصول درستی نداشته و در نهایت رخدادهایی، چون سرقت، آدم ربایی و شاید قتل را رقم بزند.

متاسفانه افرادی که در برخی مسائل نابلد هستند، بلافاصله جذب فردی می‌شوند که فقط ظاهر دوست را دارد و باز هم بدون آگاهی معاملات اقتصادی انجام می‌دهند تا سودکلانی را به دست بیاورند، بنابراین قربانی ارتباط دوستانه می‌شوند. وقتی راه و مسیر درستی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی انتخاب نشود و فقط با اعتماد به یک دوست در مسیر حرکت کنند قطعا با شکست رو به رو خواهند شد، زیرا روابط سطحی و ظاهری است و در ذهن یک سوی این رابطه به ظاهر دوستانه، تئوری توطئه شکل گرفته و طرف مقابل از بلایی که قرار است سرش بیاید بی خبر است.

از این رو یک سوی این رابطه به دنبال فرصت مناسبی است تا سر دوست خود کلاه بگذارد تا بتواند سود کلانی به جیب بزند. این قبیل دوستی‌ها زیرساخت‌های شومی دارد و عامل خیانت در امانت به شمار می‌رود و حتی گاهی دیده می‌شود، قتل‌های گروهی و خانوادگی را رقم می‌زند. در برخی از این افراد که مورد سوء استفاده از سوی دوست خود قرار گرفته اند، آتش کینه و انتقام و دشمنی به قدری زیاد است که برای انتقام گیری مرتکب رفتارهایی می‌شوند که از عواقب آن بی خبر هستند.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:

فوت‌وفن‌های درست کردن رب گوجه فرنگی خانگی؛ سخت اما سالم و جذاب

اخلال میلیاردی شبنم نعمت‌زاده در بازار دارو| نعمت‌زاده دست راست پدر در شرکت‌ها بوده| شناسایی ۲۲ حساب شخصی| متهمان باعث کمبود دارو در کشور شده‌اند| متهمان چه گفتند؟

اعلام وضعیت نارنجی در عسلویه

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اخبار خودرو حزب الله لبنان اخبار حوادث سرقت سارق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۱۵۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

گام بلند ملی‌پوشان فوتبال نوجوان برای صعود

در این دیدار که جمعه شب در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج برگزار شد، تیم فلسطین با سیستم ۱-۴-۵ بازی را شروع کرد و تیم ملی کشورمان با سیستم ۱-۴-۱-۴ به میدان آمد.

در دقیقه یک این مسابقه یادگار رستمی بازیکن کردستانی تیم ملی کشورمان موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد.

تیم ملی کشورمان تا دقیقه ۱۴ چند موقعیت گلزنی داشت اما کم دقتی بازیکنان مانع از گلزنی شد.

شاگردان حسین عبدی در پانزده دقیقه ابتدایی مسابقه، بازی سرعتی، روان و هماهنگ را پشت سرگذاشتند و بیشتر حملات تیم ملی نیز از جناح راست طراحی شد.

با این حال ملی پوشان کشورمان در ضربه های آخر بی دقت ظاهر شدند.

دقیقه ۱۸ ایمان دانش مهاجم کشورمان در داخل محوطه جریمه فلسطین سرنگون شد و صحنه مشکوک به پنالتی خلق شد اما داور دستور ادامه بازی داد.

تیم فلسطین در دقیقه ۲۶ روی ضد حمله و هوشیاری بازیکنانش به گل رسید.

بها اویسا در دقیقه ۲۶ بازی روی پاس زیبای عبدالحمید ابوقبیطه برای فلسطین گلزنی کرد.

دقیقه ۲۹ خطای مسلم احمد زقیب مدافع فلسطین روی یادگار رستمی با اعلام خطای پنالتی از سوی داور همراه شد.

یادگار رستمی دقیقه ۳۰ خلاف جهت مهدی عاصی گلر تیم فلسطین قفل دروازه فلسطین را باز کرد.

در دقیقه ۳۵ ملی پوشان کشورمان می توانستند به گل دوم برسند که سانتر ارسالی از مقابل چند بازیکن روی خط ۶ قدم دروازه فلسطین عبور کرد.

بازی در دقایق پایانی بازی بیشتر در میانه میدان بود و سرمربی تیم ملی تاکید داشت که شاگردانش ضمن بستن حریف از جلو، تعداد پاس های خود را نیز افزایش دهند.

در حالیکه پاشنه آشیل فلسطین بیشتر در سمت راست این تیم بود، عرشیا کریمی کاپیتان تیم ملی کشورمان اصرار به بردن بازی به سمت چپ حریف داشت.

در دقیقه ۴۵ شوت زمینی علی اکبر رنجبر مدافع پیشتاخته کشورمان به دیرک دروازه برخورد کرد و در ریباند امیر ابراهیم زاده گل دوم کشورمان در این بازی را به ثمر رساند.

ابراهیم زاده با این گل به ششمین گل خود در ۲ بازی اخیر دست یافت تا آقای گل فعلی بازی ها باشد.

بازی در نیمه نخست ۲ بر یک به سود کشورمان پایان یافت و نیمه دوم با شروع طوفانی شاگردان عبدی آغاز شد و دقیقه ۴۸ ضربه ابراهیم زاده روی جلو کشیدن دروازه بان فلسطین از بالای دروازه بیرون رفت.

در دقیقه ۵۰ نیز ضربه ایستگاهی در موقعیتی مناسب برای کشورمان ایجاد شد که به راحتی از دست رفت.

سانتر زیبای محمدمهدی محمدی در دقیقه ۵۳ و ضربه سر علی اکبر رنجبر را دروازه بان فلسطین روی خط دروازه مهار کرد.

نخستین تعویض تیم ملی نیز در دقیقه ۶۱ انجام شد و سرمربی تیم ملی برای افزایش قدرت تهاجمی تیمش محمدرضا کوشکی را که در بازی قبلی نیز گلزنی کرده بود، وارد زمین کرد.

در دقیقه ۶۸ نیز سانتر محمدرضا کوشکی از جناح راست و ضربه سر امیر ابراهیم زاده با واکنش سنگربان تیم ملی فلسطین مهار شد.

نفوذ سرعتی کوشکی از جناح راست، یادگار رستمی را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه وی به دیرک دروازه فلسطین اصابت کرد.

کوشکی در دقیقه ۸۳ نیز در موقعیت تک به تک با گلر فلسطین قرار گرفت و این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه ۱+۹۰ ضربه سر احمد زقیب با اختلاف ناچیز از کنار دروازه کشورمان به بیرون رفت.

همچنین در ثانیه های پایانی بازی گل امیر ابراهیم زاده توسط داور بازی مردود اعلام شد.

این بازی در نهایت ۲ بر یک به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

۷۵۲۰/۲۰۹۰

دیگر خبرها

 • منصوریان: می‌دانستیم که نفت سخت گل می‌خورد/ خوزستان روی گنج خوابیده است
 • خوزستان روی گنج خوابیده است/مسائل روانی پیروز دربی را تعیین میکند
 • خوزستان روی گنج خوابیده است/مسائل روانی پیروز دربی راتعیین میکند
 • خوزستان روی گنج خوابیده است/مسائل روانی پیروز داربی راتعیین میکند
 • اشتباه ابراهیم حاتمی‌کیا از زبان تاجبخش فنائیان
 • یزد| گنج‌های معنوی دفاع مقدس بسیار بالاتر از دستاوردهای ظاهری است
 • برای عاقبت به خیری انسان ها تقوا بهترین، والاترین روش و ِمُتد است 
 • سرانجام ابراهیم اشتر پس از شهادت مختار؛ فرزند مالک در کجا دفن شد؟
 • نمایشگاه گنج مقدس در رشت برپا می‌شود
 • توزیع نهال خرمای پیارم در بین کشاورزان قلعه گنجی
 • دستمزد وکیل بابک زنجانی میلیاردی است؟
 • دادگاه مفاسد اقتصادی چگونه عده‌ای را میلیاردر کرد؟/ حق الوکاله‌های میلیاردی در جیب افرادی خاص
 • گنج‌خانلو پیراهن امتیازی را بر تن کرد
 • بهسازی گردنه ابراهیم‌آباد توسط پیمانکار
 • نمایشگاه گنج مقدس به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در رشت برپا می‌شود
 • نمایشگاه گنج مقدس در رشت راه اندازی می شود
 • کشف دستگاه گنج یاب توسط ماموران پلیس راه آهن زاگرس
 • برگزاری دوره های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی نوین گلستان با همکاری موسسه دوست خوب
 • ابراهیم حاتمی‌کیا شیوه کارگردانی را بلد است