در نشست شورای اداری بابل با حضور استاندار مازندران پیرامون پروژه‌های برزمین مانده این شهرستان و لزوم وحدت، همدلی با استفاده از ظرفیت‌های انسانی و منابع خدادادی برای بر طرف کردن مشکلات تاکید شد. به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در نشست شورای اداری شهرستان بابل با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: فلسفه ماه مبارک رمضان بر اساس تقوی است و این امر را ضروری برای کارگزاران نظام اسلامی قرارداد.


      
وی افزود: همه اقشار جامعه نیازمند به تقواست و امیرالمومنین در این زمینه می‌فرماید"برای خدمت‌گذاران در نظام اسلامی سرمایه است"، امیرالمومنین بیشترین تاکید را بر این سرمایه الهی دارد و دستگاه نظام اسلامی که بیشترین ارتباط را، پس کارآمدی نظام از سوی آن‌ها جلوه‌گر می‌شود یقینا مسئولان نیاز بیشتری به این تقوا دارند.
    
امام‌‌جمعه بابل ادامه داد: در کنار امور اداری نباید از فیوضات ماه رمضان بی‌بهره شویم، بیشترین بهره و فرصت را در ماه رمضان خواهیم برد اگر فرصت بگذاریم.
                                         
این مسئول یادآور شد: عقب ماندگی‌ها و مشکلات جاری این شهرستان امری است که از گذشته تا به امروز در این شهرستان وجود دارد، در این ماه رمضان همچنان مردم از کم آبی و بی‌آبی شکایت دارند، تصفیه خانه‌ای که از سال‌ها قبل منتظر افتتاح آن هستیم همچنان منتظر نگاه مسئولانه مسئولان است و چرا پروژه‌ها در بابل باید به بلوغ مردانه برسد شاید به نتیجه رسید.
   
روحانی گفت: مشکلات مختلفی در امر ورزش و راه در این شهرستان با آن مواجه‌ایم، این مشکلات عدیده نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است، امروز این مشکلات برای مردم ما سنگین است، لطفا با ایجاد کارگروهی به بابل توجه ویژه شود.
  
وی افزود: امروز با همه مشکلاتی که در جامعه موجود است و دشمن به مردم فشار می‌آورد استقامت و سرپانگه داشتن مجموعه اداری ما خودش یک جهاد بزرگ است، مراجعات مردم را پاسخگو باشیم و قدم موثر و موفق در این باره باید برداریم.

         

بابل نیازمند بودجه‌های استانی و ملی
در ادامه دومین جلسه شورای اداری بابل در سال 98 ولیزاده فرماندار ویژه بابل ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود شهرستان اظهار کرد: جذب اعتبارات برای پروژه‌های مناطق آسیب‌دیده در سیل جزو اولویت‌های ماست، در سل اخیر ۴۲ میلیارد تومان خسارت به این شهرستان وارد شد که یکی از آنها مساله آب شرب بود، به‌صورت موقت این مشکل برطف شد و امیدواریم در پایان سال ۹8تسویه‌خانه افتتاح شود تا مشکل پروژه آب شهرهای گروه الف حل شود.
    

فرماندار ویژه بابل تصریح کرد: افتتاح سکوهای جدید ورزشگاه هفت تیر بعد از 50 سال، افتتاح کلینیک تخصصی بندپی و افتتاح کلینیک تخصصی بابل که پیشرفته‌ترین کلینیک شمال کشور در هفته دولت سال جاری از مهمترین پروژه های عمرانی بود و هست و در بخش اشتغال روستایی بیشتر از از سهمیه بودجه جذب کردیم.
   
ولیزاده بیان کرد: برخی پروژه‌های بابل در حوزه آب و فاضلاب، محورهای مواصلاتی شهرستان و پروژه‌های ورزشی نیازمند نگاه ویژه با بودجه‌های استانی و ملی است که امیدواریم زودتر محقق شود تا مشکلات برطرف شود.

  

کشور بدون نفت با ظرفیت نخبگان اداره می‌شود
محسن جهانشاهی رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران در بخش دیگری از جلسه شورای اداری بابل با برشمردن ظرفیت‌های انسانی موجود در این استان اظهار کرد: در مازندران با یک گستره ۳۴۰کیلومتری بیش از 200 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی داریم و 2500 محقق و پژوهشگر فعال که این نشان از ظرفیت بالای مازندران است.
   
وی افزود: اتفاق مثبت سالهای اخیر در پروژه‌های دانش‌بنیان افتتاح مرکز نوآوری و فن‌آوری بابل بود، حوزه‌های دانش‌بنیان در کشور سال گذشته فقط 85 میلیارد تومان و کمتر از دو درصد GPT کشور محقق شد.
                                           
رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران ادامه داد: باید توجه کرد که این اتفاق نتوانسته مستقیما در سفره مردم تاثیر بگذارد البته در رونق تولید مازندران تنها استانی هستیم که اتاق فکر توسعه و تعالی راه‌اندازی شده و باید تقویت شود.
  
این مسئول اذعان کرد: فقط اگر به تئوری به پردازیم اتفاقی بر سر سفره مردم نخواهد افتاد، باید مدیران هم پای اجرای کار بیایند، در استان  ۲۲۰معدن داریم که حدود 100 عدد آن فعال و نیمه فعال است، چرا نباید از این گونه ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.
 
جهانشاهی گفت: اگر روزی حتی یک بشکه نفت نفروشیم با استفاده از ظرفیت نخبگان می‌توانیم کشور را اداره کنیم، همین نخبگان بودن که در زمانی که به برتری و قوت نیاز داشتیم مساله هسته‌ای و نظامی را به جلو بردند و امروز هم میتوانند در جنگ اقتصادی و بر سر سفره‌های مردم حضوری ثمربخش داشته باشند.

           

مازندران می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین کند
حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر روحیه همدلی در خدمت به مردم اظهار کرد: در یک جنگ روانی تمام عیار به سرکردگی آمریکای جهانخوار هستیم، دشمن در تلاش است نارضایتی تراشی را در جامعه ایجاد کند.
       
وی افزود: از آنجا که نقش و شانیت مردم در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی بی‌بدیل بوده است بایستی با استفاده از منویات حاکمیت نظام همه فرمان‌بردار مردم باشیم.
                                                     
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز بایستی در خدمت به مردم کوشاباشیم، ما توسط مردم آمدیم و برای مردم هستیم تا مشکلات را برداریم، توسعه بابل جزئی از توسعه استان است پس ظرفیت‌های مختلفی آن باید دیده شود.
   
این مسئول تصریح کرد: شهرستان بزرگ بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰هزار نفرمی‌تواند در پیشبرد استان موثر باشد، افتتاح پروژه سد سجادرود برای در عمران و آبادانی منطقه موثر است و برای حل مشکل تسویه خانه و تامین آب بابل 51 میلیارد بودجه را تخصیص گرفتیم که امیدواریم محقق و دریافت شود.
  
نیازآذری در پایان گفت: گرانی در شرایط موجود دغدغه همه مسولان نظام است، مجلس این زمینه را دارد که با همدلی در این جنگ اقتصادی ظالمانه پیروز شویم، امروز مازندران به‌عنوان طلیعه‌دار بخش کشاورزی می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین کند.

  

اولویت رضایت‌مندی و کارآمدی مدیران
استاندار مازندران نیز با اشاره به ضرورت همدلی بین مدیران استانی و شهرستانی اظهار کرد: در همه سال‌های گذشته آنچنان که استحقاق آن را داشتیم در استان پیشرفت حاصل نشد،کاملا موافقم باید براساس عدالت اعتبار توزیع شود.
 
حسین زادگان افزود: عدم توسعه یافتگی وحدت و دورهم نشینی است، باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، ائمه جمعه و جماعت قدرت در سطح ملی دارند و خود مدیران دستگاه‌های شهرستان می‌توانند مشکلات را به‌صورت ویژه دنبال کنند.
     
استاندار مازندران ادامه داد: روی مشکلات باید تمرکز کرد، در این سیل اخیر شاهد بودیم مانند اوایل دهه 60 هماهنگی، پیگیری و همدلی در بین مسئولان موج می‌زد، در دوران پسا سیل هم می‌شود مانندسیل عمل کرد، در دوران تحریم‌های شدید و ظالمانه هستیم پس در جنگ هستیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: 30 الی 40 درصد منابع اعتباری و بودجه کشور از طریق فروش نفت است، با تاکیدات رهبری در سال‌های گذشته داریم به‌صورت کند به‌سمت تولیدات غیرنفتی پیش می‌رویم در این مسیر باید ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم مانند همین معادن که دوستان اشاره کردند و در استان بسیاری از آن بلا استفاده مانده است.
  
حسین‌زادگان گفت: ظرفیت کشاورزی باید دیده شود و همه داد می‌زنیم اما فقط به‌دنبال صنعتی کردن آن از طریق دولتی هستیم که نباید فقط به این موضوع اکتفا کنیم بلکه ظرفیت خود مردم هم باید دیده شود، در این حوزه هم کار زیرساختی نداریم مانند نداشتن پایانه رسمی کشاورزی به تعداد مطلوب.
  
وی افزود: استان با استفاده از ظرفیت کشاورزی و شیلات می‌تواند امورات خود را بگذراند، دولت باید بسترسازی کند، آموزش دهد و فرهنگ‌سازی کند، مردم باید بپذیرند راه حل اشتغال دولتی نیست، مردم خود باید ورود کنند، احتیاج به پروژه‌های در مقیاس بزرگ و تغییر نگرش بین عموم جامعه داریم در کنار استفاده از ظرفیت‌های گردشگری.
  
نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد: در استان اختلافات را کنار بگذاریم، باید همه همت کنیم و وقتی پای ایجاد مناطق آزاد می شود به هم کمک کنیم، در این استان یک هلدینگ نداریم که سرمایه‌های استان را جمع و مسیردهی کند، در همه بخش‌ها مانند توریسم پزشکی و بوم‌گردی هم ظرفیت داریم باید پبگیر باشیم.
  
حسین‌زادگان ادامه داد: استان پیشرفت خواهد کرد به شرط اینکه کنار هم بشینیم و مشکل را حل کنیم، در مازندران ظرفیت‌های بی‌نظیری داریم که باید با کار کارشناسی حتی روی پروژه‌های بر زمین مانده با قدمت بیش از 20 سال هم تمرکز کرد.
  
وی در پایان افزود: در این نظام اگر مشکلی باشد خود ما در دستگاه‌های اجرایی در حال انجام این مشکل هستیم، الان خیلی مرد می‌خواهد در اداره یا جایی مسئول باشی و مدیریت درست کنی البته اولویت ما رضایت‌مندی و کارآمدی مدیران است.


انتهای پیام/

منبع: بلاغ مازندران

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

نامه علی مطهری به آیت‌الله جنتی: ببینید از کجا به کجا رسیده‌ایم| ادامه این رویه منجر به جامعه‌ای دچار اختناق می‌شود| به مردم درباره دلیل ردصلاحیتم چه بگویم؟

ظریف: ایران و امریکا اخیرا نامه‌های تندی رد و بدل کردند| ترامپ مقصر اصلی تنش واشنگتن و تهران است| جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به دولتهای خارجی نخواهیم داد

نوبت به گلکسی A۳۰ و A۵۰ رسید

معاون رئیس جمهور در اسلامشهر: بی تفاوتی در تعیین سرنوشت کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۳۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

جشن میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد

جشن میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) با سخنرانی امام جمعه‌ بابل به همت بانوان کانون خادمیاران رضوی کفشگر محله این شهرستان باحضور و همکاری خواهران بسیجی، پایگاه مقاومت محله حکیم آباد و شهیدپور صادق در حسینیه کفشگرمحله برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، حجت الاسلام «حسن روحانی» در مراسم جشن میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در حسینیه کفشگرمحله بابل به نقش آفرینی آن بانوی همام در تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: وی به طور حتم، احیاگر نقش زن در جامعه اسلامی است.

امام جمعه بابل، حضرت زهرا(سلام الله علیها) را آیینه تمام‌نمای رفتار، اخلاق و تدبیر یک زن مسلمان بر شمرد و افزود: آنچه به این برجستگی‌های اخلاقی و معنوی روح و عظمت می‌بخشد، پرورش بی‌نظیر وی در دامن پیامبر‌اکرم(صل الله علیه و سلم) بوده که صدیقه طاهره(سلام الله علیها) را بانوی خودساخته و عزتمند ساخته است.

به گزارش شبستان، در ادامه این مراسم  گروه های نمایش تئاتر، دفاع شخصی و سرود به اجرای برنامه های نمایشی پرداختند و همچنین اهداء جوایز به قید قرعه به اسامی فاطمه، زهرا  و همچنین به مادران حاضر در جلسه و اهداء هدایای ویژه به اعضای دفاع شخصی و آمادگی جسمانی و اعضای فعال خادمیاران بسیجی از سوی حجت الاسلام روحانی از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

همچنین در حاشیه این مراسم، مولودی خوانی، ایستگاه نقاشی برای نونهالان و جشنواره غذايي به نفع مستمندان برگزار شد.

پایان پیام/86

دیگر خبرها

 • معرفی «موسیر» لرستان به عنوان برند ملی و استانی گیاهان دارویی
 • مادران در راه حق و فضلیت مردانه ایستاده اند
 • نتیجه مجلس ضعیف یعنی رد صلاحیت 90 نفر/راه‌های زیادی برای جبران کسری بودجه داریم
 • سهم ترانزیت در حوزه دریایی باید به ۵۰ میلیون تن برسد
 • اعتراض مدل روسی به انتخاب جذاب‌ترین مرد جهان! +عکس
 • بازگشت شیرین الهلال در امارات به لطف درخشش ستاره فرانسوی
 • همزمان با ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) پروژه هاي پايش تصويري شهرداري،روشنايي خيابانهاي سطح شهر وبازپيرايي و مرمت خيابان مسجدجامع بابل افتتاح شد
 • بازگشت رحمان رضایی به هفت تیر؛ این بار یارِ بابلی‌ها
 • وزیر نفت اعتقادی به استفاده از ظرفیت جوانان ندارد/ نیازمند تدوین قانون جامع کسب و کارهای دانش‌بنیان و اینترنتی در مجلس آینده هستیم
 • ناباروری‌های مردانه!
 • حفظ آرای مردم اولویت اصلی عوامل برگزاری انتخابات
 • مسی بارسلونا را به مقصد دوبی ترک کرد
 • عملکرد مدیران هرمزگان در استفاده از ظرفیت‌های ملی و استانی ارزیابی می‌شود
 • برداشت آزمایشی نفت از میدان مشترک کویت و عربستان آغاز شد
 • اکثر فیلم‌های فجر مردانه بودند/ سلیقه‌ای بودن تشخیص ژانر ارزشی در سینما
 • افت شدید بیرانوند؛ نگرانی بزرگ پرسپولیس و تیم ملی
 • نیاز دختران در دوره بلوغ
 • عشق و اعتماد والدین، نیاز دختران در دوره بلوغ
 • حمله به ایران، باعث می‌شود جنگ با عراق پیک‌نیک به نظر برسد/ برنامه به اصطلاح صلح ترامپ، اسرائیل را آسیب پذیرتر می‌کند/ بعد از حمله موشکی ایران، ترامپ عقب‌نشینی کرده است
?>