به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در جشن قهرمانی تیم امید استقلال، امیرحسین فتحی سرپرست استقلال هم دقایقی برای حاضران صحبت کرد.

او گفت: یکی از روزهای خوب من، امروز است که در خدمت شما آینده سازان استقلال هستم. خدمت دوستان می‌گفتم که امروز متاسفانه به این نسل جدید و با استعداد فوتبال ما توجهی نمی‌کنیم. خدمت آقای عبدیان عرض کردم که تک تک این عزیزان سرمایه باشگاه استقلال هستند که کشورهای صاحب فوتبال هم به آنها غبطه می‌خورند چه برسد به کشورهایی که از لحاظ فوتبال فقیر هستند. همیشه آرزو دارم که یک روز وقتی بازی استقلال را نگاه می‌کنیم، هر یازده بازیکن این تیم، از بازیکنان خود استقلال باشند. اگر باشگاه روزی به این جایگاه برسد، موفق است. اگر به دنبال گلچین کردن بازیکن از تیم‌های دیگر برسیم، این توفیق مقطعی است که به هیچ کس وفا نمی‌کند.

وی افزود: آرزوی همه ما این است که به شما عزیزان رسیدگی کنیم. به هرحال مشکلات زیاد است. به این جمع خوب باید نونهالان، نوجوانان و جوانان استقلال را اضافه کرد که می‌توانند سرمایه استقلال باشند. در اینجا ما میزبان بزرگان و پیشکسوتان بزرگی مثل آقایان کشاورز، قراب، کارگر جم و نسل‌های جدیدتر مثل نوری، ورمزیار و مومنی و دیگر عزیزان هستیم که ثمره‌های این باشگاه هستند. جوانان باید از بزرگان الگو برداری در اول امور اخلاقی و در ادامه در امور فنی داشته باشند. توصیه من به شما این است که احترام و اخلاق را حفظ کنید. احترام گذاشتن به پیشکسوتان خیلی مهم است. از شما جوانان می‌خواهم که حتما درس خود را جدی بگیرید. بازیکنان باید تحصیلکرده و باشخصیت باشند.

سرپرست باشگاه استقلال ادامه داد: جا دارد از آقای ورمزیار بابت زحماتش در این فصل تشکر کنم. همچنین از آقای مومنی تشکر کنم که در ادامه راه به ما کمک کرد. بار دیگر از پیشکسوتان حاضر تشکر می‌کنم. از حامیان مالی و کسانی که کنار ما هستند مثل آقای عبدیان تشکر ویژه دارم. امیدوارم تک تک این بازیکنان امید را هم بعدا در تیم بزرگسالان ببینیم و آرزو دارم که زنده باشم و ببینم این اتفاق رخ می‌دهد و این بازیکنان را به خارج از ایران ترانسفر می‌کنیم.

امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در حاشیه مراسم جشن قهرمانی امیدهای استقلال به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

*روند تیم‌های پایه؟
رمز پیشرفت باشگاه‌ها در دنیا توجه به تیم‌های پایه است. اگر روزی بخواهیم از بازیکن بی نیاز شویم، باید توجه و اهمیت ویژه‌ای به فوتبال پایه داشته باشیم. کشورهای صاحب سبک از اینجا شروع کرده‌اند و باید از آن‌ها الگو برداری کنیم. باید از استعداد جوانانمان به خوبی استفاده کنیم و آن‌ها را هدایت کنیم و با ایجاد بستر مناسب از استعداد آن‌ها به خوبی بهره برداریم.

*سرمایه گذاری در رده پایه؟
رمز ماندگاری همین است. اگر فدراسیون فوتبال بخواهد توفیقی داشته باشد، باید به رده پایه بیشتر توجه کند. توجه به امور جاری ما را از امور پایه دور نگه می‌دارد. من در کنار همکارانم تلاش می‌کنم تا در رده پایه موفق باشیم. امیدوارم روزی در استقلال بازیکنانی باشند که سال‌ها در استقلال و پایه این باشگاه کار کرده باشند.

*مربیان در رده پایه؟
استفاده مطلوب از بازیکنان، بر می‌گردد به استفاده از مربیان خوب در رده پایه. در همه جای دنیا مربیان حوزه پایه از لحاظ روحی و فنی از دانش خوبی برخوردارند. قرار نیست کسی که در تیم بزرگسالان موفق است، در رده پایه هم موفق باشد.

*بازی ایران و عراق؟
تیم ملی فوتبال ما در سال‌های خوب فوتبالش به سر می‌برد و در دوره غنی‌ای به سر می‌بریم. امیدوارم با حمایت مردم و کمک باشگاه‌ها و فدراسیون، عراق را شکست دهیم و در نهایت به قهرمانی دست پیدا کنیم.

*وضعیت استقلال؟
استقلال شرایط خوبی دارد. همه توان خود را برای حمایت از بازیکنان گذاشته‌ایم و در حد توانمان مشکلات را حل کرده‌ایم و در حال حاضر با نظر سرمربی محترم در یک اردوی خوب حاضر شده‌ایم و امیدوارم یک شروع خیلی خوب در نیم فصل دوم داشته باشیم.

*نقل و انتقالات؟
به محض قطعی شدن مسئله‌ای، از طریق سایت و کانال باشگاه استقلال، اخبار را به عرض علاقمندان و هواداران می‌رسانیم.

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

بعد از کنار گذاشتن فوتبال، روز‌های سختی را سپری کردم/ امیدوارم استقلال قهرمان شود

خبرگزاری میزان- دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال ابراز امیدواری کرد که استقلال در پایان این فصل قهرمان شود. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری، پرویز برومند در اواخر دهه هفتاد یکی از ستاره‌های استقلال بود. دروازه‌بان جسوری که چند سال در استقلال و تیم ملی خوش درخشید، اما برخی مسائل حاشیه‌ای این اجازه را نداد که بتواند در فوتبال به آن چیزی که می‌خواهد برسد. او در دربی ۴۶ در سال ۷۹ آن مشت معروف را به پایان رأفت زد و یک سال محرومیت را کشید. برومند پس از آن محرومیت دیگر نتوانست به سطح اول فوتبال بازگردد، اما همیشه به خاطر تعصبی که داشت، نزد هواداران استقلال محبوب است.   پرویز برومند در گفت‌وگوی نوروزی با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، صحبت‌هایی انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:
*این روز‌ها مشغول چه کاری هستید؟
تمرینانم را به صورت انفرادی در باشگاه ورزشی انجام می‌دهم و یک تیم دسته سومی دره ۹۸ را داریم که فکر کنم چند بار اسمش را شنیده‌اید.
*پرویز برومند با آن مشت معروف بیشتر معروف شد یا دروازه‌بانی‌اش؟
این مسائل برایم اهمیتی ندارد. من چند سال در تیم ملی بودم، اما هواداران همچنان روی آن مسئله زوم می‌کنند. بعد از اینکه از فوتبال کنار کشیدم، به ورزشگاه نمی‌رفتم، اما چند ماه پیش باشگاه از من درخواست کرد به ورزشگاه بروم و متوجه شدم که از من قرار است تقدیر کنند. همین که به پیشکسوتانی، چون من توجه شد، جای امیدواری است.
* بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشتی، زندگی برای برومند چطور گذشت؟
شاید این جمله کلیشه‌ای باشد، اما برای فوتبالیست‌ها دو بار مرگ وجود دارد، یک‌بار وقتی که فوتبال را کنار می‌گذارند یک بار هم که مرگ سراغ‌شان می‌آید. کنار گذاشتن فوتبال، اتفاق خیلی بدی است. اینجا باشگاه باید حواسش به پیشکسوتانش به خصوص پست دروازه‌بانی باشد. من با ناراحتی از استقلال رفتم، چون دوست داشتم آن مقطع بیشتر حواس‌شان به من می‌شد.
*فکر می‌کنی به اهدافت در فوتبال رسیدی؟
به گفته خیلی‌ها به حق واقعی خودم نرسیدم. اگر مصدومیت‌ها، محرومیت‌ها و اتفاقاتی بوجود نمی‌آمد، خیلی اتفاقات بهتری برایم می‌افتاد و رکورد بازی‌های ملی برای من می‌شد. شاید اگر مصدوم و محروم نمی‌شدم، تا همین چند سال پیش دروازه‌بانی می‌کردم.
*آیا انتظار داشتی که مسئولان استقلال توجه بیشتری به شما کنند؟
من با مصدومیت از استقلال جدا شدم. دوست داشتم به بعد فوتبالم بیشتر رسیدگی می‌کردند. خیلی از پیشکسوتان هستند که بعد فوتبال‌شان نابود می‌شوند. روز‌های سختی را پس از جدایی از استقلال گذراندم.
* در مورد استقلال این فصل چه صحبتی داری؟
استقلال سال را به خوبی تمام کرد، چون به نزدیکی صدر جدول رسید. شرایط تیم بهتر از نیم فصل اول شده و امیدوارم در ادامه با توجه به بازیکنانی که دارد، بتواند در پایان فصل قهرمان شود.
انتهای پیام/

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

جزئیات شهادت ۲ مأمور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

کلیدواژه: استقلال باشگاه استقلال تیم ملی فوتبال آسیا

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۵۳۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مادرم به من از همه بیشتر عیدی می‌داد/ قهرمان نشدن تیم ملی در جام ملت‌های آسیا واقعا تلخ بود
 • دعوت از ۲ بوشهری برای شرکت در اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال جوانان
 • 2 بوشهری به اردوی تیم ملی فوتبال جوانان دعوت شدند
 • ارشک محبی قهرمان کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا شد
 • فتحی: عاشق استقلالم /پرسپولیس قهرمان می‌شود/ علاقه زیادی به فسنجان دارم
 • رسمی: تعویق مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا
 • برانکو: طوری کار کرده‌ام که انگار صد سال خواهم ماند
 • یکی از سخت‌ترین نقش‌هایی که «سام درخشانی» بازی کرد
 • تقدیر از اورژانس هوایی الیگودرز در صفحه شخصی دکتر روحانی در حادثه اشترانکوه/اورژانس هوایی الیگودرز عملکرد خوب و درخشانی دارد
 • برانکو: ما باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم
 • برانکو: کی‌روش با همه درگیر بود/ باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم
 • زلاتکو کرانچار: تلاش می‌ کنم جوانان ایران خوب رشد کنند؛ باشگاه‌ ها باید از کی روش سوال کنند چرا به دور دوم جام جهانی صعود نکرد؟
 • پروین: قول می‌دهم پرسپولیس قهرمان شود
 • زلاتکو کرانچار: باشگاه‌ها باید از کی روش سوال کنند چرا به دور دوم جام جهانی صعود نکرد؛ او خودش را بالاتر از همه می‌دید
 • برانکو: هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه کی‌ روش نداشتم؛‌ او همیشه به من توهین می‌کرد، کی روش با همه درگیر بود!
 • پرویز برومند: امیدوارم استقلال در این فصل قهرمان لیگ شود؛ بعد از کنار گذاشتنِ فوتبال روز‌های سختی را سپری کردم
 • هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه کی‌روش نداشتم؛ او با همه درگیر بود
 • باشگاه‌ها باید از کی روش سوال کنند چرا به دور دوم جام جهانی صعود نکرد؛ او خودش را بالاتر از همه می‌دید / تلاش می‌کنم جوانان ایران خوب رشد کنند
 • هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه کی‌روش نداشتم؛ او با همه درگیر بود / اشتباه بزرگم یاد نگرفتن زبان فارسی است / ما باسوادترین کادر فنی لیگ هستیم / مشکل اصلی فوتبال ایران عدم ثبات مالی است / چرا به کی‌روش نگفتید فارسی حرف بزند؟