مشاهده اخبار داغ روز

توسعه پایدار روستایی و عشایری از سال ۵۸ تاکنون، ۸۴ درصد واحدهای احداثی گلستان پی کنی شده است، مساجد مرجع غیر رسمی در حل دعاوی و اختلاف میان مردم، برگزاری رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی در شمال غرب کشور برخی از اخبار سیاسی شبستان است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، توسعه پایدار روستایی و عشایری از سال ۵۸ تاکنون، ۸۴ درصد واحدهای احداثی گلستان پی کنی شده است،  مساجد مرجع غیر رسمی در حل دعاوی و اختلاف میان مردم، برگزاری رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی در شمال غرب کشور از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در چهارشنبه هفدهم مهرماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

توسعه پایدار روستایی و عشایری از سال ۵۸ تاکنون

«مهدی جمالی نژاد» شب گذشته (سه شنبه 16 مهر ماه) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع توسعه پایدار روستایی و عشایری به مقایسه وضع روستا‌ها و آبادی‌های کشور از سال ۵۸ تاکنون پرداخت و گفت: جمعیت بهره بردار از برق روستایی، به ۹۹ درصد و برخوردار از آب آشامیدنی به ۹۱ درصد رسیده است. در سال ۵۸ حدود چهار هزار و ۳۵۰ آبادی از برق برخوردار بودند که در حال حاضر این رقم به ۵۷ هزار و ۶۲۶ آبادی رسیده و جمعیت بهره بردار از برق روستایی ۱۰ درصد بوده که هم اکنون به ۹۹ درصد رسیده که در این میان جمعیت برخوردار از آب آشامیدنی روستایی حدود ۳ میلیون و ۲۷۵ هزار نفر است که در حال حاضر رشد ۹۱ درصدی دارد.

 

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور با بیان اینکه تعداد روستا‌های برخوردار از گاز فقط یک روستا بود که در حال حاضر به بیش از ۳۸ هزار روستا رسیده است، گفت: جمعیت برخوردار از گاز لوله کشی روستایی هم با رشد ۸۶ درصد روبرو شده است و تعداد روستا‌های برخوردار از اینترنت هم ۲۸ هزار و ۱۳۲ روستا است.

 

انسجام مدیریت واحد در اجرای طرح توسعه روستایی به چشم نمی‌خورد

«عباسعلی پور بافرانی» شب گذشته (سه شنبه 16 مهر ماه) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع توسعه پایدار روستایی و عشایری گفت: در خصوص اجرای طرح توسعه روستایی، کار‌هایی که انتظار می‌رفت انجام نشد و اقدامات با طرح ارائه شده متفاوت است و در اجرای این طرح انسجام مدیریت واحد به چشم نمی‌خورد.

 

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص نظارت‌های لازم بر اجرای این طرح هم می‌توان گفت: انحرافات زیادی انجام شده است حتی بانک ها، کارت یارانه روستایی را به عنوان ضمانت قبول ندارند.

 

۸۴ درصد واحدهای احداثی گلستان پی کنی شده است

«هادی حق‌شناس» شب گذشته (سه شنبه 16 مهرماه) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره آخرین اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان با اشاره به اینکه 84 درصد واحدهای احداثی پی کنی شده است، گفت: از 7 هزار و 400 واحد 6 هزار و 777 واحد به بانکها معرفی شده اند و مابقی ظرف 10 روز آینده به بانک معرفی می شوند.

 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی واحدهای احداثی زودتر از انعقاد با بانک ها شروع شده است، گفت: بانکها نیز قول همکاری سریع تر داده اند.

 

مساجد مرجع غیر رسمی در حل دعاوی و اختلاف میان مردم هستند

«مهدی منصوری سنگری» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد استفاده از ظرفیت مساجد در حل دعاوی در جامعه اسلامی گفت: مساجد می توانند ظرفیت خوبی را در حل اختلافات مردم داشته باشند و وظیفه حل و فصل اختلافات مطروحه میان مردم را عهده دار باشند.

 

 وکیل پایه یک دادگستری افزود: مساجد می توانند به عنوان ان جی او های غیر رسمی در حل دعاوی فعالیت کنند. در آیین دادرسی کیفری در بحث میانجی گری و حل اختلاف نیز موارد جدیدی مطرح شده است. بر همین اساس مساجد می توانند در این زمینه مثمر ثمر باشند.

 

مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: اشخاص مختلف و کارشناسان حقوقی اعم از وکلا و حقوقدانان و کارشناسان حقوقی می توانند با استقرار در مساجد در این زمینه گام های موثری بردارند. در حقیقت می توان گفت مساجد می توانند به عنوان یک مرجع غیر دولتی و غیر رسمی با حضور کارشناسان متخصص در این زمینه و یا حتی مشاوران حل اختلاف در شوراها می توان به خوبی از ظرفیت مساجد استفاده کنند.

 

منصوری در بخش دیگری از این گفت و گو در مورد استفاده از ظرفیت وکلا و حقوقدانان در مساجد و یا بهره گیری از ظرفیت ائمه جماعات در حل دعاوی میان مردم، تصریح کرد: وکلا و یا کارشناسان حقوقی می توانند با حضور در مساجد نقش مهمی داشته باشند و ائمه جمعه می توانند به عنوان افراد غیر حقوقی با آموزش هایی که می گذرانند به عنوان مشاوران حقوقی مانند افرادی که در مشاغل دیگر مشغول کار هستند اما در شوراهای حل اختلاف به عنوان مشاور خدمت می کنند به فعالیت بپردازند. ائمه جماعات نیز می توانند با گذراندن دوره های مختلف و آشنایی با اصول حقوقی با حضور در مساجد در حل اختلافات و حل و فصل موضوع قبل از ارایه پرونده به مراجع قضایی و شبه قضایی موثر باشند.

 

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی در شمال غرب کشور آغاز شد

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرلشکر موسوی در شمال غرب کشور آغاز شد.  این رزمایش با حضور یگان‌های واکنش سریع، متحرک هجومی و با پشتیبانی بالگرد‌های هوانیروز در منطقه عمومی ارومیه آغاز شد.

 

آمادگی رزمی، سرعت عمل و تحرک، جابجایی و ارزیابی یگان‌ها با شعار " یک هدف یک گلوله " از اهداف رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش است.

 

ما در قبال کودکان این سرزمین و فردای ایران مسئول هستیم

«علی ربیعی»، سخنگوی دولت در توئیتی با بیان اینکه ما در قبال کودکان این سرزمین و فردای ایران مسئول هستیم، تاکید کرد: سیاست گذاری برای کودکان باید دارای پیوستگی از نهاد خانواده تا نهادهای ثانویه مثل مدرسه، جامعه، نهادهای مدنی و دولت باشد.

 

ربیعی در این توئیت افزود: در روز جهانی کودک به سنت مادر مرحومم که در دعاهایش، از کودکان همه دنیا تا کودکان تمام مسلمانان و ایرانیان و محله و در پایان کودکان خانه کوچک خود یاد می‌کرد، برای تمامی کودکان دنیا و همچنین سرزمین‌مان شادی نشاط و سلامتی آرزومندم.

 

او ادامه داد: ما در قبال کودکان این سرزمین و فردای ایران مسئولیم. کودکان سرمایه‌های بی‌بدیل آینده ایران هستند. کانون سیاست گذاری باید بر حمایت از کودکان در معرض آسیب، دارای فقر غذایی، سلامت کودک، بازماندگی از تحصیل، امنیت روانی و جسمی (جلوگیری از کودک‌آزاری ) متمرکز شود.

 

کشورهای منطقه از سیاست های جنگ طلبانه آمریکا فاصله بگیرند

«شهروزبرزگر» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به احتمال حمله ترکیه به کردهای سوریه گفت: هر چه کشورهای منطقه ازسیاست های جنگ طلبانه  آمریکا فاصله بگیرند و به سمت سیاست های تنش زای آمریکا نروند به نفع منطقه، سوریه و طرفهای درگیر است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما بارها گفته ایم و بازهم می گویم هرکجا آمریکا ردپای از خود در منطقه جا گذاشته است آنجا به کانون تنش ،جنگ ،خونریزی وآوراگی تبدیل شده است.

 

وی ادامه داد: حضور آمریکا در منطقه چیزی به چیز خشونت برای مردم به ارمغان نداشته است و نتیجه دخالت های آمریکا در تمامی نقاط  جهان به جز خونریزی حاصل دیگری نداشته است./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

منبع: شبستان

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۰۴۳۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

عکسی که پربیننده‌ترین تصویر روز جهان شد

ادعای رسایی درباره انتخابات به نقل از هاشمی

تیم ملی هندبال ایران _ کویت/ گزارش لحظه به لحظه نیمه نخست

کلیدواژه: اربعین حسینی مسجد اربعین پیاده روی اربعین کانون های فرهنگی هنری مساجد کانون های مساجد زائران اربعین حسینی اصفهان شیراز بیرجند اخبار سیاسی خبرگزاری شبستان اخبار

خبر بعدی:

وکیل خانواده

 

دادگاه خانواده دادگاهی است که  در هر حوزه قضایی تشکیل می­شود و به طور اختصاصی به دعاوی خانوادگی رسیدگی می­کند، برای مراجعه به دادگاه خانواده هر یک از خواهان و خوانده می­توانند خودشان به طور مستقل طرح  یا دفاع از دعوا کنند و یا از طریق وکلای خانواده اقدام کنند.

مطابق ماده 4 قانون حمایت خانواده، رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است:

1-رسیدگی به دعاوی نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن نامزدی.

2-دعاوی مربوط به ازدواج دائم و موقت و اذن گرفتن در ازدواج.

3-اختلاف در  شروط ضمن ازدواج.

4-ازدواج مجدد.

5-جهیزیه.

6-مهریه.

7-نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت.

8-تمکین و نشوز.

9-طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن.

10-حضانت و ملاقت طفل.

11-نسب

12-رشد، حجر و رفع آن.

13-ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان.

14-نفقه اقارب.

15-امور راجع به غایب مفقودالاثر.

16-سرپرستی کودکان بی سرپرست.

17-اهدای جنین.

18-تغییر جنسیت.

 

»»»بنابراین برای تمامی موارد مذکور در ماده 4 قانون حمایت خانواده باید در دادگاه خانواده طرح دعوا نمود، پرسشی که مطرح می گردد این است که چنانچه شخصی در غیر دادگاه خانواده برای مثال در دیگر دادگاه­های عمومی طرح دعوا کند آیا دادگاه مذکور به دعوی رسیدگی می­کند؟

در مواردی که امور و دعاوی خانوادگی در دادگاه­های عمومی غیر از دادگاه خانواده طرح می­گردد دادگاه قرار رد دادخواست صادر می­نماید و در این صورت هزینه دادرسی پرداختی قابل استرداد از دادگاه نمی­باشد و به ضرر خواهان خواهد بود و در صورت طرح دعوا در دادگاه خانواده هزینه دادرسی را مجددا باید پرداخت نماید.

وکیل خانواده چه کسی است ؟

»»»»وکیل خانواده وکیلی است که در واقع تخصص لازم و کافی در طرح و دفاع از کلیه دعاوی خانوادگی را دارد و در صورت مراجعه به وکیل خانواده در بدو امر اظهارت موکل خود را شنیده و از چند جهت مورد بررسی قرار می­دهد :

1-از جهت ارشاد موکل به سمت سازش ، اگر امکان سازش در موضوع اختلاف وجود داشته باشد موکل خود را تشویق به سازش می­کند.

2- در صورت عدم امکان سازش وکیل خانواده با بررسی مدارک و و دلایل موکل جستجو می­کند که آیا موضوع مورد اختلاف قابل طرح در دادگاه خانواده از طرف موکل میباشد یا خیر.

3-در صورت امکان طرح موضوع در دادگاه وکیل خانواده تمام جزئیات ادله موکل خود را بررسی می­کند تا چنانچه احتمال پیروزی در موضوع اختلاف را نداشته باشد از طرح دعوای واهی و تحمیل هزینه بی مورد پیشگیری گردد.

4-وکیل خانواده پس از بررسی میزان موفقیت و عدم موفقیت در موضوع خانواده مورد نظر به موکل تفهیم می­کند روند موفقیت آمیزی در پرونده خواهد داشت یا خیر.

5- در صورتی که موکل با آگاهی که وکیل خانواده در رابطه با موضوع در اختیار موکل قرار داده خواهان اقامه دعوا یا دفاع از دفاع باشد، تمامی اقدامات لازم قانونی را در اسرع وقت به عمل خواهد آورد.

شروع تا خاتمه دعوای خانوادگی

در صورت مراجعه به  وکیل خانواده در تهران تمامی اقدامات لازم در دادگاه توسط وکیل خانواده انجام می­شود، وکیل خانواده دادخواست لازم را تنظیم و به دادگاه ارائه و در تمامی جلسات دادگاه حضور خواهد داشت و اغلب در دعاوی خانوادگی طرفین تمایلی به حضور در دادگاه و روبه رو  شدن با طرف مقابل خود را ندارند بنابراین نیاز نیست که موکل خود نیز در جلسات دادگاه حاضر و وکیل خانواده خود در جلسه حاضر شده و تمامی مطالبات و اعتراض و درخواست­های موکل خود را با استناد به مواد قانونی که در جهت منافع موکل است ضمن لایحه مستحکم و مستدل تقدیم دادگاه می­کند و البته در برخی موارد  دادگاه خانواده نیاز به حضور موکل را در جلسه دادگاه ضروری می­بیند که در این صورت به وکیل خانواده اعلام می­کند که موکل نیز در دادگاه حاضر شود، که در چنین مواقعی هم موکل با مشاوره­های لازم وکیل خانواده آمادگی لازم را جهت حضور در دادگاه پیدا خواهد کرد.

برخی دعاوی خانوادگی و نیاز به حضور وکیل خانواده:

دعاوی راجع به نامزدی

مطابق ماده 1035 قانون مدنی نامزدی به معنی ارتباط زوجیت بین دو نفر نمی­باشد، و دختر و پسری که باهم نامزد می­شوند موظف نیستند که در آینده باهم ازدواج کرده و ارتباط زناشویی داشته و به اصطلاح زن و شوهر شوند حتی اگر در زمان نامزدی بین خود مهریه­ای را که  برای ازدواج تعیین کرده باشند تماماً یا قسمتی از مهریه را مرد به زن داده باشد، بنابراین  دختر و پسری که باهم نامزد هستند تا زمانی که عقد ازدواج بین آنها جاری نشده است می­توانند نامزدی را به هم بزنند و طرف دیگر نمی­تواند او را مجبور به ازدواج کرده و یا از جهت منصرف شدن از ازدواج مطالبه خسارت کند.

»»»»بنابراین مطابق قانون به دختر و پسری که عقد ازدواج بین آن­ها در دفتر ازدواج منعقد نشده باشد و فقط وعده ازدواج به یکدیگر داده باشند نامزد گفته می­شود.و مطابق ماده 20 قانون حمایت خانواده ثبت ازدواج دائمی الزامی است، بنابراین تا زمانی که عقد ازدواج منعقد نشده دو طرف باهم نامزد می­باشند.

سوال:اگر دختر و پسری که بین آن­ها عقد ازدواج برقرار نشده ولی برای ازدواج بین خودشان مهریه تعیین کرده باشند و  به اصطلاح نامزد هستند و نامزدی به هم بخورد مهریه مذکور به دختر تعلق می­گیرد؟

جواب: خیر مطابق ماده 1035 قانون مدنی مهریه تعلق نمی­گیرد و حتی اگر در دوران نامزدی پسر مهریه را به دختر داده باشد بعد از به هم خوردن نامزدی می­تواند مهریه مذکور را از دختر پس بگیرد. و نکته این که مهریه به زنی تعلق میگیرد که بین زن و مرد عقد نکاح جاری شده باشد و اگر بین زن و شوهر نزدیکی واقع شده باشد تمام مهریه زن باید داده شود ولی اگر قبل از نزدیگی طلاق بگیرند و... در این صورت نصف مهریه را باید به زن داد.

به هم خوردن نامزدی

مطابق ماده 1035 قانون مدنی طرفین(نامزدها) می­توانند از نامزدی را به هم بزنند و هیچ کس نمی­تواند آنها را مجبور به ازدواج کرده یا از جهت انصراف از وصلت خسارتی دریافت کند اما بند 1 ماده 4 قانون حمایت خانواد صحبت از خسارات دوران نامزدی می­کند که در ظاهر با یکدیگر تعارض دارند و می­توان گفت منظور از خسارات در قانون حمایت خانواده خسارت و مسئولیت ناشی از سوء استفاده از این حق(یعنی حق برهم زدن نامزدی) می باشد. که در عمل اثبات آن بسیار دشوار است.

نکته قابل توجه این است که نامزدی مصطلح در عرف مناطق مختلف کشور با مفهوم نامزدی در قانون متفاوت است برای مثال در شهرهای بزرگ مثل تهران دختر و پسر با اطلاع خانواده­ها مدتی را تحت عنوان آشنایی سپری می­کنند که به این دوران که به منظور شناخت برای انعقاد عقد ازدواج است نامزدی اطلاق می­شود و دقیقا منطبق با مفهوم نامزدی در قانون مدنی است، اما در شهرستان­ها نامزدی به این شکل را به ندرت مشاهده می­کنیم و به دختر و پسری که عقد ازدواج بین آن­ها منعقد شده ولی زندگی مشترک را زیر یک سقف شروع نکرده­اند نامزد گفته می­شود.

استرداد هدایای نامزدی   

مطابق ماده 1037 قانون مدنی هر یک از نامزدها می­توانند در صورت به هم خوردن نامزدی هدایایی را که به طرف مقابل و پدر و مادر ایشان داده است مطالبه کند . و اما سوال این است که چه هدایایی قابل استرداد است؟

1-هدایایی قابل استرداد است که عادتا نگه داشته می­شود، مثل طلا و جواهر و چیزهای مصرف شدنی مثل لوازم آرایشی و ... قابل مطالبه نخواهد بود.

2- اگر هدایایی که معمولا نگه داشته می­شوند مثل طلا و جواهر موجود نباشد باید قیمت آن هدایا پس داده شود مگر این که آن هدایا بدون تقصیر طرف تلف شده باشد.

سوال: اگر به هم خوردن نامزدی در اثر فوت یکی از نامزدها باشد آیا هدایای نامزدی را می­توان پس گرفت؟

مطابق ماده 1038 قانون مدنی در صورت فوت نیز هدایایی که معمولا نگه داشته می­شوند می­توان پس گرفت اما اگر از بین رفته باشد در این صورت استثناء است و قیمت هدایا را نمی­شود گرفت.

سوال: در صورتی که مهریه در دوران نامزدی تعیین شده و به دختر تسلیم شده باشد در صورت به هم خوردن نامزدی قابل استرداد است یا به عنوان خسارت ناشی از به هم خوردن نامزدی قابل مطالبه نمی­باشد؟

برای پاسخ به این سوال بین مفهوم نامزدی در قانون و عرف قائل به تفکیک می­شویم:

1-در صورتی که نامزدی بدون انعقاد عقد در دفتر ازدواج باشد و مطابق قانون و صرفا برای آشنایی باشد، مهریه داده شده پس گرفته می­شود و به عنوان خسارت نمی­توان از استرداد آن امتناع کرد.

2-در صورتی که نامزدی به مفهوم عرفی بعد از عقد در دفتر ازدواج و قبل شروع زندگی مشترک باشد، در این صورت اگر بین نامزدها(که در واقع از نظر قانون زن و شوهر محسوب می­شوند) نزدیکی واقع شده باشد زن مستحق کل مهریه است و مهریه داده شده قابلیت استرداد ندارد و اما اگر نزدیکی واقع نشده باشد در این صورت مستحق نصف مهریه خواهد بود و اگر زن تمام مهریه را گرفته باشد باید نصف آن را به مرد برگرداند.(ماده 1092 ق.م)

سوال: آیا می­توان در نامزدی شرط کرد که طرفین نامزدی را نتوانند به هم بزنند؟

ماهیت نامزدی این است که طرفین بتوانند در صورت عدم تمایل به وصلت آن را به هم بزنند و درج چنین شرطی مخالف نظم عمومی می­باشد و قابل ترتیب اثر نمی­باشد.

از دیگر دعاوی خانوادگی که حضور وکیل خانواده لازم است و با حضور وکیل خانواده روند پرونده سریع انجام می­شود عبارتند از:

دعوای طلاق : دعوای طلاق که به سه شکل دعوای طلاق داریم، طلاق به درخواست زن، طلاق به درخواست مرد، و طلاق توافقی . که وکیل خانواده با توجه به درخواست کننده دادخواست مناسب را تنظیم و به دادگاه می­دهد. در طلاق توافقی در ابتدا زوجین به مراکز مشاوره خانواده مراجعه میکنند یا اگر ابتدا به مراکز مشاوره مراجعه نکنند دادگاه باید آنها را به مراکز مشاوره ارجاع دهد.، در طلاق به درخواست شوهر یا به درخواست زن دادگاه زوجین را به داوری ارجاع می­دهد. در طلاق توافقی ارجاع به داوری نداریم و زوجین به مراکزمشاوره خانواده ارجاع می­شوند.

مهریه: دعوای مهریه نیز که در اغلب موارد بدون اینکه درخواست طلاقی باشد مطرح می­گردد و در بعضی موارد هم چون دعوای طلاق مطرح می­شود به دنبال آن دعوای مطالبه مهریه می­شود. نحوه مطالبه مهریه هم به این صورت می باشد که زن از دو طریق می تواند نسبت به مطالبه مهریه اقدام کند. ۱ – مطالبه مهریه از طریق دادگاه ویژه خانواده ۲ – مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت. پیشنهاد ما این است چنانچه زوج دارای اموالی باشد زوجه از طریق ثبت اقدام نماید و اموال وی را توقیف و وی را ممنوع الخروج نماید به دلیل اینکه مطالبه مهریه از این طریق کم هزینه و سریع می باشد.

حضانت و نگهداری اطفال.

نفقه زن و فرزندان و...

 

 

 

 

 

 

 

 دیگر خبرها

 • برگزاری رزمایش مشترک چین و ژاپن بعد از 8 سال
 • فعالیت بیش از ۱۳ هزار کانون مسجدی در مناطق روستایی و عشایری
 • آینده‌پژوهی در دستور کار ارتش/ نیروی زمینی ارتش مجهز به سلاح‌های به‌روز است
 • نیروی زمینی الگوی جنگ‌های آینده را پیش‌بینی کرده است
 • امیر حیدری: نیروی زمینی الگوی جنگ‌های آینده را پیش‌بینی کرده است
 • آمادگی کامل نیروی زمینی ارتش در دفاع از کشور/ نیروی زمینی ارتش مجهز به سلاح‌های به‌روز است
 • نیروی زمینی الگوی جنگ‌های آینده را پیش‌بینی کرده است/ متناسب با آینده تجهیزات تولید می‌کنیم
 • خودکفایی نیروی زمینی ارتش در ۲۶ رسته
 • سامانه شفافیت به مرجع رسمی رسانه‌ها و شهروندان تبدیل شده است | مصوبه خانه باغ در آستانه اجرا
 • روایت فرمانده نیروی زمینی ارتش از انواع تجهیزات نظامی در صورت بروز جنگ
 • روایت فرمانده نیروی زمینی ارتش از انواع تجهیزات نظامی ارتش در صورت بروز جنگ
 • آغاز رزمایش دریای آمریکا و چند کشور دیگر در غرب آسیا
 • نیروی زمینی ارتش در ۲۶ رسته به خودکفایی رسیده است
 • ارائه خدمات الکترونیکی به مردم مازندران
 • رزمایش دریایی آمریکا و ۵۰ کشور دیگر در خلیج فارس‌ و دریای عمان
 • آغاز رزمایش 50 کشور در خلیج فارس
 • رزمایش آمریکا و چند کشور دیگر در خلیج فارس‌ و دریای عمان
 • رزمایش دریایی آمریکا و متحدانش در غرب آسیا آغاز شد
 • فشار پاکستان به طالبان برای پذیرش آتش‌بس غیر رسمی