به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در جشن قهرمانی تیم امید استقلال، امیرحسین فتحی سرپرست استقلال هم دقایقی برای حاضران صحبت کرد.

او گفت: یکی از روزهای خوب من، امروز است که در خدمت شما آینده سازان استقلال هستم. خدمت دوستان می‌گفتم که امروز متاسفانه به این نسل جدید و با استعداد فوتبال ما توجهی نمی‌کنیم.

خدمت آقای عبدیان عرض کردم که تک تک این عزیزان سرمایه باشگاه استقلال هستند که کشورهای صاحب فوتبال هم به آنها غبطه می‌خورند چه برسد به کشورهایی که از لحاظ فوتبال فقیر هستند. همیشه آرزو دارم که یک روز وقتی بازی استقلال را نگاه می‌کنیم، هر یازده بازیکن این تیم، از بازیکنان خود استقلال باشند. اگر باشگاه روزی به این جایگاه برسد، موفق است. اگر به دنبال گلچین کردن بازیکن از تیم‌های دیگر برسیم، این توفیق مقطعی است که به هیچ کس وفا نمی‌کند.

وی افزود: آرزوی همه ما این است که به شما عزیزان رسیدگی کنیم. به هرحال مشکلات زیاد است. به این جمع خوب باید نونهالان، نوجوانان و جوانان استقلال را اضافه کرد که می‌توانند سرمایه استقلال باشند. در اینجا ما میزبان بزرگان و پیشکسوتان بزرگی مثل آقایان کشاورز، قراب، کارگر جم و نسل‌های جدیدتر مثل نوری، ورمزیار و مومنی و دیگر عزیزان هستیم که ثمره‌های این باشگاه هستند. جوانان باید از بزرگان الگو برداری در اول امور اخلاقی و در ادامه در امور فنی داشته باشند. توصیه من به شما این است که احترام و اخلاق را حفظ کنید. احترام گذاشتن به پیشکسوتان خیلی مهم است. از شما جوانان می‌خواهم که حتما درس خود را جدی بگیرید. بازیکنان باید تحصیلکرده و باشخصیت باشند.

سرپرست باشگاه استقلال ادامه داد: جا دارد از آقای ورمزیار بابت زحماتش در این فصل تشکر کنم. همچنین از آقای مومنی تشکر کنم که در ادامه راه به ما کمک کرد. بار دیگر از پیشکسوتان حاضر تشکر می‌کنم. از حامیان مالی و کسانی که کنار ما هستند مثل آقای عبدیان تشکر ویژه دارم. امیدوارم تک تک این بازیکنان امید را هم بعدا در تیم بزرگسالان ببینیم و آرزو دارم که زنده باشم و ببینم این اتفاق رخ می‌دهد و این بازیکنان را به خارج از ایران ترانسفر می‌کنیم.

امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در حاشیه مراسم جشن قهرمانی امیدهای استقلال به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

*روند تیم‌های پایه؟
رمز پیشرفت باشگاه‌ها در دنیا توجه به تیم‌های پایه است. اگر روزی بخواهیم از بازیکن بی نیاز شویم، باید توجه و اهمیت ویژه‌ای به فوتبال پایه داشته باشیم. کشورهای صاحب سبک از اینجا شروع کرده‌اند و باید از آن‌ها الگو برداری کنیم. باید از استعداد جوانانمان به خوبی استفاده کنیم و آن‌ها را هدایت کنیم و با ایجاد بستر مناسب از استعداد آن‌ها به خوبی بهره برداریم.

*سرمایه گذاری در رده پایه؟
رمز ماندگاری همین است. اگر فدراسیون فوتبال بخواهد توفیقی داشته باشد، باید به رده پایه بیشتر توجه کند. توجه به امور جاری ما را از امور پایه دور نگه می‌دارد. من در کنار همکارانم تلاش می‌کنم تا در رده پایه موفق باشیم. امیدوارم روزی در استقلال بازیکنانی باشند که سال‌ها در استقلال و پایه این باشگاه کار کرده باشند.

*مربیان در رده پایه؟
استفاده مطلوب از بازیکنان، بر می‌گردد به استفاده از مربیان خوب در رده پایه. در همه جای دنیا مربیان حوزه پایه از لحاظ روحی و فنی از دانش خوبی برخوردارند. قرار نیست کسی که در تیم بزرگسالان موفق است، در رده پایه هم موفق باشد.

*بازی ایران و عراق؟
تیم ملی فوتبال ما در سال‌های خوب فوتبالش به سر می‌برد و در دوره غنی‌ای به سر می‌بریم. امیدوارم با حمایت مردم و کمک باشگاه‌ها و فدراسیون، عراق را شکست دهیم و در نهایت به قهرمانی دست پیدا کنیم.

*وضعیت استقلال؟
استقلال شرایط خوبی دارد. همه توان خود را برای حمایت از بازیکنان گذاشته‌ایم و در حد توانمان مشکلات را حل کرده‌ایم و در حال حاضر با نظر سرمربی محترم در یک اردوی خوب حاضر شده‌ایم و امیدوارم یک شروع خیلی خوب در نیم فصل دوم داشته باشیم.

*نقل و انتقالات؟
به محض قطعی شدن مسئله‌ای، از طریق سایت و کانال باشگاه استقلال، اخبار را به عرض علاقمندان و هواداران می‌رسانیم.

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

وینفرد شفر: اگر مانند دیدار با اسپرتیو بازی کنیم خوشحال خواهم بود/ باید به بازیکنان جوانان شانس و فرصت اشتباه کردن را بدهیم

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: با وجود مشکلاتی که داریم اگر همیشه مانند دیدار مقابل حریف رومانیایی‌مان بازی کنیم خوشحال خواهم بود. ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وینفرد شفر بعد از شکست 2 بر یک  تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار تدارکاتی خود در اردوی ترکیه مقابل تیم اسپرتیو مونیسیپال رومانی اظهار داشت: در مقابل مونیسیپال حدود 70 دقیقه خوب بازی کردیم و آمادگی جسمانی بچه‌ها خوب بود و خیلی وقت‌ها فوتبال خوبی ارائه کردیم، اما مسئله‌ای که داشتیم این است که باید یاد بگیریم که در پاس آخر دقت بیشتری داشته باشیم و ضربه آخر را برای تبدیل شدن توپ به گل محکم‌تر بزنیم.

وی تصریح کرد: علاقه و شور و شوق خوبی در این دیدار در تیم حاکم بود و آمادگی جسمانی خوبی نیز داشتیم. میثم تیموری در بازی امروز(پنجشنبه) در سمت چپ فوتبال خوبی بازی کرد. همچنین علی کریمی و مرتضی آقاخان نیز عملکرد خوبی داشتند و فکر می‌کنم می‌توانیم تیم خوبی را برای نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر آماده کنیم. همچنین امیدوارم وقتی به تهران باز می‌گردیم نیز همینطور نور آفتاب را داشته باشیم. البته مشکلاتی داریم اما با وجود مشکلات اگر مثل امروز بازی کنیم، خوشحال خواهم بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه چقدر به جوانان برای حضور در ترکیب تیم برای نیم فصل دوم اعتماد خواهد کرد، گفت: این صحبتی است که ما در 6 ماه گذشته انجام دادیم. می‌خواهیم یک استقلال جدید بسازیم و می‌دانم هواداران ما صحبت‌هایم را به خوبی متوجه می‌شوند. باید این زمان را به ما بدهید و ما در حال کار کردن روی این موضوع هستیم. باید به بازیکنان جوان این شانس و فرصت را بدهیم که اشتباه کنند. خوشحالم زمانی که  رضا آذری و  میثم تیموری را می‌بینم و یا اله‌یار صیادمنش به ترکیب ما برمی‌گردد. 

شفر تاکید کرد: به بازیکنان جوانان  این شانس را بدهید که مرتکب اشتباه شوند، چرا که از این اشتباهات است که ما می‌توانیم  همه چیز را به اتفاقات خوب تغییر بدهیم. هواداران‌مان را می‌شناسم و می‌دانم بهترین هواداران را نه فقط در ایران بلکه در آسیا داریم. مطمئنم هواداران پشت و حامی این بازیکنان جوانان هستند. طبیعی است که نمی‌توانیم فقط از بازیکنان جوانان استفاده کنیم و باید ترکیبی از بازیکنان بزرگ‌تر و باتجربه تر و جوانان را داشته باشیم.

سرمربی آلمانی استقلال با بهترین آرزوها برای تیم ملی در مسابقات جام‌ملت‌های آسیا خاطر نشان کرد: دو نفر از بازیکنان فعلی و دو نفر از بازیکنان گذشته برای تیم ملی بازی کردند و از این بابت خوشحال هستم. زمانی که 5 بازیکن در تیم ملی داریم و اثرات کارهای گذشته را در حال حاضر می‌بینیم این بسیار خوب است و من عاشق استقلال هستم.

شکست استقلال مقابل تیمی از رومانی در دیداری تدارکاتی


انتهای پیام/

R1434/P/S3,27/CT1 واژه های کاربردی مرتبط استقلال تهران وینفرد شفر

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

مدارس کدام استان ها فردا ۲۹ دی ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: استقلال باشگاه استقلال تیم ملی فوتبال آسیا

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۳۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کلوپ: تمدید قرارداد رابرتسون برای آینده لیورپول خوب بود؛ وضعیت الکساندر آرنولد برای دیدار مقابل کریستال پالاس کاملا مشخص نیست
 • صالحی امیری: ادبیات کی روش نوعی باج خواهی است / امیدوارم تیم ملی قهرمان آسیا شود
 • پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش است
 • پیروانی: کی‌روش قهرمان برهم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است/ هیچ کشوری پیدا نمی‌شود پول کلان بدهد و توهین هم بشنود
 • کی روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است/ همین مردم خرج قراردادش را می‌دهند
 • کی روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است / همین مردم خرج قراردادش را می‌دهند / لیاقت پرسپولیس سفر با جت اختصاصی است / او هم بی معرفت است و هم نمک نشناس!
 • منافی: با این مسیر آسان، ایران باید قهرمان جام ملت‌ها شود
 • آمل قهرمان مسابقات مینی بسکتبال مازندران
 • پذیرش مستقیم ۵۹ نفر از دوره لیسانس به دکتری در تحصیلات‌ تکمیلی علوم‌پایه زنجان
 • می خواهیم ماه آینده میلادی قهرمان آسیا شویم
 • بوشهر و البرز در مسابقات کونگ فو کشور قهرمان شدند
 • رالی داکار|ناصر العطیه قهرمان شد
 • پیانیچ: قهرمانی در سوپرکاپ، همه تردیدها درباره بهتر بودن قهرمان سری آ نسبت به قهرمان کوپا ایتالیا را از بین برد
 • استقلال از گروه مرگ، دوباره گروه زندگی می‌سازد/ با کی‌روش قهرمان آسیا می‌شوید
 • آستان قدس در رسیدگی به محرومان کارنامه درخشانی دارد
 • مهارت‌های پایه که هرمردی باید بداند
 • افشارزاده :ایران با این تیم باید فینالیست آسیا شود/ خوب نیست مدیران علیه یکدیگر مصاحبه کنند
 • نهادینه سازی ورزشهای همگانی نیازمند عزم ملی
 • دوره آموزش مربیگری فوتبال پایه بانوان برگزار می‌شود