Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در واکنش‌های مردمی به ممنوعیت پرچم‌های حسینی در عزاداری‌های خارج از مساجد در جمهوری آذربایجان، سیده شهلا فرج‌آوا، بانوی مجاهد و الگوی مقاومت زینبی در جمهوری آذربایجان تأکید کرد: «این چه عزاداری‌هایی است که هیچ پرچم حسینی در آن دیده نمی‌شود؟»

سیده شهلا فرج‌آوا در سخنانی که از طریق کانال یوتیوبی الرعد منتشر شد گفت: «چرا باید پرچم امام حسین(ع) ما پایین کشیده شده، به جایش پرچم یهود و ترک به اهتزاز درآورده شود؟ ما دو پرچم داریم؛ ابتدا پرچم امام حسین(ع) ما و سپس هم پرچم سه رنگ‌مان.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

  چرا باید در کنار پرچم ما، پرچم های دیگری به اهتزاز درآیند؟ پرچم اسرائیل چه می‌کند در آذربایجان؟»

این بانوی مجاهد افزود: «اکنون شرایط ترس و واهمه‌ای در آذربایجان ایجاد شده است که مجبور شوی پرچم حسین(ع) را پنهان کنی به اهتزاز درنیاوری و بر بلندا نصب نکنی. در غیر این صورت کتک و حبس و مرگ در انتظارت خواهد بود. پس در این صورت، ما از کدام شهادت می توانیم سخن بگوییم؟ پس، ما چطور به خودمان یاور حسین می‌گوییم؟ پس، حسین(ع) چرا به شهادت رسید؟ مگر بخاطر ما و بخاطر این دین نبود که حسین(ع) به شهادت رسانده شد؟ پس، ما چطور باید امانت امام حسین(ع) را حفظ کنیم؟ آیا با ترس می‌توانیم این امانت را حفظ کنیم؟»

سیده شهلا فرج‌آوا که بخاطر نوشتن "یا حسین" بر روی دیوار منزلش در روستای "بینا" در حومه باکو از ابتدای ماه محرم در محاصره پلیس جمهوی آذربایجان قرار گرفته است، خطاب به اقشار ترسو در جامعه افزوده است: «من می‌دانم که شما ترسو هستید!  کسانی هستند که مانع شما می‌شوند! همان‌طور که وقتی همسایگانم برای یاری من آمدند، همسران و مادران همسرانشان جلوی آنها را گرفتند و به داخل خانه انداختندشان! اما، این را بدانید کسی که پرچم حسین‌(ع) را بلند می.کند، هیچ گاه بازنده نمی‌شود! به من توصیه می‌کنند که از پلیس‌ها خواهش کنم از اینجا بروند. اما، من هیچ گاه از پلیس‌هایی که اینجا را محاصره کرده اند، درخواست نخواهم کرد که از اینجا بروند. من هیچ گاه حرکتی نخواهم کرد که نام امام حسین(ع) را لکه دار کند!»

این بانوی الگوی مقاومت حسینی در جمهوری آذربایجان افزود: «دیروز دیدم که در مراسم‌های عزاداری در جمهوری آذربایجان پرچم های سه رنگ‌مان به اهتزاز درآمده بود. چه خوب! اما پرچم سه رنگ.مان باید در کنار پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز درآید! زیرا سربازان شجاع ما برای  برافراشتن پرچم جمهوری آذربایجان، پرچم امام حسین(ع) را برافراشتند و حرکت کردند. می‌بینم که در مراسم‌های عزاداری درباره شهدایمان مرثیه خوانده می‌شود! اما، بنای شهادت را امام حسین(ع) پایه گذاری کرده است و تمامی شهدا به او می پیوندند. مگر سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) نیست؟ برادران و خواهران عزیزم!  اینها نه فقط امام حسین(ع) را، بلکه بطور کل دین اسلام را می خواهند از بین ببرند.  آنهایی که می‌گویند ما  پیروان گرگ خاکستری هستیم، می‌خواهند دین اسلام را بطور کامل از بین ببرند. اینها نه فقط امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) را بلکه کل اسلام را می خواهند به قتل برسانند. اما موفق به این هدف نخواهند شد! همان‌طور که امام حسین(ع) به همراه خانواده اش خون داد و از جان خود گذشت و در واقعه کربلا نگذاشت دین‌مان از دست برود، ما نیز باید پیرو این مکتب باشیم. هیچ‌گاه نباید بخاطر برافراشتن پرچم امام حسین(ع) بترسیم. زیرا، خداوند به ما قدرت خواهد بخشید!»

سیده شهلا فرج‌آوا خطاب به روشنفکران و روحانیون درباری مجری اوامر کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که مجالس عزای حسینی را از محتوای ظلم ستیزی و آزادگی آموزی تهی می کنند نیز گفت: «سخنان یک مدیر مدرسه را گوش کردم. همان مدیری که ما آینده فرزندانمان را به او سپرده‌ایم! اما، او می‌خواهد آینده فرزندانمان را با بی‌دینی تباه کند. ای روحانیون درباری! از خدا بترسید! چرا  وارد چنین بازی کثیفی شده‌اید؟ چند روز است که ما منتظر صدای اذان هستیم، ولی صدای اذان بلند نمی‌شود!  آیا از خداوند ترس ندارید؟ شما کیستید که می‌خواهید آینده فرزندان ما را تباه کنید؟ اگر ما پیروان امام حسین(ع) هستیم و اگر در رگ های ما خون امام حسین(ع) جریان دارد، بدانید که نخواهید توانست فرزندانمان را دشمن ما تربیت کنید! شما آذربایجانی ها واقعی را نشناخته‌اید! قسم به نام حسین(ع) ، آذربایجانی ها فرزندان خود را خوراک شما نخواهند کرد!»

این بانوی مجاهد افزوده است: «من معجزه‌های زیادی را در این راه مشاهده کردم.  تا یک هفته پیش از این، حتی با عصا نیز به سختی حرکت می‌کردم. من فقط از ناحیه پا معلول نیستم، من بارها عمل جراحی کرده‌ام و برای اینکه نیرویی برای حرکت کسب کنم، باید ساعت ها و روزها استراحت می‌کردم.

اما، اکنون خداوند به من نیرویی بخشیده است که  به پا خاسته‌ام و چندین روز است که خواب و استراحت ندارم. روزی فقط یک بار غذا می‌خوریم یا حتی آن را هم نمی خوریم. قسم به نام با شکوه امام حسین(ع) و قسم به نام خانم زینب(س)، اگر ما بترسیم، به معنای آن است که فرزندان خود را  برتر از فرزندان امام حسین(ع) می‌دانیم. من نام آقایم را نوشته‌ام و برافرشته‌ام و در آینده نیز برافراشته خواهم کرد این نام را.  تا نفس دارم این کار را خواهم کرد. بیایید مرا به دار بیاویزید!  من نام آقایم را زنده نگه خواهم داشت.  بر روی نام حسین(ع) من پرده سیاه آویختید! خودتان نیز نفهمیدید که چه کردید؟!  شما پایان خود را مهیا کردید!  ای کسانی که به خداوند اهانت می‌کنید! ای کسانی که نام خدا را می پوشانید! آیا دیدید که هربار که نام حسین(ع) را پاک کردید، باز هم این نام ظاهر شد! سخن من با آن ظالمی است که این نیروهای پلیس را اینجا فرستاده است و سخن من با روحانیون درباری است!  ننگ بر شما باد! با چه رویی بر روی آن منبر می‌نشینید و نام حسین(ع) را بر زبان خود جاری می کنید؟! ای روحانیون درباری و ای مداحان خودفروخته! ای کسانی که از این کشور به آن کشور می‌روید و در مقابل پول مرثیه می‌خوانید! ای کسانی که خود را سید معرفی می‌کنید، ننگ بر شما باد که برای سیدها خجالت‌آور شده اید! »

سیده شهلا فرج‌آوا افزود: «ای شیعیان! بدانید که خداوند متعال شما را از نور اهل بیت(ع) منوّر ساخته است! فریب این روحانیون درباری را نخورید که شما را اغوا نکنند. شما چگونه می توانید به پایین کشیدن پرچم حسین(ع) رضایت بدهید؟! وقتی در مجلس عزای حسین(ع) پرچم حسین(ع) نیست، چطور قلب شما می تواند راضی باشد؟! در جایی که نام حسین(ع) نیست، شما چطور می.توانید احساس رضایت کنید؟!  قربان غیرتتان بروم!  اجازه ندهید روحانیون درباری شما را ساکت کنند و غیرتتان را بخشکانند! کسانی که امروز غیرت شما را می.خشکانند، فردا حرکت های دیگری با شما خواهند کرد! از کجا می.دانید کسانی که امروز به حیاط منزل من وارد شده، به فرزندم مشت و لگد می زنند، فردا  وارد منزل شما نخواهند شد و ناموس شما را کتک نخواهند زد؟! و به صورت همسرتان سیلی نخواهند زد؟! مگر شما از این ظلم مصون شده اید؟!»
همچنین از جمهوری آذربایجان خبر رسیده است که جوان لنکرانی به نام "سامید" که در اعتراض به برچیده شدن پرچم امام حسین(ع) از مسجد روستای رامانا، پرچم عزای حسین(ع) را  بر فراز دکل مخابراتی در این روستا به اهتزاز درآورد و فیلم این واقعه در شبکه های اجتماعی منتشر شد، توسط نیروی پلیس جمهوری آذربایجان بازداشت شده است.

گفتنی است کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که از امسال با تصویب قوانینی در مجلس جمهوری ، بجای اداره مسلمانان قفقاز ، متولی امور مساجد و امامان مساجد در این کشور شده است، برافراشتن پرچم‌های عزای حسینی در حیاط مساجد و تجمعات عزاداری عمومی را  ممنوع کرده و صرفا بر برافراشتن پرچم ملی جمهوری آذربایجان تاکید کرده است. اما، در برخی مناطق و تجمعات حسینی در جمهوری آذربایجان، مردم توانستند در کنار پرچم ملی جمهوری آذربایجان، پرچم های عزای حسینی را نیز برافرازند.

از سوی دیگر، در پی حمله افراد گروهک یاسر الحبیب، سرکرده جریان "شیعه انگلیسی" به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن به بهانه ممنوعیت پرچم های عزای حسینی در جمهوری آذربایجان و اهانت به پرچم این جمهوری در سفارتش در لندن و نصب پرچم‌های سیاه در این سفارتخانه توسط افراد یاسر حبیب، رسانه های صهیونیستی در باکو فرصت سیاه نمایی شدیدی را ضد اسلام و تشیع به دست آورده‌اند و روحانیون درباری جمهوری آذربایجان نیز بدون تفکیک و رد "شیعه انگلیسی"، به اصطلاح افراطی گری دینی و شیعی را نفی می کنند و مردم را به تساهل و رعایت قوانین حکومت لائیک فرا می‌خوانند.

انتهای پیام/.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فارس

کلیدواژه: محرم 1444 جمهوری آذربایجان پرچم امام حسین ع برافراشتن پرچم بانوی مجاهد عزای حسینی نام حسین ع عزای حسین پرچم حسین هیچ گاه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۰۹۲۴۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

استاندار کرمانشاه: پرچم انقلاب اسلامی را به دست امام زمان (عج) می‌رسانیم

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «بهمن امیری مقدم» روز پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح که به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی در بزرگراه امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد، افزود: اقتدار امروز نظام اسلامی مرهون تلاش، زحمات و مجاهدت های نیروهای مسلح است.

وی با اشاره به اینکه این اقتدار تحت فرماندهی مقام معظم رهبری به دست آمده است، گفت: اگر امروز جمهوری اسلامی مانند نگین و به عنوان قدرت برتر منطقه می درخشد، مرهون ایثارگرانی است که در همه حال پای نظام و انقلاب ایستادند.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: همه ما باید قدردان این قدرت و اقتدار باشیم و لذا دشمنان امروز بدانند که نیروهای مسلح و آحاد مردم در مسیر ولایت قرار دارند و اجازه نمی دهند کسی به نظام و انقلاب اسلامی چشم طمع داشته باشد.

امیری مقدم با اشاره به حوادث چند روز اخیر در پی درگذشت خانم مهسا امینی هم، گفت: برخی از کشورها از اتفاقات اخیر در کشور خوشحال هستند و خود را طرفدار مردم می دانند و این در حالی است که خودشان بدترین رفتارها را با زنان و کودکان دارند که مستندات آن هم موجود است اما در شعار خود را حامی مردم نشان می دهند.

 رژه نیروهای مسلح و فرود چتربازان ارتش جمهوری اسلامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس امروز پنجشنبه با حضور مقامات استانی در بزرگراه امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان، فرمانده قرارگاه نجف اشرف، فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده مرزبانی استان و عموم مردم برگزار شد، رژه نیروهای ارتش جمهوری اسلامی با فرود موفق چند چترباز و همچنین رژه یگان های رزمی در مقابل جایگاه در جمع مردم به خوبی انجام شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۷۶ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

برچسب‌ها استانداری کرمانشاه جنگ تحمیلی انقلاب اسلامی ایران دفاع مقدس مقام معظم رهبری هفته دفاع مقدس بهمن امیری‌مقدم کرمانشاه

دیگر خبرها

  • چاپ نخستین کتاب با موضوع اربعین در پاکستان/ «اربعین تا ظهور» به زبان اردو منتشر شد
  • پرچم های سیاه در عزای آل الله در شهر ری قبله تهران برافراشته شد
  • تأکید امیرعبداللهیان بر مخالفت ایران با تغییر در مرزهای منطقه در دیدار با همتای آذربایجانی
  • فیلم/ آتش زدن پرچم امام حسین (ع) توسط اغتشاشگران
  • برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی «پیام امام حسین (ع)»
  • تصاویر دردناک آتش زدن پرچم امام حسین (ع) در اغتشاشات بجنورد
  • حوزه علمیه خراسان هتک حرمت به پرچمهای عزای امام حسین(ع) در مشهد را محکوم کرد
  • یاری که خود را سپر نماز کاروان حسینی کرد
  • پاکستان نیروی کار بیشتری به جمهوری آذربایجان اعزام می‌کند
  • استاندار کرمانشاه: پرچم انقلاب اسلامی را به دست امام زمان (عج) می‌رسانیم