به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، وقتی افسرده هستید، حمایت نکردن دوستان و خانواده از شما می‌تواند باعث بدتر شدن حال شما شود و این بسیار مهم است که در زندگیتان افرادی وجود داشته باشند که یا شرایط شما را درک می‌کنند یا مایل به تلاش درک شما هستند.

اگر دوستان و خانواده از شما حمایت نمی‌کنند شما را به خاطر علائم بیماری خود مقصر می‌دانند یا بدون اظهار نظر فکر می‌کنند که این می‌تواند واقعا باعث دلسردی شما شود.

اگر افرادی که باید بزرگترین حامی شما باشند، نیستند، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ پشتیبانی نکردن افراد در شبکه اجتماعی شما می‌تواند دشوار باشد، امّا اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای پیدا کردن پشتیبانی و درک موردنیاز خود انجام دهید.

قبول کنید که همه شما را درک نمی‌کنند

این موضوع را قبول کنید که ممکن است دلیلی در پس احساسات دوستان و خانواده شما وجود داشته باشد که هیچ ارتباطی با شما ندارد.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است فرد نتواند شرایطی مانند افسردگی را درک کند و رفتار آن‌ها با شما ممکن است کاملا ریشه‌ای و غیر ارادی باشد و هیچ ارتباطی با شما به عنوان یک شخص نداشته باشد.

شاید دوستان و اعضای خانواده تان در محیطی بزرگ شده اند که به آن‌ها آموخته شده است که نشان دادن آسیب پذیری غیرقابل قبول است و یا شاید افکار آن‌ها تحت تاثیر انگ دائمی و مشکل ساز درمورد بیماری روانی باشد.

گاهی اوقات حمایت نکردن خانواده و دوستان فقط به آموزش نیاز دارند تا دلیل افسردگی شما را بهتر درک کنند و متوجه شوند شما چه موقعیتی را تجربه می‌کنید.

منابع زیادی مانند سایت‌های روانشناسی و برخی از کتاب‌های روانشناسی برای آموزش خانواده وجود دارد.

بیشتر بخوانید

دنیای مجازی بر دنیای حقیقی افراد تاثیر می‌گذارد

با خودتان رفتار خوبی داشته باشید

شاید یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن حمایت مورد نیاز شما این باشد که از خودتان شروع کنید و بزرگترین پشتیبان خود باشید و با خود مهربان و نرم رفتار کنید و صحبت‌های خود را مثبت نگه دارید و به عبارت دیگر، به آن صدای درونی و آن چه درمورد شما می‌گوید توجه کنید.

به عنوان مثال؛ اگر گفت‌وگوی شخصی شما منفی باشد، ممکن است استرس و اضطرای بیشتری برای خود ایجاد کنید و سعی کنید این مونولوگ‌های مداوم را هر روز تا زمانی که به یک عادت تبدیل شود مثبت نگه دارید حتی اگر این به معنای تکرار شعار‌های مثبت باشد و به یاد داشته باشید که دیدگاه منفی فقط به میزان افسردگی شما اضافه می‌کند.

اگر می‌بینید که در یک چرخه فکری منفی گرفتار شده اید، چیز‌های منفی را درمورد خود تکرار می‌کنید و یا چیز‌های اشتباهی را دنبال می‌کنید که باید به دنبال راه‌هایی برای عوض کردن این افکار یا قطع چرخه باشید و در این میان، یافتن راه‌هایی برای پرت کردن حواس خود نیز می‌تواند به شما کمک کند.

همچنین، می‌توانید با جستجوی فرصت‌هایی برای مراقبت از خود، مانند انجام کار‌هایی که باعث بهبود خلق و خو یا مراقبت از بدن شما می‌شوند، رفتار خوبی با خود داشته باشید.

از آن جا که مراقبت از خود بسیار شخصی است، با تهیه فهرستی از چیز‌هایی که از آن‌ها لذت می‌برید مانند دوش آب داغ گرفتن، خواندن کتاب خوب، ساختن بولت ژورنال یا هر کار دیگری شروع کنید.

سپس، راهی پیدا کنید تا برای این فعالیت‌ها وقت اختصاص دهید و یادگیری خودمراقبتی با روش‌های کوچک به شما کمک می‌کند تا نه تنها احساس بهتری داشته باشید، بلکه به شما امکان می‌دهد مسئولیت سلامتی و احساسات خود را نیز به عهده بگیرید. به همین ترتیب، خودمراقبتی به شما کمک می‌کند تا با انجام کار مثبتی برای خود، برخی از تمرکز‌ها را نسبت به عدم حمایت افراد خاص ازبین ببرید.

افسانه‌های افسردگی را باور نکنید

برداشت‌های غلط درباره افسردگی را قبول نکنید چرا که افسردگی نشانه ضعف و تنبلی نیست و این یک بیماری بیولوژیک است که به احتمال زیاد ناشی از عدم تعادل در مواد شیمیایی مهم تنظیم کننده روحیه در مغز شما به وجود می‌آید.

وقتی شما کمک می‌خواهید، جلب توجه نمی‌کنید و به سادگی تلاش می‌کنید تا بهترین حالت معلق شدن را پیدا کنید تا زمانی که خوب شوید.

مهم نیست که شخص دیگری به شما چه می‌گوید و این حقایق را فراموش نکنید. درخواست کمک، شجاعت زیادی می‌خواهد. بنابراین، تا زمانی که فرد مناسب را پیدا نکنید، به طور مرتب، درخواست کمک کنید.

درک کنید که دیگران هم ممکن است درگیری ذهنی داشته باشند بپذیرید که برخی از افراد ممکن است در شرایطی شبیه شما گرفتار باشند, امّا به راحتی قادر به حمایت از شما نیستند که نمونه بارز این وضعیت دوستی خواهد بود که با افسردگی خود دست و پنجه نرم می‌کند و به سادگی قادر به انجام دادن کاری برای شما نیست.

هنگامی که مردم برای کنار آمدن با مشکلات یا احساسات خود تلاش  ‌می‌کنند، ممکن است نتوانند حمایت خود را ارائه دهند و مسئله این نیست که آن‌ها به شما اهمیتی نمی‌دهند بلکه آن‌ها در این زمان، فقط منابع داخلی را ندارند تا کار‌هایی بیش از مراقبت از خودشان را انجام دهند.

هنگامی که مردم شما را ناامید می‌کنند یا نمی‌توانند در کنار شما باشند، این واقعیت را به خود یادآوری کنید.

بیشتر اوقات، عدم دسترسی یا نگرانی آن‌ها بیش از این که با شما ارتباط داشته باشد، به آن‌ها مربوط می‌شود و سعی کنید این مسائل را به خود نگیرید یا تصور نکنید که آن‌ها به شما اهمیتی نمی‌دهند.

در جای دیگر به دنبال حمایت باشید

وقتی خانواده و دوستان نزدیک نمی‌توانند آن چه که نیاز دارید را به شما ارائه دهند، در جستجوی افرادی باشید که می‌توانند مفید باشند.

گروه‌های پشتیبانی از افسردگی، چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین می‌توانند مکانی عالی برای جستجو باشند.

اگرچه ممکن است افراد در گروه‌های پشتیبانی با شما غریبه باشند، اما دوستی‌های سریع، اغلب به این دلیل شکل می‌گیرد که شما تجربه مشترک افسردگی را دارید و از این گذشته، هیچ چیز بهتر از گفتگو با کسی نیست که آن چه را که از سر گذرانده اید بدست آورد.

از کمک گرفتن از افراد دیگر به جز خانواده و دوستان خود نترسید. گاهی اوقات، به راحتی می‌توانید مسائل خود را با یک غریبه در میان بگذارید به خصوص اگر آن‌ها موارد مشابهی را پشت سر گذاشته باشند، زیرا نگرانی کمتری درباره قضاوت یا انتقاد وجود دارد.

به طور مستقیم کمک بخواهید

از درخواست آن چه که واقعا به آن نیاز دارید نترسید.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که افراد در صورت درک نیاز شما کاملا مایل به پشتیبانی و کمک به شما تشکر کنند.

اگر چیزی نیاز دارید یا اگر کمک می‌خواهید، درخواست خود را به صورت مستقیم بگویید.

بسیاری از مردم می‌خواهند در کنار شما باشند، امّا آن‌ها به خاطر آن چه شما می‌خواهید ضرر می‌کنند و اگر فرد رکی باشید به احتمال زیاد از پشتیبانی موردنیاز خود برخوردار خواهید شد.

به روابط منفی پایان دهید

افراد منفی را از زندگی خود حذف کنید یا راه‌هایی برای کاهش آسیب‌ها پیدا کنید چرا که قرار است برخی از افراد وجود داشته باشند تا هر کاری را که شما انجام می‌دهید به روحیه شما آسیب وارد کنند.

اگر می‌توانید، آن‌ها را از زندگی خود حذف کنید و اگر نمی‌توانید رابطه را پایان دهید، روش‌هایی را پیدا کنید که یا تماس خود را با آن‌ها محدود کنید یا خود را در برابر درمان بی احساسی آن‌ها تقویت کنید.

به خاطر بسپارید که به حداقل رساندن تماس با افرادی که بر رفاه شما تاثیر منفی می‌گذارند یا قطع ارتباط کامل با افراد مسموم در زندگی تان مشکلی ندارد.

احساسات خود را برای همیشه مهار کنید

از خشم خود با شخص مقابل به نفع خود استفاده کنید به جای این که عصبانیت خود را به درون تبدیل کرده و خود را به خاطر شکست‌های خود سرکوب کنید و این عصبانیت را به سمت انجام یک کار مثبت هدایت کنید.

بیرون بروید و کمی ورزش کنید و چند قطعه از کاشی و سرامیک را بشکنید و یک موزاییک زیبا بسازید و یا خانه را به طور کامل تمیز و مرتب کنید و کاری فیزیکی پیدا کنید که احساسات فرو خورده شما را ازبین ببرد و شما یک خروجی برای عصبانیت خود دارید و همزمان کار خوبی برای خود انجام می‌دهید.

احساس حمایت نکردن از طرف دوستان و خانواده می‌تواند مقابله کردن با احساس افسردگی را بسیار دشوارتر کند و مواردی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید که رک بودن در هنگام درخواست کمک، امّا گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از افرادی پشتیبانی کنید که متوجه متحمل شدن چه سختی‌هایی می‌شوید.

اگر افراد زندگی شما به شما عشق و پشتیبانی لازم را نمی‌دهند سعی کنید حلقه حمایت اجتماعی خود را گسترش دهید، خواه این به معنای کمک گرفتن از یک متخصص بهداشت روان و یا عضویت در یک گروه پشتیبانی آنلاین یا حضوری باشد.

بیشتر بخوانید

۹ راه برای خارج شدن از احساس شکست در زندگی

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: روانشناسی خانواده افسردگی موفقیت در زندگی دوستان و خانواده داشته باشید انجام دهید وجود داشته پیدا کنید شما کمک راه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۳۰۸۱۳۸۳۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس| پوشش ورزشی ایوانکا ترامپ هم سوژه شد

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

همصدایی و اجماع تندرو‌ها در ایران و اسرائیل برای نابودی برجام

استاندار سیستان و بلوچستان: انگار یک قتل عامی اتفاق افتاده/فقط سه نفر کشته شدند!

فکری به همه شاکیان بازی می‌دهد

خبر بعدی:

الکاظمی: کسانی را که به تظاهرکنندگان تعدی کنند، مجازات می کنیم/ اشتباهات گذشته نباید تکرار شود

نخست وزیر عراق ضمن اشاره به دستوراتی درباره منع استفاده از سلاح در اعتراضات، اعلام کرد کسانی را که به تظاهرکنندگان عراقی تعرض کنند مجازات خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در پی تظاهرات اخیر شهر ناصریه در استان ذی قار ، تصمیماتی را از جمله مرتبط با عاملان قتل تظاهرات کنندگان اتخاذ کرد.

وی در سخنانی در جلسه شورای وزارتی امنیت ملی عراق درباره اوضاع استان ذی قار گفت، کسانی که به تظاهرکنندگان تعرض کنند، پاسخگو خواهیم کرد.

وی اظهار داشت که دستورالعمل های نظامی را برای جلوگیری از استفاده سلاح در تظاهرات صادر کرده است.

الکاظمی در این جلسه گفت ، اقدامات امنیتی برای محافظت از شهروندان، تظاهر کنندگان و بخشهای اجتماعی صادر شده و دستورالعملهای روشنی نیز از همان روز اول تشکیل دولت درباره اهمیت حفاظت از تظاهرکنندگان وجود داشته است.

وی افزود: ما هرگونه سرکوب تظاهرات را قبول نداریم و همه کسانی که تظاهرکنندگان را هدف قرار دهند بازخواست می کنیم و بخشنامه ها و دستورات نظامی کاملاً روشنی درباره منع استفاده از سلاح گرم برای مقابله با تظاهرات داریم.

 نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد که دولت وی در یک وضعیت ویژه تشکیل شد و نباید اشتباهات قبلی تکرار شود.

وی گفت: همچنین اجازه نمی دهیم برخی با سوء استفاده از حق خود بر اساس قانون اساسی، به نیروهای امنیتی تعرض کنند و واجب است کرامت دستگاه های امنیتی حفظ و از تعرض به آنها نیز جلوگیری شود، سرویس های امنیتی باید اقدامات لازم را برای محافظت از خود اتخاذ و کسانی را که به سرویس های امنیتی یا اموال عمومی حمله می کنند، بازداشت کنند.

الکاظمی افزود: یک هفته به کمیته عالی تحقیقات فرصت داده شد تا حقایق مربوط به آنچه در روزهای اخیر در شهر ناصریه رخ داده را کشف کنند.

وی افزود: ما همچنین تصمیم گرفتیم استاندار را عزل کنیم تا به مردم ذی قار این پیام را بدهیم که ما در دستیابی به راه حل جدی هستیم.

الکاظمی با اشاره به اینکه پیشتر جنایت کاران در میدان الطیران و همچنین در بصره طی چند ساعت شناسایی شدند تاکید کرد که به زودی از طریق تحقیقات به جنایتکاران در ذی قار نیز خواهند رسید.

وی همچنین از تشکیل شورای مشورتی متشکل از ۹ نفر از اهالی الناصریه که دارای شایستگی، پاکدستی و مهارت هستند خبر داد و گفت این شورا مستقیما به خود او مرتبط است تا نیازهای استان را از طریق آن پیگیری و از استاندار جدید حمایت کند.

نخست وزیری عراق گفت که از اهالی الناصریه خواسته است مجموعه ای از نامزدها را برای تصدی پست استانداری ذی قار معرفی کنند و اظهار کرد که استاندار باید از طریق انتخاباتی عادلانه انتخاب شود اما به دلیل وجود مشکل قانونی و عدم توانایی برگزاری انتخابات از نیروهای سیاسی، سرشناسان و تظاهرات کنندگان و همه اهالی استان خواسته است بر سر یک نامزد استانداری توافق کنند.

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • پوآروی ایرانی دستگیر شد| چه کسانی بیشترین تماس را با ۱۱۰ گرفته اند؟
 • محرز: مردم با خیال راحت از واکسن «کووایران» استفاده کنند
 • کرانچار عاشق سپاهان بود
 • خضریان: کسانی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم چنین و چنان می‌شود، درباره برجام هم همین را می‌گفتند
 • خضریان: کسانی که می‌گویند اگر به FATF نپیوندیم چنین و چنان می‌شود، در مورد برجام هم همین را می‌گفتند
 • توصیه مینو محرز به مردم درباره واکسن ایرانی کرونا
 • مینو محرز: شخصیت علمی هستم و می‌گویم مردم واکسن ایرانی بزنند
 • ارتباط بین افسردگی و زخم معده ثابت شد
 • واکسن «کووایران» دارای بالاترین استانداردهای بین‌المللی است/مردم با خیال راحت استفاده کنند
 • فعلاً تصمیمی برای تعطیلی صنوف و ادارات ابلاغ نشده است
 • آموزش قبل از ازدواج اقدامی موثر برای کاهش طلاق/ چه کسانی برای ازدواج با هم مناسب نیستند
 • چه کسانی بازار روغن را ملتهب کردند؟
 • صنعت نقره کشور گرفتار ناهماهنگی های مدیریتی | کشف ۲۴۰۰ کیلو نقره قاچاق طی ۱۰ ماه
 • الکاظمی: کسانی را که به تظاهرکنندگان تعدی کنند، مجازات می کنیم
 • صنعت نقره کشور گرفتار ناهماهنگی وزارت صمت و بانک مرکزی/ کشف ۲۴۰۰ کیلو نقره قاچاق طی ۱۰ ماه
 • احمدی نژاد: بحث ترور من جدی است
 • ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟
 • قتل وحشتناک دو کودک به دست پدر افسرده + عکس 2 کودک
 • وزارت نفت وضعیت نیروهای قرارداد موقت را تعیین تکلیف کند