رئیس هیئت‌مدیره مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) گفت: خدمات مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) به زائران پیاده اربعین حسینی و زائران پیاده امام رضا(ع) در دو بازه زمانی متوالی در مدت زمانی ۲۶ روز ارائه می‌شود.

سیدمحمود تشکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد‌مقدس اظهار داشت: مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) از سال 83 فعالیت خود در امر خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) به‌ویژه زائران پیاده آن حضرت آغاز کرده و مدت 14 سال است که افتخار میزبانی از مهمانان ولی نعمتمان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را دارد.

وی افزود: این مجموعه در طول سال خدمات گسترده‌ای را به‌صورت شبانه‌روزی ارائه می‌دهد که اوج این خدمات‌رسانی‌ها در ایام ولادت و شهادت امام رضا(ع) در دهه کرامت و شفاعت بوده و بیش از 80 درصد خدماتی که در طول سال ارائه می‌شود در این دو دهه بوده است.

رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) با بیان اینکه همه ساله سعی شده که خدمت‌رسانی‌ها بهتر از سال قبل از آن باشد، خاطرنشان کرد: در این ایام به‌جز میقات مرکزی در جاده قدیم نیشابور به مشهد دو میقات جاده فریمان به مشهد هم فعال است و یک میقات هم در جاده قم به اراک فعال بوده که این مجموعه در کنار خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) به زائران پیاده اربعین حسینی هم خدمات‌رسانی می‌کند.

تشکری تصریح کرد: خدمات‌رسانی مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) به زائران پیاده اربعین حسینی و زائران پیاده امام رضا(ع) در دو بازه زمانی متوالی و پشت‌سرهم ارائه می‌شود و زمان خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی از شهادت حضرت رقیه(س) تا اربعین حسینی (5 تا 20 ماه صفر (3 تا 18 مهر ماه) و به مدت 16 روز) و خدمت‌رسانی به عزاداران رضوی از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا(ع) (20 تا 30 ماه صفر (18 تا 28 مهر ماه) و به مدت 11 روز) خواهد بود و در مجموع این دو خدمت‌رسانی در مدت 26 روز به‌طول می‌انجامد.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) راه‌اندازی میقاتی در محور چناران به مشهد بوده است، زیرا جمع زیادی از زائران پیاده امام رضا(ع) از این مسیر وارد شهر مقدس مشهد می‌شود و در جهت تحقق این امر نیازمند حمایت مسئولان امر و مشارکت خیران‌ نیک‌اندیش هستیم.

رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) با بیان اینکه همه ساله در میزان جمعیت زائران پیاده امام رضا(ع) شاهد رشد خوب و قابل قبولی هستیم، گفت: در سال گذشته بالغ بر 150 هزار زائر پیاده که از مسیر نیشابور وارد مشهد شدند در مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) مورد پذیرایی قرار گرفتند و برای امسال خدمت‌رسانی به بیش از 200 هزار نفر پیش‌بینی شده که رشدی 30 درصدی نسبت به سال قبل خواهد داشت.

تشکری با اشاره به حرکت زائران پیاده امام رضا(ع) از سراسر کشور به سمت مشهدالرضا(ع)، گفت: مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) تنها مجموعه زائرسرای بین‌راهی بوده که در تمامی ایام سال به‌صورت صلواتی و شبانه‌روزی به زائران امام رضا(ع) خدمت‌رسانی می‌کند و برنامه‌های آماده‌سازی این مکان برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده دهه شفاعت هم از عاشورای حسینی آغاز شده و تا اربعین حسینی که آغاز طرح خدمت‌رسانی به زائران پیاده رضوی خواهد بود به‌صورت 100 درصد آماده می‌شود تا بتوانیم میزبانی‌ای شایسته از مهمانان امام رضا(ع) داشته باشیم.

وی درباره نوع خدمت‌رسانی‌های مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) به زائران پیاده امام مهربانی‌ها، افزود: این خدمات‌رسانی‌ها شامل اسکان، غذای گرم و سرد در سه وعده و پذیرایی میان وعده، شست‌وشوی لباس زائر و خدمات فرهنگی و درمانی بوده است که این خدمات در تمامی بخش‌ها به‌صورت مجزا برای آقایان و بانوان ارائه می‌شود.

رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) گفت: در این ایام آمادگی پذیرایی و اسکان روزانه 15 هزار زائر را در 3 وعده غذایی داریم و به‌طور متوسط برای هر زائر بیش از 25 هزار تومان هزینه می‌شود که مجموع این ارقام بالغ بر 500 میلیون تومان بوده است و تمامی این هزینه‌ها توسط خیران نیک‌اندیش و خادمان بسیجی حرم مطهر رضوی تأمین شده است.

تشکری تصریح کرد: مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) آمادگی دارد کمک‌ها و نذورات مردمی را دریافت کرده و در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) هزینه کند، مردم نیز می‌توانند با مراجعه به این مکان به‌صورت افتخاری به زائران امام هشتم(ع) خدمت‌رسانی کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش رسانه‌ها نسبت به انعکاس اخبار مرتبط با زائران پیاده امام رضا(ع)، تأکید کرد: طی روزهای آینده تور بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از نحوه خدمت‌رسانی مجتمع فرهنگی میقات الرضا(ع) به زائران پیاده امام رضا(ع) برگزار می‌شود که هماهنگی‌های آن توسط روابط عمومی این مجموعه انجام می‌شود.

انتهای پیام/

R41347/P41362/S6,1188/CT1

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

◄ میدان تجریش تا قدس پیاده‌راه می‌شود

تین‌نیوز | 

مسیر بین میدان قدس و میدان تجریش به پیاده راه تبدیل می‌شود. سیدحمید موسوی، شهردار منطقه یک با اعلام این خبر گفت: طرح پیاده راه حدفاصل میدان قدس و تجریش با بهترین مسیریابی برای عبور سواره در یک رینگ ترافیکی و مسیری ایمن برای پیاده‌ها در شمال تهران به اجرا می‌رسد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه یک، موسوی در نشست مشورتی با سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، سر کلانتر شمال تهران، معاون ترافیک پلیس راهور و رؤسای راهور مناطق ۱ و ۲۸، معاونان و مدیران شهری این منطقه بر انجام مطالعات کاربردی که کمترین هزینه، زمان و بالاترین بهره‌وری را در اجرای پیاده راه تجریش داشته باشد، تأکید کرد و افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین‌شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تأسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان‌بر و پرهزینه است.

او اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به‌صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: برای بهبود گردشگری منطقه باید از همه مدهای حمل‌ونقلی بهره بگیریم و نباید نگاه افراطی و تک‌بعدی به ترافیک داشته باشیم.

مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شود

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تأکید بر ضرورت بازنگری در حمل‌ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست.

سردار مهماندار در ادامه گفت: شهر تهران درحال‌حاضر نه خودرو محور است نه انسان‌محور و باید فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی ترویج شود.

او در پایان اظهار کرد: به دلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۹۵۹۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش تصادفات عابرین پیاده در روزهای جاری
 • معافیتی مخصوص زائران اربعین
 • شرایط اخذ عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات تعیین شد
 • شرایط اخذ عوارض خروج از کشور از زائران عتبات و مرزنشینان تعیین شد
 • معافیت زائران اربعین ۹۸ از پرداخت عوارض خروج
 • زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند
 • ۱۱ فست فود در پیاده راه سلامت شیراز از دور مزایده خارج شدند
 • خدمات ویژه بانک پارسیان به روشندلان در 3 شعبه
 • «مسجد الرضا (ع)» میزبان جشن سالروز ولادت حضرت فاطمه (ع)
 • مراسم افتتاح اولین باشگاه پیاده‌روی نوردیک برگزار شد
 • جزئیات پیاده‌راه سازی در حد فاصل میدان قدس تا تجریش/ احتمال یک طرفه شدن خیابان ولیعصر (عج) و شریعتی
 • همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در ملکشاهی برگزار شد
 • میدان تجریش تا میدان قدس پیاده‌راه می‌شود
 • خدمات به زائران امام رضا(ع) در قالب بسته خدماتی انجام شود
 • دولت در پرداخت بودجه زیارت و حاشیه شهر به خراسان رضوی تعلل می کند
 • آمار زائران و گردشگران مشهد در سال جاری رشد ۲۰ درصدی داشته است
 • احداث هزار و ۲۰ مجتمع آب رسانی در روستا‌های کشور/۱۹ هزار و ۶۰۰ روستا از آب شرب پایدار برخوردار هستند
 • دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه یک تهران افتتاح شد
 • مجتمع فرهنگي و هنري بين المللي «ديدي»، گزينه ميزباني اکسپوي هنرهاي تجسمي مازندران