جمعی از استادان دانشگاه و کارشناسان حوزه مدیریت در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار تشکیل یک سازوکار کارآمد ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور به‌طور مستقل از دولت با هدف بهبود عملکرد مدیران و مدیریت دستگاه‌های اجرایی کشور شدند.

به گزارش ایمنا، در بخش‌هایی از این نامه خطاب به آیت الله سید ابراهیم رئیسی آمده است:

«جناب آقای رئیس‌جمهور لطفاً در گام دوم انقلاب به داد «مدیریت» در کشور برسید و نگذارید قطار مدیریت کشور همچنان بدون ریل‌گذاری حرکت کند.

ان‌شاءالله با صدور دستور شایسته به توصیه‌هایی که تقدیم شده است در دولت سیزدهم شاهد آغاز تحول به سوی مدیریت حرفه‌ای در ایران فردا خواهیم بود.

ما جمعی از اساتید دانشگاه، مشاوران و مدیران دغدغه‌مند حرفه مدیریت در کشور هستیم و بر این باوریم که «مدیریت» در ایران هنوز یک حرفه محسوب نمی‌شود، عده‌ای خود را ذاتاً مدیر می‌دانند، عده‌ای مزایای آن را حق مسلم خود می‌دانند و البته برخی هم احساس تکلیف می‌کنند ولی عموماً هیچ کدام احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیریت نشده‌اند.

می‌دانیم که مبارزه با فساد اداری مأموریت برجسته دولت شما خواهد بود اما تجربه دنیا نشان داده است که موفقیت در این مأموریت بدون شایسته‌سالاری، عمل‌گرایی و ایجاد فضای شفاف برای ملت تحقق نمی‌یابد که همگی از جنس مدیریت است.

مدیریت حرفه‌ای می‌تواند مصونیت حرفه‌ای برای مدیر ایجاد کند و علاوه بر سامان یافتن انتصابات، عزل مدیران هم سامان می‌یابد چرا که دیگر ترسی از برکناری احتمالی نباید داشته باشند یا اینکه اگر پای مدیریت حرفه‌ای در میان باشد احکام مدیران عامل شرکت‌های دولتی را با مسئولیت حرفه‌ای و پاسخگویی در قبال نتایج همراه خواهد ساخت و پایداری مدیران افزایش می‌یابد.

در گام دوم انقلاب اسلامی ایران بیایید تدبیری بیندیشیم تا به حرفه مدیریت یک هویت مستقل و حرفه‌ای ببخشیم و از تکرار سعی و خطاهای خسارت آفرین گذشته پرهیز کنیم و به صیانت از میراث مدیریت و انتقال موفق آن به نسل‌های بعدی بپردازیم. در این نوشتار سعی شده مطالبی به عرض برساند که در سه بخش به شرح زیر تنظیم شده است. باعث امیدواری خواهد بود اگر دستور فرمائید تهیه‌کنندگان نامه در جلسه‌ای به ریاست جنابعالی با هدف بررسی مفاد آن و کسب ارشاد و تصمیم‌گیری شایسته شرکت کنند.

جای امیدواری است که مغفول ماندن جایگاه نخبگان در اداره کشور که مورد تأکید مقام معظم رهبری است مورد توجه جنابعالی هم قرار دارد و ستاد نخبگان کشوری به دستور شما تشکیل شد و سامانه فراخوان ملی نیز در همین ارتباط راه‌اندازی شد ولیکن با بررسی انتصابات اخیر در لایه‌های میانی دولت برای خبرگان و نخبگان کشور مجدداً شائبه‌هایی پیش آمده است که نکند دوباره مدیریت حرفه‌ای و مبتنی بر شایستگی جای خود را به مدیریت محفلی داده باشد و اگر مداخلات مؤثر و به‌موقع انجام نپذیرد نیت متعالی حضرتعالی عملیاتی نشود. در حدود ۵۰۰۰ پست مدیریتی ارشد در دولت وجود دارد که ۵۰۰ مورد آن‌ها در سطح راهبردی است و در حدود ۱۸۰۰۰ پست عملیاتی و میانی ازجمله مدیران عامل شرکت‌های تابعه هلدینگ‌های دولتی و بخش عمومی و اگر انتصابات به دور از استانداردهای مدیران انجام پذیرد. سرمایه اجتماعی آسیب دیده جامعه ترمیم نخواهد شد.

در حال حاضر در بخش دولتی علی‌رغم تعیین شرایط احراز عمومی مدیران هنوز بخش قابل توجهی از مدیران فاقد آن هستند و همین شرایط عمومی هم با توجه به گام دوم انقلاب نیاز به انجام بازنگری‌های لازم دارد و موضوعات خوداتکایی، تاب‌آوری و کارآفرینی سازمانی و اقتصادی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و تناسب بین عده و ستانده دولت بهتر برقرار گردد و از حضور کارکنان در ساعات اداری بیشتر استفاده شود. در بخش کسب‌وکارهای اقتصادی هم متأسفانه چه در واحدهای صنعتی یا صنفی کشور چنین الزامی برای اخذ گواهی‌نامه حرفه‌ای مدیریت وجود ندارد درحالی‌که هم‌اکنون میلیاردها تومان دارایی و ده‌ها هزار نفر نیروی کار در بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، شهرداری‌ها و فروشگاه‌ها برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار نیاز به مدیران حرفه‌ای دارد و نه مدیران موروثی و محفلی که عامل بسیاری از نابسامانی‌های بنگاه‌ها هستند.

تدوین «منشور نظام مدیریت کشوری در گام دوم انقلاب» به‌عنوان یک سند بالادستی و پیشران مدیریت حرفه‌ای در کشور به‌طوری‌که گواهی مدیریت به یکی از شرایط کلیدی برای احراز اهلیت دریافت تسهیلات، اخذ مجوزهای کسب‌وکار و تصدی مسئولیت دولتی در ایران تبدیل گردد و همچنین تشکیل کارگروه «منشور نظام مدیریت گام دوم انقلاب» در دولت. این موضوع از آنجا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که در سه دهه آینده مشاغل نوظهور در کل جهان گسترش خواهد یافت و همچنین نسل‌های نوظهور تا چند سال دیگر وارد بازار کار شده و نحوه اداره کردن مؤثر این ظرفیت‌ها و رخدادها در سه دهه آینده انقلاب فوق‌العاده حیاتی خواهد بود.

علی‌رغم وجود دستگاه‌های نظارتی متعدد در کشور ولیکن رویکرد آن‌ها عمدتاً از نوع بازرسی است و نه ارزیابی و ارزشیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و لذا ضرورت تشکیل یک سازوکار کارآمد ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور به‌طور مستقل از دولت که بر بهبود عملکرد مدیران و مدیریت دستگاه‌های اجرایی کشور متمرکز باشد. ان‌شاءالله این نهاد مستقل از دولت در گام دوم انقلاب ضمانتی خواهد بود برای روی کار آمدن دولت‌هایی کارآمد، پاسخگو و نظارت‌پذیر توسط مردم در آینده.

احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با رویکرد همسوسازی نظام برنامه‌ریزی با نظام اجرایی و اداری کشور و حاکم کردن روح مدیریت واحد و یکپارچه در تمام دولت. شایسته است که توان مدیریتی دستگاه‌ها و میزان اثربخشی آن‌ها در تخصیص اعتبارات هزینه‌ای مؤثر گردد به‌طوری‌که افزایش اعتبارات عمومی تابعی گردد از افزایش اثربخشی عملکرد دستگاه‌های اجرایی. همچنین به دستگاه‌ها با نمره مدیریتی پایین‌تر، پاداش عملکرد پایین‌تر و اختیارات هزینه کرد و مدیریتی پایین‌تر داده شود تا محرکی باشد برای تلاش آنان به ارتقای شاخص توانمندی مدیریت.

متأسفانه تلاش‌های قبلی برخی فعالان برای جلب نظر دولت‌های وقت به‌ضرورت اتخاذ نگاه حرفه‌ای به مدیریت کاملاً بی‌نتیجه واقع شده به‌طوری‌که هم‌اکنون یک ناباوری قابل توجه نسبت به تأثیرگذاری این دست نامه‌ها در بین دغدغه‌مندان مدیریت کشور وجود دارد، لیکن ما امیدواریم که این بار پاسخ متفاوتی به این درخواست توسط رئیس محترم دولت داده خواهد شد.»

منبع: ایسنا

کد خبر 530899

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایمنا

کلیدواژه: سید ابراهیم رئیسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بسیج اساتید شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق عملکرد دستگاه های اجرایی دستگاه های اجرایی کشور گام دوم انقلاب مدیریت حرفه ای

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۷۹۴۳۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

هیچ وقت جراحی زبیایی نکرده‌ام/بازیگری که سر تا پایش را عمل کرده دنبال حاشیه است

زمان واریز یارانه معیشتی آذرماه اعلام شد

وقوع برف و کولاک در محورهای ۲۸ استان/ توصیه پلیس به رانندگان

پیش‌بینی بازار طلا امروز ۱۰ آذر/ سکه ارزان می شود؟

اعتراض رونالدو به نتایج توپ طلای 2021! (عکس)

خبر بعدی:

مدیریت توسعه یافته، موثر بر بهبود شاخص های کلان

در پی برگزاری کارگاه برنامه توسعه فردی برای معاونین و مدیران فولاد هرمزگان، مدیرعامل فولاد هرمزگان در بازدید از این کارگاه مدیریت توسعه‌یافته‌ ودارای آموزش‌های به‌ روز را باعث تاثیرات مثبت در زمینه دستاوردها و شاخص‌های کلان شرکت دانست.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، عطاالله معروفخانی سرمایه‌گذاری روی سطوح مدیریتی و رهبری شرکت فولاد هرمزگان را یکی از ماموریت‌های این شرکت و برعهده واحد آموزش و توسعه نیروهای انسانی برشمرد .

مدیرآموزش و توسعه منابع انسانی فولاد هرمزگان از اهداف، کارکردها و اهمیت این کارگاه گفت .

امین رنجبرفرد با اعلام اینکه برنامه توسعه فردی سطوح مدیریتی شرکت فولاد هرمزگان ویژه معاونان و مدیران این شرکت می باشد هدف از آن را توسعه مهارت‌های خودآگاهی، خودشناسی و خودیادگیری و خودتوسعه‌ای مخاطبان دانست.

رنجبرفرد در تشریح بیشتر این موضوع گفت: در این کارگاه در قالب ماژول‌های متفاوت و متنوع، نسبت به سنتزمفهومی توسعه فردی، تولید فهم و درک مشترک درباره این پدیده و کارکردها و آثار مثبت آن در حیات شرکت فولاد هرمزگان؛ اقداماتی انجام می‌شود.

رنجبرفرد با بیان اینکه کارگاه توسعه فردی بر یادگیری‌های ما درباره روندهای جهانی مبتنی است. به عبارت بهتر بعد از انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیده‌ایم که شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های بزرگی که روی توسعه رهبری خود سرمایه‌گذاری‌های بیشتری کرده‌اند توسعه اقتصادی پایداری را در محیط پیرامونی خود تجربه کرده‌اند.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • گام بعدی جریان صدر پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق
  • شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین
  • "طرح یاس" در مسیر تحققِ بیانیه گام دوم انقلاب
  • به داد دریاچه ارومیه برسید
  • دعوت استاندار خراسان جنوبی برای همراهی عمومی در مسیر توسعه‌
  • حفظ و بقای وحدت جهان اسلام دارای ضروریات متعددی است که باید تقویت گردد
  • نمایندگان مجلس با الگوگیری از شهید مدرس برای حل مشکلات مردم گام‌های مؤثرتری بردارند
  • بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها یک گام دیگر برای حمایت از معلولین کم برخوردار
  • مدیریت توسعه یافته، موثر بر بهبود شاخص های کلان
  • راه های برون‌رفت از سرعت غیرمجاز قیمت خودرو
دیگران می‌خوانند: