جمشید شارمهد چند سالی هست به‌زعم خود و کنار سایر گروه‌های تشکیل شده در مسیر «براندازی» نظام مستقر در ایران گام برمی‌دارند ولی بیش از آنکه توانایی بروز اقداماتی در این سطح را داشته باشند به درگیری میان خود مشغولند.

خبر کوتاه بود و به رسم همیشه، با کمترین جزییات؛ «ضربه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به یک گروه تروریستی» و این‌بار گروهی «مستقر در امریکا».

خبر دست به دست در شبکه‌های اجتماعی چرخید و در بخش‌های خبری ظهرگاهی صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز منتشر شد تا اینکه بالاخره نوبت به ذکر جزییات بیشتر رسید: «اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) بر یک گروه تروریستی مستقر در امریکا، منجر به دستگیری سرکرده این گروهک تروریستی شد.» جزییات ارایه شده اما خود همچنان نیازمند جزییات بیشتر بود اما تا همین جای کار می‌توانست دومین اقدام نیروهای اطلاعاتی ایران در مسیر مقابله با مخالفان لقب گیرد. مخالفانی که اولی، روح‌الله زم، در عراق دستگیر شد و حالا نیز به نظر می‌رسد «جمشید شارمهد»، جایی آن‌سوی مرزهای جغرافیایی ایران به دام نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی افتاده است.

به گزارش رکنا ، «گروه تروریستی تندر» چند سالی هست به‌زعم خود و کنار سایر گروه‌های تشکیل شده در مسیر «براندازی» نظام مستقر در ایران گام برمی‌دارند ولی بیش از آنکه توانایی بروز اقداماتی در این سطح را داشته باشند به درگیری میان خود مشغولند؛ چنانکه پس از اعلام خبر بازداشت این آخرین نمونه از فعالان در این گروه‌های «برانداز» توسط وزارت اطلاعات و بازنشر این خبر در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از اکانت‌های توییتری که از قرار معلوم به برخی دیگر از این گروه‌ها مرتبط هستند یا حداقل می‌کوشند چنین وانمود کنند، نه‌تنها با خرسندی خبر بازداشت سرکرده گروه «تندر» را منتشر می‌کردند، بلکه از او به عنوان «عامل جمهوری اسلامی» نام بردند تا اختلافات درونی خود را بیش از پیش نمایان کنند.

گروهک تروریستی تندر را بشناسید

«انجمن پادشاهی ایران» یا «تندر»؛ این عنوانی است که هنگام ورود به پایگاه اطلاع‌رسانی این گروه «تروریستی» با آن مواجه می‌شوید. گروهی که درطول تاریخ اقداماتش بیش از آنکه به مخالفت با جمهوری اسلامی بپردازد، موجبات شهید و زخمی شدن ایرانیانی را فراهم کرده که مدعی است خواهان آزادی آنان است. تندر علاوه بر شبکه رادیویی و تلویزیونی که از طریق ماهواره برای بخش‌هایی از آسیا پخش می‌شود، پایگاه اطلاع‌رسانی و صفحات مجازی به نسبت فعالی نیز دارد که در تمامی آنها به‌زعم خود «چگونگی مبارزه» با نظام جمهوری اسلامی را آموزش داده و بعضا با افتخار مسوولیت اقدامات‌شان را می‌پذیرند. این گروه که توسط «فتح‌الله منوچهری» با نام مستعار «فرود فولادوند» تاسیس شد، در طول تاریخ فعالیت خود مسوولیت انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز در سال ۸۷ و همچنین انفجار در حوزه علمیه خاتم‌الانبیاء شیراز در سال ۹۸ را برعهده گرفت که هرکدام به نوع خود موجبات شهادت و مجروح شدن چندین ایرانی را فراهم آورد...

به‌ویژه انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز که خونبارترین اقدامات این گروه تروریستی بود و در نتیجه آن ۱۴ تن جان باخته و دست‌کم ۲۰۰ تن مجروح شدند.

جالب آنکه اختلافات میان این گروه با سایر گروه‌های سلطنت‌طلب فعال خارج مرزهای کشور، آنقدر متعدد و جدی بوده که «تندر» سوم مردادماه طی بیانیه‌ای به تندی از سایر گروه‌های سلطنت‌طلب انتقاد کرده و در آن نه‌تنها «فرشگرد» و «انجمن ایرانیان امریکایی» و «حزب مشروطه ایران» و «ققنوس» را «عوامل جمهوری اسلامی» معرفی کرد، بلکه به تندی از «حمایت و نامه» آنان به «جو بایدن»، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده امریکا انتقاد کرده و هدف این افراد از این اقدام مقابله با دونالد ترامپ را حفظ «تجارت هروئین» عنوان می‌کند.

این اما تنها نکته عجیب صرفا پیرامون این گروه نیست. سرنوشت نامعلوم فولادوند، موسس تندر نیز سال‌هاست به یکی از معماهای موجود در جمع مخالفان جمهوری اسلامی تبدیل شده است؛ به‌طوری‌ که برخی رسانه‌های خارج کشور نظیر ایران اینترنشنال و سایر وابستگان در ادعایی «ربودن فولادوند توسط جمهوری اسلامی» را عامل بی‌خبری چندین ساله از او معرفی می‌کنند؛ حال آنکه دختر فولادوند پیش‌تر و در اظهاراتی گفته بود که او در «اسراییل» به سر می‌برد. جالب آنکه پایگاه اطلاع‌رسانی این گروه تروریستی هیچ‌کدام از این دو سناریو را قبول نداشته و آنان را ساخته و پرداخته ذهن آنچه این پایگاه «عوامل جمهوری اسلامی داخل و خارج ایران» دانسته و در بخشی از گزارش خود درباره «فولادوند»، از «ورود مخفیانه او به ایران» برای «آغاز مرحله دوم «تندر» که آغاز برنامه‌های براندازی عملی رژیم است»، خبر می‌دهد.

جمشید شارمهد کیست؟

سرنوشت فولادوند «بازداشت توسط نیروهای امنیتی ایران»، «حضور در اسراییل» یا «ورود مخفیانه به ایران» باشد در نفس ماجرا برای یک نفر تفاوتی ایجاد نمی‌کند و آن‌ هم کسی نیست مگر «جمشید شارمهد». او با خداحافظی اجباری یا خودخواسته فولادوند با «تندر» عملا به عنوان رییس، سرکرده یا به‌زعم حامیان این گروه تروریستی به عنوان «فرمانده» معرفی شده و به ایفای نقش می‌پردازد. «شارمهد» که اواخر دوران جنگ تحمیلی به آلمان مهاجرت می‌کند، تا همین چندی پیش و بر اساس اطلاعات منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی این گروه برانداز، به همراه همسر و ۲ فرزندش در لس‌آنجلس زندگی می‌کرد ولی حالا در بازداشت وزارت اطلاعات است و هیچ بعید نیست در آینده‌ای نه چندان اعترافاتش همچون نیروهایی از این دست، از صداوسیما پخش شود.

شارمهد مدت‌هاست که به عنوان نفر اصلی انجمن پادشاهی ایران فعالیت می‌کند، به‌زعم خود توانسته جایگاه این گروه تروریستی را میان سایر گروه‌های سلطنت‌طلب ارتقا داده و چنانکه در پایگاه اطلاع‌رسانی‌اش آمده، «به دشمن درجه یک جمهوری اسلامی» تبدیل شود.

جمشید شارمهد چطور بازداشت شد؟

با تمام این فراز و فرودها و گفته‌ها، حالا اما شاید مهم‌ترین پرسش درباره گروه تندر و فرمانده‌اش، چگونگی بازداشت او باشد.

آنچه تا اینجای کار مشخص است، تداوم سیاست اطلاع‌رسانی قطره‌چکانی از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی است و باید برای اظهارنظر قطعی منتظر اعلام اخبار تکمیلی ماند ولی به نظر می‌رسد باتوجه به سبک تنظیم خبر اعلام بازداشت «شارمهد»، او نیز اسیر عملیاتی شده باشد که «روح‌الله زم» شد.

مدیرکانال تلگرامی آمدنیوز که حالا در انتظار رسیدگی به حکم اعدامش در دادگاه تجدیدنظر است، با آنچه «اشراف اطلاعاتی و عملیات پیچیده» اطلاعات سپاه خوانده شد، در خاک عراق بازداشت و به ایران منتقل شد؛ سرنوشتی که از قرار معلوم به شکل و شمایلی متفاوت این بار برای «شارمهد» نیز رقم خورده است و در نهایت چنان شده که باید زین پس کنار دادگاه ده‌ها مفسد اقتصادی و البته زم، پیگیر دادگاه شارمهد نیز باشیم ولی باتوجه به احکام صادره در سال‌های گذشته برای افرادی که از نظر دادگاه با این گروه تروریستی در ارتباط بودند، به نظر می‌رسد در نهایت حکم صادره برای «فرمانده» انجمن پادشاهی ایران، حکمی بسیار سنگین و حتی اعدام باشد؛ هرچند که اظهارنظر نهایی براساس قوانین موجود بر عهده دادگاه است و بس.

منبع: رکنا

کلیدواژه: سهام عدالت قیمت خودرو بورس کرونا جزییات امام زمان عراق رکنا آزادی ترامپ اخبار اقتصادی اخبار حوادث اعدام روح گروهک تروریستی گروه تروریستی ویدیو روح الله زم جمشید شارمهد گروهک تندر عکس اخبار تهران حوادث تهران فیلم پسر ایران مرد تهران مدرسه کرونا پایگاه اطلاع رسانی گروه تروریستی جمهوری اسلامی سایر گروه جمشید شارمهد زعم خود

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.rokna.net دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «رکنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مسکن ارزان می‌شود؟ خانه بخریم یا نخریم؟

فیلم| کشتار وحشیانه سگ‌های خیابانی در اهواز

قیمت پراید از ۱۰۰ میلیون گذشت!

وزیر راه: تمام کارمندان وزارت راه تا پایان سال خانه‌دار می‌شوند/ تکلیف بی‌مسکن‌های دیگر چه می‌شود؟

روزنه شکر/ ماجرای چوپان مبتکر و گوسفندان زبل چیست؟

خبر بعدی:

نگاه آخر او گره‌ای عاشقانه میان برق چشان او و دل بی‌قرارجوانان شده است

نگاه پرصلابت محسن حججی به دوربین داعشی می‌گفت که شما باید بترسید، ما به راه حق آمده‌ایم و تردیدی نداریم، سرانجام ما «احدی‌الحسنیین» است و شکست برای ما معنا ندارد که این پیام را تروریست پشت سرش به خوبی دریافت کرد و چشمانش ترس را فریاد می‌زد، ترسی که واقعی بود و 105 روز بعد توسط سردار پرافتخار سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی پایان داعش اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ۱۸ مرداد ۳ سال پیش بود که خبر و تصاویر شهادت محسن حججی پخش شد و امیدها از بازگشت این مدافع قهرمان حرم و وطن قطع شد، دلاوری که ۲ روز قبل به اسارت داعش درآمده بود و این گروه جنایتکار، فیلم لحظه اسارت را با افتخار و عجله در دنیا پخش کردند.

تصاویری که وقتی در دنیا منتشر شد، تنها یک پیام به مخاطب رساند، وحشت داعشی و صلابت پاسدار ایرانی، آری داعش از اسیر گرفتن یک پاسدار ایرانی آن‌چنان ذوق زده بود که ندانسته، صلابت و ایمان پاسداران ایرانی را به رخ جهانیان کشید، چهره محسن ۲۶ ساله به زبان بین‌المللی فریاد می‌کشید که ما با آگاهی و ایمان به این راه آمده‌ایم و تردیدی در دل نداریم.

پیام محسن حججی را ۱۰۵ روز بعد حاج قاسم خواند

نگاه پرصلابت محسن حججی به دوربین داعشی می‌گفت که شما باید بترسید، ما به راه حق آمده‌ایم و تردیدی نداریم، سرانجام ما «احدی‌الحسنیین» است و شکست برای ما معنا ندارد که این پیام را تروریست پشت سرش به خوبی دریافت کرد و چشمانش ترس را فریاد می‌زد، ترسی که واقعی بود و ۱۰۵ روز بعد توسط سردار پرافتخار سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی پایان داعش اعلام شد.

آزادی و آزادگی، بلند آرمان انسانیت است، آرمانی که انسان برای رسیدن به آن و حتی برای رساندن دیگران به آن حاضر است فرهادوار، جان شیرین را به دست بگیرد و به آتش رود، امام خمینی(ره) برایمان مشخص کرده بود که «ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد» و این کلام برگرفته از حضرت سیدالشهدا است که در صحرای سوزان کربلا با ۷۲ یار و یاور خود و مقابل ۳۰ هزار ظالم جاهل فریاد برآورد که «إنی لا أری الموت إلاّسعادةً ولا الحیاةَ مع الظالمین إلا برما» «همانا من مرگ را جز سعادت و زندگی با ظالمان را جز عار و محنت نمی‌بینم».

ملتی که شهادت دارد را نمی‌توان با تصاویر اسارت جوانانشان به زانو درآورد، هرچند ملت عاشق این جوانان هستند، اما خود این مردم ترسی از ایستادگی مقابل ظلم ندارند، این رفتارها شور و شوق برای نابودی ظالم را افزون می‌کند همان‌طوری که در ۸ سال دفاع مقدس هم مکرر پیش آمد و جوانان غیور این آب و خاک دماغ استکبار جهانی را به خاک مالیدند.

حججی یک نفر نیست، نماینده جوانان این مردم است

اما نکته مهم و اساسی این است که محسن حججی یک نفر نیست، محسن حججی تنها نماینده و نمونه‌ای از تربیت شیعه ایرانی است، نمونه‌های بسیار دیگری هستند که پرچم عزت و شرف این ملت را به دوش کشیده و می‌کشند اما نامی از ایشان نیست، شاید گروهی به شهید والامقام جاویدالاثر حاج مصطفی ردانی‌پور اقتدا کرده‌اند که می‌گفت «تمام اجرها در گمنامی است».

آری ایران جوانانی همچون محسن حججی، بسیار دارد، جوانانی که زن و فرزند و تمایلات مادی خود را کنار گذاشته و به دیدار حق شتافتند، جوانانی که عاشقانه مادر، پدر، همسر و فرزند خود را دوست می‌داشتند اما عشق الهی آن‌ها را به سوی خود می‌خواند و در این راه سر از پا نمی‌شناختند.

داعش و استکبار جهانی دشمن استقلال و آزادی مردم هستند

آری، داعش و استکبار جهانی به دنبال شکار آزادی و انسانیت در این منطقه پا گذاشته، به دنبال استعمار و استثمار ملت‌ها علم دموکراسی و حقوق بشر برافراشته تا استقلال و آزادی ملت‌ها را به بند بکشد و پرواضح است که آزاده‌ترین، مستقل‌ترین و آزادترین ملت، هدف بزرگشان خواهد بود، ایران همیشه هدفی ارزشمند برای استکبار جهانی بوده و سال‌ها برای شکار آن نقشه‌ها کشیدند، از کودتا و جنگ تحمیلی گرفته تا ساخت پایگاه‌های نظامی دورتادور و داعش.

مسلماً دهان داعش از فکر تسلط بر ایران شیعی هم آب می‌افتد همان‌طوری که بارها عزم ورود به این سرزمین را داشته‌اند، اما به نظر بسیار منطقی و عقلانی می‌آید که از پا گرفتن دولتی غاصب، متجاوز، جنایتکار و غیر مردمی در کنار خود و حتی در جهان جلوگیری کنیم، دولتی که در کشتن زن و مرد و کودک و پیر نمی‌شناسد.

هزینه کردن در بیرون از مرزها بسیار کمتر از هزینه داخل مرزها است، هزینه‌ای که فارغ از افزایش تلفات نیروی نظامی و پول، زیرساخت‌های کشور و مردم را هم با خطر جدی روبرو می‌کند و خاطره جنایات منافقین و ارتش بعث عراق در کشتار و مردم کردستان و دختران دشت شادگان را زنده می‌کند.

نباید دشمن به مرزهای ما نزدیک شود

کلام امیرالمؤمنین علی(ع) را باید همچون نوشدارو بر جان‌ها بریزیم که می‌فرمایند: «پیش از آن‌که با شما بجنگند، با آنان نبرد کنید. به خدا سوگند هر ملتی که در درون خانه‌اش مورد هجوم دشمن قرار گیرد حتماً ذلیل خواهد شد» و رهبر معظم انقلاب هم با اشاره به فداکاری و مجاهدت جوانان وطن تصریح می‌کنند: «اگر مدافعان حرم مبارزه نمی‌کردند باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدیم».

نکته مهم‌تر اینکه فارغ از این مباحث، انسانیت حد و مرز ندارد، یاری‌رساندن به مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم، مرز جغرافیایی، دین و عقیده، رنگ و نژاد و... نمی‌شناسد و فرهنگ ایرانی از روزگاران باستان و همچنین فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) همیشه بر این اصول تأکید کرده است.

اما این روزها نژادپرستی، قومیت‌گرایی، نگاه طبقاتی در اجتماع و باورهای مذمومی از این دست، نقاب روشنفکری و تجدد به‌ صورت زده و نژادپرستی را با پوسته‌ای نو به مردم عرضه می‌کند، افکار پوسیده‌ای که با الفاظی همچون «به محرومین کشور خودتان برسید» و... باطن نژادپرست خود را آشکار می‌کنند.

فرار از مسؤولیت انسانی با شعار «اول نیازمندان داخل کشور!»

کم‌کاری در رسیدگی به محرومین داخل کشور توجیه مناسبی برای فراموشی مظلومان بیرون از مرزهای جغرافیایی کشور نیست، این دو امر هر دو حیاتی و مهم هستند که غفلت از هر کدام مذموم و شانه خالی کردن از زیر بار هرکدام به بهانه دیگری، فرار از مسؤولیت انسانی خواهد بود.

اما روز شهدای مدافعان حرم و شهادت محسن حججی یک موضوع دیگری را هم به ذهن متبادر می‌کند، انسان به یاد هشتگ‌های اعدام نکنید می‌افتد، چراکه این مطلب از چند حالت خارج نیست، یا اینکه کلاً با اعدام مخالفت شود که هیچ عقل سلیمی که احکام اعدام را بداند با آن مخالف نخواهد بود.

و یا اینکه با اعدام افراد جوان مخالف باشیم که این هم باطل است چراکه جنایت و خطر برای امنیت زن و بچه مردم، پیر و جوان نمی‌شناسد اما مخالفت با اعدام معترض به اوضاع کشور جای بحث دارد، اگر صرف انتقاد و اعتراض باشد، صحیح است اما تخریب اموال عمومی و حتی خصوصی مردم، حمله به زیرساخت‌ها و مراکز مهم و حیاتی کشور و کشتن جوانان مردم قطعاً اعتراض محسوب نمی‌شود.

#اعدام_نکنید بوی جهالت و داعش وطنی می‌دهد

اعتراض به قصاص قاتل شهید سجاد شاهسنایی، امیدواریم از جهالت باشد و الا رنگ و بوی داعش وطنی می‌دهد، همان راهی که محسن حججی‌ها برای امنیت و آرامش مردم و دفاع از مظلوم رفتند، سجاد شاهسنایی‌ها هم در داخل کشور رفتند و باید بدانیم برخی افراد داخل کشور در اعتراضات، کاری کردند که اگر داعش از سد پاسداران حاضر در لبنان و سوریه و عراق می‌گذشت و به مرزهای ما می‌رسید، همان کار را می‌کرد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۶/ح۳۰/

دیگر خبرها

 • سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد : ایران اولین کشوری بود که برای مقابله با گروه تروریستی داعش به یاری عراق شتافت
 • اعتراض رسمی ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر
 • اعتراض ایران به حمایت از گروه تندر/ سازمان ملل با آمریکابرخورد کند
 • اعتراض‌ایران‌به‌سازمان‌ملل‌درباره‌حمایت‌آمریکا‌از‌گروهک‌تندر
 • اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر به سازمان ملل + عکس نامه
 • ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر اعتراض کرد
 • ایران به سازمان ملل درباره حمایت آمریکا از گروهک تروریستی تندر اعتراض کرد
 • اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر
 • ایران طی نامه‌ای به سازمان ملل خواستار برخورد با حمایت آمریکا از گروهک تروریستی تندر شد
 • اعتراض ایران به حمایت از گروه تندر
 • اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروهک تروریستی تندر
 • تخت روانچی: آمریکا به حمایت از گروهک تروریستی تندر پایان دهد
 • اعتراض ایران به حمایت از گروه تندر/سازمان ملل با آمریکابرخورد کند
 • اعتراض ایران به سازمان ملل درباره حمایت آمریکا از گروهک تروریستی تندر
 • اعتراض ایران به سازمان ملل درباره حمایت آمریکا از گروه تندر
 • اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تندر
 • دستگیری یک تیم وابسته به گروهک‌های تروریستی در زاهدان
 • سرنوشت قاتل کودک 11 ساله دهدشتی / چرا اعدام نشد؟
 • لزوم ارتقای کیفیت گردشگری در تخت جمشید؛ تعریف مسیرهای جدید به رونق منطقه کمک می‌کند