در این تاپ 10 با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین و در عین حال خطرناکترین مسیرهای ریلی دنیا آشنا کنیم.


به گزارش شریان نیوز، به نقل از دیجی‌رو، خطوط ریلی زیادی در دنیا وجود دارند که برخی از آنها به دلیل طبیعت پیرامون و مسیری که از آن گذر می‌کنند هیجان و ترس زیادی را به مسافرین منتقل می‌کنند. برخی از این مسیرها دارای چشم اندازهایی وسیع و بسیار زیبا هستند و نظر هرکسی را به خود جلب می‌کنند. همچنین این جاده‌ها برای کسانی که به طبیعت و ماجراجویی در آن علاقه دارند محلی بسیار عالی و هیجان انگیز است. پس در این تاپ 10 با ما همراه باشید تا شما را با زیباترین و در عین حال خطرناکترین مسیرهای ریلی دنیا آشنا کنیم.

10- مسیر ریلی آرگو گِده (Argo Gede) – اندونزی

 

این خط آهن از جاکارتا تا باندونگ در کشور اندونزی کشیده شده است. این مسیر در ارتفاع بسیار بالایی قرار دارد و در اواسط راه از پل سیکوروتوگ پایلون عبور می‌کند، این پل بر روی دره عمیق و بزرگی قرار داشته که گذشتن از روی آن برای بار اول هرکسی را می‌ترساند. عمق زیاد این دره و طبیعت استوایی آن بسیار هیجان انگیز است. با اینکه منظره این پل حقیقتا چشم نواز است، اما به دلیل نبود حفاظ‌های ایمنی گذشتن از آن خطرناک به نظر می‌رسد. با اینکه مهندسین سازنده پل اعتقاد دارند که سازه‌ای ایمن را ساخته‌اند، اما اتفاقات ناگواری نیز بر روی آن به وقوع پیوسته است. در سال 2002 یک قطار هنگامی‌ که بر روی این پل قرار داشت از ریل خارج شد اما خوشبختانه به طور معجزه آسایی هیچ کس آسیبی ندید.
9- قطارهای بامبو – کامبوج

 

مسیرهای ریلی کشور کامبوج توسط فرانسوی‌ها ساخته شدند اما بیشتر آنها در دوره سیاه حکومت خمرهای سرخ نابود شدند. در این دوره افراد محلی با استفاده از ارابه‌های دست سازی که بر روی ریل قرار می‌گرفتند از این مسیرها برای مصارف داخل محدوده خود استفاده می‌کردند. به دلیل جنس ارابه‌ها، به آنها قطارهای بامبو گفته می‌شد. با اینکه این ارابه‌ها خطرناک بودند، اما امروزه برخی از آنها برای استفاده و بازدید توریست‌ها مقاوم سازی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
8- مسیر ریلی مرگ – تایلند

 

آیا تاکنون فیلم «پل رودخانه کوای» را دیده‌اید؟ این مسیر دقیقا همان ریلی است که در این فیلم از رودخانه می‌گذرد. مسیر ریلی مرگ در استان کانچانبوری تایلند، در نزدیکی مرز میانمار قرار گرفته. صدها تن از سربازان آمریکایی و بریتانیایی که توسط نیروهای نظامی ژاپن در جنگ جهانی دوم به اسارت گرفته شده بودند در هنگام ساخت این مسیر ریلی جان خود را از دست داده‌اند. البته منظره این مسیر ریلی بسیار زیبا بوده و از میان جنگلها نیز عبور می‌کند.
7- مسیر آسو مینامی – ژاپن

 

آیا ممکن است سوار قطاری شوید که از میان یک آتشفشان فعال عبور می‌کند؟ جالب است بدانید که منطقه‌ای که خط ریلی آسو مینامی از آن عبور می‌کند فعالترین منطقه آتشفشانی ژاپن است. با اینکه مسئولین ژاپنی در اکثر مواقع زمان فعالیت این آتشفشانها را به درستی پیش بینی می‌کنند، اما همیشه احتمال فوران غیرمنتظره‌ی یکی از این کوه‌ها وجود دارد. در کناره‌های این مسیر می‌توانید طبیعتی که توسط مواد مذاب از بین رفته است را مشاهده کنید.
6- قطار بینی شیطان – اکوادور

 

مسیر ریلی Nariz Del Diablo یا دماغ شیطان در کشور اکوادور واقع شده. این مسیر از ارتفاعات کوه‌های اند می‌گذرد و به دلیل عبور از کنار دره‌ها می‌تواند هر کسی را بترساند. این مسیر که در ارتفاع 2.7 کیلومتری از سطح زمین قرار دارد بدون شک یکی از ترسناکترین مسیر‌های ریلی دنیاست. افرادی که به دنبال هیجان بیشتری هستند می‌توانند از واگن‌های قدیمی‌ای که در این خط مشغول به کارند استفاده کنند.
5- مسیر ریلی زیبای کوراندا (Kuranda Scenic Railroad) – استرالیا

 

مسیر خوش منظره کوراندا در عین زیبایی خطرناک نیز هست. این خط آهن از میان جنگلهایی عبور می‌کند که بخشی از پارک ملی بارون جورج محسوب می‌شوند. در برخی از مناطق این مسیر ریلی به قدری به آبشارها نزدیک می‌شود که قطرات آب روی قطار پاشیده می‌شوند. این مسیر ریلی از کارینز تا کوراندا در استرالیا کشیده شده و در جنگلهای بارانی کوئینزلند شمالی که بخشی از میراث زمین شمرده می‌شود قرار دارد.
4- مسیر چنای رامسوارام (Chennai Rameswaram) – هند

 

این مسیر یکی از فوق العاده ترین خطوط ریلی دنیاست که از پلی 2065 متری عبور می‌کند. پل ریلی پامدان که در سال 1914 ساخته شده فاصله بسیار نزدیکی با سطح آب دارد و بخش جنوبی هند را به جزیره رامسوارام که جزوی از ایالت چنای است متصل می‌کند. در صورتی که مسافر این قطار باشید و از پنجره به بیرون نگاه کنید، هیچ نشانی از خط آهن نخواهید دید و در مقابل چشمان شما تنها پهنه‌ای بیکران از آب قرار خواهد داشت. گذشتن از این مسیر ریلی تجربه‌ای است که تا آخر عمر به یاد خواهید داشت.
3- قطار ابرها (Tren a las Nubes) – آرژانتین

 

ساخت این مسیر ریلی که در آن از بزرگترین پایه‌های زیگزاگی در میان کوه‌ها استفاده شده 27 سال به طول انجامیده است. این خط آهن که در میان کوه‌های شمال مرکزی کشور آرژانتین و در نزدیکی مرز شیلی واقع شده شبیه به قطاری است که همانند هواپیما از زمین بلند می‌شود و از میان ابرها می‌گذرد. این مسیر به قدری طولانی است که برای رسیدن به مقصد باید از میان 21 تونل و 13 پل زیبا گذر کنید.
2- گذرگاه سفید و مسیر یوکان – آمریکا

 

گذرگاه سفید و مسیر یوکان خط آهن باریکی است که اسکاگوی در آلاسکا را به وایت هورس در یوکان متصل می‌کند. هیچ مسیر قطاری خطرناک‌تر از این خط ریلی که از میان صخره‌ها و دره‌ها عبور می‌کند نیست. این خط آهن که هیچ ارتباطی با سایر خطوط ریلی آمریکا ندارد در سال 1989 و در زمانی که افراد زیادی به دنبال یافتن طلا بودند ساخته شد و در سالهای اولیه به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این مسیر تنها به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی به کار گرفته می‌شود.
1-مسیر ریلی جرج تاون – کلرادو آمریکا

 

خطوط آهن بسیار باریکی در کشور آمریکا کشیده شده اما این مسیر ریلی که جرج تاون نام دارد بدون شک خطرناکترین و یکی از باریکترین خطوط در این کشور است. این مسیر در منطقه کلیر کریک قرار داشته و برای رسیدن به معادن نقره‌ای که در منطقه وجود دارند ساخته شده. خطرناک ترین قسمت این ریل پلی است که به پل دروازه جهنم شهره شده و در بخشهایی تنها 914 میلیمتر عرض دارد. قطارهای عبوری برای گذشتن از این پل باید با حداقل سرعت حرکت کنند.

 

منبع: جام جم آنلاین

دسته بندیاجتماعي

منبع: شریان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۴۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص یافت

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: با مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای تملک اراضی راه‌آهن رشت به انزلی اختصاص پیدا کرد. ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از واریز معادل 40 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای تملک اراضی مسیر ریلی رشت به انزلی خبر داد و اظهار داشت: مجموعه دولت و البته سازمان برنامه و بودجه کشور برای تکمیل پروژه راه‌آهن رشت به انزلی بسیار مصمم بوده و به شدت پیگیر هستند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ایجاد مسیر نوستراک و اتصال کریدور شمال به جنوب به وسیله اجرای پروژه ریلی رشت به انزلی و رشت به آستارا را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اگر ریل به بندرانزلی متصل شود هزینه حمل و نقل کالا و بار در این مسیر استراتژیک، چیزی در حدود 30 تا 50 درصد کاهش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس کاهش بیش از 11 هزار کیلومتر از مسیر و کم شدن 20 تا 25 روز از زمان حمل و نقل کالا و بار را از مزایای مسیر ریلی رشت به انزلی اعلام کرد و افزود: این ویژگی‌ها و مزیت‌ها برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذارانی که در بخش صادرات کالا فعالیت می‌کنند موضوعی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: از ورود سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیمواردات دام زنده از منطقه آزاد انزلی به صنعت دامداری گیلان آسیب می‌زندعدم امکان تخلیه غلات علت عقب ماندگی بندرانزلی از سایر بنادر کشور است

خسته‌بند با تأکید بر اینکه 10 کیلومتر از قطعه هفتم پروژه ریلی رشت به انزلی توسط شرکت مجری طرح بازگشایی شده است تصریح کرد: قطعه ششم نیز هم‌اینک بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها مشکل پروژه قطار رشت به انزلی اختلافی است که بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده است. 

وی اتصال یک شاخه از قطار رشت - انزلی به طول هشت کیلومتر به سمت منطقه آزاد انزلی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: طبق توافقات اعتبارات خرید زمین در این قطعه باید توسط سازمان منطقه آزاد انزلی تأمین شود از طرفی دیگر بودجه لازم برای تملک اراضی به عهده شرکت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه اقدامات روسازی شاخه منتهی به منطقه آزاد باید توسط وزارت راه و شهرسازی و بودجه امور مربوط به زیرسازی باید از طریق سازمان منطقه آزاد تأمین شود افزود:  در منتهی‌الیه شاخه دوم قطار که به سمت انزلی می‌رود پلی طراحی شده است تا به صورت دو منظوره مورد استفاده قرار گیرد. 

عضو کمیسیون عمران مجلس از انجام امور مربوط به تملک اراضی در سطح 10 کیلومتر از مسیر پروژه ریلی رشت به انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم تملک اراضی و تخصیص اعتبارات به موقع انجام شود تا طبق وعده‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تا پایان سال 99 شاهد بهره‌برداری از قطار رشت به انزلی باشیم.

انتهای پیام/ش

R7877/P/S6,71/CT1

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت shariyan.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۷۶۱۲۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عملیات اجرایی شبکه ریلی شلمچه - بصره بزودی آغاز می‌شود
 • حمل بار ریلی ۵ درصد کاهش یافت
 • رونق اقتصاد در حمل و نقل ریلی کشور
 • توجه به اقتصاد در حمل و نقل ریلی کشور
 • بندر امام(ره) با ۱۴۰ کیلومتر خطوط ریلی بزرگترین شبکه ریلی داخلی بنادر کشور را دارد
 • شبکه ریلی باید ۳۰ درصد بارهای ورودی و خروجی بنادر را جابجا کند
 • دسترسی به شبکه ریلی در بندرامام خمینی(ره) حذف شد
 • صاحبان کالا در بندر امام خمینی(ره) از پرداخت حق دسترسی به شبکه ریلی معاف شدند
 • حق دسترسی به شبکه ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) حذف شد
 • طرح جديد پليس در برخورد با تخلفات رانندگي/ از اين مسير به هيچ عنوان رد نشويد (+فیلم)
 • کاهش 5 درصدی حمل بار ریلی
 • نخستین شرکت حمل‌ونقل ترکیبی ریلی کشور راه‌اندازی شد
 • حمل بار ریلی ۵ درصد کاهش یافت/ ارسال گزارش کمیسیون عمران مجلس به رئیس‌جمهور
 • ربیعی: از شکنندگی بازار و تعادل منفی عبور کردیم
 • از وضعیت شکننده بی‌تعادلی ارز عبور کردیم/ درد و رنج مردم را می‌بینیم
 • ربیعی: از وضعیت شکننده بی‌تعادلی ارز عبور کردیم/ درد و رنج مردم را می‌بینیم
 • بزرگنمایی تقاضا در ناوگان ریلی؟
 • پیامد‌های رژیم‌های غذایی خطرناک!
 • احداث 15 خط ریلی جدید در حاشیه شهرهای بزرگ