الهام گردون‌زاده که برگزاری نمایشگاه نقاشی «واکاوی» را در گالری «شلمان» برعهده دارد به خبرنگار مهر گفت: این نمایشگاه شامل ۲۰ اثر هنری از ۷ هنرمند است که از ۲ آذرماه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نقاشی‌های این نمایشگاه به سبک انتزاعی است، اظهار کرد: با اینکه تابلوها ابعاد مختلفی دارند اما می‌توان وجه اشتراک همه آنها را انتزاعی بودنشان دانست که همچون آیینه‌ای نگاه شخصی، احساسات و نیازهای خالقانشان را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

گردون‌زاده در معرفی هرچه بیشتر نمایشگاه «واکاوی» تاکید کرد: آثار این نمایشگاه احساسات و هیجان‌های ‌درونی هفت هنرمند است که با استفاده از رنگ و نشانه‌های تصویری، به شکل انتزاعی خلق شده‌اند.  

وی بیان کرد: روح و عقل هنرمند، آزادانه در حال واکاوی درون و پیرامونش است و از این طریق ذهن خود را در قالب آثار هنری منعکس می‌کند، به طوریکه هر مخاطب به برداشتی متفاوت از هر اثر می‌رسد.

گردون‌زاده درباره خالقان این آثار تصریح کرد: 20 تابلوی نقاشی که در این نمایشگاه عرضه می‌شود که شامل آثاری از پگاه آقامحمدی، حسین آقایی‌پور، مینا حسن‌زاده، احمد حسینی، ملیحه رستمی، مریم رئوفی و سوسن شریفی می‌شود که هریک تاکنون نمایشگاه‌های متعددی برگزار کرده‌اند.

برگزارکننده نمایشگاه «واکاوی» در پایان گفت: در این نمایشگاه آثار هنری ضمن نمایش، به فروش هم می‌رسد. البته در حال حاضر آثار هنری هنوز برای نصب روی دیوار ارایه نشده اما با رسیدن تابلوها قیمت‌گذاری آن‌ها از روز پنجشنبه ۱ آذرماه، آغاز خواهد شد.

نمایشگاه «واکاوی» از ۲ تا ۷ آذرماه در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ برپا می‌شود.

کد خبر 4461021

منبع: مهر

خبر بعدی:

خیال باطل در آینه دق !

رکنا: محصل/ ولخرجی،بلند پروازی ،رویا و خیال واهی گاهی آتشی به پا می کنند که سرنوشت یک نفر رابه تاراج می دهند و آن چه برجای می ماند خاکستر حسرت است. افراد زیادی را می بینیم و یا می شناسیم که به خاطر غرور بی جا،چشم و هم چشمی های نا بجا،زیاده خواهی های جا به جا ،به ناکجا آ باد زندگی می رسند و روزگار خود را سیاه می کنند.

بعضی از این افراد ،سرشان به سنگ زمانه می خورد و شکست را تجربه ای ارزشمند و نقطه عطفی برای شروعی دوباره برای ساختن آینده خود می دانند.

اما گروهی دیگر مثل پسر کاکل به سر یکی از آشنایان نه تنها از شکست خود درس نمی گیرد بلکه همچنان در جهل و غرور و ندانم کاری سردرگم می ماند و کارو بارش هر روز زارتر از گذشته می شود.

همسر بیچاره اش خون دل خورد و صبوری کرد تا بلکه سر شوهرش به سنگ بخورد و زندگی خود را از نو بسازند.

ولی زن جوان هم تیرش به سنگ خورد و دست آخر با چشمانی گریان و دلی شکسته مهریه اش را بخشید وجانش را آزاد کرد.

مرد جوان انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و همچنان پر غرور پشت سر همه و به خصوص همسرش و خانواده او بد و بیراه می گفت.

این شکست های تاسف بار کمر پدر بازنشسته و مادر پیرش را شکست .

پیرمرد هر چه داشت و نداشت دو دستی به طلبکارهای پسرش داد تا حرفی باقی نماند و کسی نتواند به فرزندش بگوید بالای چشم او ابرو است.

ای کاش پسر ناخلف قدرشناس محبت های پدر و مادرش بود ،با این وضعیت آشفته ای که در خانه پدرش به وجود آورده هنوز هم دو قورت و نیمش باقی است. انگار از همه طلب دارد. وقتی می نشینی دوکلمه حرف حساب بزنی آنچنان توی ذوقت می زند که از حرف زدن با او پشیمان می شوی. زمین و زمان را مقصر می داند و گفته آخرش هم این است :«ما هم اگر یک پدر پولدار داشتیم و... .»

چندی قبل با معرفی یکی از آشنایان در یک شرکت مشغول کار شد . پدر و مادرش دلخوش بودند شاید کار پسرشان رونق بگیرد و بتوانند عروس دلشکسته خود را برگردانند. اما هنوز چند روز نگذشته بود که مرد جوان با توپ پر به خانه برگشت و در حالی که حرص می خورد گفت:«من روزی برای خودم کسی بودم و یک خودروی صفر کیلومتر داشتم، حالا یک بچه به من امر و نهی می کند و ... .»او از فردای آن روز دیگر سرکار نرفت و آینه دق خانواده اش شد. پدر پیر که خیلی نگران آینده فرزند خود است تلاش کرد تا چند جای دیگر او را مشغول کار کند. افسوس که پسر مغرور حاضر نیست از خر شیطان پیاده شود و می گوید:«اینها کار نیست ،من دنبال یک شرایط بهتر هستم .»

او با رویاهای واهی خود سفری هم به خارج از کشور داشت تا به باوری غلط آنجا کار نان و آب داری پیدا کرده و پول جارو کند. ولی تتمه پس انداز پدر پیر خود را هم خرج کرد و دست از پا درازتر به خانه برگشت.

این که نشد زندگی،یک جوان چهار شانه درست و سالم سرکار که نمی رود هیچ ،توقع هایش هم از دیگران بی حد و اندازه باشد.

می گویند از ادیسون پرسیدند چرا اغلب جوانان موفق نمی شوند؟.جواب داد:برای این که راه خود را نمی شناسند ودر جاده دیگری گام بر می دارند.

متاسفانه ،گاهی افراد بر اساس اوهام ،دچار غرور می شوند و ارزیابی صحیحی از خود و کار خود ندارند.

این که فرد تصور غلطی از خود داشته باشد و به خاطر سهل انگاشتن دشواری ها و تکیه بر انرژی خیالی خود به پیش برود ثمره ای جز شکنندگی و آسیب پذیری نخواهد داشت. انسان مغرور نارسایی ها و حدو اندازه توان و قدرت خود را نمی شناسد اعتماد به نفس ، یعنی خود را و توانایی ها و قابلیت های خود را در عمل باور ندارد .

این چنین فردی به جای خود اتکایی ،خودباختگی دارد و فقط به دیگران اتکا می کند و راه درست زندگی را گم می کند.

واقعیت این است که اگر فرد بتواند به شناخت از خود برسد خیلی از مشکلاتش حل خواهد شد.

در این صورت فرد می تواند محبوب خودش بشود یعنی با درک و مواظبت از مقام و جایگاه و کرامت و شرافت خود به نقاط ضعف خود پی برده و برای رسیدن به خوشبختی تلاش کند.

آنچه مسلم است فرصت های عمر ما محدود هستند و اگر قدر ثانیه ها،دقایق و لحظه لحظه زندگی خود که ارزش تک تک آن به اندازه تمام عمر ما است را ندانیم دچار آسیب و صدمه خواهیم شد و شاید دیگر فرصتی برای از نو ساختن نداشته باشیم.

ما برای پیدا کردن راه موفقیت ،سرمایه ها و داشته های زیادی داریم که مهم ترین آن قوه تفکر و تعقل است.

اگر کمی جدی تر بیاندیشیم مسیر راه را روشن و شفاف خواهیم دید و به سوی هدفی مشخص در حرکت خواهیم بود. باور داشتن ارزش هایی مانند قناعت ،صداقت ،معرفت ،رفاقت با دوستان شایسته و وارسته و اطاعت در مقام بندگی نقش موثری در احساس آرامش روحی و روانی و قرار گرفتن در مسیر سعادت دارد.

در نهج البلاغه آمده است مولای متقیان در پاسخ به این سوال که چرا با آن همه امکانات لباسی وصله دار و البته پاکیزه و آراسته به تن دارد فرمودند: «قلب به سبب آن لباس خاضع می شود ،نفس سرکش با آن آرام می گیرد و مومنان به آن اقتدا می کنند و از آن سرمشق می گیرند.»

ساده زیستی و قناعت بهترین ثروت و دارایی هر فردی است تا همان طور که گفتیم با شناخت و درک درست از شرایط برای بهره مندی از موقعیت ها و شرایط بهتر تلاش درست و منطقی صورت گیرد.

باید مشکلات و مسائل زندگی را ببینیم ،آن را دست به دست نکنیم یا روی دست نگه نداریم که هر چقدر هم وزنش کم و ناچیز باشد قوه و انرژی مان برای نگه داشتن آن به مرور کم می شود و دست های مان خسته و ناتوان خواهند شد . با درایت و تلاش و آگاهی خواهیم توانست مشکلات و سختی ها را یکی پس از دیگری پشت سر بر زمین نهاده و گام های خود را مصمم تر به سمت اهداف درست و عالی زندگی برداریم.

و نکته پایان این که نهاد خانواده نیز در آموزش و نهادینه سازی باورهای درست زندگی برای فرزندان خود نقش حیاتی و اساسی دارد. بی هیچ تردید نظم و انضباط یکی از مسائل مهم تربیتی است که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند تا آن را در حرف زدن ، کارکردن،خوابیدن ،غذا خوردن ،لباس پوشیدن ،رفت و آمد حفظ وسایل و دارایی ها و از همه مهم تر بندگی کردن رعایت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: تابلو گالری شلمان نمایشگاه نقاشی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۵۶۸۸۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • «هنر انقلابی» بیان صرف مشکلات نیست/ لزوم عبور از مرزبندی‌ها
 • خانه آینه ای در طبیعت سوئیس که محبوب توریست ها است (+عکس)
 • واکاوی سخنان اخیر رییس کل بانک مرکزی؛ چرا احتمال ریزش قیمت ارز بالاست؟
 • ضرورت واکاوی بیانیه راهبردی «گام دوم انقلاب» برای جوانان
 • واکاوی ارزش ذاتی در بازار سرمایه
 • "ماجرای نیمروز" را چه کسانی ترور کردند؟
 • «هنر انقلابی» بیان صرف مشکلات نیست/ لزورم عبور از مرزبندی‌ها
 • ماجرای نیمروز را چه کسانی ترور کردند؟ + عکس و فیلم
 • نمایش آثارهنرمندان ایرانی در نمایشگاه ایتالیا
 • واکاوی توسعه در چهارمحال و بختیاری
 • آثار هنری سفارت پس از ترمیم از لندن به تهران بازگردانده شد
 • آثار هنری تخریب شده سفارت انگلیس به تهران بازگشت
 • بازگشت آثار هنری تخریب شده سفارت انگلیس
 • همدردی با قربانیان ترور در «موسیقی فجر»/ خارجی‌ها حرف تازه ندارند
 • داستان‌های ترامپ و بزوس: به دنیای جدید سیاست در آمریکا خوش آمدید
 • در گالری‌ها چه نمایشگاه‌هایی برپاست؟
 • واکاوی یک استدلال بی‌اساس/ آیا نپیوستن به توافق پاریس باعث انزوای سیاسی می‌شود؟
 • آرمین: لازمه بازگشت امید به کارآمدی نظام، تغییر نگاه کلان به اداره کشور است
 • واکاوی اعترافات دیرهنگام سران صهیونیست درباره جنگ غزه