دبیر سابق شورای عالی گزینش کشور با تأکید بر اینکه پیامبر(ص) با شمشیر رحمت دل ها را فتح کرد، گفت: رهبر معظم انقلاب سال 88 در نماز جمعه فرمود روش ما جذب حداکثری و دفع حداقلی است. کسانی که خیلی سنگ ولایت را به سینه می زنند بگویند تا حالا چند نفر را جذب کرده اند. جذب یعنی کسی که دارد می رود را به این طرف بکشیم.
کسی که انتقاد دارد و ناراحت است را توانسته ایم جذب کنیم یا هرچه بلد بودید در روزنامه نوشته اید؟

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان در هیأت عشاق الائمه حزب مردم سالاری با اشاره به ماجرای جنگ حنین و کار رسول خدا(ص) گفت: اگر مسئولین ما کمی محبت داشتند، شجریان مال ما بود. ما او را در دامن خیلی ها انداختیم که خودش هم دوست نداشت دو مصاحبه با آنها داشته باشد. خیلی وقت ها کار با یک محبت و یک مهربانی حل می شود؛ کما اینکه پیامبر(ص) حل می کرد.

دبیر سابق شورای عالی گزینش کشور افزود: حافظ خطاب به کسانی که به صندلی های خود چسبیده اند می گوید «فی الجمله(یک لحظه) اعتماد مکن بر ثبات دهر- کین کارخانه ای ست که تغییر می کنند». زود روزگار عوض می شود و کارخانه عالم می چرخد. قرآن می گوید «تلک الایام نداولها بین الناس».

وی ادامه داد: اگر قرار است که این دین بر بقیه ادیان غلبه کند، بقیه ادیان چه ادیانی هستند؟ هرکس می گوید حق با من است. جالب است کسی که هیچ خبری از ادیان دیگر ندارد می گوید حق با من است. تو اگر همه تورات و انجیل را خوانده ای و اوستا را تماما خواندی، آن وقت می توانی بگویی حق با من است. ما وارد این بحث نمی شویم. فرض می کنیم همین دینی که ما داریم را خدا گفته می خواهد بر همه برتری بدهد و دین شما جهان شمول شود.

نقویان اظهار داشت: بحث این است که با چه ابزاری خدا می خواهد این کار را انجام دهد. بعضی از دوستان می گویند ما اسرائیل را بیچاره می کنیم و کاخ سفید را می گیریم و حسینیه می کنیم. یک فرض این است که با قدرت سلاح و توپ و تانک این کار انجام شود. این فرض معقول نیست. ممکن است سلاح ما برتر هم باشد. اشکالی هم ندارد؛ چشم ترامپ هم کور شود. یک نفر می گفت این تحریم ها کاغذ پاره است الآن می گویند این تحریم ها ما را بیچاره کرده است. یک نفر هم نیست بگوید چند مدل حرف می زنید. قرآن می گوید خدا خیلی عصبانی می شود حرفی بزنید که همین جوری از دهانتان در برود.

وی تأکید کرد: یک حرف نامربوط، به خصوص اگر در سطحی باشد که طنین این صدا جامعه را در نوردد، گناهش از هزار عرق خوری و زناکاری بدتر است؛ شک نکنید، دلیل و روایت دارم. چون آن فرد عرق خور خودش دارد در گوشه ای گناه می کند و فردا هم ان شاء الله توبه می کند و خدا هم توّاب و رحیم و «یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا» اما وقتی ذهنیت جامعه عوض شد، «ذنب لایغفر» است. اگر من کاری کردم که مردم از دین برگشتند چطور می توانم شب قدر العفو العفو بگویم؟! تمام ذهن هایی که برگردانده ای را باید سر جایش بیاوری. آب رفته ای است که محال است برگردد.

این پژوهشگر مسائل دینی افزود: فرض می کنیم یک روز با سلاح برتر آمریکا را هم گرفتیم. حرف من این است که مردمی که با سلاح ایمان بیاورند، آن ایمان ارزشی ندارد. ایمانی ارزش دارد که از روی عشق، میل، رغبت و اشتیاق باشد. قرآن می گوید«لا اِکْراهَ فِی الدّین»؛ اساسا این دین جوری است که با اجبار و زور نمی توانید کسی را وادار به آن کنید. سالهاست با گشت ارشاد مردم را وادار کرده اید روسری سرشان کنند. به نظر شما این روسری سر کردن ارزشی دارد؟ آمار رابطه های پنهانی را هم دارید؟ سفیر جمهوری اسلامی در کشوری به من گفت اینها از هر جهت از ما سالم تر هستند.

وی ادامه داد: در مکه و مدینه که همه روسری و برقع هم دارند؛ پس چرا به آنها فحش می دهید. می گوییم اینها ظاهر اسلام است. چطور مال آنها ظاهر است و مال ما باطن است؟ دادگاه های آنها واقعا خلوت است ولی به مجتمع قضایی شهر مقدس مشهد بروید و ببینید چه خبر است. چه کار کرده ایم که همه مردم با هم دعوا دارند و همه با هم داریم می جنگیم؟ همه تقصیر ماهواره ها و دشمن است و ما هیچ تقصیری نداریم؟ اینها همه پسران نوح هستند که فاسد شده اند؟ چه زود خودشان را جای انبیاء و اولیاء می گذارند. «کار پاکان را قیاس از خود مگیر/ گرچه باشد در نوشتن شیر شیر». اگر پیامبر(ص) همین لباس را داشت و من همین لباس را دارم، من هم پیامبر(ص) می شوم؟

نقویان گفت: گزینه دوم این است که خدا معجزه می کند و مردم همه مسلمان می شوند. این هم فایده ندارد. چون خدا برای پیامبرش این کار را نکرد؛ می خواهد برای نواده پیامبرش حضرت مهدی(عج) این کار را انجام دهد؟ قانون خدا که عوض نمی شود. یک گزینه می ماند. چه چیزی باعث شد دین اسلام رشد کرد؟ اول اینکه حرف های پیامبر(ص) معقول و منطقی بود و مدام می گفت «افلا تعقلون»، «افلا یتفکرون» و «افلا یتدبرون». چرا فکر نمی کنید خدایی که من می گویم با عقل سازگارتر است یا خدایی که این سنگ پرست می گوید؟ می دیدند این منطقی تر است. دوم با فطرتتان بسنجید. فطرت انسان صداقت و راستی است. پیامبر(ص) به زن ها می گوید خیانت نکن و وقتی به فطرت خودش مراجعه می کرد می دید فطرتش همین را می گوید.

وی یادآور شد: پیامبر(ص) یک چیز دیگر هم داشته که در کنار اینها معنی پیدا می کند. قرآن می گوید «ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمینَ». تو با شمشیر رحمت دل ها را فتح می کنی. داعش کم آدم کشته؟ هیتلر و موسولینی هم آدم کشته اند؟ پس چرا کسی کشته مرده اینها نیست؟ پیامبر(ص) با شمشیر حلم، گذشت، رحمت و بزرگواری دل ها را فتح کرد. ابزار مهم ریاست، قدرت و نفوذ کلام نیست؛ مهمترین ابزار ریاست، سعه صدر است و اینکه بتوانی راحت چشم پوشی کنی. به قول صائب تبریزی «مردم مصاف در همه جا یافت می شود/ در هیچ عرصه مرد تحمل ندیده ام». خدا در قرآن به پیامبر می فرماید «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ». تو به لطف خدا با آنها نرم هستی و این نرمش و گذشت تو آنها را دور تو جمع کرده است. «وَلَو کُنتَ فَظًّا غَلیظَ القَلبِ لَانفَضّوا مِن حَولِکَ». اگر بداخلاق بودی همه از دورت پراکنده می شدند.

دبیر سابق شورای عالی گزینش کشور اظهار داشت: هرکس از ما انتقاد کند، ممنوع التصویر و ممنوع المنبرشان می کنیم؛ پست و مقام آنها را می گیریم. کسی می تواند بفهمد احترامی که به من می گذارند از ترس است و یا از عشق است؟ ببینید آفریقا راجع به نلسون ماندلا چه می گویند. 27 سال زندان بود. حالا که آقا رئیس جمهور شده و سفیدها اقلیت شده اند، وقت انتقام است و می تواند همه را اعدام کند. قدرت نداشت؟ به دخترش گفت اگر آفریقا را دوست داری امروز بهترین روز بخشیدن است. هر جا می رفت همه به افتخارش بلند می شدند؛ چون بزرگ بود و بزرگی به ملتش یاد داد.

وی تأکید کرد: بعد از اینکه ابوسفیان یاران پیامبر(ص) را کشت، یک نفر از یاران گفت «الیوم یوم الملحمه» اما پیامبر(ص) پاسخ داد «الیوم یوم المرحمه». پیامبری که من و شما اعتقاد به علم غیبش داریم و می داند فرزندان این ابوسفیان جنایتکار با فرزندان معصومش چه خواهند کرد؛ در عین حال او را می بخشد. رهبر معظم انقلاب سال 88 در نماز جمعه فرمود روش ما جذب حداکثری و دفع حداقلی است. کسانی که خیلی سنگ ولایت را به سینه می زنند بگویند تا حالا چند نفر را جذب کرده اند. جذب یعنی کسی که دارد می رود را به این طرف بکشیم. کسی که انتقاد دارد و ناراحت است را توانسته ایم جذب کنیم یا هرچه بلد بودید در روزنامه نوشته اید؟ آن جور دینش را غلبه می داد.

نقویان در پایان گفت: وقتی علم با حلم در می آمیزد یک معجون ضد گلوله درست می کند که جز آدم های حسود، هیچ کس حریف شما نیست. امام رضا(ع) که علیه مأمون سلاح جمع نمی کرد. امام صادق(ع) که علیه منصور کار پارتیزانی نمی کرد. از جاذبه معنوی و رحمانی اینها می ترسیدند و آنها نداشتند. چون بزرگی خرج دارد و باید از خودت بگذری و به جای نفرین دعا کنی و به جای خشم لبخند بزنی. مگر کار هرکسی است؟! حافظ می گوید «تحصیل عشق و رندی آسان نمود اول/ آخر بسوخت جانم در کسب این فضائل». خیلی سخت است. باید به کوره آتش بروی تا بتوانی عده ای را جذب کنی. پیامبر(ص) این کار را کرد تا خداوند به ایشان مدال «خلق عظیم» داد و گفت تو با مهربانی دل ها را جذب کرده ای و من خدا به تو نمره «عظیم» می دهم. آه پیامبر(ص) مهر و نفرینش دعا بود.

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۶۵۸۵۵۰ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

واکنش رائفی‌پور به منتقدان مراسم جنجالی در مشهد

توافق جدید میان ایران و آمریکا ممکن است؟

فیلم| جنجال جشن بیعت با امام زمان در اوج کرونا؛ در مشهد چه خبر است آقای علم‌الهدی؟

قالیباف به کرونا مبتلا شد/ رئیس مجلس قرنطینه شد

آزادی بیان در غرب شعار است

خبر بعدی:

عضو جماعت اسلامی هند: باید عدالت را در جهان گسترش دهیم

به گزارش ایرنا از ستاد خبری سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، شیخ وقار احمد عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند در وبینار منطقه‌ای هندوستان با موضوع «ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب» با اشاره به اینکه خداوند متعال به ما دستور داده است که در هر کار خوب و پرهیزکارانه همکاری کنیم، اظهار داشت: خداوند کریم می‌فرمایند که در درستکاری و تقوا با یکدیگر کمک و همکاری کنید.
عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند با اشاره به بیانات پیامبر اکرم (ص) که می‌فرمایند «همه موجودات خاندان الله هستند» افزود: اکنون که معتقدیم همه موجودات خاندان خدای متعال هستند و همه انسان‌ها فرزندان آدم هستند، بدیهی است که ما باید آنها را کمک و پشتیبانی کنیم. ما باید درک کنیم که شعار این امت در این دنیا اقامه دین است.
وی یادآور شد: اگر فرزندان آدم به هر نوع مصیبت مبتلا شوند، بدیهی است که باید به آنها کمک کرد و این همان چیزی است که ما آن را خدمت به مردم می نامیم. خدمت به مردم یک نیاز مهم و بخشی از تعلیمات اسلامی است. ما نمی‌توانیم به قرب الهی برسیم مگر اینکه حقوق بندگان خدا را ادا کنیم.
حقوق العباد تا زمانی که نیاز بندگان خدا را برآورده نکنیم، پرداخت نمی شود. نکته اصلی این است که این موضوع یک کار اختیاری نیست که ھر وقتی دلمان خواست انجام دهیم؛ بلکه این یک کار مستمر و مستقل است و بدیهی است که ما باید تا دم مرگ آن را انجام دهیم.
شیخ احمد وقار با بیان اینکه اسلام جمع‌گرایی را آموزش می‌دهد اظهار کرد: بنابراین کمک به همدیگر را باید به صورت جمعی انجام دھیم و باید توسط نهادهای دولتی نیز انجام شود. به خاطر داشته باشید در بسیاری از احادیث که به ما رسیده است که وقتی ما بندگان خدا را خدمت و یاری کنیم و وقتی در زمان نگرانی بندگان خداوند را شاد کنیم، خداوند هم ما را خوشحال خواهد کرد. 
عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند کمک به همدیگر را مربوط به همه ادیان و ملت‌ها دانست و گفت: جایگاهی که خداوند تبارک و تعالی برای شما و ما توصیف کرده این است که ما در این دنیا به یک ملت خوب تبدیل شده‌ایم. اکنون که مردم نگران بلایای زمینی و آسمانی هستند و از بیماری‌های داخلی یا جهانی رنج می‌برند، باید همدیگر را کمک و پشتیبانی کنیم. این موضوع همان ارزش‌ها و سنت‌های اسلامی است و باید ماندگار شود. 
وی با بیان اینکه وظیفه ما فقط زندگی در جهان نیست و باید با ارزش‌های بالا زندگی کنیم، گفت: بالاترین ارزش ها این است که ما برای دین اسلام تلاش کنیم و مبلغ دین شویم و با خدمت به انسان به معنای واقعی به بالاترین جایی برسیم که ما را مومن می نامند. به یاد داشته باشید وقتی نیروهای شیطانی در حال ایجاد جو علیه اسلام هستند، وظیفه اھل حق این است که افکار عمومی را به نفع اسلام شفاف کند.
شیخ احمد وقار تاکید کرد: این کار را می‌توان به روش فوق‌العاده ای از طریق خدمات عمومی انجام داد. بنابراین بدیهی است که ما مجبور به انجام آن هستیم. همچنین باید ببینیم که پیامبران (علیهم السلام) خیرخواه مردم خود بودند و به عنوان مربی و معتمد آمدند. این همان چیزی است که شهادت حق بودن حضرت محمد مصطفی (ص) از طرف حضرت خدیجه الکبری(س) ھنگام نزول اولین وحی ھمین بود.
عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند تصریح کرد: وقتی اولین وحی نازل شد، او دچار وحشت شد. ام‌المومنین(س) فرمود «خدا چرا شما را می‌کشد، شما به مردم خدمت می‌کنید، به زنان بیوه، به مسافران خدمت می‌کنید، به یتیمان خدمت می‌کنید و به فقرا کمک می‌کنید. بنده خدا در عین حال خادم و مبلغ دین ھم ھست. یعنی ما مبلغان دین خدا ھم ھستیم و همچنین بندگان خدا ھم هستیم. 
وی ادامه داد: داستان‌ها و حوادثی که خداوند متعال در قرآن کریم نقل کرده است در آنها خواهید دید که بیایید به یک طرف برویم، در سوره کهف، دو واقعه به طور خاص ذکر شده است. یکی قضیه حضرت خضر و موسی است. یعنی انسان در تلاش فردی خود، از کشتی، از پدر و مادر، از دیواری که افتاده بود و زیر آن دفینه‌ی یتیم قرار داشت. ما در این آیات سوره کهف نمایشی عملی از روحیه کمک و همکاری آنها دیدیم.
شیخ احمد وقار خاطرنشان کرد: حادثه دوم واقعه ذوالقرنین است که پادشاه بزرگی بود که در قرآن به او اشاره شده است و بدیهی است که او در قدرت و از منابع برخوردار بود، بنابراین با آن وسایل موجود به مردم آن شهر کمک کرد. خورشیدی که بر سر آنها می‌تابید آن را تبدیل به سایه کرد و آنچه به آنها کمک کرد آنها را از دست یاجوج و مأجوج نجات داد.
عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند تصریح کرد: لازم به یادآوری است که در مواقع بلاها و بلایا، ما نه تنها باید بین مردم خیرات توزیع کنیم، بلکه کار ما باید حل مشکلات آنها باشد. سعی کنید با صداقت و برنامه‌ریزی بسیار دقیق آنها را حل کنید. نه کار موقت بلکه کار مداوم، باید ببینیم به صورت جداگانه چه کاری می‌توانیم انجام دهیم و آن اینست که خدمت به بندگان خدای متعال رادر حد توانایی خودتان انجام دھید.
وی گقت: مسئله جمعی این است که ما باید درابتدا بیت المال را به طور مشترک اجرا کنیم و دوم اینکه ما باید سازمان‌ھا را احداث کنیم، تراست‌ها، سازمان‌های غیردولتی تاسیس کنیم که از طریق آنها بتوانیم این وظیفه را به خوبی انجام دهیم. ملت باید به این وظیفه دقت کند و افراد باید باید داوطلبانه به طور منظم آموزش ببینند. 
عضو جماعت اسلامی ایالت راجستهان هند ابراز داشت: این واقعیت وجود دارد که باید همکاری ادارات دولتی صورت گیرد و از دولت ھم حمایت شود تا اینکه بندگان خدا باید به موقع و درست از دولت کمک بگیرند. بدیهی است که دولت از منابع بسیاری برای استفاده صحیح برخوردار است. ما باید تصویر این امت را تغییر دهیم. بگذارید این امت برای این کار آماده باشد و ما بتوانیم به طور جمعی این کار را به درستی انجام دهیم.

برچسب‌ها هند جمهوری اسلامی ایران کنفرانس وحدت اسلامی

دیگر خبرها

 • چرایی تأکید رهبر انقلاب به دعا و استغفار
 • مقابله با استکبار در دو عرصه نخبگانی و مسئولین خلاصه می‌شود/ جمهوری اسلامی مدل جدیدی از استقلال و آزادی ارائه کرد
 • درخواست نقوی حسینی از سران قوا
 • لزوم ترویج پرداخت زکات همزمان با برداشت محصول خرما
 • وزارت بهداشت: با هر تجمعی مخالفیم | برای تشییع جنازه شجریان مجوزی از ستاد کرونا صادر شده بود؟
 • جایزه شجریان به جشنواره موسیقی جوان اضافه شد
 • بازدید میدانی بررسی مناسب سازی شهرستان ملارد توسط مسئولین
 • جزییات اختتامیه آنلاین «موسیقی جوان»/ جایزه «شجریان» متولد شد
 • نقوی حسینی: الان زمان گرو کشی سیاسی نیست
 • آثار کمبود محبت روی کودکان
 • پایان جشنواره موسیقی جوان با یادی از شجریان + اسامی برگزیدگان
 • ترامپ: بایدن جان و مال آمریکایی‌ها را فدای جنگ‌های بی‌پایان خارجی کرد
 • همسرتان عصبانی است؟/ به جای گوشه و کنایه، او را این گونه آرام کنید
 • ویدئو/نقاشی دانش‌آموزان دبستانی به یاد استاد «محمدرضا شجریان»
 • ضربه کرونا به فوتبال از زبان مسئولین باشگاه فولاد خوزستان / ویدیو
 • مسئولین باید به طور جدی حفظ سلامت مردم را مدنظر قرار دهند
 • دشمن تاب دیدن محبت مسلمانان به پیامبر(ص) را ندارد/برگزاری باشکوه هفته وحدت و تو دهنی به یاوه گویان
 • خانه کشتی زابل و ورزشگاه ۲۰۰۰ نفری چابهار به بهره برداری می رسد
 • محبت خواه: فرصت ثبت‌نام مسکن ملی برای دومین بار وجود دارد