فعالان حوزه کتابخوانی تجلیل شدند
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ | کد خبر: ۱۵۶۴۴۳۹۷
همزمان با روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی از سوی نهاد کتابخانههای عمومی کشور معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با برگزاری آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اسامی فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی به تفکیک کتابداران نمونه کتابخانههای نهادی، کتابخوانان و اعضای نمونه کشوری، کتابخانههای نمونه نهادی، کتابخانههای برتر مشارکتی، کتابداران برتر کتابخانههای مشارکتی، کتابداران فعال در بخش خلاقیت و اقدامات ویژه، کتابخانههای نمونه روستایی، مسؤولین نمونه کتابخانههای نهادی، کتابخانه فعال در حوزه گروههای خاص، کتابداران برتر بخش نابینایان، کتابداران پیشکسوت برتر، خدمتگزاران برتر، کتابداران بازنشسته برتر در یک سال گذشته؛ کتابداران برتر از نظر خدمات کتابخانهای و کتابخانههای شایسته تقدیر معرفی و شناخته شدند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
کتابداران نمونه در کتابخانههای نهادی
سیما رفیعی، کتابدار کتابخانه عمومی بقیهالله بلداجی (چهارمحال و بختیاری)؛ ظریفه قاسم پور، کتابدار کتابخانه عمومی پروین اعتصامی گلستان (تهران)؛ سکینه تولایی نصرتآبادی، کتابدار کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی و هنری ابرقوه (یزد)؛ زهرا رجایی، کتابدار کتابخانه عمومی علامه میرداماد خمینیشهر (اصفهان)؛ نگین روزبهانی، کتابدار کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) نهاوند (همدان)؛ فاطمه زارع بیدکی، کتابدار کتابخانه عمومی بقیهالله مهریز (یزد)؛ آمنه دردانه، کتابدار کتابخانه عمومی کوثر نیریز (فارس)؛ حمیده غلامعلی پور، کتابدار کتابخانه عمومی محمد مفیدی بافقی بافق (یزد)؛ افسانه مظفری، کتابدار کتابخانه عمومی کوثر نیریز (فارس)؛ صغری رحیمی یامچی، کتابدار کتابخانه عمومی پارک شهر مرند (آذربایجان شرقی)؛ گلخاتون یزدانی، کتابدار کتابخانه عمومی پیروزی تهران؛ لیلی شبانی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان (کرمان)؛ مهسا یغمایی، کتابدار کتابخانه مرکزی تبریز؛ سارا ولدی خرم، کتابدار کتابخانه مرکزی همدان و فرزانه پرهیزکاری، کتابدار کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین بهعنوان کتابداران نمونه کتابخانههای نهادی معرفی شدند.
کتابخوانان و اعضای نمونه کشوری
در بخش کتابخوانان و اعضای نمونه کشوری در گروه سنی خردسال، ماهان علی نژاد باقری و مانی علی نژاد باقری، اعضای کتابخانه عمومی امیر پازواری بابلسر؛ فاطیما بهلولی، عضو کتابخانه عمومی آل یاسین اندیمشک (خوزستان) و نازنین کیانی، عضو کتابخانه عمومی ملا عبدالله بشروی بشرویه (خراسان جنوبی)؛ در گروه سنی کودک، زهرا معصومی مقدم، عضو کتابخانه عمومی شهید حیدری نهاوند (همدان)؛ سیده مهدیس حسینی و نیلوفر بروجردی کناری، اعضای کتابخانه عمومی خاتمالانبیاء فریدونکنار (مازندران)؛ در گروه سنی نوجوان، نرگس بروجردی کناری، عضو کتابخانه عمومی خاتمالانبیاء فریدونکنار (مازندران)؛ رقیه صابری مهر، عضو کتابخانه عمومی آیتالله موسوی قزوین و نجمه امانی، عضو کتابخانه عمومی شهدای چالشتر شهرکرد (چهارمحال و بختیاری)؛ در گروه سنی جوان، علی عباسی، عضو کتابخانه عمومی علم الهدی اهرمی تنگستان (بوشهر)؛ لیلا جانجان، عضو کتابخانه عمومی قهرمان پاکبین آورزمان ملایر (همدان) و فاطمه مظفری، عضو کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد (فارس)؛ در بخش بزرگسال نیز فرامرز بروجردی کناری و زهرا محمدیان قوانلو، اعضای کتابخانه عمومی خاتمالانبیاء فریدونکنار؛ حسن گرمسیری عضو کتابخانه مرکزی خوزستان و بتول نانواکناری، عضو کتابخانه عمومی امیر پازواری بابلسر (مازندران) بهعنوان کتابخوانان و اعضای نمونه معرفی شدند.
کتابخانههای برگزیده نهادی و مشارکتی
در بخش کتابخانههای برگزیده کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی واقع در شهرستان رزن استان همدان؛ کتابخانه عمومی محمد مفیدی بافقی واقع در شهرستان بافق استان یزد و کتابخانه عمومی خاتمالانبیاء واقع در شهرستان نسیم شهر استان تهران بهعنوان کتابخانههای نمونه نهادی و کتابخانه شهید نوژه شهرستان کبودرآهنگ استان همدان، کتابخانه خانه جوان شهرستان ارومیه (آذربایجان غربی) و کتابخانه مکتب الرضا (ع) شهرستان اردبیل، بهعنوان کتابخانههای برتر مشارکتی معرفی شدند.
کتابداران برتر کتابخانههای مشارکتی
معصومه خورشید، کتابدار کتابخانه حوزه علمیه ثامنالحجج (ع) اردبیل؛ عبدالله ملاتبار فیروزجانی، کتابدار کتابخانه امام خمینی (ره) بابل (مازندران) و حمیده نیستانی، کتابدار کتابخانه دانشوران بجنورد (خراسان شمالی) نیز بهعنوان کتابداران برتر کتابخانههای مشارکتی معرفی شدند.
کتابداران فعال در بخش خلاقیت و اقدامات ویژه
در بخش دیگر معرفی برگزیدگان از علی دهقان، کتابدار کتابخانه امام محمدباقر (ع) آبپخش استان بوشهر؛ فاطمه صفرزاده، کتابدار کتابخانه سلمان فارسی ایور استان خراسان شمالی و فاطمه فرجیان کتابدار کتابخانه حمید باکری سردرود تبریز استان آذربایجان شرقی بهواسطه خلاقیت و اقدامات ویژه و رضا محمودپور، کارشناس نسخ خطی کتابخانه مرکزی ارومیه تقدیر ویژه شد.
کتابخانههای نمونه روستایی
در بخش دیگر کتابخانه عمومی شهدای بنادکوک تفت استان یزد، کتابخانه عمومی امام سجاد اسلامآباد ملایر استان همدان و کتابخانه عمومی آیتالله حائری کرفس رزن استان همدان بهعنوان کتابخانههای نمونه روستایی شناخته شدند.
مسئولان نمونه کتابخانههای نهادی
در بخش مسئولان نمونه کتابخانههای نهادی حمیده مؤمنی فراهانی از کتابخانه شهدای سنجان اراک استان مرکزی؛ الهام فغانی از کتابخانه شهدای باقریه بیرجند استان خراسان جنوبی؛ زهرا شنبدی از کتابخانه فارابی هندیجان استان خوزستان؛ پریسا شاهرخی از کتابخانه امیرالمؤمنین (ع) نهاوند استان همدان؛ مریم خودکار از کتابخانه امیرالمؤمنین (ع) مود استان خراسان جنوبی؛ سمیه مجیدی از کتابخانه کوثر همدان؛ صدیقه جعفرزاده از کتابخانه شهدای گمنام عالیشهر استان بوشهر؛ مجید بیگلری از کتابخانه ملاحسینقلی شوندی رزن استان همدان؛ گلشن صفیان بلداجی از کتابخانه بقیهالله بلداجی استان چهارمحال و بختیاری؛ مرضیه قربانی زاده از کتابخانه محمد مفیدی بافقی بافق استان یزد؛ سیده طاهره هاشمی از کتابخانه حضرت خدیجه کبری بیرجند استان خراسان جنوبی؛ مریم بیات از کتابخانه شهید مدنی تویسرکان استان همدان؛ سمانه محسنی تکلو از کتابخانه الزهرا حاجیآباد استان هرمزگان؛ مهدیه حاجیزاده از کتابخانه شهید اول کوهبنان استان کرمان و زهرا صادقی علویجه از کتابخانه فردوسی علویجه استان اصفهان بهعنوان مسئولان نمونه کتابخانههای نهادی در سال ۹۶ معرفی شدند.
کتابخانه فعال در حوزه گروههای خاص
کتابخانه مرکزی ارومیه در استان آذربایجان غربی نیز بهعنوان کتابخانه فعال در حوزه گروههای خاص شناخته شد.
کتابداران برتر بخش نابینایان/ پیشکسوتان برتر/ خدمتگزاران برتر
رقیه حسین زاده، کتابدار کتابخانه مرکزی ارومیه؛ زهرا خسروی، کتابدار کتابخانه خاتمالانبیاء رشت و سجاد فداکار کتابدار کتابخانه مرکزی اردبیل بهعنوان کتابداران برتر بخش نابینایان معرفی شدند. خدیجه قدس الهی از استان یزد، علیمراد افشار از استان همدان و صغری آقا بابایی از استان فارس بهعنوان پیشکسوتان برتر و بهروز سلیم زاده از بوکان (آذربایجان غربی)، فاطمه حیدریان کجور از نوشهر (مازندران) و غلامرضا نیکدل پاشاکی از نظرآباد (البرز) بهعنوان خدمتگزار برتر شناخته شدند.
معصومه پورهاشم از خراسان رضوی، فریده رضازاده از استان خوزستان و باقر نوروزی از استان لرستان برگزیدگان بازنشسته در یک سال اخیر شناخته شدند.
کتابدار برتر از نظر خدمات کتابخانهای
در بخش کتابدار برتر از نظر خدمات کتابخانهای علیرضا ولی الهی، کتابدار کتابخانه شهید باهنر مشهد؛ مجید قدمیاری، کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور و محبوبه مسلمی حقیقی، کتابدار کتابخانه شهید آیتالله دستغیب شیراز معرفی شدند.
کتابخانههای شایسته تقدیر
کتابخانه عمومی امام علی (ع) خشکبیجار شهرستان رشت (گیلان)، کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان شیراز (فارس)، کتابخانه عمومی علامه محمدتقی ایوانکی گرمسار (سمنان) و کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهرضا (اصفهان) بهعنوان کتابخانههای شایسته تقدیر معرفی شدند.
منبع: مهر
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۵۶۴۴۳۹۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
اختتامیه دومین جشنواره ملی «دوست من کتاب» در همدان
مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان با بیان اینکه استان همدان با توجه به ظرفیتهای ادبی، گهواره ادبیات کودک و نوجوان ایران به حساب میآید، گفت: دومین دوره جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان «دوست من کتاب» از آبان ماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و آثار بسیاری از سراسر استانهای کشور به دبیرخانه رسید.
عاطفه زارعی گفت: هیئت داوران این جشنواره از استادان برجسته ادبیات کودکان و نوجوان، مانند مصطفی رحماندوست، محمدرضا یوسفی، افسانه شعبانژاد، بابک نیک طلب، غلامرضا بکتاش، حامد محقق، محمود پوروهاب تشکیل شده که از افتخارات ایران اسلامی به حساب میآیند.
او گفت: مراسماختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح در محل سالن ابنسینا همدان واقع در بلوار مفتح با حضور برگزیدگان، علاقمندان و چهرههای شاخص ادبی برگزار میشود.
مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان با اشاره به اینکه روز سهشنبه نیز دو کارگاه آموزشی شعر و داستان در محل کتابخانه مرکزی همدان برگزار میشود، گفت: کارگاه آموزشی شعر با حضور مصطفی رحماندوست، غلامرضا بکتاش و کمال شفیعی و کارگاه آموزشی داستان با حضور محمدرضا یوسفی، بهناز ضرابیزاده و مونا اسکندری ساعت ۱۵ روز سهشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار میشود.
باشگاه خبرنگاران جوان همدان همدان