در نشست شورای اداری بابل با حضور استاندار مازندران پیرامون پروژه‌های برزمین مانده این شهرستان و لزوم وحدت، همدلی با استفاده از ظرفیت‌های انسانی و منابع خدادادی برای بر طرف کردن مشکلات تاکید شد. به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در نشست شورای اداری شهرستان بابل با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: فلسفه ماه مبارک رمضان بر اساس تقوی است و این امر را ضروری برای کارگزاران نظام اسلامی قرارداد.

      
وی افزود: همه اقشار جامعه نیازمند به تقواست و امیرالمومنین در این زمینه می‌فرماید"برای خدمت‌گذاران در نظام اسلامی سرمایه است"، امیرالمومنین بیشترین تاکید را بر این سرمایه الهی دارد و دستگاه نظام اسلامی که بیشترین ارتباط را، پس کارآمدی نظام از سوی آن‌ها جلوه‌گر می‌شود یقینا مسئولان نیاز بیشتری به این تقوا دارند.
    
امام‌‌جمعه بابل ادامه داد: در کنار امور اداری نباید از فیوضات ماه رمضان بی‌بهره شویم، بیشترین بهره و فرصت را در ماه رمضان خواهیم برد اگر فرصت بگذاریم.
                                         
این مسئول یادآور شد: عقب ماندگی‌ها و مشکلات جاری این شهرستان امری است که از گذشته تا به امروز در این شهرستان وجود دارد، در این ماه رمضان همچنان مردم از کم آبی و بی‌آبی شکایت دارند، تصفیه خانه‌ای که از سال‌ها قبل منتظر افتتاح آن هستیم همچنان منتظر نگاه مسئولانه مسئولان است و چرا پروژه‌ها در بابل باید به بلوغ مردانه برسد شاید به نتیجه رسید.
   
روحانی گفت: مشکلات مختلفی در امر ورزش و راه در این شهرستان با آن مواجه‌ایم، این مشکلات عدیده نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است، امروز این مشکلات برای مردم ما سنگین است، لطفا با ایجاد کارگروهی به بابل توجه ویژه شود.
  
وی افزود: امروز با همه مشکلاتی که در جامعه موجود است و دشمن به مردم فشار می‌آورد استقامت و سرپانگه داشتن مجموعه اداری ما خودش یک جهاد بزرگ است، مراجعات مردم را پاسخگو باشیم و قدم موثر و موفق در این باره باید برداریم.

         

بابل نیازمند بودجه‌های استانی و ملی
در ادامه دومین جلسه شورای اداری بابل در سال 98 ولیزاده فرماندار ویژه بابل ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود شهرستان اظهار کرد: جذب اعتبارات برای پروژه‌های مناطق آسیب‌دیده در سیل جزو اولویت‌های ماست، در سل اخیر ۴۲ میلیارد تومان خسارت به این شهرستان وارد شد که یکی از آنها مساله آب شرب بود، به‌صورت موقت این مشکل برطف شد و امیدواریم در پایان سال ۹8تسویه‌خانه افتتاح شود تا مشکل پروژه آب شهرهای گروه الف حل شود.
    

فرماندار ویژه بابل تصریح کرد: افتتاح سکوهای جدید ورزشگاه هفت تیر بعد از 50 سال، افتتاح کلینیک تخصصی بندپی و افتتاح کلینیک تخصصی بابل که پیشرفته‌ترین کلینیک شمال کشور در هفته دولت سال جاری از مهمترین پروژه های عمرانی بود و هست و در بخش اشتغال روستایی بیشتر از از سهمیه بودجه جذب کردیم.
   
ولیزاده بیان کرد: برخی پروژه‌های بابل در حوزه آب و فاضلاب، محورهای مواصلاتی شهرستان و پروژه‌های ورزشی نیازمند نگاه ویژه با بودجه‌های استانی و ملی است که امیدواریم زودتر محقق شود تا مشکلات برطرف شود.

  

کشور بدون نفت با ظرفیت نخبگان اداره می‌شود
محسن جهانشاهی رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران در بخش دیگری از جلسه شورای اداری بابل با برشمردن ظرفیت‌های انسانی موجود در این استان اظهار کرد: در مازندران با یک گستره ۳۴۰کیلومتری بیش از 200 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی داریم و 2500 محقق و پژوهشگر فعال که این نشان از ظرفیت بالای مازندران است.
   
وی افزود: اتفاق مثبت سالهای اخیر در پروژه‌های دانش‌بنیان افتتاح مرکز نوآوری و فن‌آوری بابل بود، حوزه‌های دانش‌بنیان در کشور سال گذشته فقط 85 میلیارد تومان و کمتر از دو درصد GPT کشور محقق شد.
                                           
رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران ادامه داد: باید توجه کرد که این اتفاق نتوانسته مستقیما در سفره مردم تاثیر بگذارد البته در رونق تولید مازندران تنها استانی هستیم که اتاق فکر توسعه و تعالی راه‌اندازی شده و باید تقویت شود.
  
این مسئول اذعان کرد: فقط اگر به تئوری به پردازیم اتفاقی بر سر سفره مردم نخواهد افتاد، باید مدیران هم پای اجرای کار بیایند، در استان  ۲۲۰معدن داریم که حدود 100 عدد آن فعال و نیمه فعال است، چرا نباید از این گونه ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.
 
جهانشاهی گفت: اگر روزی حتی یک بشکه نفت نفروشیم با استفاده از ظرفیت نخبگان می‌توانیم کشور را اداره کنیم، همین نخبگان بودن که در زمانی که به برتری و قوت نیاز داشتیم مساله هسته‌ای و نظامی را به جلو بردند و امروز هم میتوانند در جنگ اقتصادی و بر سر سفره‌های مردم حضوری ثمربخش داشته باشند.

           

مازندران می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین کند
حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر روحیه همدلی در خدمت به مردم اظهار کرد: در یک جنگ روانی تمام عیار به سرکردگی آمریکای جهانخوار هستیم، دشمن در تلاش است نارضایتی تراشی را در جامعه ایجاد کند.
       
وی افزود: از آنجا که نقش و شانیت مردم در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی بی‌بدیل بوده است بایستی با استفاده از منویات حاکمیت نظام همه فرمان‌بردار مردم باشیم.
                                                     
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز بایستی در خدمت به مردم کوشاباشیم، ما توسط مردم آمدیم و برای مردم هستیم تا مشکلات را برداریم، توسعه بابل جزئی از توسعه استان است پس ظرفیت‌های مختلفی آن باید دیده شود.
   
این مسئول تصریح کرد: شهرستان بزرگ بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰هزار نفرمی‌تواند در پیشبرد استان موثر باشد، افتتاح پروژه سد سجادرود برای در عمران و آبادانی منطقه موثر است و برای حل مشکل تسویه خانه و تامین آب بابل 51 میلیارد بودجه را تخصیص گرفتیم که امیدواریم محقق و دریافت شود.
  
نیازآذری در پایان گفت: گرانی در شرایط موجود دغدغه همه مسولان نظام است، مجلس این زمینه را دارد که با همدلی در این جنگ اقتصادی ظالمانه پیروز شویم، امروز مازندران به‌عنوان طلیعه‌دار بخش کشاورزی می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین کند.

  

اولویت رضایت‌مندی و کارآمدی مدیران
استاندار مازندران نیز با اشاره به ضرورت همدلی بین مدیران استانی و شهرستانی اظهار کرد: در همه سال‌های گذشته آنچنان که استحقاق آن را داشتیم در استان پیشرفت حاصل نشد،کاملا موافقم باید براساس عدالت اعتبار توزیع شود.
 
حسین زادگان افزود: عدم توسعه یافتگی وحدت و دورهم نشینی است، باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، ائمه جمعه و جماعت قدرت در سطح ملی دارند و خود مدیران دستگاه‌های شهرستان می‌توانند مشکلات را به‌صورت ویژه دنبال کنند.
     
استاندار مازندران ادامه داد: روی مشکلات باید تمرکز کرد، در این سیل اخیر شاهد بودیم مانند اوایل دهه 60 هماهنگی، پیگیری و همدلی در بین مسئولان موج می‌زد، در دوران پسا سیل هم می‌شود مانندسیل عمل کرد، در دوران تحریم‌های شدید و ظالمانه هستیم پس در جنگ هستیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: 30 الی 40 درصد منابع اعتباری و بودجه کشور از طریق فروش نفت است، با تاکیدات رهبری در سال‌های گذشته داریم به‌صورت کند به‌سمت تولیدات غیرنفتی پیش می‌رویم در این مسیر باید ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم مانند همین معادن که دوستان اشاره کردند و در استان بسیاری از آن بلا استفاده مانده است.
  
حسین‌زادگان گفت: ظرفیت کشاورزی باید دیده شود و همه داد می‌زنیم اما فقط به‌دنبال صنعتی کردن آن از طریق دولتی هستیم که نباید فقط به این موضوع اکتفا کنیم بلکه ظرفیت خود مردم هم باید دیده شود، در این حوزه هم کار زیرساختی نداریم مانند نداشتن پایانه رسمی کشاورزی به تعداد مطلوب.
  
وی افزود: استان با استفاده از ظرفیت کشاورزی و شیلات می‌تواند امورات خود را بگذراند، دولت باید بسترسازی کند، آموزش دهد و فرهنگ‌سازی کند، مردم باید بپذیرند راه حل اشتغال دولتی نیست، مردم خود باید ورود کنند، احتیاج به پروژه‌های در مقیاس بزرگ و تغییر نگرش بین عموم جامعه داریم در کنار استفاده از ظرفیت‌های گردشگری.
  
نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد: در استان اختلافات را کنار بگذاریم، باید همه همت کنیم و وقتی پای ایجاد مناطق آزاد می شود به هم کمک کنیم، در این استان یک هلدینگ نداریم که سرمایه‌های استان را جمع و مسیردهی کند، در همه بخش‌ها مانند توریسم پزشکی و بوم‌گردی هم ظرفیت داریم باید پبگیر باشیم.
  
حسین‌زادگان ادامه داد: استان پیشرفت خواهد کرد به شرط اینکه کنار هم بشینیم و مشکل را حل کنیم، در مازندران ظرفیت‌های بی‌نظیری داریم که باید با کار کارشناسی حتی روی پروژه‌های بر زمین مانده با قدمت بیش از 20 سال هم تمرکز کرد.
  
وی در پایان افزود: در این نظام اگر مشکلی باشد خود ما در دستگاه‌های اجرایی در حال انجام این مشکل هستیم، الان خیلی مرد می‌خواهد در اداره یا جایی مسئول باشی و مدیریت درست کنی البته اولویت ما رضایت‌مندی و کارآمدی مدیران است.


انتهای پیام/

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استانی شدن انتخابات مجلس منتفی است

سخنگوی کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس گفت: با توجه به اینکه ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص به طرح استانی شدن انتخابات، ایرادات اساسی و ریشه‌ای است، استانی شدن انتخابات مجلس منتفی است.

به گزارش صدای ایران از مهر، اصغر سلیمی، نماینده مردم سمیرم در مجلس افزود: ایراداتی هم هیأت نظارت مجمع در مورد سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری گرفته است، بنابراین اگر بر مصوبه مجلس پافشاری کنیم و طرح استانی شدن انتخابات مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام هم برود، رد خواهد شد.


مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۳۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • با حضور به موقع وبا تلاش تکنسين هاي اورژانس بابل/ زندگي دوباره مرد26ساله دربابل
 • لحظه به لحظه عملیات آزادسازی خرمشهر از زبان یک رزمنده شمالی/ فاصله‌ای بین مازندران و خرمشهر نبود
 • تجهیز بابل به دستگاه‌ مدرن آنژیوگرافی
 • سومین محفل انس با قرآن در بابل
 • اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند
 • اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند/ لو رفتن کربلای ۴ نتیجه‌ لو رفتن ماجرای مک فارلین بود/ مردم خطاهای دهه اول انقلاب را به حساب نظام نمی‌گذاشتند/ هربلایی که از پهلوی بسرمان می‌آمد به حساب آمریکا می‌گذاشتیم
 • زندگی دوباره مرد۲۶ساله دربابل
 • از طاسی مردانه چه می‌دانید؟
 • نماینده بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی: اعتبارات استانی با ظرفیت های قزوین همخوانی ندارد
 • ۵۴ درصد از بودجه شهرداری شهر قدس برای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت
 • رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی: تنها ۱۵ درصد بودجه کشور مصارف استانی دارد
 • روند اجرایی پروژه راه آهن اردبیل زیر ذره بین مسئولان استانی
 • شرحی مستند بر راهبری یکساله منابع و برنامه توسعه ایلام
 • استانی شدن انتخابات به این دوره نمی‌رسد/ کاهش میزان مشارکت، دلیل اصلی رد شورای نگهبان
 • راهنمای کامل خرید ساعت مچی مردانه
 • با استانی شدن انتخابات دسترسی مردم به نمایندگان کاهش خواهد یافت
 • برای دفاع مردانه ایستاده‌ایم
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/ صداوسیما منبع درآمد ستاره، مربع‌ها و سلبر
 • برای دفاع مردانه ایستاده ایم/در مقابل هر متجاوزی باقدرت می ایستیم