Web Analytics Made Easy - Statcounter

استفاده از رنگ لاک‌های تیره بویژه رنگ‌های قرمز، آبی، مشکی و کاشت یا ژلیش ناخن، کار پزشکان در اتاق عمل را با مشکل روبه‌رو می‌کند. پیش از آنکه کاشت ناخن مرسوم شود، مشکل با استون و پاک‌کردن لاک ناخن انگشت اشاره حل می‌شد اما ریمووکردن ناخن کاشته‌شده در اتاق عمل کار ساده‌ای نیست. تذکرات زیاد این موضوع توسط عوامل اتاق عمل به بیمار گاهی به برخورد ناخوشایند آنان ختم می‌شود و خاطره بدی برای بیمار می‌ماند.

به گفته یکی از متخصصان زنان و زایمان، دستگاه تشخیص میزان اشباع اکسیژن خون یا همان پالس‌اکسیمتر روی ناخن قرار می‌گیرد و بر اساس طول موج، میزان هموگلوبین متصل به اکسیژن تشخیص داده می‌شود که داشتن لاک بویژه رنگ تیره و حنا روی ناخن‌ها در تشخیص میزان اکسیژن اختلال ایجاد می‌کند و پزشک نمی‌تواند اصطلاحا بیمار را مانیتور کند و همین امر ممکن است جان مادر و نوزاد را به خطر بیندازد.

همچنین آرایش، استفاده از دئودرانت و رژلب‌های رنگ تیره اجازه نمی‌دهد که پزشک متوجه تغییر حالت و رنگ بیمار یا به‌اصطلاح رنگ‌پریدگی او در حین خونریزی شود چرا که رنگ چهره بیمار بیانگر حال اوست. امروزه برای انجام عمل سزارین، مادر را بیهوش نمی‌کنند و معمولا مادران باردار برای زایمان از کمر بی‌حس می‌شوند. عارضه‌ای که در این زمینه وجود دارد اُفت فشار است که با بالا رفتن ضربان قلب همراه می‌شود. معمولا از طریق حالات چهره می‌توان متوجه حال بیمار شد اما زمانی که فرد آرایش داشته باشد این تشخیص دشوار می‌شود.

منصوره زندی - ماما - با اشاره به اینکه تعداد مادرانی که قبل از ورود به اتاق عمل به آرایشگاه مراجعه می‌کنند کم نیست، به ایسنا می‌گوید: «با توجه به رنگ ناخن‌های دست و پا در اتاق عمل می‌توان متوجه سطح اکسیژن خون بیمار شد. کبودشدن ناخن‌ها نشان می‌دهد که سطح اکسیژن خون پایین آمده است. زمانی که مادران کاشت ناخن انجام می‌دهند، تشخیص این امر دشوار می‌شود به همین دلیل به مادران توصیه می‌شود قبل از ورود به اتاق عمل حتما ناخن‌هایشان را ریموو کنند و اگر لاک دارند، آن را پاک کنند. ما به مادران توصیه می‌کنیم قبل از زایمان میکاپ و آرایش چشم نداشته باشند اما رنگ مو در اواخر بارداری چندان مشکلی ندارد و بیشترین مشکل ما با ناخن مادران باردار است.»

اما تمایل مادران به انجام آرایش یا رفتن به آرایشگاه قبل از ورود به اتاق عمل و انجام زایمان ناشی از چیست؟ امر دیگری که این روزها به تشریفات قبل از انجام عمل زایمان اضافه شده، عکاسی و فیلمبرداری از لحظه ورود مادر به اتاق عمل، مصاحبه با او و ثبت لحظه به‌دنیا آمدن نوزاد است؛ فیلمی که معمولا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشتر نیست و ثبت همین زمان کوتاه ممکن است چند میلیون تومانی هزینه داشته باشد.

ثبت لحظات به‌دنیاآمدن نوزاد و ورود فیلمبرداران به اتاق عمل موجب شده مادران هم برای این لحظه تاریخی زندگی‌شان به آرایشگاه‌ها مراجعه کنند و میکاپ و براشینگ انجام دهند تا چهره خوبی در فیلم‌ها و عکس‌ها داشته باشند؛ به همین دلیل تقریبا همه اتاق عمل‌های بیمارستان‌های خصوصی واحدی به نام فیلمبرداری راه انداخته‌اند و برای انجام این کار با یک آتلیه قرارداد بسته‌اند.

پکیج قیمت‌های فیلمبرداری و عکاسی متفاوت است و برخی از این فیلم‌ها از خانه شروع می‌شود. عکاس یا فیلمبردار به خانه متقاضی می‌رود و از صحبت مادر و پدر با بچه‌ای که در شکم است، نمایش اتاق کودک و لحظه عزیمت به بیمارستان عکس و فیلم تهیه می‌کند و آن را به فیلم اتاق زایمان اضافه می‌کند.

هزینه ۶ فریم عکس و چاپ آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. همچنین برای تهیه فیلم کوتاه قبل از ورود به بیمارستان باید یک میلیون تومان هزینه کرد. هزینه فیلمبرداری از اتاق عمل هم بستگی به ساعت عمل دارد. برای مثال از ساعت ۷ تا ۱۴ مبلغ ۸۰۰ هزار تومان، از ساعت ۱۴ تا ۱۹ یک میلیون تومان و از ساعت ۱۹ تا ۷ صبح یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌شود و هر فیلم ۱۵ دقیقه است و بعد از تدوین برای خانواده ارسال می‌شود. هزینه عکاسی در ماه‌های مختلف تولد نوزاد و دوران بارداری هم متفاوت است و بستگی به نوع چاپ عکس و آلبوم آن دارد.

طبیعتا عکاسی و فیلمبرداری و ثبت این لحظات به زیبایی‌های بصری وابسته است بنابراین جا دارد که پکیج خدمات، گسترش پیدا کند و مثلا سِت لباس مادر و نوزاد، تزئین اتاق مادر و کودک در بیمارستان، جعبه هدیه، سفارش کیک و کاپ‌کیک‌های نوزادی، قالب‌گیری دست و پای نوزاد، مگنت، استند گلدوزی کف پای نوزاد و محصولات دیگر هم در کنار عکاسی و فیلمبرداری در نظر گرفته شود و طبیعتا هر کدام هزینه‌های خاص خودش را دارد.

کیک‌ها و کاپ‌کیک‌ها با توجه به جنسیت نوزاد طراحی می‌شوند و یک کیک ۸ کیلوگرمی حدود ۶۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. همچنین قیمت کوکی‌ها هم با توجه به تعداد آن محاسبه و از ۱۸۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۲۸۰ هزار تومان هم می‌رسد.

یکی دیگر از پکیج‌ها به قالب‌گیری دست و پای نوزاد و ساخت تندیس آن مربوط می‌شود که آن هم قیمت‌های متفاوتی دارد و از ۴۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا دو میلیون تومان هم می‌رسد. معمولا نوزاد که به‌دنیا می‌آید اثر پایش را روی کاغذ می‌زنند و در پرونده پزشکی ضبط می‌کنند و چون خانواده‌ها دوست دارند این اثر پا را داشته باشند بنابراین برای این امر هم چاره‌ای اندیشیده شده با این تفاوت که برای شکیل‌شدن کار به جای کاغذ از استند گلدوزی‌شده استفاده می‌کنند و ۲۰۰ هزار تومان هم بابت آن پول می‌دهند.

با وجود آنکه خرید این پکیج‌ها برای برخی خانواده‌ها مهم است تا مبادا چیزی برای فرزندشان کم بگذارند، در عین حال برای برخی دیگر تجملات و هزینه‌ اضافی به نظر می‌آید و شاید هم برخی همه این امکانات را با دوران خودشان مقایسه کنند که توسط قابله محل و بوسیله یک لگن آب گرم و چند دستمال تمیز به این دنیا آورده شدند. اما این امکانات هم دلیلی بر خوشبخت به‌دنیاآمدن خیلی از نوزادان نیست و تجربه‌های گروه فیلمبرداری از ثبت رویدادهایی که داشتند شنیدنی و عجیب است و البته در برخی موارد جای تاسف هم دارد.

یکی از فیلمبردارها می‌گوید: «توی یکی از عمل‌ها مادر به شکل عجیبی گریه می‌کرد. می‌گفت سه روزه تو خونه دارم درد می‌کشم و از کمردرد نه می‌تونستم بشینم نه دراز بکشم اما شوهرم گفت دو روز دیگه تحمل کن بچه‌مون اردیبهشتی بشه!»

معمولا اسفندماه و اواخر سال اتاق‌های زایمان برو بیای زیادی دارند و به گفته یکی از این گروه‌های فیلمبرداری در یک بیمارستان خصوصی از اول فروردین‌ماه دوی ماراتن زایمان‌ها هم شروع می‌شود و طبیعتا زمان کاری‌شان فشرده‌تر از همیشه؛ بنابراین روایت‌ها و داستان‌ها هم شنیدنی‌تر می‌شوند.

یکی از این فیلمبردارها می‌گوید: «برخی از پدر و مادرا رفتارای عجیبی دارن! موقع تولد یکی از نوزادا با دوربین رفتم تو اتاق دیدم مامان و بابا قبل از به‌دنیااومدن بچه‌شون دارن با هم دعوا می‌کنن و اصلا مراعات منِ غریبه رو هم نمی‌کنن. به همدیگه فحشای بد میدادن تا جایی که من متعجب مونده بودم چرا وقتی نمی‌تونین همدیگه رو تحمل کنین بچه‌دار شدین؟ بعضی وقتا فضای بعضی از اتاقا اونقدر مسمومه که دلمون میخواد زودتر کارمون تموم بشه و از اون فضا بزنیم بیرون. مثلا پیش اومده در جواب گریه‌های بچه‌شون بگن «چته بابا، چقدر عر میزنی؟» بعضی پدر و مادرا انقدر کم طاقتن که وقتی نمی‌تونن گریه‌های بچه‌شونو کنترل کنن به جون هم می‌افتن و اصلا مسئولیت کار خودشون و مسئولیت بچه‌شونو به عهده نمی‌گیرن. گاهی پیش اومده پدر بیزینس‌من بوده و بالای سر مادر و نوزاد با تلفنش سر کار دعوا می‌کرده و فحش می‌داده و اصلا براش مهم نبوده که گوش بچه‌ش داره می‌شنوه. بعد همین آدم اومده گفته چرا صدا رو از فیلم حذف کردی!»

برخی مسائل مثل زمانی که مادر برای اولین بار نوزادش را می‌بیند و اشک‌هایش سرازیر می‌شود، برای تیم فیلمبرداری بیمارستان‌ها عادی شده است و گاهی اوقات هم دیدن مشابه آنچه روایت کردند ذهنشان را درگیر وضعیت نسل آینده می‌کند.

4747

کد خبر 1631653 صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: خبرآنلاین

کلیدواژه: جراحی زایمان میلیون تومان شروع می شود هزار تومان یک میلیون ناخن ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.khabaronline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرآنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۰۱۲۵۷۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

خرید آپارتمان در استانبول برای ایرانی‌ها چقدر تمام می‌شود؟

فرارو- خرید آپارتمان در استانبول همزمان با رشد تورم ترکیه طی سال‌های اخیر بخشی از طرفداران خود را از دست داده است. با این تبلیغات زیادی برای خرید خانه در استانبول انجام می‌شود و اطلاعات گوگل نشان می‌دهد ایرانی‌ها هنوز پیگیر چند و، چون خرید آپارتمان در این شهر هستند. بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد کف قیمت خانه در استانبول از ۷۰ هزار یورو شروع می‌شود که الان معادل دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. در طرف مقابل خرید خانه در استانبول برای واحد‌های لوکس می‌تواند بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

به گزارش فرارو، هزینه خرید خانه در استانبول دست‌کم ۷۰ هزار یورو یعنی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. آپارتمان ۷۰ متری در منطقه آوجیلار استانبول با این قیمت فروخته می‌شود و یکی از ارزان‌ترین گزینه‌ها برای خرید خانه در استانبول به‌شمار می‌رود. این واحد فقط یک اتاق خواب دارد. در منطقه باشاک‌شهیر این شهر می‌شود آپارتمان ۱۰۰ متری با دو اتاق خواب را ۹۰ هزار یورو یعنی سه میلیارد و ۶۰ میلیون تومان خرید. در همین رنج قیمت گزینه‌های زیادی برای خرید خانه در استانبول دیده می‌شود. واحد ۷۰ متری در استانبول را ۸۱ هزار یورو یعنی دو میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان می‌فروشند که دوتا اتاق خواب و پارکینگ دارد، در محیط آپارتمان استخر دیده می‌شود و چشم‌انداز دریا جزو امکانات آن به‌شمار می‌رود. واحدی ۶۱ متری در دمیرتاش‌ استانبول نیز با همین قیمت فروخته می‌شود. بین آگهی‌های مربوط به فروش خانه در استانبول با گزینه‌ای ۴۷ متری روبرو می‌شویم، که در منطقه آوسالار واقع شده و برای خرید آن باید تقریبا سه میلیارد تومان کنار گذاشت. با سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود سراغ خرید آپارتمان ۵۵ متری در استانبول رفت که در منطقه کستل‌آلانیا واقع شده و دارای یک اتاق خواب است.

خرید آپارتمان در استانبول برای واحد‌های لوکس گاهی بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد. مثل آپارتمان ۹۵ متری که سه‌تا اتاق خواب دارد، در منطقه کادیکوی این شهر واقع شده و قیمت آن ۴۶۳ هزار یورو یعنی ۱۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. در منطقه لونت استانبول آپارتمان ۶۴ متری را ۴۳۰ هزار یورو یعنی ۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان می‌فروشند که دارای یک اتاق خواب است. در منطقه بویوک‌چکمجه استانبول آپارتمان ۱۶۳ متری با سه‌اتاق خواب را ۲۷۷ هزار یورو می‌فروشند. این رقم همین حالا معادل ۹.۵ میلیارد تومان محاسبه می‌شود. در منطقه مال‌تپه استانبول نیز آپارتمان ۷۷ متری با دو اتاق خواب را ۲۰۹ هزار یورو می‌فروشند که به‌پول خودمان معادل هفت میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان محاسبه می‌شود. با ۱۵۰ هزار یورو امکان خرید آپارتمان ۶۷ متری در باغچه‌شهیر استانبول وجود دارد که ارزش این خانه معادل پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است و در آن یک اتاق خواب قرار دارد.

هزینه خرید آپارتمان در استانبول برای ایرانی‌ها

منطقه

متراژ

تعداد اتاق

قیمت

کادیکوی

۹۵ متر

سه اتاق

۱۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان

لونت

۶۴ متر

یک اتاق

۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان

بویوک‌چکمجه

۱۶۳ متر

سه اتاق

۹.۵ میلیارد تومان

مال‌تپه

۷۷ متر

دو اتاق

هفت میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان

باغچه‌شهیر

۶۷ متر

یک اتاق

پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

کستل‌آلانیا

۵۵ متر

یک اتاق

سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

آوسالار

۴۷ متر

یک اتاق

سه میلیارد تومان

دمیرتاش‌

۶۱ متر

یک اتاق

دو میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان

باشاک‌شهیر

۱۰۰ متر

دو اتاق

سه میلیارد و ۶۰ میلیون

آویجلار

۷۰ متر

یک اتاق

دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

دیگر خبرها

  • گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان‌های اجاره‌ای در شهر قدس
  • ۶ شب سفر به وارنا بلغارستان چقدر پول می خواهد؟ + جدول
  • ۲ شب و ۳ روز سفر به سرعین چقدر هزینه دارد؟ + جدول
  • ورود ایران به عرصه اقتصادهای خلاق
  • خرید آپارتمان در استانبول برای ایرانی‌ها چقدر تمام می‌شود؟
  • فیلم| استفاده تلویزیون از مدل مرد برای شرح مشکل شرعی کاشت ناخن
  • قیمت ۳ شب تور هوایی شیراز چقدر است؟ + جدول
  • ببینید | بدسلیقگی صدا و سیما ؛ استفاده از مدل دست مرد برای لاک ناخن!
  • ۷ روز اقامت در هتل های کوشی آداسی چقدر خرج دارد؟ + جدول
  • ۶ شب اقامت در ازمیر چقدر هزینه دارد؟ + جدول