Web Analytics Made Easy - Statcounter

فرمانده کل سپاه درباره آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: دشمن بر «قائمه» نظام یعنی رهبر انقلاب متمرکز شده و هرچه ایشان بگوید جنجال راه می‌اندازند.


به گزارش شریان نیوز،سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه) در مراسم گرامیداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) که از سوی سازمان بسیج دانشجویی در این سازمان برگزار شد، گفت: این روزها عطر دل‌انگیز شهادتِ مردان تاریخ ساز این سرزمین هم در عرصه جهاد سخت و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام یعنی سردار پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و علامه مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند، مجاهد نستوه، مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق‌دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد، علامه حضرت آیت‌الله مصباح از یک سو و از سویی دیگر عطر دل‌انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها فضای دل‌های همه مؤمنین را آکنده از عشق و معنویت کرده است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

وی با بیان اینکه برای تجلیل از مقام دانشمند برجسته و درخشان تاریخ اسلام و یک عالم بصیر، گردهم جمع شده‌ایم، اظهار داشت: دستیابی به ابعاد وجود علامه مصباح برای امثال من کار ناممکنی است و بهتر است توصیف این شخصیت‌ها از زبان قرآن صورت گیرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه معتقدم گاهی شخص شهید می‌شود و با جان خود با خدا معامله می‌کند، گفت: این شهادت آسان است، سخت نیست. البته دادن جان راحت نیست، اما برای مردان خدا، دادن جان و مال کار سختی نیست.

وی افزود: سخت‌تر از جان دادن، شهید شدنِ شخصیت است. گاهی فردی از لحاظ شخصیت، ذبیح‌الله می‌شود. ذبح الهی نه از جان، بلکه شخصیت. یعنی با آبروی خود با خدا معامله می‌کنند؛ این شهادت سخت است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه علامه مصباح شخصیتش شهید شد، تصریح کرد: اگرچه ایشان در میدان تن به تن و نزدیک به دشمن جان نداد اما در میدانِ به صحنه آوردن آبرو در دفاع از ولایت، شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت است چرا که عالمان دارای درجات بالایی هستند. عالمان صاحب درجات الهی هستند.

بیشتر بخوانید: سردار سلامی: حاج‌قاسم ده‌ها بار انتقام خود را قبل از شهادتش از دشمن گرفته بود

فرمانده کل سپاه افزود: آیت‌الله مصباح را می‌توان شخصیتی شهید نامید ولی این همه ماجرا نیست. اتفاقاً عالمان بزرگ در رحلت‌شان تولدی جدید نهفته است. آن‌ها هیچگاه پایان نمی‌یابند و جاری هستند. حقایق جاری هستند. اینگونه شخصیت‌ها چون تکثیر می‌شوند تنها در ابعاد وجودی خودشان محدود نمی‌شوند، بلکه تکثیر و تکرار می‌شوند. علامه مصباح تکثیر شده بود در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانانی که تربیت کرده بود.

سرلشکر سلامی افزود: علامه مصباح، همه دستاوردهای عالمانه خود و ده‌ها سال تحقیق را در ذهن جوانان جای داده بود و نخلستان‌های معطری از اندیشه‌های ناب را پرورش داده بود. این شخصیت هرگز نمی‌میرد چون راسخ در علم است.

وی اظهار داشت: آیت‌الله مصباح مصداق «لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ» بود. مردِ شنیدن سرزنش‌ها و نهراسیدن از آن‌ها.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح انبساط در علم داشت، اظهار داشت: انبساط در علم و اندیشه از فضائل الهی است. هر انسانی به اندازه قلم و اندیشه خود بزرگ است. گستره تفکر و نبوغ و خلاقیت، انسان‌ها را بزرگ می‌کند و او به معنای واقعی بزرگ بود. می‌دانست از چه دفاع می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حتی هرگز جسارت دیگران، آیت‌الله مصباح را از مسیر عدالت جدا نمی‌کرد، اظهار داشت: این خصوصیات از او نمونه‌ای زنده و جاودان و پرورش یافته یک‌مکتب که خود نمادی از یک مکتب است ساخته بود. 

سلامی ادامه داد: علمای ما خود راه هستند. ستاره‌ای که راه را نشان می‌دهند. در آسمان یک ستاره است که در محور مرکزی زمین قرار دارد و در شب، همه ستارها را هدایت می‌کند. عالِم در شب تار، هدایت‌گر یک مکتب است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح می‌دانست از چه دفاع می‌کند،‌ خاطرنشان کرد: او می‌دانست بعد از هزار وچندسال در یک سرزمین، حکومت اسلامی تشکیل شده و و نایب امام در نقطه مرکزی یک نبرد جهانی ایستاده و «فئه قلیل» را در مقابل «فئه کثیر» که به همه دانش‌ها،علوم، اقتصاد و ابزار نظامی مجهز است راهبری می‌کند. این اصل انقلاب ماست. ما برای اولین بار حاکمیت تشکیل داده‌ایم و یک نظام هستیم و به قوت یک ولی ایستاده‌ایم که در زمان رهبری نورانی امام و چه دوره بابرکت و طولانی رهبر عظیم‌الشان انقلاب هندسه‌ای از تقابل اسلام و ‌شرک شکل گرفته است و میدان آزمون بزرگ برای همه کسانی که به اسلام معتقدند شکل گرفته تا میزان بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل این امواج فتنه‌ها روشن شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است، اظهار داشت: ولی فقیه با ژرف اندیشی، حکمت بی‌نظیر که عامل فضل او بر همه رهبران جهان است، تدبیر بهنگام و مبتنی بر سنت های اسلامی و مبتنی بر وحی، توانسته نظامِ نابرابریِ قدرت را درهم بشکند.

سلامی ادامه داد: ولی فقیه در عصر نابرابری وسیع قدرت توانسته موازنه را با حکمت، ‌نفوذ کلام و روح، تغییر دهد و دشمن را از مرکز آسمانِ سیاست به مغرب خود نزدیک و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهد و در نقطه مرکزی قرار دهد. این حقیقتی است که علامه مصباح از آن حمایت می‌کرد.

وی ادامه داد: ولی فقیه، کسی است که همه آرزوهای دشمن را با خود دشمن به سمت گورستان آرزوها هدایت کرده و صاحبان قدرت را از اعمال قدرت، باز داشته است. علامه مصباح از چنین گوهری دفاع می‌کرد.

سلامی با بیان اینکه نهضت برآمده از رهبری ولی خدا، به تدریج مسلمانان را همانند محشر از خواب بیدار کرد و از گورستان جهل مدرن زنده خارج شدند، اظهار داشت: این اتفاق فوق‌العاده بی‌نظیری در تاریخ بشریت است.

وی با بیان اینکه امروز، عاشورایی انبساط یافته در زمان اتفاق افتاده است، گفت: آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاد، نبردِ متراکم در حد بضاعت امام بود ولی این نبرد منبسط، نبردی است که در وسع ماست. نایب امام در قلب میدان ایستاده و جنگ در جریان است، امّا این بار مسلمانان اشتباه نمی‌کنند و او را تنها نمی‌گذارند و او را در قلب خود قرار می‌دهند و به پای هدف او کشته می‌شوند و روییده می‌شوند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز نایب امام ایستاده و هدایت می‌کند و دشمن سرزمین‌ها را ترک می‌کند؛ پیشانی جبهه وسیع می‌شود و حاج قاسم‌ها طلوع می‌کنند و دشمن خاموش می‌شود، فرار می‌کند و نزول می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز ولی فقیه روح جهاد در بلاد اسلام زنده کرده است، اظهار داشت: دشمن شکسته است و فشار حداکثری او هم شکست خورده است. معمار فشار حداکثری هم شکست خورده است. رییس‌جمهور آمریکا تبدیل به مردی افسرده و شکست خورده شده است و این خلاء همان عنصری را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها خود بدان معترف هستند، یعنی نداشتن حکمت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در توازنِ سلاح هنوز برتری با دشمن است، گفت: با این حال وقتی حکمت و اراده حاکم می‌شود صحنه تغییر می‌کند. صاحبان حکمت بدون هزینه موفق می‌شوند. 

وی با بیان اینکه نظام ما یک قاعده و یک قائمه دارد، تصریح کرد: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر او متمرکز شده و هرچه بگوید، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند. چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل کنند. ولی فقیه تجسم کلمه طیب است و عمل صالح، او را رفعت می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه یک موسسه متعلق به دشمن می‌گوید رژیم صهیونسیتی از درون پوسیده شده و تعادل خود را از دست داده، گفت: وضع آمریکا را هم که می‌بینیم. این در حالی است که ما از برجام مستغنی شده‌ایم و آن‌ها چه به برجام برگردند چه نه، برای ما فرقی ندارد.

سلامی افزود: این وعده الهی است که هرچه توطئه کنند به خودشان بازمی‌گردد و امروز می‌بینیم که خود مورد استهزاء و تمسخر عالم قرار گرفته‌اند و همه چیز درباره آنها و ما معنا می‌شود و این ادامه دارد.

منبع: فارس دسته بندیسیاسی

منبع: شریان

کلیدواژه: فرمانده کل سپاه آیت الله مصباح سرلشکر سلامی علامه مصباح ولی فقیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت shariyan.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «شریان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۰۶۷۵۷۶۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

اسرائیل در ورطه نابودی قرار دارد

امام جمعه موقت کاشان ضمن اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در ابن شرایط اما اسرائیل ضربات متعدد اطلاعاتی خورده است. - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌‌‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان صمن اشاره به 29 فروردین روز ارتش اظهار داشت: موقعیت امروز ارتش با زمان شاهنشاهی کاملا متفاوت است چراکه در آن زمان کاملا وابسته و سرسپرده بودند اما به برکت انقلاب ارتش روز به روز از همه جهات پیشرفت کرد و به یک ارتش به روز، خودکفا، مستقل و مردمی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه وجود این ارتش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات است، افزود: یکی از توطئه‌های خیانت‌بار منافقان ندای انحلال ارتش بود که با درایت امام راحل این توطئه خنثی شد به نحوی که ارتش در هشت سال دفاع مقدس از ناموس و کیان جمهوری اسلامی دفاع کردند و از این رو ارتش جمهوری اسلامی به معنی واقعی ارتش قابل افتخار است.

امام جمعه موقت کاشان ابراز داشت: هر مسئولی برای خود دوره مسئولیت دارد و در هر طبقه و رده یک دوره مسئولیت دارد و با پایان یافتن این دوره باید ارزیابی کرد که این مسئول تا چه میزان موفق بوده است؛ هر مسئول یک کارنامه و یک برنامه دارد و یکی از ملاک‌های ارزیابی مسئولان برطرف کردن دغدغه رهبر معظم انقلاب است.

وی رفع مشکلات اقتصادی را یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، گفت: در فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب بر برخورد با هنجارشکنی تاکید شد در حالی که ایشان در فرمایشات خود فرمودند که کسی را به اجبار به دینداری فرا نمی‌خوانیم اما با هنجارشکنی باید برخورد شود.

اسلامی‌تبار تصریح کرد: اگر مسئولان بخواهند کارنامه موفقی داشته باشند باید مسئولان در راستای رفع دغدغه‌های مقتم معظم رهبری تلاش کنند؛ رهبر معظم انقلاب آینده‌گری خاصی دارند و از این رو موضوع وحدت را به ویژه برای خواص مورد تاکید قرار دادند چراکه دشمن از تفرقه سوء استفاده می‌کند.

وی ضمن اشاره به جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی تاکید ‌کرد: چهره واقعی دشمن در این حادثه تلخ غزه رسوا شد و دل هر آزادی‌خواه را به درد آورده است؛ امان راحل با وجود تمام جنایات آمریکا را شیطان بزرگ خطاب کرد چراکه اسرائیل به تنهایی قدرت ندارد و آمریکا از انجا که میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات به این رژیم غاصب صهیونیستی کمک می‌کند آیین چنین قدرت‌نمایی می‌کند.

امام جمعه موقت کاشان ضمن تشریح مهندسی سیاسی افزود: امروز اسرائیل از سوی حزب‌الله و گروه‌های مقاومت محاصره شده ‌و از سوی دیگر اسرائیل به هیچ یک از اهداف خود نرسید و ضربات متعدد اطلاعاتی را متحمل شد و خود را در ورطه نابودی می‌بیند و رفته رفته به عقب کشیده می‌شود.

اسرائیل پاسخ محکمی دریافت می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد موسی بن جعفر علیه‌السلام اردستان ضمن تشکر از حضور مردم بابت حضور در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی ملاقات‌های مختلفی را در هفته گذشته داشتند که یکی از آن‌ها دانشجویان بودند.

‌دهشیری گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید کردند که نگاه ما نباید به بیرون باشد و تشکل‌ها نقش‌های بیشتری را در دانشگاه‌ها دارند و همچنین محکوم کردن حمله اسرائیلی‌ها به کنسولگری ایران در سوریه را یادآور شدند و اعلام کردند آن‌ها اشتباه بزرگی کردند که این به منزله این است که نتیجه کار خود را خواهند دید و پاسخ سختی در انتطار آن‌ها خواهد بود.

وی افزود: روز ارتش و نیروی زمینی را گرامی می‌داریم؛ ارتشی که حضرت امام گفت باید بماند و نقش آفرینی کند این در حالی بود که عده ای صحبت از انحلال ارتش می‌دادند و سردارهای زیادی همچون صیاد شیرازی و شهید لشکری از دل ارتش بیرون آمدند و آزادگانی که سال‌ها در اسارت دشمن بودند و اینها ارزش است که باید از همه نیروهای مسلح تشکر کرد.

امام جمعه اردستان گفت: سالروز تخریب قبور شهدای در بقیع را گرامی می‌داریم؛ با این اقدام که توسط صهیونیستی و عوامل داخلی بهائی انجام دادند مسلمانان و تمامی آزادی‌خواهان شاهد فروپاشی نظام توخالی صهیونیستی خواهند بود.

مسئولان برای مهار تورم و گرانی اقدام عاجل انجام دهند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علی اصغر عقیلی در خطبه‌های نمازجمعه بادرود ضمن تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: عید سعید فطر جشن پیروزی و غلبه بر نفس اماره است و این عید، جشن و شادی برای پیروزی بر شیطان درون و برون و اعتماد به خویشتن و توانستن است.

امام جمعه بادرود ضمن تسلیت شهادت تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در خوزستان گفت: حمله به کنسولگری ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی یکی از مواردی است که همچنان رسانه‌های کشور به آن توجه دارند و دشمن باید بداند که منتظر فرصتی برای ضربه تنبیهی به دشمن هستیم و قطعا دشمن در این زمینه تنبیه خواهد شد.

وی با گرامیداشت روز ارتش افزود: ارتش با ساختاری ولایی، انقلابی، مردمی، بومی در خدمت انقلاب اسلامی و نظام و مردم است؛ این کلمه طیبه الهی هم اکنون تبدیل به قدرتمندترین ارتش منطقه شده است و مایه عزت و اقتدار نظام اسلامی وامت اسلامی شده است.

امام جمعه بادرود با تاکید بر تحقق شعار سال تاکید کرد: اگر چه رشد و جهش تولید در ادبیات اقتصادی، موضوع جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد مقید کردن و مقید دانستن آن به مشارکت مردم، نگاه و راهبرد نسبتاً جدیدی است که با توجه به شرایط روز اقتصاد کشور از سوی رهبر انقلاب هدف‌گذاری شده است.

خطیب جمعه بادرود با اشاره به تأکید مجدد رهبر انقلاب بر مقوله عفاف و حجاب گفت: بدون شک، موضوع حجاب و به طور کلی مقوله فرهنگ از اولویت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در شرایط فعلی، حجاب، یک خط مقدم محسوب می‌شود و یعنی دشمن و فتنه‌گران داخلی برای براندازی فرهنگی از حجاب شروع می‌کنند اما در اینجا متوقف نمی‌مانند.

امام جمعه زنجان: اسرائیل به اهدافش در غزه نرسید

امام جمعه بادرود در بخش دیگری از سخنان خود به کنترل قیمت‌ها و نگرانی متخصصان از وضعیت ارز و طلا در کشور به عنوان یک مبحث مهم و جدی کشور اشاره کرد؛ مردم در سختی هستند و لازم است دولت فکری عاجل برای مهار تورم و گرانی و نظارت بر قیمت‌گذاری‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/801/.

دیگر خبرها

  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با احدی مصامحه ندارد
  • کدام فرماندهان بلندپایه نظامی در اتاق عملیات حمله موشکی به اسرائیل حضور داشتند؟ /سردار سلامی فرمان حمله را صادر کرد
  • پاسخ کوبنده و دشمن شکن سپاه قلوب ملت ایران و امت اسلام را شاد کرد
  • واکنش هنرمندانه شاعر کرمانی به اقدام سپاه در اسرائیل / لبخند طهرانی‌مقدم را ببینید
  • واکنش هنرمندانه شاعر کرمانی به اقدام سپاه در اسراییل / لبخند طهرانی‌مقدم را ببینید
  • انتقاد شدید ذوالنوری از هیات رئیسه مجلس / تمام قدرت در ریاست و معاونت ها متمرکز شده / 5 نفر کاندیدای ریاست مجلس آینده هستند
  • انتقاد شدید ذوالنوری از هیات رئیسه مجلس /تمام قدرت در ریاست و معاونت ها متمرکز شده است /5 نفر کاندیدای ریاست مجلس آینده هستند
  • وزیر ارشاد : ما افتخار سربازی رهبر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم
  • وزیر فرهنگ: افتخار سربازی رهبر انقلاب و نظام را با هیچ موردی عوض نمی‌کنیم
  • اسرائیل در ورطه نابودی قرار دارد